Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoła bez przemocy
Autor Wiadomość
kisia 
Wysłany: Pią Cze 13, 2014 15:38     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Ja mam w domu 2 dzieci które sa już po gimnazjum i większość rzeczy opisywana w internecie nie miała miejsca w gimnazjum nr 10 w Gliwicach, które niby uchodzi za patologiczne, co nie znaczy że młodzież jest w nim chodzącymi aniołami bo niektórym daleko do tego.
sebek napisał/a:
twoim zdaniem to twór jakim jest "gimnazjum" jest winne wszystkiemu ?
nie twierdze tak ale swoje trzy grosze do ich złego zachowania dorzuca.
Uważam tylko że to najgorszy edukacyjny twór jaki można było wymyślić bo młodzież w tym czasie ogólnie jest w najtrudniejszym wieku i wrzucenie ich do nowej szkoły gdzie nauczyciele ich kompletnie nie znają, przez co nie mogą im pomóc zrozumieć ich wieku powoduje, że niektóre dzieciaki zachowują się jak się zachowują.
Ostatnio zmieniony przez kisia Pią Cze 13, 2014 15:41, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sob Cze 14, 2014 11:00     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
Co do samego poziomu nauczania, to akurat mam nieco inne podejście do tematu.

Obecnie obserwuję ostro lecący w dół poziom nauczania w PL. I mam wrażenie, że to jest robione specjalnie i odgórnie. Głupim narodem łatwiej się rządzi ...
Profil
PW Email Cytuj
tier 
Wysłany: Sob Cze 14, 2014 23:10     


Dołączył: 17 Sty 2013
Skąd: z Hajduk
sebek napisał/a:
Co do samego poziomu nauczania, to akurat mam nieco inne podejście do tematu.

Obecnie obserwuję ostro lecący w dół poziom nauczania w PL. I mam wrażenie, że to jest robione specjalnie i odgórnie. Głupim narodem łatwiej się rządzi ...


h t t p;//w w w perspektywy, p l napisał/a:
Poziom edukacji w Polsce oceniony wysoko


Polska zajęła 14. miejsce na świecie według raportu Pearson pt. „The learning curve” („Krzywa nauczania”), dotyczącego poziomu edukacji na świecie. W zestawieniu wzięto pod uwagę 50 państw. W klasyfikacji ogólnej udało nam się wyprzedzić takie kraje, jak: Niemcy, Belgia, Stany Zjednoczone, Węgry czy Słowacja.

Raport przygotowywany przez słynne wydawnictwo edukacyjne Pearson (właściciel m.in. Longmana, BBC Active czy Penguin Readers) bierze pod uwagę wiele wskaźników, w tym badania PISA, PIRLS oraz TIMSS, które sprawdzają zdolności 10- i 15-latków z zakresu myślenia matematycznego, umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz nauk przyrodniczych.

Na czele listy znalazła się Finlandia, a cztery pozostałe miejsca należały do Azji: Korea Południowa, Hongkong, Japonia i Singapur.

Według raportu jesteśmy w czołówce, jeżeli chodzi o udział na rynku pracy osób, które ukończyły szkoły ponadgimnazjalne. Wskaźnik ten w Polsce wynosi 68%, podczas gdy dla porównania w Niemczech jest to 59%, a w zwycięskiej Finlandii 47%.

Inne ciekawostki z raportu na temat Polski w porównaniu z Finlandią:

średnia długość trwania edukacji wynosi nieco ponad 15 lat (w Finlandii 16,94);
na jednego nauczyciela przypada 9,61 ucznia (w Finlandii – 14,3 ucznia);
wydatki na edukację stanowią 11,45% wszystkich wydatków rządu (w Finlandii – 12,13%);
szkoły ponadgimnazjalne kończy 83,51% uczniów (w Finlandii 93,32%);
szkoły wyższe kończy 55,38% uczniów (W Finlandii 48,94%).
Ze statystyk wynika, że nie pod każdym względem jesteśmy gorsi od Finów.

– Udało się wam podnieść wyniki słabych uczniów, zmniejszyliście różnice między najlepszymi a najgorszymi szkołami. Macie też niewielkie różnice w wykształceniu między dziećmi z rodzin zamożnych i biednych. Świadczą o tym wszelkie znane mi pomiary wyników, na przykład w nauce języków czy nawet w matematyce – mówił miesiąc temu dla Gazety Wyborczej Michale Gove, minister edukacji Wielkiej Brytanii. – Na miejscu polskich polityków zrobiłbym z edukacji produkt eksportowy. Polskie reformy edukacyjne z końca lat 90. robią w Europie wrażenie.

