Poprzedni temat «» Następny temat
Ktos z was wiaże przyszłosć z praca w policji
Autor Wiadomość
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 17:49     

osfald napisał/a:
Piotrulek, moj niedoscigniony Mistrzu Demagogi



Oswaldzie,moj niedościgniony Mistrzu Teorii i Wyobraźni!!!

Mówiąc o lapówkarstwie wśród policji miałem na mysli branie w łapę za nie wypisanie mandatu za szybką jazdę lub nie zatrzymanie się na stopie.Natomiast sfera broni w samochodzie lub alkoholu za kierownicą to już raczej korupcja bardziej niż lapówkarstwo,gdyz nie wyobrażam sobie,żeby zwykly krawężnik po zatrzymaniu samochodu do kontroli,z bronią w bagażniku,wziął w lapę i poszedl dalej.To chyba nie ten film kryminalny był ostatnio w telewizji,osfaldzie... :) :) :)
Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 17:58     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Piotrulek napisał/a:
to już raczej korupcja bardziej niż lapówkarstwo



Piotrulek to jest to samo :]
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 18:00     

ANIUS napisał/a:
to jest to samo



Dla mnie nie :).. i już jestem przygotowany na twój kolejny elaborat na temat podstaw slowotwóczych słow łapówka i korupcja,podobnie jak bylo ze słowem"elitarne"... :) :)
Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 18:04     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
nie nie bede pisac dzis wiele, bo nie mam czasu, ale sam sprawdz :P
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 18:06     

ANIUS napisał/a:
ale sam sprawdz



Chcialem rozgraniczyć 50zl w łapę i 1000000zl na konto w banku,tylko tyle,dlatego użylem takiego własnie określenia...
Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 18:13     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
ok chodzilo Ci o wielkosc lapowki:)

p.s
korupcja to dzialania w postaci przekazywania kasy, lub rzeczy (lapowka) komus, w celu aby on nam cos pomogl w jakims urzędzie lub zrobic cos poza prawem , dlatego czy 50 zl czy 1000000000 zl to zawsze korupcja
:)
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 21:53     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
obojetnie czy to korupcja czy lapowkarstwo trzeba to plenic... wiec po co to rozczulanie sie nad slowotworstwem? o jedno chodzi... takie zachowanie nie jest godne na wyzszych stanowiskach... nie jest godna na ani jednym czy to premier czy tez pani sprzedajaca "najzwiezsze" udka z kurczaka... tego nie powinno sie ani popierac ani praktykowac...
Profil
PW Email Cytuj
of 
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 21:54     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
Piotrulek napisał/a:
Mówiąc o lapówkarstwie wśród policji miałem na mysli branie w łapę za nie wypisanie mandatu za szybką jazdę lub nie zatrzymanie się na stopie.Natomiast sfera broni w samochodzie lub alkoholu za kierownicą to już raczej korupcja bardziej niż lapówkarstwo,gdyz nie wyobrażam sobie,żeby zwykly krawężnik po zatrzymaniu samochodu do kontroli,z bronią w bagażniku,wziął w lapę i poszedl dalej.To chyba nie ten film kryminalny był ostatnio w telewizji,osfaldzie...



:rotfl: po pierwsze widze, ze jedna pomylke juz wyjasnila Anius... korupcja i lapowkarstwo to jednak wymienne pojecia... i bynajmniej nie rozgranicza je kwota... a po drugie skoro przytoczony przyklad wykracza poza granice Twojej wyobrazni to moze cos takiego... pewien Pan zostaje zatrzymany przez policjanta do zwyklej kontroli, funkcjonariusz znajduje w aucie usterke techniczna za ktora powinien zatrzymac pojazd, nie robi tego bo dostaje w lape, kierowca zarzeka sie, ze to naprawi i rusza, po 100km usterka okazuje sie na tyle powazna ze auto wjezdza w przystanek pelen ludzi... reszte chyba mozesz sobie wyobrazic??
Profil
PW Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Nie Cze 05, 2005 21:59     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
osfald napisał/a:
reszte chyba mozesz sobie wyobrazic??



