Poprzedni temat «» Następny temat
Autobusowi Zboczeńcy :/
Autor Wiadomość
Aither 
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 14:25     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Kobieta sama sie prosi... ubiera sie nierzadko wyzywajaco a potem jak ktos ja zaczepi to od razu "zboczeniec". zeby nie bylo - nie bronie tutaj zboczencow czy cos... sama sie roznie ubieram a gdy pokazuje "cos" za duzo to robie to swiadomie i cala odpowiedzialnosc biore za siebie. Poza tym nie czarujmy sie... po co laski ubieraja krotkie kiecki i wielkie dekolty? zeby na nie patrzeli glodnym wzrokiem faceci... problem w tym ze zadna laska sie do tego nie przyzna...
Druga sprawa jesli masz klopot w autobusie mozesz zwrocic sie o "pomoc" do kierowcy... jednak z obserwacji i rozmow z kolegami wiem ze to nic nie daje i trzeba sobie samemu radzic.
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 14:42     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Aither napisał/a:
mozesz zwrocic sie o "pomoc" do kierowcy... jednak z obserwacji i rozmow z kolegami wiem ze to nic nie daje i trzeba sobie samemu radzic.
jak miałem 15 lat to prosiłem kierowcę aby mnie wypuścił przed przystankiem bo chcą mi kose ożenić, to co prawda najpierw zrobił mi wykład, że sam powinienem kose nosic ale mnie wypuścił :)
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 16:58     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
nemo1125, zalezy na kogo trafisz prawde mowiac :)
Profil
PW Email Cytuj
tuchałowa 
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 22:26     


Dołączyła: 17 Cze 2006
Skąd: Gliwice
Gmeras napisał/a:
ale jeśli prowokuje ubiorem to powinna się liczyć z tym że sa tacy któzy lobią sie przytulać
Najlepiej wszytko zwalić na dziewczyny, że niby ubiór itd. :kwasny: jak ktoś jest autobusowym zboczeńcem to się czepi każdej dziewczyny, bo nie jest normalnym człowiekiem, tylko chorym i sam nie kontroluje tego co robi.
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 22:35     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Aither napisał/a:
po co laski ubieraja krotkie kiecki i wielkie dekolty? zeby na nie patrzeli glodnym wzrokiem faceci... problem w tym ze zadna laska sie do tego nie przyzna...
zdecydowanie nie powinno się sądzić innych według siebie :kwasny: zdarza mi się ubrać w coś krótkiego, obcisłego lub wydekoltowanego i z całą pewnością nie robię tego po to, żeby jakiś zbok ocierał się o mnie w autobusie czy gdziekolwiek indziej. Lubię dobrze wyglądać bo lepiej się wtedy czuję. A jeżeli miałabym prowokować do różnych gestów lub komentarzy to tylko jednego faceta i niekoniecznie a autobusie.
Profil
PW Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Sob Mar 17, 2007 23:29     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
tuchałowa napisał/a:
Najlepiej wszytko zwalić na dziewczyny, że niby ubiór itd. :kwasny: jak ktoś jest autobusowym zboczeńcem to się czepi każdej dziewczyny, bo nie jest normalnym człowiekiem, tylko chorym i sam nie kontroluje tego co robi.
najlepiej zacytować dany fragment

