Poprzedni temat «» Następny temat
Monitoring w Gliwicach
Autor Wiadomość
Frycek 
Wysłany: Czw Sty 27, 2005 04:25   Monitoring w Gliwicach  


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Wjezdzajac do miasta mozna zauwazyc tabliczki informujace ze Miasto jest Moinitorowane, co prawda dotyczy to głównie centrum.

Czy uwazacie ze monitoring ma sens i czy sie sprawdza ?
Czy rzeczywiscie jesli cos sie dzieje to policja interweniuje widzac przez kamery ze cos sie dzieje.

Gdzie widzieliscie kamery od monitoringu....nie licze kamerek na rynku i nad pizza hut(ktore obsluguje firma BMJ)
Profil
PW Email Cytuj
h0lek
Wysłany: Czw Sty 27, 2005 04:30     


Dołączył: 30 Sie 2004
Skąd: Zatorze
wielki brat patrzy :D :|
Profil
PW Email Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Czw Sty 27, 2005 09:23     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
podobno jest 5 takich kamer które monitorują największe i najbardziej niebezpieczne skrzyżowania .. i jak ktoś popełni wykroczenie, to im przysyłają mandacik na chate.. to chyba jest dobre .. może wtedy CI kierowcy zastanowią się kilka razy czy warto znowu im popełnic jakieś wykroczenie. :D
Profil
PW Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Sty 27, 2005 09:30     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Cytat:
Czy rzeczywiscie jesli cos sie dzieje to policja interweniuje widzac przez kamery ze cos sie dzieje.
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
Cytat:
podobno jest 5 takich kamer które monitorują największe i najbardziej niebezpieczne skrzyżowania

gdzie sa te kamery ???
Profil
PW Email Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Czw Sty 27, 2005 09:43     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
kisia, jedna jest napewno na skrzyżowaniu dworcowej z ... jakąś tam ulicą :D tam gdzie jest AVANS na rogu .. i wypożyczalnia czy co to tam jest .. po drugiej stronie. Ta kamerka to taka biała kula, widać ją dobrze nad wypożyczalnią .. :D:D
Profil
PW Cytuj
Asienka 
Wysłany: Czw Sty 27, 2005 10:29     



Dołączyła: 22 Lip 2004
Skąd: Aktualnie niewiem
wiem ze jest też na Zwycięstwa gdzieś koło Piasta ale wiem ze ona mało daje, kiedys przed samym sklepem pobito dwóch moich kolegów a Policja nawet niezareagowała jak również dowody w pstaci nagrania Video nic nie dały :?
Profil
PW Email www Cytuj
Demmo 
Wysłany: Czw Sty 27, 2005 13:25     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
ha ha ha.. Frycek jak czasami czytam te pytania na początku postów zaczynanych przez Ciebie, to mi taką powagą wieje :lol:

"Czy uwazacie ze monitoring ma sens i czy sie sprawdza ?"

cóz.. chyba nic nie daje :lol: ciekawe czy te kamery działają.. będę musiał kiedyś przystanąć pod jedną z tych rynkowych i zobaczyć czy im się tam coś merda.. bo one są w środku obrotowe, więc jeżeli obserwują rynek to coś powinno się dziać z tą kamerą.. ;)

myślę że kamery mają głównie znaczenie psychologiczne.. to coś takiego jak masz np. na sklepie nalepkę że jest ochraniany przez Biuro Ochrony "Spadaj bo w ryło!" ;)
zanim przyjadą to pewnie następne święta będą, ale po co robić dym w takim sklepie jak mozna w sklepie obok gdzie nie ma "ochrony"? ;)
to samo tyczy się np diodek migających w aucie, że jest zamontowany alarm... to ma po prostu odstraszać i w wielu wypadkach tak się rzeczywiście dzieje.. tzn odstrasza jakichś tam gówniarzy którzy chcieliby zajrzeć do środka.. np po reklamówkę media marktu :lol: (czyt. na forum o osiedlach, dzielnica sośnica ;) )


a jak ktoś chce powaznie nabroić to i takie cosik go nie odstraszy...


