Poprzedni temat «» Następny temat
Co zrobić ze starym kompem?
Autor Wiadomość
MacSen 
Wysłany: Pią Maj 22, 2009 22:36     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Dobra ludzie i ludeczki...co robimy bo inicjatywa nadal mnie się bardzo podoba.
Ja sprzęt sprawdziłem i śmiga jak złoto. Klawideskę też znalazłem w robocie ( zapasowa) ale przekonałem szefową co by ją dała bo na szczytny cel :)

Da się to zasilić nawet zasiłką 350 a i to będzie za duzo mocy.

PS. To by był świetny prezencik na dzień dziecka. Do któregoś Domu Dziecka.
Ostatnio zmieniony przez MacSen Pią Maj 22, 2009 23:13, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Sro Cze 17, 2009 20:51     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Chyba padło? No cóż, trzeba będzie jednak zezłomować... :/
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Czw Cze 18, 2009 12:38     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
kobi napisał/a:
Chyba padło? No cóż, trzeba będzie jednak zezłomować... :/


Nie kobi nie padło...tylko do licha ja nie wiem jaki ty masz sprzęt się najwyżej we dwóch zbierzemy i sami zrobimy co trzeba ja od siebie daję to co wymieniłem., sprawdzone jest w całości jeszcze lekko może komukolwiek służyć.

Napisz jakie masz podzespoły i juz.
Profil
PW Email Cytuj
ewusia52 
Wysłany: Wto Mar 16, 2010 14:58     


Dołączyła: 04 Kwi 2007
Skąd: gliwice centrum
Fenix napisał/a:
h t t p;//w w w odpady.technika.gliwice, p l/content.php?id=5&n=2

h t t p;//szczegoly.pkt, p l/zlomwtor_zhu_recykling_elektroniki_skup_zlomu_53d5e7af8b3f96a51ef76b7e638934dd.html

i po problemie..... a jak naprawdę chcecie komuś pomóc zróbcie zbiórkę bo chyba tylko jedynie na sprzęcie od MacSen, można było by złożyć coś konkretnego oczywiście + jakąś lepsza karta graf no i oczywiście Windows XP no chyba że komputer z prezentujecie studentowi co pisze prace magisterską :hyhy:


A moze dla mnie by sie znalazl taki skladak bo moj zlom juz powoli pada i jeszcze ta pechowa karta graficzna , porsze .
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Sro Kwi 28, 2010 23:30     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
ewusia52 napisał/a:


A moze dla mnie by sie znalazl taki skladak bo moj zlom juz powoli pada i jeszcze ta pechowa karta graficzna , porsze .


Mi to nie kłopot żaden skombinować jakiegoś sprzęta lub części do niego. Zawsze mi coś wpada w łapki. niemniej nie jest to tak fajnie że wpada mi cały komputerek...najczęściej przechwytuje tzw "podzespoły bazowe" czyli płyta główna procesor ram dzwiekówka jakaś czasem grafika mi wpadnie ot to co najczęściej ludzie wymieniają. Dyski też sie czasem zdarzają. Ale już takie cuda jak obudowa i zasilacz to raczej rzadko. Niemniej możemy się zgadać ... ja obadam co mogę przechwycić i się zobaczy co będzie mozna z tego złożyć.


Pozdrawiam.
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 12:38     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Ja mam propozycję.
Przejme kazdy sprzet komputerowy .... działający ( stary )
Jest pomsł stworzenia pracowni komputereowej.
Profil
PW Email Cytuj
ewusia52 
Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 13:55     


Dołączyła: 04 Kwi 2007
Skąd: gliwice centrum
Arex30 napisał/a:
Ja mam propozycję.
Przejme kazdy sprzet komputerowy .... działający ( stary )
Jest pomsł stworzenia pracowni komputereowej.