20 pierwszych miejsc w rankingu ogólnym:

1. Finlandia
2. Korea Południowa
3. Hongkong
4. Japonia
5. Singapur
6. Wielka Brytania
7. Holandia
8. Nowa Zelandia
9. Szwajcaria
10. Kanada
11. Irlandia
12. Dania
13. Australia
14. Polska
15. Niemcy
16. Belgia
17. Stany Zjednoczone
18. Węgry
19. Słowacja
20. Rosja

Źródło: h t t p;//w w w perspektywy, p l/portal/index.php?option=com_content&view=article&id=339:poziom-edukacji-w-polsce-oceniony-wysoko&catid=24&Itemid=119]h t t p;//w w w perspektywy, p l


sebek napisał/a:
Głupim narodem łatwiej się rządzi ...

:mur: Każdy sądzi według siebie....
Profil
PW Email www Cytuj
sebek 
Wysłany: Nie Cze 15, 2014 08:31     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
Poczekamy kolejnych cirka 5 lat na wyniki nowej takie sondy i wtedy będziemy mogli pogadać. Z ludzi, którzy ukończyli gimnazja, póki co są jak dobrze liczę 4 roczniki (przy założeniu że ktoś chodził do technikum).

Jak na mój gust dawno nie miałeś kontaktu z oświatą. Ja ten kontakt mam i po prostu widzę, jak z roku na rok zamiast dokręcać śrubę na np. studiach, się ją luzuje. A wszystko z powodu tego, że obecnie NIE liczy się poziom kształcenia, tylko ilość ludzi na studiach. Ma ich być jak najwięcej, bo za człowiekiem idzie kasa z ministerstwa :kwasny:

To, że wyprzedzamy takie kraje jak Niemcy, to żadna nowość. Tam się ludziom uczyć NIE chce. Po co ma iść na studia, skoro pójdzie do Mc na zmywak i ma 1500 euro na rękę. I to też mówię w oparciu o kontakt z tym zjawiskiem. Obecnie na szkołach technicznych w DE w większości są studenci innych państw ;)
Profil
PW Email Cytuj
tier 
Wysłany: Nie Cze 15, 2014 12:05     


Dołączył: 17 Sty 2013
Skąd: z Hajduk
sebek napisał/a:

Jak na mój gust dawno nie miałeś kontaktu z oświatą. Ja ten kontakt mam

Mylisz się. Mam jedno dziecko jeszcze w gimnazjum, drugie w podstawówce, a trzecie od września w przedszkolu. Przede wszytstkim żonę nauczycielkę i dużo znajomych wśród nauczycieli. 3 lata także pracowałęm w wydawnictwie edukacyjnym :P
Profil
PW Email www Cytuj
sebek 
Wysłany: Nie Cze 15, 2014 12:44     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
I twierdzisz, że to co się dzieje z oświatą idzie w dobrą stronę ?

Podam ci bardzo prosty przykład. Na studiach wyleciałem z laborki. Musiałem to odrabiać w następnym roku z rocznikiem niżej. Co się okazało? Że za takie "pierdoły" za jaką ja wyleciałem, rok później już się studentów przepuszczało. I to nie incydentalny przypadek, tylko niestety tendencja w naszej "oświacie"... a raczej doprowadzaniu do ciemnogrodu.

Jak wytłumaczysz punkty przyznawane za wypociny naukowe na studiach doktoranckich, które to potem rzutują na "level" uczelni w systemie ministerstwa ? Czy to jest normalne ? Ludzie zamiast zająć się na prawdę poszukiwaniem odpowiedzi na jakieś postawione problemy, obecnie głównie siedzą przed wordem i klepią poematy. A gdzie czas na porządne przygotowanie CIEKAWYCH laborek dla studentów?

Patrzysz przez pryzmat przedszkola/podstawówki/gimnazjum. Tak na prawdę ogromna przepaść zaczyna się od poziomu liceum/technikum. Jak widzę jakie obecnie "projekty" się robi w moim byłym technikum i porównam to do moich i mojego rocznika ambicji "parę" lat temu, to po prostu popłakać się można.

