Poprzedni temat «» Następny temat
Firmy Hostingowe
Autor Wiadomość
Fenix 
Wysłany: Pon Sty 10, 2005 07:20   Firmy Hostingowe  



Imię: Krzysztof
Dołączył: 23 Cze 2004
Skąd: Gliwice - Targowa
:) Witam szukam dobrej i zarazem taniej firmy hostingowej znacie jakieś adresy www :?: :?:
Profil
PW Email www Cytuj
Frycek 
Wysłany: Pon Sty 10, 2005 18:36     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
troche tego jest,podam cie na gg
Profil
PW Email Cytuj
Demmo 
Wysłany: Nie Sty 30, 2005 21:59     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
serwery nie należące do najtańszych, ale mogę polecić jako niezawodne i szybkie

h t t p;//w w w cHosting, p l

uprzedzę wszelkie pytania i odpowiem: "tak, mam z nimi powiązania" :) ale między innymi dlatego wiem co to za serwery i mogę je szczerze polecić...
Profil
PW www Cytuj
of 
Wysłany: Nie Sty 30, 2005 23:03     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
:lol: wiedzialem ze Demmo tu sie pojawi... wiedzialem :lol:
Profil
PW Cytuj
Demmo 
Wysłany: Pon Sty 31, 2005 15:06     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
no a jak :P to była tylko kwestia czasu.. musiałem mieć go trochę na znalezienie tego ;) ale jeszcze zanim znalazłem wiedziałem że tu trafię :lol:
jak wiesz moge napisac jeszcze 2 inne adresy, które również polecam :]
Profil
PW www Cytuj
PAKuS 
Wysłany: Sro Lut 02, 2005 11:38     



Zaproszone osoby: 3
Imię: RAFA?
Dołączył: 24 Lis 2004
Skąd: GLIWICE/S?UPSK
to je napisz bo Ja chętnie je zobacze
Profil
PW Email www Cytuj
Demmo 
Wysłany: Sro Lut 02, 2005 17:22     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
magiczne 3 adresy to:

w w w comvision, p l
- strony www, domeny - lol.. mieliśmy zrobić redesign, zaczęliśmy i nie ma czasu dokończyć.. niedługo pojawi się w nowej formie (mam nadzieję)
w w w cStore, p l - sklepy internetowe
w w w cHosting, p l - hosting
Profil
PW www Cytuj
Frycek 
Wysłany: Sro Lut 02, 2005 17:55     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Cos mi tu pachnie reklama :?
Profil
PW Email Cytuj
PAKuS 
Wysłany: Sro Lut 02, 2005 18:04     



Zaproszone osoby: 3
Imię: RAFA?
Dołączył: 24 Lis 2004
Skąd: GLIWICE/S?UPSK
Frycek napisał/a:
Cos mi tu pachnie reklama :?

a co Ci pachnie relkamą FRYCKU :?: :?:
Profil
PW Email www Cytuj
of 
Wysłany: Sro Lut 02, 2005 18:22     


Dołączył: 23 Paź 2004
Skąd: nadchodzi Mikołaj?
slusznie.... za reklame sie placi... :lol:
Frycek podaj Demmo nr konta a ja powiadomie skarbowke :mg:
Profil
PW Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Sro Lut 02, 2005 18:31     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
PAKuś napisał/a:
a co Ci pachnie relkamą

Podanie adresów 3 firm Hostingowych :P
Profil
PW Cytuj
Frycek 
Wysłany: Sro Lut 02, 2005 19:40     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Cytat:
a ja powiadomie skarbowke


A po co masz informowac skarbowke :P
Pienizaki ida na rozwoj strony :)
to jest tak jakby poprostu ta kasiorke byl mi winny :roll:
Profil
PW Email Cytuj
Demmo 
Wysłany: Czw Lut 03, 2005 00:04     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
czekaj czekaj... to ile proponujesz za ten design na stronkę? :P
Profil
PW www Cytuj
Fenix 
Wysłany: Czw Lut 03, 2005 00:59     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 23 Cze 2004
Skąd: Gliwice - Targowa
Hmm jak widze rozmowa zaczyna się toczyć innym torem oftopa ale nie o to chodzi po 1 h t t p;//w w w chosting, p l/ wydaje mi sie drogą ofertą po 2 Frycek "Cos mi tu pachnie reklama" prosilem nie o reklame tylko o linki bodajrze ifo na temat firm hostingowych a i tak firmę już wybrałem i dziękuje za wszystkie wypowiedzi ...
Profil
PW Email www Cytuj
Frycek 
Wysłany: Czw Lut 03, 2005 10:28     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Fenix napisał/a:
a i tak firmę już wybrałem i dziękuje za wszystkie wypowiedzi ...


Prosze :roll: :mg:

ale nie zamykajmy bo moze ktos bedzie jeszcze szukal..albo bedzie sie chcial dowiedziec :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
Demmo 
Wysłany: Czw Lut 03, 2005 12:29     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
Fenix napisał/a:
po 1 h t t p;//w w w chosting, p l/ wydaje mi sie drogą ofertą


bo to oferta skierowana głównie do firm ceniących sobie niezawodność i szybkość...
porównaj np z home, p l ;)
bo serwer serwerowi nie równy... jezeli przy wyborze serwera kierować sie jedynie ceną to rzeczywiście nie ma tam za bardzo czego szukać...
to tak jak ktoś może sobie kupić mojego poldka bo jest tani, albo dać więcej i kupić sobie np łopla ;) oba zamykają się pod okresleniem samochód, ale zbytnio nie ma co porównywać..

i zaznaczam że nie twierdzę że nie ma dobrych, tanich serwerów... :P
Profil
PW www Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Sob Lut 05, 2005 14:23     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Fenix, a czy mógłbyś mi zdradzić link do tej formy hostingowej? Ja również rozglądam sie za jakimś miejscem na WWW, ale nie umiem znaleÄ?ć nic odpowiedniego...
Profil
PW Email Cytuj
marek220
[Usunięty]
Wysłany: Nie Lut 06, 2005 02:11     

Hehe, witam wszystkich. Tak przegladam statystyki serwera i w oczy rzucila mi sie nazwa forumgliwice, c o m, widze ze Demmo robi niezla reklame ;) Nazywam sie Marek i narazie starczy ? :) postanowilem dorzucic swoje 5 groszy na temat hostingu :)

Aby dobrze zrozumiec sytuacje jaka sie dzieje polecam przeanalizowac sytuacje z drugiej strony.

