Poprzedni temat «» Następny temat
Architektura - jaka szkola
Autor Wiadomość
mikel1994 
Wysłany: Pon Cze 08, 2009 22:40   Architektura - jaka szkola  


Dołączył: 10 Paź 2008
Witajcie,


z gory dziekuje za przeczytanie posta i przepraszam za nieuzywanie "ogonkow", nie chce mi sie odzwyczajac, 7 lat praktyki bez nich robi swoje.


A wiec tak jak w temacie, mam plany na przyszlosc studiowac w kierunku architektury, a nawet mam zamiar wybrac sie na Politechnike. Jestem jeszcze w 2 drugiej klasie gimnazjum (no... jeszcze pare dni), lecz chce wiedziec na co sie nastawic w trzeciej klasie. Uczeszczam narazie do gimnazjum nr 7 i zastanawiam sie gdzie isc dalej, chcac sie dostac na w/w studia.

Poczytalem troche for w internecie i pomyslalem, ze warto byloby sie wybrac do Zespolu Szkol Budowlanych, na Bojkowskiej, czy cos. Jest tam profil techniki budownictwa (jedyny spokrewniony z architektura), lecz ludzie udzielajacy sie w internecie odradzaja tego typu szkoly, poniewaz czas na zdobycie praktycznej wiedzy bedzie pozniej, a jednak rok wiecej nauki. Polecane sa kierunki mat-fiz, w koncu nie wiem co robic.

Jak z ocenami? Ano nie jest tak zle, jezeli chodzi o ta klase, to bedzie dobrze, mianowicie 7 ocen bardzo dobrych, lecz przez "wybryki" moje i nauczycielki z chemii otrzymalem pierwsza w swojej historii ocene dostateczna z tego wlasnie przedmiotu. Nie wiem jak bedzie w przyszlym roku, w kazdym razie mam zamiar nie zawalic tego.

Tak wiec prosze was o pomoc w dobrym wyborze, a szczegolnie napisac jakich przedmiotow powinienem sie uczyc, nie stosujac zasady ZZZ (zakuc, zdac, zapomniec :P) idac do szkoly, ktora mi zaproponujecie.


Pozdrawiam, mikel.



edit: zabijcie mnie jezeli na forum jest podobny temat do tego, bo nie znalazlem. Skonczylem juz wlasnie szukac 2 raz :P
Ostatnio zmieniony przez mikel1994 Pon Cze 08, 2009 22:52, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
inamorata 
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 15:51     



Imię: Magdalena
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Skąd: Zewsząd
Witaj! :)
Jako absolwentka profilu matematyczno-fizycznego I LO w Gliwicach mogę Ci go bez wyrzutów sumienia polecić.
Na pewno LO o profilu mat-fiz jest lepsze od jakiegokolwiek technikum.
Dlaczego?
Mianowicie chodzi o towarzystwo jakie tam uczęszcza. Pomimo Twojego zapału prędzej czy później zejdziesz na manowce, bo jak wiadomo otoczenie ma ogromny wpływ na człowieka. :P
Ode mnie z klasy z LO, aż 10 osób wylądowało właśnie na tym kierunku.
Do tego moje byłe LO ma podpisaną umowę z Politechniką i to właśnie ona sprawuje opiekę nad tym profilem. :)
Polecam serdecznie, tylko musisz się nastawić na to, że czeka Cię sporo nauki, ale jak wiadomo to zawsze procentuje. :)
Pozdrawiam.
Profil
PW Email Cytuj
mikel1994 
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 20:40     


Dołączył: 10 Paź 2008
Witaj ponownie :)

Bardzo dziekuje za odpowiedz.