Nie mniej jednak, dzisiejsza podstawówka też idzie na dół. Wystarczy się przyglądnąć programowi nauczania. Ode mnie w 2 klasie wymagano płynnego czytania. A dzisiaj ? Dzieciaki po gimnazjum mają problem sklecić dobrze zdanie (nie mówię że wszystkie, bo sporo też tu zależy od ambicji rodziców). Grunt mieć iphona w łapie i napierdzielać na fejsbogu ku chwale ojczyzny.

I idąc dalej... daj dzisiejszemu 18 latkowi karabin w dłoń i każ strzelać. Mam prawie pewność, że pierwsza rzecz w którą trafi, to w najlepszym przypadku własna stopa. Już widzę powszechną mobilizację w momencie gdyby wystąpiła taka konieczność. Likwidacja służby wojskowej była jednym z większych błędów moim zdaniem. Nie należało z tego rezygnować. Należało tylko tryb zmienić. Jak ktoś studiował, to studiowałby rok dłużej, ale w międzyczasie zaliczyłby szkolenia z podstaw taktyki, hierarchii w woju oraz podstaw obsługi broni + zachowanie na polu walki. Jak komuś uczyć się nie chciało, to na rok albo dwa do woja. Ale nie tak jak to było w latach 90, że się chlało i rozpierdziel na jednostce robiło. Ale to już wymagałoby wymiany kadry i totalnej zmiany podejścia do tematu służby wojskowej.
Profil
PW Email Cytuj
tier 
Wysłany: Nie Cze 15, 2014 12:56     


Dołączył: 17 Sty 2013
Skąd: z Hajduk
sebek napisał/a:
I twierdzisz, że to co się dzieje z oświatą idzie w dobrą stronę ?

Nie mniej jednak, dzisiejsza podstawówka też idzie na dół. Wystarczy się przyglądnąć programowi nauczania. Ode mnie w 2 klasie wymagano płynnego czytania. A dzisiaj ? Dzieciaki po gimnazjum mają problem sklecić dobrze zdanie (nie mówię że wszystkie, bo sporo też tu zależy od ambicji rodziców).

NIe twierdzę, że jest różowo, ale nie widzę oświaty wyłącznie w czarnych barwach.
Od rodziców czasem zależy więcej, niż od szkoły.

sebek napisał/a:

I idąc dalej... daj dzisiejszemu 18 latkowi karabin w dłoń i każ strzelać. Mam prawie pewność, że pierwsza rzecz w którą trafi, to w najlepszym przypadku własna stopa. Już widzę powszechną mobilizację w momencie gdyby wystąpiła taka konieczność. Likwidacja służby wojskowej była jednym z większych błędów moim zdaniem.

Tu się kompletnie z Tobą nie zgadzam. Przestawienie się na armie zawodową to jeden z ważniejszych osiągnięć ostatnich lat.
Jak to powiedział kiedyś Korwin-Mikke - zawodowy żołnierz jest wart 10 z poboru, a zjada tylko 2 obiady!
Profil
PW Email www Cytuj
sebek 
Wysłany: Nie Cze 15, 2014 13:15     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
Mhm... gdybyśmy zawsze liczyli na nasze "zawodowe" wojsko... to dzisiaj nikt nie pamiętałby, że Polska istniała. Od zawsze NARÓD wygrywał wojnę, a nie wojsko. Zawsze wygrywają REZERWY, a nie pierwsza linia. U nas nie ma obecnie ani pierwszej linii, ani rezerw. Sprzętu też nie mamy. Kupujemy stare rupiecie z całego świata, a lać do tego nie ma kto. Powiesz pewnie jakie to mamy nowoczesne sprzęty ( bo i takie są). Ja się pytam ile tego jest ? Wystarczy sobie wyobrazić, że doszłoby do zawieruchy takiej jak obecnie na Ukrainie. Zachód palcem nie ruszy, jak już to ostatni widzieliśmy, bo są powiązani gospodarczo z Rosją i są od niej już uzależnieni. Zostajemy sami, tak jak została Ukraina.
Profil
PW Email Cytuj
vkimi 
Wysłany: Sro Lip 02, 2014 17:03     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
ludzie - wypowiedziałem się ogólnie co nie znaczy że to dotyczy 100%. po mojemu to to wszystko póki co idzie w złym kierunku
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008