lecz dla mnie to zadanie nie jest nic warte bez dokończenia wypowiedzi
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 10:31     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Dorotka, nigdzie nie napisalam ze ja to robie specjalnie O_o czytaj uwaznie. Napisalam tylko ze trzeba brac odpowiedzialnosc za swoj ubior... a nie ze ktos ubiera sie specjalnie zeby takowy "zboczeniec" ja obmacywal... przeanalizuj to co napisalam.
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 18:08     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Aither, fakt - wyczytałam co chciałam wyczytać :zawstydzony: a co nie wyczytałam to sobie dozmyślałam ;) sorki.
Ale to pewnie dlatego, że strasznie mnie wkurza takie podejście jakie prezentują na ogół mężczyźni i stare pierdy (zazdrosne o to że one już nie mogą) polegające na wciskaniu kobietom że to one są winne każdej formie molestowania, obmacywania czy obraźliwego komentowania ich wyglądu. A takie głosy zaczęły się w tym temacie pojawiać. W zasadzie czasem sprowadza się to wręcz do absurdu - ma biust więc należy go skomentować lub dotknąć - bo właściwie tylko i wyłącznie w tym celu go ma. Ma tyłek - więc zapewne służy nie do siedzenia tylko poklepywania itp. Wkurza mnie takie do bólu instrumentalne i przedmiotowe traktowanie kobiet.
Profil
PW Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 20:09     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Dorotka sądzę że troszkę przesadzasz :) Mi się wydaje że tak radykalnie to nikt tutaj nie myśli ani pisze. Chodzi raczaj o to że jeśli kobieta jest ubrana odważnie to w napewno w jakiś sposób pobudza wyobraźnię różnych zwyrodnialców. Jakiś zboczeniec się napaczy, czego nie zobaczy to sobie wyobrazi i nachodzi go ochota. Nie jest to wina kobiety ale gdy wybiera się w pewne miejsca gdzie może być narażona na takie zaczepki powinna wziąść to pod uwagę. Smutne ale prawdziwe.
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 21:02     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Dorotka napisał/a:
a co nie wyczytałam to sobie dozmyślałam
ziutek997 napisał/a:
czego nie zobaczy to sobie wyobrazi
łoooo matko :przestraszony: to ze mną prawie tak samo jak z takim zboczeńcem :rotfl:

może opisałam to zbyt dosadnie, ale chciałam ująć sedno sprawy. Oczywiście tu na forum (na szczęście) aż tak skrajnie nikt do tego nie podchodzi ale znam wiele przypadków gdzie kobieta wnosząca sprawę o gwałt czy molestowanie jest wprost przez obrońców oskarżonego obwiniana za to co się stało. Chciałam tylko bardzo mocno podkreślić, że jeżeli coś się dzieje wbrew woli kobiety to niezależnie od tego jak jest ubrana nie może być wytłumaczeniem dla kogoś kto robi jej krzywdę.
Profil
PW Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Nie Mar 18, 2007 21:58     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Dorotka - każdy w jakiś sposób uspawieliwia samego siebie, dając sobie jakieś uzasadnienie czujemy się usprawiedliwieni w tym co robimy :) To samo napewno dotyczy jakiś zwyrodnialców - nie tylko tych autobusowych :)
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 07:51     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Dorotka, sadze ze to skrajne przypadki z tym gwaltem... taki zwyrodnialec z autobusu ma to do siebie ze to erotoman bajarz... zazwyczaj starsi "panowie", ktorzy juz nie moga - jak to okreslilas... popatrza poslinia sie i na tym koniec. Bywaja tez innego typu ze w natloku ludzi ociera sie o Ciebie lub "leci" ale tez nie jest to wiadome czy to specjalnie czy faktycznie jest taki scisk. Przypadki sa rozne ja osobiscie wychodze z zalozenia, ze jesli jade autobusem (z miejsca ktorego ciezko uciec) to ubieram sie stonowanie, na ulicy czy we wlasnym samochodzie mam wieksze pole do popisu. Co prawda w busie wystarczy narobic larma (czego bylam swiadkiem) a reszta ludzi sama go zlinczuje nic nie mowiac ale obserwujac go caly czas. Bywa ze taki delikwent wychodzi na nastepnym przystanku. Sadze ze problem polega w tym ze kobiety nie potrafia o tym mowic... nie zwroca temu komus uwagi, nie poprosza kogos innego z autobusu o pomoc... czasem milcza odwroca sie lub dziwnie spojrza na delikwenta ale to nie wystarczy... wychodze z zalozenia ze jak nie opierdzielisz to nie dadza spokoju.
Profil
PW Email Cytuj
Merii 
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 13:44     



Dołączyła: 02 Sty 2007
Skąd: Zabrze
Aither napisał/a:
nie zwroca temu komus uwagi, nie poprosza kogos innego z autobusu o pomoc... czasem milcza odwroca sie lub dziwnie spojrza na delikwenta ale to nie wystarczy...