Czesc zajrzyj na stronke gratyzchaty, p l tam jest wiele ciekawych propozycji.
pozdrawiam ewa
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Czw Kwi 29, 2010 14:49     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
ok dzieki ale jak kto ma to ja chcetnie przejme :)
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 09:10     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Arex30 napisał/a:
ok dzieki ale jak kto ma to ja chcetnie przejme :)


Arex jak ja bym już komuś miał coś podarować to już wolałbym bez urazy Ewusi sprezentować. Bo co do celów zarobkowych to sorry ale od tego są kredyty i zapomogi unijne ja pomagać wole potrzebującym niemającym dostępu do kasy unijnej. Chyba że jest to pracownia dla stricte społeczeństwa bez pobierania opłat za używanie utrzymująca się z funduszy pro-union
Profil
PW Email Cytuj
ewusia52 
Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 12:00     


Dołączyła: 04 Kwi 2007
Skąd: gliwice centrum
MacSen napisał/a:
Arex30 napisał/a:
ok dzieki ale jak kto ma to ja chcetnie przejme :)


Arex jak ja bym już komuś miał coś podarować to już wolałbym bez urazy Ewusi sprezentować. Bo co do celów zarobkowych to sorry ale od tego są kredyty i zapomogi unijne ja pomagać wole potrzebującym niemającym dostępu do kasy unijnej. Chyba że jest to pracownia dla stricte społeczeństwa bez pobierania opłat za używanie utrzymująca się z funduszy pro-union



Wiesz takie klikanie w reklamy amatorsko to nie jest wielki zarobek , a pomoze troche w utrzymaniu rodziny , ja jestem osoba niepelnosprawna mam obustronny niedosluch i musze miec aparaty a pozatym mam wiek , i niestety bardzo trudno jest o prace , moj maz ma rente inwalidzka po operacji tetniaka mozgu , a nasze dochody wynosza 1000zl, to policz ile nan moze zostac po oplatach. :niepewny: :niepewny:
Ostatnio zmieniony przez Bot Pią Kwi 30, 2010 13:11, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 12:58     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
ewusia52 napisał/a:


Wiesz takie klikanie w reklamy amatorsko to nie jest wielki zarobek , a pomoze troche w utrzymaniu rodziny , ja jestem osoba niepelnosprawna mam obustronny niedosluch i musze miec aparaty a pozatym mam wiek , i niestety bardzo trudno jest o prace , moj maz ma rente inwalidzka po operacji tetniaka mozgu , a nasze dochody wynosza 1000zl, to policz ile nan moze zostac po oplatach. :niepewny: :niepewny:


Ależ my sie totalnie nie zrozumieliśmy. Ja miałem na myśli że "for you is for free" a reszta niechaj płaci.
Na dzień dzisiejszy mogę przechwycić Płytę główną ( MSI) procesor(INTEL ) grafika ( chyba G-force) i dysk 20GB (na XP lub jakiegoś Linux-a starczy lekko). Brakujące podzespoły no niezrefunduje ale jesli jest tam u Ciebie pamięć DDR w ilości chocby 256MB i chociaż zasilacz 300W to sie da coś z tego sensownego złozyć.
Orientacyjnie po prostu podaj mi tylko Typ płyty głównej np. Asus P5Q lub powiedzmy MSI P4SDP albo Microstar I440 BX BXMaster
Po tym już jestem w stanie powiedzieć co możemy zbudować.

Bo normalnie stary sprzęt wg. zaleceń unijnych po prostu przekazujemy do odpowiedniego punktu a tam mielą to lub rozbierają i do recyclingu.
Profil
PW Email Cytuj
ewusia52 
Wysłany: Pią Kwi 30, 2010 13:31     


Dołączyła: 04 Kwi 2007
Skąd: gliwice centrum
w moim komputerze ktory mam teraz mam karte graficzna SIS do ktorej nie ma sterownikow bo to typ ktory ma 10 lat a nie umiem dopasowac jakiejs innej karty bo mocowanie jest jakies dziwne i nie dziala mi karta dzwiekowa to wlasciwie jest szmelc , bo co za pozytek z komputera ktory jest slepy i gluchy , to jest dno i pol metra mulu jeszcze , Mozemy pogadac podam ci numer GG 10564797
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Sob Maj 01, 2010 09:19     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 28 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Stary komputer nie musi iść na złom. Mozna zainstalować na nim np. h t t p;//w w w ubuntustory, c o m/]Ubuntu i używać dalej.
Profil
PW Email Cytuj
ewusia52 
Wysłany: Sob Maj 01, 2010 09:48     


Dołączyła: 04 Kwi 2007
Skąd: gliwice centrum
khaman napisał/a:
Stary komputer nie musi iść na złom. Mozna zainstalować na nim np. h t t p;//w w w ubuntustory, c o m/]Ubuntu i używać dalej.

Nie wiem co trzeba zainstalowac co to jest ale weszlam na Twoja stronke te koty sa przesliczne, ja mam tez kotke ale nie jest taka ladna jak te Twoje.
Pozdrawiam ewa
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008