Poprzedni temat «» Następny temat
Ktos z was wiaże przyszłosć z praca w policji
Autor Wiadomość
Olcia 
Wysłany: Pią Lut 18, 2005 07:48     



Dołączyła: 06 Lut 2005
Skąd: Zatorze
Cytat:
Cytat:
cały czas trwa akcja "Osiedle"

No wiesz Kisia, czemu się śmiejesz?? Ja w to wierzę :wink:
Nie wierzę tylko w skuteczność takich "akcji" ;/
Profil
PW Cytuj
frohike 
Wysłany: Pią Lut 18, 2005 08:42     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
Cytat:
Cytat:
Cytat:
cały czas trwa akcja "Osiedle"


No wiesz Kisia, czemu się śmiejesz?? Ja w to wierzę
Nie wierzę tylko w skuteczność takich "akcji"

Jak na Trynku i Sikorniku zaczeli czesciej sie pojawiac to od razu zrobilo sie spokojniej,
dzieciaki siedza w domu a nie na klatkach
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Pią Lut 18, 2005 17:00     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Dobra, widzę, że burdel się robi, więc Frycku lub jakiś Moderatorze ! Proszę zamknąć ten temat, ewentualnie kiedyś kogoś poproszę o odblokowanie, żeby coś sensownego napisać.

PS.
Strasznie nie lubię jeśli ktoś najeżdza na Policję, szczególnie wtedy kiedy nasza KMP jest jedną z lepszych w całej Polsce !
Ponadto Kisiu ja tu nie widzę nic śmiesznego w akcji "osiedle", gdybyś zobaczyła jak to wszystko wygląda od wewnątrz to byś zrozumiała. Bezpieczeństwo się polepszyło, jest o wiele lepiej. Zatrzymano kilka osób, które były wcześniej poszukiwane, podczas przeszukiwań osób znaleziono narkotyki, itp.
Poza tym zgodzę się, że nie wporządku jest to, że policjant sobie śpi w środku samochodu, ale Wy się im nie dziwcie ! Niektóre jednostki mają po 12 godzin służby ! Wytrzymalibyście w taką pogodę jeÄ?dzić po całym mieście, robić wywiad wśród społeczeństwa ?
Z reszta za mało jest policjantów żeby ponad 200.000 powiat chronić ! U nas w Gliwicach w całej Policji pracuje zaledwie 800 policjantów.
Po prostu trzeba się trochę zorientować co się dzieje w Policji, a dopiero potem ją oceniać ...

End Of Topic !
Profil
PW Email Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pią Lut 18, 2005 17:23     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Ok to inne pytanie..

jakies wtyki, skoro jestes tak poinformowany.... :?:
dobrze wiedziec, ze masz np kogos z rodziny w kwaterze glownej :D
oczywiscie tylko dlatego,ze wtedy bedzie mozna brac sobie na powaznie do serduszka to co powiesz:)
a nie beda to spekulacje jak to bylo w wiekszosci wypowiedzi na temat gliwickiego mordercy....jeden drugiemu, poczta pantoflowa..a w koncu wychodza niestworzone rzeczy..
Profil
PW Cytuj
Dev 
Wysłany: Pią Lut 18, 2005 19:36     


Dołączył: 24 Wrz 2004
Skąd: centrum
ja do policji nic nie mam

Moze kiedys bede pracowal jako policjant, choc bardziej kreca mnie grupy AT, lub zolnierz zawodowy, zobaczy sie co z tego wyjdzie. Na dzien dzisiejszy w mojej glowie zdanie matury za ~3 miechy, pozniej bede myslal co z robic z tym swoim zyciem..
Profil
PW Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Pią Lut 18, 2005 20:12     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
ANIU¦ napisał/a:

jakies wtyki, skoro jestes tak poinformowany.... :?:
oczywiscie tylko dlatego,ze wtedy bedzie mozna brac sobie na powaznie do serduszka to co powiesz:)
a nie beda to spekulacje jak to bylo w wiekszosci wypowiedzi na temat gliwickiego mordercy....jeden drugiemu, poczta pantoflowa..a w koncu wychodza niestworzone rzeczy..

Tak, znam kilka osób z KMP w Gliwicach. Moje info są wiarygodne.
Co do gliwickiego mordercy: powiem krótko: (...) wymyślona plotka. Gratulować wyobraÄ?ni stwórcy tego czegoś.