Nie orientujesz sie moze, jak teraz jest tam z rekrutacja? Juz nie obchodzi mnie to, kiedy trzeba zglaszac podania itd. bo na to mam jeszcze czas. Bardziej by mnie to interesowalo, czy trudno sie tam dostac. Moze maja ustalony jakis prog punktowy, albo czy mozesz podac bezpieczna granice punktow, przy ktorej bylbym pewny by sie tam dostac? Lub chociaz z jakimi osiagami Ty sie tam dostalas? (tak, wiem ze teraz jest 50pkt wiecej bo dochodzi egzamin jezykowy, najgorsze jest to, ze nie mozna sobie wybrac jezyka, mniejsza o to) Bylbym bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam ponownie :)
Profil
PW Email Cytuj
inamorata 
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 21:26     



Imię: Magdalena
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Skąd: Zewsząd
Ja miałam 81 pkt i byłam gdzieś w połowie listy.
Ale koniec końców dostawali się też ludzie co oscylowali w granicach 70pkt.
Jeżeli chodzi o rekrutację to wszystko masz dokładnie opisane pod adresem:
h t t p;//w w w zso10.gliwice, p l/?i=45
Profil
PW Email Cytuj
gancek 
Wysłany: Wto Cze 09, 2009 22:15     


Dołączył: 28 Maj 2009
Witaj mikel !
Akurat kończę gimnazjum i jestem akurat w trakcie rekrutacji która skończy się 26 czerwca i jeśli chcesz wiedzieć to podam ci progi punktowe do danych szkół.
Jeśli zaś chodzi o szkole to wybierałbym pomiędzy Liceum o profili mat - fiz bądź też Liceum plastyczne.Z tego co się orientuje to w Gliwicach jest jedno tylko już nie pamiętam jak się nazywało ;S
Technikum Budowlanego nie polecam - z opinii znajomych wiem że jest tam no nie za miła atmosfera a nawet zauważam że sporo rówieśników z gorszą opinią z mojej szkoły się tam wybiera.
Masz jeszcze rok , przemyśl to jeszcze dokładnie, dobrze że już teraz się interesujesz szkołami - widać że zależy ci na trafnym wyborze byś potem w przyszłości nie żałował. Ze swojej strony życzę powodzenia a jeśli będziesz chciał progi punktowe to napisz do jakich szkół chcesz wiedzieć.
Pozdrawiam i powodzenia !

Edit1: Jeśli cię to interesuje to test Językowy nie jest brany pod uwagę i nie będziesz przez najbliższe 3 lata ! Byłem w tym roku pierwszym rocznikiem który pisał test i powiem ci że był on śmiesznie prosty. Będę miał 49/50 pkt, wszystkie zadania są zamknięte ( Czyli 4 odpowiedzi z czego 1 prawidłowa) i jest jedno zadanie w którym trzeba odpowiedzieć na 2 , banalnie proste pytania.
Ostatnio zmieniony przez gancek Wto Cze 09, 2009 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
mikel1994 
Wysłany: Sro Cze 10, 2009 14:54     


Dołączył: 10 Paź 2008
Ponownie dziekuje za odpowiedzi.


@Inamorata,

81pkt, masz na mysli wszystkie punkty razem z ocenami? Bo jezeli bez ocen, to teraz w zasadach rekrutacji wyczytalem (a wlasciwie wczoraj :P ), ze ponizej 100pkt nie ma co nawet zglaszac podania. W kazdym razie dziekuje.

@Gancek,

dziekuje za te pare slow :P O prog punktowy juz nie bede pytac, poniewaz na stronie wlasnie pisze 100pkt (o ile umiem czytac ze zrozumieniem). Co do testu, wlasciwie to w przyszlym roku moga sie bardziej postarac. Na stronie nie pisze nic o zwracaniu na niego uwagi, myslalem ze tekst jest "nieaktualny", wiesz. W ogole to sie dzisiaj troszke zdziwilem, jak slyszalem punkty starszych znajomych z tego wlasnie testu, nikt nie mial ponizej 40, no coz.

DZiekuje jeszcze raz za odpowiedzi i pozdrawiam.
Profil
PW Email Cytuj
inamorata 
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 13:18     



Imię: Magdalena
Dołączyła: 24 Wrz 2007
Skąd: Zewsząd
81 pkt za moich czasów gdy były tylko dwie części egzaminu teraz to na pewno będzie więcej :)
Profil
PW Email Cytuj
mikel1994 
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 17:09     