Dobre lacze internetowe to koszt 1.000-3.500zl miesiecznie + sprzet ok. 10 tys. zl (ktory trzeba modernizowac) + opieka administratora (srednio kasuja 100zl za godzine) plus wiele innych oplat ze szkoda gadac. Teraz ludzie narzekaja jakie to drogie ceny sa home, p l i inne dobre serwer, przeciez inni sprzedaja po 3zl miesiecznie - no wlasnie jak to mozliwe - przeciez to sie nigdy nie zwroci.

Otoz na dzien dzisiejszy sprawa nie wyglada zbyt ciekawie, bo ok. 60-70% hostingodawcow w Polsce oferuje serwery w USA. Glownie chodzi Matrix i The Planet. Wystarczy wejsc na strone, zaplacic 199$ i juz mozna posiadac niezla maszynke z CPanelem i sprzedawac konta reseller i uzytkowe z wszystkimi bajerami. Do tego sie posiada niezla maszynke typu 2x Athlon 64 z 1GB ECC... Wszystko za 600zl miesiecznie, bez oplaty instalacyjnej wiec jeden dzieciak z drugim majac 16 lat robi sciepe i tworzy taki serwer hostingowy i sprzedaje po 30zl za rok serwery wirutalne, problemy zaczynaja sie gdy serwera nie ma po 3 miesiacach :)

Taka sytuacja to juz norma w Polsce wiec zaczelo sie tym zajmowac Biuro Ochrony Witryn Interenetowych (w w w bowi.org, p l) i w miare dobrze sobie radza z "zamykaniem" takich stron kierujac sprawy na policje. Jednak marne szanse odzyskania czegokolwiek.

Sa oczywiscie tez solidne firmy majace tam serwery, np. kylos, p l, ale problem polega na tym ze pingi tych serwerow (w USA) sa zazwyczaj na poziomie 160ms. Polecam zanim wybierzecie serwer spingujcie go.

np. Start / Uruchom / ping sync, p l -n 10

nastpenie

np. Start / Uruchom / ping chosting, p l -n 10

to wlasnie taka mala roznica. Jest to zauwazalne np. przy wyswietlaniu duzej ilosci malych zdjec, firmy sobie nie moga pozwolic aby klient szedl robic herbate zanim strona sie wladuje, a 15zl miesiecznie to.... szkoda gadac, wystarczy przypomniec sobie poprzednie dni - np. bylem przedwczoraj w krakowie, stanalem sobie i parkingowy 5zl wzial, poszedlem sobie zjesc malego hamburgera - 7zl, nastpenie mala cocacole - 5zl, a pozniej siusiu - 1zl, zrobilem sobie zdjecie z gosciami co mnie skasowali 3zl, w sumie w 15 minut wydalem 21zl - szybko ucielkem, gdyz ja za 13zl miesiecznie musze administrowac, pocic sie jak z serwerem cos sie dzieje itd, przez caly miesiac, robic backupy itd... niewdzieczne to jest strasznie ;) hehe

Ale za bardzo zeszlem z topicu

Jezeli zalezy na szybkosci dzialania polecam kupic taki ktory znajduje sie w Europie (najlepiej Polska), oraz z mozliwoscia bezplatnego przetestowania - ew. poslanie listu z zapytaniem odnosnie wybranego hostingodawcy do bowi.org, p l.

W innym wypadku setki ofert znajdziecie na allegro, p l ;)
Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Nie Lut 06, 2005 10:39     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Hmmm, bardzo ciekawe jest to o czym napisałeś Marku, to dało mnie wiecej do zastanowienia, ale patrzac na chosting, p l (m.in. pingi) ich oferta jest całkiem fajna... (?) Co Ty na to???
Profil
PW Email Cytuj
Demmo 
Wysłany: Nie Lut 06, 2005 16:29     



Dołączył: 25 Sty 2005
Skąd: Gliwice
he he.. no ani ja, ani Marek raczej nie napiszemy Ci że nie jest fajna :lol:

chodzi o to że wiemy co polecamy i po sprzedaży konta na serwerze nadal mozemy spojrzeć takiej osobie prosto w oczy, a nie chować głowę w piasek, żeby tylko ktoś się nie kapnął itd...
większosć serwerów za 30zł rocznie działa właśnie na zasadzie opisanej powyżej i nie mozna się zbyt wiele po nich spodziewać...

dlatego jeżeli ktoś potrzebuje porządnego serwera, szybkiego i niezawodnego.. wtedy powinien zwrócić się do cHosting, p l..
bo jak ktoś chce jak najmniej zapłacić i wystarczy mu, że jego materały są w necie, to nie ma problemu... co z tego że zaparzysz kawę i zjesz obiad zanim coś się wyświetli? ;) czasem to też jest przydatne bo przynajmniej nie umrzesz z głodu przed komputerem ;)
Profil
PW www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008