Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kisia
Pią Maj 14, 2010 23:31
Kaczyński kontra Komorowski
Autor Wiadomość
Poranna kawa 
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 11:12     


Dołączył: 10 Cze 2010
To, że jesteśmy oburzeni sposobem funkcjonowania naszych polityków, nie jest rzeczą nową i odkrywczą. Ciekawi mnie jednak, czy przełoży się to kiedyś na to, że Polacy w wyborach będą uczestniczyć, ale - na przykład - dość masowo oddawać puste głosy, które dałyby zrozumienia rządzącym, że ich zachowanie nam się nie podoba...
Profil
PW Email Cytuj
espi 
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 11:26     



Imię: Ania
Dołączyła: 06 Gru 2004
Skąd: z mamy ;)
Nie liczyłabym na to. Polakom się nie chce tyłków sprzed tv ruszyć bo uważają że jeden głos nic nie zmieni. W ostatnich wyborach byłam w lokalu wyborczym tuż przed zamknięciem i z mojej ulicy były oprócz mojego 3 podpisy. :/
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 13:32     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Głupota dawać puste głosy to tak samo jakbyś nie poszedł na głosowanie :) nie da się polityków wychować... zauważmy, że w rządzie są politycy którzy sasiadali przy okrągłym stole za czasów Solidarności... dlaczego ? przecież oni żyją komuną - nikogo nie chce obrażać - gdzie młodzi politycy? naszego pokolenia ? pokolenia pokomunistycznego gdzie w polityce nie ważne jest to do jakiej partii należysz ale to co uda się zrobić... nie ma u nas dobrych polityków bo co to znaczy ? czym powienien się charakteryzować dobry polityk?

A co do Kaczyńskiego... co to za prezydent bez Damy u boku? No wybaczcie... ale jakoś nie wyobrażam sobie międzynarodowych zjazdów gdzie damy głów państw są jako ozdoba.. a Kaczyński co... z kotem przyjedzie ? Pierwsze Damy nie politykują to prawda... ale zajmują się np akcjami charytatywnymi, fundacjami i innymi takimi co dla mnie jest wazniejsze niż to czy ma buty z tesco czy od guciego...
Profil
PW Email Cytuj
Noemi 
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 19:45     



Imię: Katarzynka
Dołączyła: 30 Kwi 2007
Aither napisał/a:


A co do Kaczyńskiego... co to za prezydent bez Damy u boku? No wybaczcie... ale jakoś nie wyobrażam sobie międzynarodowych zjazdów gdzie damy głów państw są jako ozdoba.. a Kaczyński co... z kotem przyjedzie ? Pierwsze Damy nie politykują to prawda... ale zajmują się np akcjami charytatywnymi, fundacjami i innymi takimi co dla mnie jest wazniejsze niż to czy ma buty z tesco czy od guciego...


Nie interesują cię buty a interesuje Cie czy ma partnerke życiową ? :)

Myślałam ze głosuje sie ze wzgledu na program wyborczy a nie czy ma żone ??

Prezydent ma rządzic by mi było dobrze-ludowi - nie interesuje mnie jego życie prywatne co swietnie widac we Włoszech :) :)
i wyobrażam sobie zjazdy ,gorsze spotkały nas chwile których faktycznie nie można było sobie wyobrazic w najczarniejszych scenariuszach ...
taki problem to nie problem
lepsza jest komuna by pierwszy sekretarz miał żone czy dobry demokratyczny prezydent :)
możliwe ... jeszcze jest demokracja ale prosze bez takich żartów z kotem , Komorowskiemu jak żona zachoruje- to co pojedzie z psem ? nie rozumiem
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 20:00     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
Noemi napisał/a:
Myślałam ze głosuje sie ze wzgledu na program wyborczy a nie czy ma żone
Noemi napisał/a:
Prezydent ma rządzic by mi było dobrze
nie ten ustroj.
Noemi napisał/a:
nie interesuje mnie jego życie prywatne co swietnie widac we Włoszech
a mnie interesuje, bo to on mnie reprezentuje na arenie swiatowej.
Noemi napisał/a:
lepsza jest komuna by pierwszy sekretarz miał żone czy dobry demokratyczny prezydent
komuna w czystej formie to jeden z lepszych ustrojow politycznych jaki istnieje. To ludzie ten ustroj sprowadzili do takiego poziomu.
Po raz kolejny mowie...prezydent pelni role reprezentacyjna. Zupelnie nie rozumiem dlaczego ludzie interesuja sie tym co oni mowia. On i tak nie ma zadnych mozliwosci zeby to co mowi wprowadzic w zycie. Rzad i premier maja wladze, dlatego Tusk nie kandyduje.
Profil
PW Email Cytuj
Nikaa 
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 21:33     


Dołączyła: 25 Lut 2010
krystian, masz racje.. Prezydent jest osoba ktora powinna godnie reprezentowac nasz kraj..
Zawsze mi sie Kwasniewski i Kwasniewska pod tym wzgledem podobali..
Profil
PW Email Cytuj
plusz0wy 
Wysłany: Czw Cze 10, 2010 22:33     



Imię: Grzesiek
Dołączył: 12 Sie 2009
Skąd: skądęsatąra
Nikaa napisał/a:
Zawsze mi sie Kwasniewski i Kwasniewska pod tym wzgledem podobali..