drastycznie, drastycznie :przestraszony:
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 09:11     

osfald napisał/a:
po 100km usterka okazuje sie na tyle powazna ze auto wjezdza w przystanek pelen ludzi... reszte chyba mozesz sobie wyobrazic



Zaczynasz się powtarzać,a to już nie dobrze,w tym wieku?? :hyhy: :hyhy:
Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 11:28     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
bede taka czepliwa bestia:)
Policjanci zatrzymali funkcjonariusza komisariatu w Aleksandrowie ?ódzkim, który po pijanemu potrącił trzynastoletnią dziewczynkę i zbiegł z miejsca wypadku.

:D kolejna czarna łowca :D
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 12:01     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
nie no chwileczke... takich przypadkow mozna wymieniac a wymieniac... jest ich na prawde wiele. Tak jak juz powiedzialam - tutaj na forum przydalby sie policjant, ktory moglby nam przedstawic prace takich ludzi od tej innej strony.powstaly dwa obozy jedni najezdzaja a inni bronia... i jedna i druga strona nie ma racji... bo Policja nie wszystko robi dobrze ale tez nie robi zle... zawsze sa dwie strony medalu... chociaz coraz czesciej sie zastanawiam, ze taka osoba zwykly policjant nie mialby tutaj zycia... zaczelyby sie pretensje i kto wie jakie oszczerstwa, a przeciez wiele spraw nie zalezy od zwyklefo funkcjnariusza... sa poszczegolne wypadki to fakt...
Ja uwazam ze praca gliniarza nie jest taka latwa jak my sobie to wyobrazamy... jezdza w wozach a jak jest wieksza zadyma w skladzie kibole czy inni awanturnicy to spierniczaja... a w rzeczywistosci tak nie jest... siedzac 4 lata przy komisariacie mozna zmienic nastawienie do ich pracy... i wcale nie maja tak kolorowo jak co poniektorzy opisuja.
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 12:23   wracając do tematu  


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Wacając do tematu początkowego tj. do pracy w policji to muszę Wam powiedzieć że moje podejście do tego wcale nie jest takie "fajne" jak napisał Mariusz :-) od dziesięciu lat uważam, że to własnie gliniarze a nie na przykład księża powinni żyć w celibacie albo chociaż nie zakładać rodzin. Szczególnie jak pracują w wydziałach niemundurowych (kryminalnych i innych takich). Czasem sobie żartuję, że ważniejsze od rodziny są dla nich wszytskie ćpuny i inne strażniczki lasu i żeby porozmawiać spokojnie z własnym mężem (zamiast pisać listy na lodówce) musiałabym zacząć hodować konopie indyjskie na balkonie - może jakby mnie zgarnął wtedy na dołek to znalazłby dla mnie kilka chwil :-)

A tak poważnie zupełnie rzecz ujmując to praca w policji jest może ciekawa i rajcująca dla samego policjanta ale dla jego rodziny z całą pewnością nie za bardzo.
Profil
PW Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 12:26     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
a co do tego że przydałby się policjant na forum.... może i by się przydał, ale przypuszczam że nie dał by się wciągnąć w tą dyskusję :-) Wszyscy normalni policjanci, których znam i którzy traktują swoja pracę poważnie bardzo niechętnie o niej mówią osobom postronnym. A ci którzy gadają o tym na lewo i prawo na ogół poza gadaniem niewiele robią :-)
Profil
PW Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 12:28     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Dorotka mam dobrego kumpla w kryminalce u nas :D i w sierpniu zaklada rodzine :) mam mu to wybic z glowy ? :D :rotfl: :hyhy: ale w 100% masz racje, u brata mialam znajomego gliniarza... mial mloda zone i malego berbecia ale zginal w wypadku samochodowym z dzieckiem... i niestety ale bardzo malo czasu spedzal w domu...