LuKaSh, mówisz chyba o fotoradarze.. o ile tam jest.. bo nie wiem ;) bo skąd np będą wiedzieli że przekroczyłeś prędkość oglądając filmik na zwykłej kamerce? ;) no chyba ze o inne wykroczenia chodzi...

a tak przy okazji to shit! będę musiał looknąć gdzie ta kamera jest dokłądnie bo ja tam kilka razy podwójną ciągłą ciąłem wyjeżdzając na pas wiodący w stronę mojej chaty ;)
Profil
PW www Cytuj
frohike 
Wysłany: Czw Sty 27, 2005 14:53     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
nie chce mi sie wierzyc aby wamontowali jakies fotoradary w tych kamerkach,
ponadto te kamery chyba maja spelniac funkcje podgladania a nie jakiegos specjalnego scigania przestepców
Profil
PW Email Cytuj
of 
Wysłany: Czw Sty 27, 2005 17:49     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
z dobrze poinformowanych zrodel wiem ze kamer jest znacznie wiecej :mg:
te same zrodla jednak twierdza ze nie ma ludzi ktorzyby byli zatrudnieni
do calodobowego monitoringu... jednym slowem kiedy kogos pobija, a kamera
to nagra zawsze bedzie mogl to przezyc jeszcze raz z rodzina ogladajac video :lol:

istnieje tez calkiem powazna szansa ze te nagrania moga zostac wykorzystane w sadzie...
Profil
PW Cytuj
Dim
Wysłany: Czw Sty 27, 2005 21:59     



Dołączył: 20 Sty 2005
Skąd: Gliwice(sikornik)
Nie ma sensu :P krotko i na temat.. sa niby kamerki i co z tego..? przykladowo jest kamera kolo sklepu monopolowego. Mozna by powiedziec ze po to zeby nieletnim nie sprzedawali alhoholi.. i co? tzw jajco bo alkohol nadal jet nieletnim sprzedawany... kamery sa na ul. Zwyciestwa. I co z tego? znow jajco :P szba w teranovie czy jak to tam sie zwie zostala wybita. Mamy dostep do kamery na rynku.. widac ze sa daremne i obraz jaki nadaja jest słabej jakosci. Mysle ze niewiele te kamerki daja..
Profil
PW Email www Cytuj
Frycek 
Wysłany: Czw Sty 27, 2005 22:43     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Cytat:
Mamy dostep do kamery na rynku.. widac ze sa daremne i obraz jaki nadaja jest słabej jakosci. Mysle ze niewiele te kamerki daja..


Mylicie pojecia....kamerka na rynku a takze ta nad pizza hut nie jest kamerą do monitoringu. Kamery te zapisuja obrac jako plik graficzny(zdjecie) na jakis czas i nie sa one ruchome.
Natomiast kamerki zamieszczone od swiatel przy prezydium i dalej na nastepnych swiatlach i przy kinie x sa to kamery do monitoringu.
Nie wiem czy tam jest fotoradar i raczej chyba nie a raczej na 99.9% nie.

Maja na celu monitorowanie miasta...a czy zdaja efekt podobno jest bardziej bezpiecznie ,ale chyba to zludzenie.

Dzisiaj ogladalem program "Uwaga " na TVN - chodzilo o to ze goscia pobili i nikt tego nie widzial mimo kamer. Pokazywali nawet jak maja zapisane na tasmach jak ktos kogos leje albo bije - i pytanie moje.....skoro moja nagrane na tasmach to czemu nie aresztuja goscia ktory "wystepuje w fimie" , przeciez widac twarz.