Devik, widzę, że Ty to konkretny facet. Bez owijania w bawełnę piszesz co chcesz robić w przyszłości. Jeśli podtrzymujesz dalej, że chcesz do Policji to po maturze będę miał dla Ciebie propozycję. Póki co komendant musi rozważyć moje pisemko ;-)
Profil
PW Email Cytuj
Dev 
Wysłany: Pią Lut 18, 2005 23:43     


Dołączył: 24 Wrz 2004
Skąd: centrum
Mariusz po maturze nawet jakbym nie chcial isc na studia to wezma mnie do woja...
Chyba ze sluzba w Policji zwalnia z tego.. nie znam sie zbytnio.
Ale jesli do Policji, to do jakiejs tak jak pisalem grupy AT lub cos w tym stylu... bo chodzenie po ulicach i wlepianie mandatow to nie dla mnie :)
Moze w Gliwicach istnieja jakies jednostki :?: kompletnie nic nie wiem na ten temat.
Profil
PW Cytuj
kisia 
Wysłany: Sob Lut 19, 2005 02:37     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Cytat:
Ponadto Kisiu ja tu nie widzę nic śmiesznego w akcji "osiedle", gdybyś zobaczyła jak to wszystko wygląda od wewnątrz to byś zrozumiała

od wewnątrz jak sam napisałeś wyglada to tak ,że
Cytat:
Niektóre jednostki mają po 12 godzin służby
Cytat:
za mało jest policjantów żeby ponad 200.000 powiat chronić ! U nas w Gliwicach w całej Policji pracuje zaledwie 800 policjantów.

Dziś zostałam zatrzymana przez Panów Policjantów na ul. Poniatowskiego. Kazali mi zgasić silnik mimo tego, że powiedziałam iż mam dziś duże problemy z zapaleniem samochodu. Wzięłi dokumenty i poszli do swojego samochodu i przez 15 minut sobie rozmawial. Gdy mogłam już jechać okazało się że nie mogę odpalić samochodu, a co zroili panowie policjanci, którzy widzieli, że nie moge odpalić ??? Poprostu sobie odjechali. Stałam w pobliżu sklepu monopolowego, do którego udała się grupka miłośników hh, sądząc po ich ubraniu. Na moje szczęscie przechodząc koło samochodu zaczepiali mnie tylko słownie i popukali w szybe.
Tak właśnie wygląda "akcja osiedle".
Profil
PW Email Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Sob Lut 19, 2005 08:27     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
Mogłaś wysiąść i im nakopać do d... :D:D Dziwni są tamtejsi ludzie :D
Profil
PW Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sob Lut 19, 2005 10:04     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Devik napisał/a:
Chyba ze sluzba w Policji zwalnia z tego.. nie znam sie zbytnio.

Tak, można odrobić wojsko w Policji. Wtedy składasz na biurko komendanta podani
e i taką służbę. Ta służba nazywa się kandydacką ;-)
Devik napisał/a:
Ale jesli do Policji, to do jakiejs tak jak pisalem grupy AT lub cos w tym stylu... bo chodzenie po ulicach i wlepianie mandatow to nie dla mnie :)
Moze w Gliwicach istnieja jakies jednostki :?: kompletnie nic nie wiem na ten temat.

Jest taka jedna jednostka specjalna, ale akurat zapomniałem jej nazwę. Może potem sobie przypomne.
Krótko Ci ja scharakteryzuję: uzbrojeni po zęby, ubrani w czarne moro z kominiarką i jeżdzą w ok. 6osób po Gliwicach policyjnym samochodem. Zazwyczaj wieczorami i nocą odbywaja patrole. Jak zobaczysz na VW Transporterze numer boczny "P249" to akurat oni.
Pomimo to, żeby do takiej jednostki sie dostać trzeba się czymś wykazać, póki co każdy policjant zaczyna od stopnia posterunkowego i patrolowania ulic ;-) Niestety ;-)
PS.
?atwiej jest w Policji z wyższym wykształceniem. Nieważne co będziesz studiował, ważne, że masz .


Kisia, to nie wszystko co jest wewnątrz ... akcja "osiedle" odbywa się na os. Sikornik, a nie w okolicach ul. Poniatowskiego.
Poza tym to co się stało nie powinno mieć miejsca. Z załozenia wychodzę, że to byli młodzi policjanci.
Ponadto do Policji powinni zacząć brać ludzi z powołaniem, a nie dlatego, że mają w rodzinie wujka czy ciotkę w Policji ... może u nas tego nie ma, ale zawód chyba wybiera się na całe życie ?
Co prawda można zmienić pracę, ale co to za powołanie ?
Ech...
Profil
PW Email Cytuj
Dev 
Wysłany: Sob Lut 19, 2005 10:33     