[*]
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 14:02     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
ANIUS napisał/a:
bede taka czepliwa bestia:)
Policjanci zatrzymali funkcjonariusza komisariatu w Aleksandrowie ?ódzkim, który po pijanemu potrącił trzynastoletnią dziewczynkę i zbiegł z miejsca wypadku.

:D kolejna czarna łowca :D

No to polecam artykuł gazety na której chyba opierasz całe swoje życie - Faktu. Tam jest prowokacja dziennikarska ... Nie widzisz, że te pismaki robią to specjalnie ? Nie opisują żadnych sukcesów ...
Idź droga pani na zewnątrz i zobacz czy Cię tam nie ma :/

Dorotko, zgadzam się z Tobą :) Ty jako żona policjanta wiesz dokładnie na czym polega praca policjanta, a jeśli należy do pionu kryminalnego to tym bardziej. Tak jak każdy policjant jest policjantem przez 24 h to ja bym powiedział, że z sekcji kryminalnej są 48 godzin na dobę, chociaż to niemożliwe. Sądze tak ponieważ oni muszą być na każdym kroku czujni w pracy, a po pracy w razie telefonu z komendy/komisariatu muszą stawić się o danej godzinie na miejscu.
Jeśli nie da rady wciągnąć męża do dyskusji to przynajmniej postaraj się przyjść z nim na spotkanie ;) O ile to możliwe :)
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 14:11     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
^_^ jej to byloby swietne :D hehehehee :) jestem za :D
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 14:44     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Mariusz, a Ty już pracujesz w tej policji czy nie, bo chyba się trochę zgubiłam... a jak tak to stanęło na kryminalnym czy na drogówce?
Profil
PW Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 15:50     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Mariusz napisał/a:
Idź droga pani na zewnątrz i zobacz czy Cię tam nie ma



zacznijmy od tonu Twojej wypowiedzi. Forum jest miejscem wymiany pogladow, gdzie kazdy pisze to co uwaza nie obrazajac innych uczestnikow:) Troszke sie pogubiles w tonie zauwazylam, wymiar kulturalny Twoich wypowiedzi zaczyna sie znizac.

Po drugie, dla Ciebie wszystko , co zle o policjantach w gazetach jest prowokacja. Hellloooooooo. Haaaaaaaloooooo. W jakim Ty swiecie zyjesz? Wyidealizowanej Policji? ;) za duzo sie bajek naogladales, kolorowe potworki- czarne charakterki, czarne zle, bialo-niebieskie wspianiale, szybkie, wszedzie na czas z wiecznie wyjaca syrena i wrecz "czysta karta"...taka tabula rasa...
Profil
PW Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pon Cze 06, 2005 16:02     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
zapomnialam dopisac, wiec Ci wytlumacze pewne rzecz.
wiadomosci nie wzielam z "faktu" , a jesli taka wlasnie wiadomosc przeczytales we "Fakcie", co oznacza, ze takowa gazete czytujesz (ja nie mam nic przeciwko Twoim orientacjom medialnym).
Chcialabym Cie uswiadomoc, ze artykuly w gazetach nie sa pisane wylacznie z glowki przez dziennikarzy, badz tez dziennikarzy korzystajacych ze swoich wtyczek ( skoro uwazasz to za kolejna prowokacje), ale takze sa cytowane za wieloma agencjami prasowymi, zarowno krajowymi, jak i zagranicznymi. Tak sie zlozylo, ze powyzsza informacja zostala podana przez PAP (Polska Agencja Prasowa), a takze jeszcze jedna agencje, nie pamietam teraz nazwy.
Wiec jesli nadal utrzymujesz tu prowokacje, powiedz mi po co?!?!? Dlaczego?
Ktos chcial wkopac kolejnego biednego Policjanta w wypadek z alkoholem?
Ktos chcial "zgnoic" biednego Policjanta. Zauwaz , ze nie ma tutaj nazwisk!
Profil
PW Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008