Coz pozostaje nam tylko wierzyc ze przynosza korzysci
Ostatnio zmieniony przez Frycek Czw Sty 27, 2005 22:57, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
of 
Wysłany: Czw Sty 27, 2005 22:47     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
co do kamer to nie mozna porownywac tez z Rynku (BMJ... nie bede sie wypowiadal
na temat tej firmy ale Ci ktorzy pechowo skorzystali z ich uslug wiedza o czym mowie)
z kamerami przeznaczonymi do monitoringu miasta (czytaj: te ostatnie sa nieco lepsze)...

nie idzie tu jednak o sprzet ale o odwieczny problem "nie ma pieniedzy na nic"...
owszem... powstala infrastruktura, ktora jednak musi byc obslugiwana w nalezyty sposob,
a tego ciagle brakuje...

PS
zamontowane w Gliwicach kamery do monitoringu nie posiadaja fotoradarów
Profil
PW Cytuj
MajkeL 
Wysłany: Pią Sty 28, 2005 01:18     



Dołączył: 28 Wrz 2004
Skąd: Gliwice - peryferia
Cytat:
Ta kamerka to taka biała kula, widać ją dobrze nad wypożyczalnią ..


Taki mały biały klosz z czarnym spodem.......
Kamer jest dość dużo najczęściej spotykane sa nad dużymi skrzyzowaniami i ruchliwymi miejscami (Rynek itp..)
Z tego co wiem to takie kamery marnie spełniają funkcje w nocy (marna jakość obrazu) wiem to od Policjanta.....
Profil
PW Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Pią Sty 28, 2005 09:39     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
jak ktoś przejedzie na czerwonym świetle.. to też przysyłają koperte .. :D przynajmniej tak mówią .. :D
Profil
PW Cytuj
frohike 
Wysłany: Pią Sty 28, 2005 12:32     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
z pewnoscia nie maja co robic tylko ogladac sobie co sie dzieje na ulicach.
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Pią Sty 28, 2005 13:08     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
tak sobie patrze na kamerke ze h t t p;//kamera.bmj.net, p l/diament/]zwyciestwa i musze stwierdzic ze fajne by to bylo jakby to wszystko polaczyc i mozna by nabierzaco sprawdzac zatloczenie na ulicach.
jak sie przestraszysz widoku w kamerce wybierzesz sie pieszo zamiast autkiem
Profil
PW Email Cytuj
Demmo 
Wysłany: Pią Sty 28, 2005 14:07     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
heh.. bo to jest tak... jak ktoś przejedzie na czerwonym to można mu pocztą wysłać mandat.. a jak kogoś leją to po co sie narażać? jeszcze sami po pysku dostaną...
wielokrotnie już słyszałem jakimi pierdołami się zajmują gliniarze, bo wtedy im nic nie grozi... a jak chodzi o powazne sprawy to się zawsze 10 razy zastanowią zanim coś zrobią.. :|
Profil
PW www Cytuj
of 
Wysłany: Pią Sty 28, 2005 14:10     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
no wiesz... zawsze istnieje niebezpieczenstwo ze moga aresztowac
niewinnego bandyte, ktory wyrazi skruche i zalozy sprawe w sadzie
policji o nieeleganckie zachowanie przy aresztowaniu... chory kraj :!:
Profil
PW Cytuj
PAKuS 
Wysłany: Pią Sty 28, 2005 17:06     



Zaproszone osoby: 3
Imię: RAFA?
Dołączył: 24 Lis 2004
Skąd: GLIWICE/S?UPSK
osfald napisał/a:
no wiesz... zawsze istnieje niebezpieczenstwo ze moga aresztowac
niewinnego bandyte, ktory wyrazi skruche i zalozy sprawe w sadzie
policji o nieeleganckie zachowanie przy aresztowaniu... chory kraj :!:

pewnie masz racje ale chy te kamery coś dają
a wogule ile i mamy :?: :?:
Profil
PW Email www Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Pią Sty 28, 2005 20:57     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Miałem niedawno przyjemność odwiedzić naszą KMP (Komende Miejską Policji) w Gliwicach, byłem na dyżurce. Musze stwierdzić, że jeśli chodzi o monitoring centrum i okolic to mamy to świetnie zorganizowane. Ponad 20 kamer "ogląda" naze ulice i zapisuje na dysku twardym komputera;-)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008