no nie wystarczy ale są kobiety które wiedzą o tym doskonale albo się boją że wtedy będzie jeszcze gorzej, jeżeli właśnie np zwrócą uwagę albo poproszą kogoś o pomoc, bo i tak się zdarza a co do ubioru to hmm różnie to bywa kiedyś jakaś psycholog powiedziała że nie ważne jak kobieta jest ubrana może być nawet goła i żaden mężczyzna nie ma prawa jej dotknąć mimo iż go to prowokuje on nie ma prawa, i szczerze powiem nie wiem co na to stwierdzenie sama mam myśleć , troszke się zgodzę a i troszkę nie :/
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 14:55     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
oczywiscie ze prawa nie ma jesli to jest wbrew Twojej woli ale tak na logike idac... ja jak widze dobrze wygladajace ciastko od razu mysle zeby je zjesc, polizac czy sprobowac... sadze ze mozna to tak zobrazowac :)
Nie trzeba bac sie prosic o pomoc... co moze byc gorzej? nic nie bedzie, chyba ze jestes sama w autobusie i owy zboczeniec... wystarczy przesiasc sie do przodu blisko kierowcy w razie czego moze zareagowac. Zwracanie komus uwagi to nie jest karalne - to wyrazanie swojej opini ze owe zachowanie delikwenta nie podoba sie z tego nie moze wyjsc nic zlego... przeciez facet Cie nie pobije :)
Profil
PW Email Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 15:15     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
Ja dzis zakosztuje uroków jazdy autobusem:(
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 15:24     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
ja dopiero w sobote :) ale juz nie moge sie doczekac :D
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 15:34     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Aither napisał/a:
od razu mysle zeby je zjesc, polizac czy sprobowac
to normalny i zdrowy odruch, myślisz tak ale tego nie robisz. Faceci niektórzy niestety uważają ze jak kobieta cos odsłania to on moze to dotknąc, bez jej zgody :kwasny:
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 15:36     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
kisia napisał/a:
to normalny i zdrowy odruch

no i to jest wlasnie to :) to jest odruch :) sadze ze wiekszosc facetow nawet nad soba nie panuje - nie zebym ich teraz usprawiedliwiala jakos... :) nawjazniejsze to nie bac sie opierdzielic :D
Profil
PW Email Cytuj
Merii 
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 16:30     



Dołączyła: 02 Sty 2007
Skąd: Zabrze
Aither napisał/a:
co moze byc gorzej?
gorzej może być ale nie w sensie że cie dobiją razem ze zboczeńcem ale np po takiej próbie uzyskania pomocy np zobaczyłasz u ludzi głupi uśmiech a potem plecy że nikt łaskawie nie ruszył du.py żeby ci pomóc, gdzie wszyscy na ciebie patrzą się spod byka wierz mi nie chce się oglądać takich sytuacji kobiety niektóre nie mają ochoty czegoś takiego oglądać lepiej zacisnąć zęby i samemu sobie jakoś poradzić :( a to złe! a może nie ?
(oczywiście cały czas nie mówie ze 100% przypadkach)
a co do nie bania się opierdzielenia zgodze się :D
ale też bardzo dużo zależy od tego na jakiego zbokola się trafi
Profil
PW Email Cytuj
Titanic 
Wysłany: Czw Mar 22, 2007 19:02     



Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Gliwice - Kopernik
Cytat:

Australia jest zszokowana wypowiedzią przywódcy kościoła Muzułmanów w Australii, który powiedział, że niektóre kobiety swoim ubiorem przyciągają gwałcicieli. Kobiety bez czadoru są jak odkryte mięso - stwierdził imam w Sydney, szejk Taj el-Din al-Hilali.


Jeśli położysz na ulicy mięso, a koty przyjdą i je zjedzą, to wina leży po stronie kotów czy mięsa? - zapytał duchowny wiernych w Sydney podczas kazania, którego kopia ukazała się w mediach.


A tak już na poważnie - ręce przy sobie trzeba mieć i tyle, ale też jest druga strona medalu: jak kobieta ubiera się (a może raczej rozbiera :) ) wyzywająco, to trudno nie zwrócić na to uwagi.
Zresztą tu jest jakiś paradoks:
Szpilki, spódniczka, makijaż, głęboki dekolt - skoro lubisz taki ubiór, to znaczy lubisz zwracać uwagę i się nie skarż, no chyba że ktoś jest wybitnie natarczywy i się "ślini" albo idzie w kierunku rękoczynów, jeśli zaś nie lubisz, to taki strój wkładasz tylko na szczególne okazje (nie do autobusu w godzinach szczytu).
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008