Dołączył: 24 Wrz 2004
Skąd: centrum
no.. w takiej jednostce to bym bardzo chcial byc:) Ale znajac zycie to tak dluga droge trzeba przebyc, zebym sie tam dostal po 30 :P
A tak wogole to ile wynosi pensja policjanta?
Mariusz jakbym mogl sie cos wiecj dowiedziec o tej jednostce to bylbym wdzieczny:):)
Profil
PW Cytuj
kisia 
Wysłany: Sob Lut 19, 2005 13:28     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Mariusz, wiele w policji dzieje się rzeczy, które nie powinny mieć miejsca.
Dlaczego akcja "osiedle" odbywa się tylko na sikorniku ???
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sob Lut 19, 2005 14:07     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Devik, pensja w takiej jednostce nie jest mała, ale wiadomo, że to wiąże się z dodatkowym niebezpieczeństwem. Na "dzieńdobry", tzn. w czasie kursu podstawowego uposażenie wynosi 910,00zł. Ale potem rośnie. to zależy do jakiej sekcji pójdziesz ...
Chcesz więcej info to pisz na GG - 3791338.
Trochę się tym interesuje to wiem ;-)

Kisiu, akcja "Osiedle" ma miejsce na Sikorniku, ponieważ wybierając odpowiednie osiedle, komendanci kierowali się tym faktem, że w między czasie pokazał się u nas groÄ?ny przestępca. Nie ma to nic wspólnego z tym "gliwickim mordercą".
Wszystko to było jakiś czas temu opisane na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.
Profil
PW Email Cytuj
Dev 
Wysłany: Sob Lut 19, 2005 15:14     


Dołączył: 24 Wrz 2004
Skąd: centrum
Mariusz na gg narazie nie wchodze, musze sie odzwyczaic, bo popadam w nalog :wink:

Wole miec prace w ktorej wyczuje adrenaline, niebezpieczenstwo niz siedziec za biurkiem, komputerem i zeby mnie szlak trafial :>
Zakladajac ze chcialbym isc do takiej jednostki po maturze.. co bym musial zrobic? ( wiem ze to dlugi proces i zalezy od wielu czynnikow czy bym sie dostal)
Na studia nie wiem czemu ale po prostu nie rwie mnie...wiem ze teraz ciezko o prace, ale ja nienawidze juz ksiazek i tego wszystkiego, dlatego wolalbym juz znalezc prace, choc wiem ze to bedzie trudne. A taka jednostka bylaby moim spelnieniem marzen :mg: moze mi sie poszczesci...
Profil
PW Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sob Lut 19, 2005 15:28     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Najpierw składasz podanie z życiorysem i innymi potrzebnymi rzeczami. Gdy postanowią zaufać Ci to Cię wezmą na dwa testy. Jeden fizyczny - podciąganie, rzut piłką lekarską, itp. Drugi - multiselekt. Test wyboru. Gdy zaliczysz oba pozytywnie to idziesz na komisję lekarską. Gdy jesteś zdrowy to komendant przeprowadza z Tobą rozmowę kwalifikacyjną. Gdy będzie OK to jedziesz na szkolenie podstawowe do szkoły policyjnej. Może to być Legnica, Piła, Katowice, Szczytno, itp. to zależy...
Mniej więcej tak to wygląda ;-)
Profil
PW Email Cytuj
Dev 
Wysłany: Sob Lut 19, 2005 15:45     


Dołączył: 24 Wrz 2004
Skąd: centrum
yhm.. a ile trwa to szkolenie podstawowe?:>
Profil
PW Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sob Lut 19, 2005 19:29     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Osiem albo dziewięć miesięcy.
Trzeba znać przepisy, umieć posługiwać się bronią, wiedzieć jak z ludÄ?mi postępować, itp.
Profil
PW Email Cytuj
Dev 
Wysłany: Sob Lut 19, 2005 19:51     


Dołączył: 24 Wrz 2004
Skąd: centrum
dzieki za informacje.. jakbys jeszcze sobie przypomnial jak ta Gliwicka jednostka sie nazywa to byloby git :)
Profil
PW Cytuj
frohike 
Wysłany: Nie Lut 20, 2005 17:06     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
Devik, nie znam sie ale watpie aby ktos bez wyksztalcenia mogl sie wybic jakos w policji,
bedziesz zwyklym kraweznikiem bo kto wezmie kogos do jednostki specjalnej bez wyksztalcenia
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Nie Lut 20, 2005 18:24     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Frohike i tu się mylisz ... tutaj się liczy sprawność, inteligencja i umiejętność pracy w grupie.
Są odpowiednie testy, ale póki co trzeba się czymś wykazać ...
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008