Dołączył: 10 Paź 2008
Ale jezeli potrafie czytac, to z wypowiedzi Gancka wynika, ze nie biora pod uwage teraz testu z jezyka, ktory i tak byl banalny.
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Czw Cze 11, 2009 22:07     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
mikel1994- są w szkołach "dni otwarte" proponuję się wybrać, tylko pamiętaj, w te dni zobaczysz tylko to co najlepsze ;) , jak masz jeszcze rok czasu, to postaraj się nawiazać jakiś kontakt z kimś kto jest na danym kierunku i wypytaj co i jak, najlepsze info jest zawsze od osoby obecnie uczącej się w danej szkole ;)
Profil
PW Email Cytuj
gancek 
Wysłany: Sob Cze 13, 2009 19:52     


Dołączył: 28 Maj 2009
mikel1994 napisał/a:
Ale jezeli potrafie czytac, to z wypowiedzi Gancka wynika, ze nie biora pod uwage teraz testu z jezyka, ktory i tak byl banalny.


Tak jak napisałem test z języka nie będzie brany pod uwagę przez 3 lata ( jeszcze 2 ).
Sumę punktów przy rekrutacji dostajesz za test gimnazjalny ( 100 pkt max ) oraz za oceny + osiągnięcia ( kolejne 100).Przy ocenach brane są pod uwagę 3 przedmioty główne czyli ocena z języka polskiego, matematyki, języka nowożytnego oraz przedmiotu kierunkowego. W każdym roku inaczej są przyznawane punkty, w tym roku wygląda to następująco.

Przeliczenie kryteriów na punkty odbywa się następująco:
1. Ocena z jezyka polskiego i wybranych zajęć edukacyjnych :
dopuszczający – 3 punkty
dostateczny – 7 punktów
dobry – 11 punktów
bardzo dobry – 14 punktów
celujacy – 18 punktów
Absolwenci zwolnieni z egzaminu gimnazjalnego przez Dyrektora
Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej – liczbę punktów zostaje pomno@ona
przez 2.
2. Świadectwo ukończenia gimnazjum z wyró@nieniem – 5 punktów
3. Udział w finale wojewódzkim konkursów przedmiotowych organizowanych
przez Sląskiego Kuratora Oświaty ( można brać pod uwagę udział w dwóch
konkursach) - - za jeden tytuł - 10 punktów; - za dwa i więcej tytułów –
dodatkowo 5.
4. Osiągnięcia sportowe, artystyczne lub inne, co najmniej na szczeblu
powiatowym (można brać pod uwagę dwa osiągnięcia) - max. 6 punktów
(1 miejsce -6 pkt, 2 miejsce –5 pkt, 3 miejsce – 4pkt).
4. Stałe zaangażowanie w prace społeczna w charakterze wolontariusza –
2 punkty
6. Egzamin gimnazjalny - liczba punktów uzyskanych na egzaminie,
maksymalnie 100 punktów.
5. Maksymalna ilość punktów uzyskanych w wyniku rekrutacji - 200 punktów


Cytat:
mikel1994- są w szkołach "dni otwarte" proponuję się wybrać, tylko pamiętaj, w te dni zobaczysz tylko to co najlepsze ;) , jak masz jeszcze rok czasu, to postaraj się nawiazać jakiś kontakt z kimś kto jest na danym kierunku i wypytaj co i jak, najlepsze info jest zawsze od osoby obecnie uczącej się w danej szkole ;)


Święte słowa. Ja ku mojemu zdziwieniu dowiedziałem się że mój kolega jest absolwentem 1 klasy technikum o profilu na którym zamierzam się wybrać w tym roku :) . Powiedział mi wiele ciekawych rzeczy na temat szkoły i nauczania których raczej nie uzyskałbym od osób które tylko wiedzą ogólnie na temat szkoły - chodzi mi o osoby które nie uczęszczały do tej szkoły.
Profil
PW Email Cytuj
Tayos 
Wysłany: Czw Wrz 03, 2009 19:43     


Dołączył: 28 Gru 2007
Jest tu może ktoś kto chodzi do I LO na profil mat-fiz lub mat-fiz-inf ponieważ interesuje mnie od ilu punktów mniej więcej na ten profil, sam uczęszczam tam do gimnazjum (jeszcze rok) i chciałbym tam chętnie zostać ze wzgledu na wysoki poziom.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008