Kwaśniewski alkoholik. A jego żonka nieby nie wiadomo jaka dama ale słoma z butów jak dla mnie wistawała....
Aither napisał/a:
ale zajmują się np akcjami charytatywnymi, fundacjami

zajmują się tym bo można na tym zbić niezłą lewą kasę...Przy okazji dla picu komuś pomóc. Przykład właśnie damy Kwaśniewskiej która była podejrzana o machlojki ale wiadomo, że damie się nic nie udowodni :P
Profil
PW Email Cytuj
Nikaa 
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 07:48     


Dołączyła: 25 Lut 2010
plusz0wy, wiec jesli sie nie udowodnilo to machlojek nie bylo.. Ale mowiac o Kwasniewskim alkoholik.. troche przesadzasz.. Ok pil jak 91% naszego spoleczenstwa.. A i wogole chcialam powiedziec ze te cale afery z jakiego piciem to najwieksze wyszly jak juz nie byl prezydentem..
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 08:25     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
No tak ponoć na zdjęciach najlepiej wychodzi się ze swoim kotem :zdegustowany:

zgadzam się - prezydent - to reprezentant nazego państwa a nie "dyktator". Nie wyobrażam sobie żeby mnie jako Polaka reprezentował człowiek który nie odnosi sukcesów w życiu osobistym. Rodzina to sukces i sądzę, że to dobrze stawia takiego kandydata na stanowisko prezydenta. A co do Kwaśniewskich... nad jego prezencją pracowało masa ludzi... i nad jego jak i Kwaśniewskiej. Sprawy finansowe mnie nie interesują... niech zarabiają prawe czy lewe pieniądze - wisi mi to - jego obowiązkiem jest godnie prezentować nasz kraj w świecie.
Profil
PW Email Cytuj
Poranna kawa 
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 08:39     


Dołączył: 10 Cze 2010
Aither, może to nie taka całkiem głupota oddawać puste głosy (chociaż efekt wyborczy będzie pewnie podobny), bo jeśli nie iść na wybory dajemy sygnał, że to wszystko nas nie interesuje, a idąc na wybory i oddając pusty głos można przekazać wyraźny sygnał, że zachowanie polityków nam się nie podoba.

Choć przyznam, że taki sygnał byłby wyraźny wtedy, gdyby wiele osób tak zrobiło i nie jest to marginalne zjawisko (bo wtedy niektórzy gotowi pomyśleć, że powodem tego nie była świadoma decyzja, ale np. nieumiejętność postawienia krzyżyka w odpowiednim miejscu...). Też mam wątpliwości, co do możliwości wychowywania polityków w taki sposób, ale może choć trochę to na nich wpłynie?
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 09:16     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Poranna kawa, tylko zastanawiam się czy politycy odbiorą ten sygnał dobrze? Juz raz pamiętam była taka sytuacja kiedy to frekfencja na wyborach była niska... i nikt nie odebrał tego ze coś jest nie tak z politykami ale partie polityczne zarzucały drugim partiom, że przez nich wyborcy się zrazili... oni są cacy to Ci drudzy swoją kampanią zrazili wyborców :) Pomysł przedni oddawania pustych kartek tylko pytanie... czy nasi politycy zrozumieją to przesłanie ? :) jakoś szczerze w to wątpię :)
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 09:20     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Aither, bobrze prawisz mówiąc ze czas na zmianę..... 20 lat sie juz nachapali . czas wpuścić młodą krew a najlepiej anarchistyczną :)
Profil
PW Email Cytuj
espi 
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 09:31     



Imię: Ania
Dołączyła: 06 Gru 2004
Skąd: z mamy ;)
Arex30, zamierzasz wystartować? :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
Nikaa 
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 09:35     


Dołączyła: 25 Lut 2010
OOOo kurde.. gdybym Arex zostal prezydentem... masakra jakas :zdziwko: :zdziwko: :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 09:44     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
espi napisał/a:
zamierzasz wystartować
hmmm na prezydnta Gliwic .... hmmmmm dobry początek. potem się zobaczy :)
Nikaa, zostaniesz szefową komitetu wyborczego ?
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 09:47     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Nie chodzi o to czy się nachapali czy nie :) ale osobiście uważam, że brakuje nam młodych polityków :) takich z naszych czasów a nie średniowiecza...
Profil
PW Email Cytuj
Nikaa 
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 10:15     


Dołączyła: 25 Lut 2010
Arex30, taaa oczywiscie.. juz mysle nad haslem wyborczym :) bedzie zaskakujace :)
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 10:34     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Aither napisał/a:
młodych polityków
sie nadaje ??;>
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 12:33     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
nie wiem ale sporo młodych ludzi studiuję politologię... dlaczego oni nie zostają politykami ? mają to wyuczone a jakoś nie zauważyłąm aby polityk skończył politologie... młodzi powinni dojść do włądzy i pokazać im jak się rządzi państwem :P Arex idziemy na polityków :D
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Pią Cze 11, 2010 16:28     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
Aither napisał/a:
Arex idziemy na polityków

macie wystarczającą dozę cynizmu? Umiecie powiedzieć, każdemu to co chce usłyszeć?
Przyjrzyjcie się takim "rasowym" politykom - Brudzyński, Niesiołowski, Kurski albo mój ulubieniec Rysio Czarnecki. Specjalnie dobieram te menażerię ze średniej głębokości śmietnika. Nie sięgam tzw. trzewi.
Żeby zostać politykiem, trzeba się najpierw przebić. A to... stara gwardia czuwa.
Piszecie też o pierwszej damie. Jaka to ona być powinna, czym się zajmować/zajmuje. Pamiętacie Dankę Wałęsową? Czółko myślą nieskalane. Ona dobrze wychodziła jedynie na zdjęciach i to pozowanych.
Nasz dziwny kraj jest tak dziwny, że żadne dziwadło, nawet największe może u nas piastować funkcję publiczną. Nie ma znaczenia program, rozum, chęci. Bo i tak, musi realizować linię partii. Wytyczne w głosowaniach...
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008