Poprzedni temat «» Następny temat
Bieda = więcej dzieci ; Dobrobyt = mniej dzieci
Autor Wiadomość
Jacek_s 
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 16:31   Bieda = więcej dzieci ; Dobrobyt = mniej dzieci  



Imię: Jacek
Dołączył: 16 Gru 2006
"...Kraje Trzeciego Świata, którym bardzo szybko, na stosunkowo wczesnym etapie rozwoju,
udało się zmniejszyć tempo wzrostu liczby ludności, tj. Chiny, Sri Lanka, Kolumbia, Kuba
oraz indyjski stan Kerala, dowodzą, Ŝe Ŝycie biednych ludzi, w szczególności kobiet, musi
najpierw ulec poprawie, nim zdecydują się oni na mniejszą liczbę dzieci.
"

Nawet u nas
Polskie biedne KOBIETY rodzą jedno za drugim dziecko.
W rodzinach gdzie KOBIETA ma zapewniony byt decyduje się na mniejszą ilość swoich dzieci !

Takie są fakty ale czemu na to się kobiety decydują.
Skoro nie stać na dzieciaka to po co sobie kłopot robić ?
Tego nie rozumiem wytłumaczcie mi wasze podejście do życia.
Profil
PW Email www Cytuj
MacSen 
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 21:03     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Jacek.
1/. HydePark bo kisia szału dostanie jak będzie to przenosić :D
2/. Popatrz w przeszłość bieda dla tego się wiązała z posiadanie sporej ilości dzieci by rodzina miała utrzymanie z wielu źródeł.
Ludzka natura nieważne czy to 21wiek czy 15wiek się nie zmieniła. Tak więc człowiek/Ludzie by zapewnić sobie rozmnażali się by móc więcej upolować obrobić w polu czy w jakiejkolwiek innej dziedzinie a dzieci były oddawane na nauki do kowala /garncarza lub innego ówczesnego specjalisty.


Popatrz na przyrodę, to wszystko to są zachowania identyczne jak u małp czy innych gatunków stadnych im więcej tym lepiej bo ... jest większa szansa na przeżycie

Nic nowego ani Ty ani żaden naukowiec od którego tekst skopiowałeś no nie odkryliście.
Ostatnio zmieniony przez MacSen Sob Kwi 04, 2009 21:05, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 21:08     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Ja to widze tak.

Sa grupy społeczne, gdzie edukacja seksualna lezy i kwiczy. To raz, a 2 że hmm..no Kościół Katolicki zakazuje antykoncepcje , zarówno hormonalna jak i prezerwatywy. A z kalendarzykiem bywa róznie i nie kazdy jest systematyczny zeby go pilnowac.
Cos z tym statutem spolecznym moze byc na rzeczy, ale teraz model rodziny wyglada raczej na 2+1 albo 2+2. Wiec jak ktos nie ma za co zyc to dzieciaki sie na niewiele zdadza. Moja kumpela pracuje w MOP i ma tam kolesia co ma 9 dzieci. Na cala 9 dostaje niecałe 2 tys zł miesiecznie. Niby pensja, a i tak bardzo skromniutko zyja. Wiec niewiem czy to tak do konca status połęczny. Chyba ze ktos pracuje na opinie byka rozpołodowego ;)
Profil
PW Email Cytuj
colutea
[Usunięty]
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 21:09     

a mi sie zawsze wydawalo, ze te niezamozne kobiety dlatego ciagle rodza dziecko za dzieckiem, bo nie stac ich na antykoncepcje....
Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 21:11     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Ale Colcia:) anty nie jest tka droga, no ok 30 zł na meicha? Dziecko kosztuje o wiele wiecej kasy i nerwów.
Moze kobiety sie wstydza ginekologa ? Niewiem, mi tu ciemnota zalatuje niz brakiem kasy.
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 21:30     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Ishikawa napisał/a:
Moze kobiety sie wstydza ginekologa


nie moze a napewno, niektore wcale nie chodzą, miałam okazje poznac takie , ktorych dziecko miało 15 lat a ona od porodu wcale nie była u ginekologa bo po co..., przeciez nic jej nie dolega. To dopiero ciemnogrod.
Sa i takie, ktore w czasie całej ciazy były tylko raz kiedy to sie dowiedziały o ciazy.
Sa rodziny patologiczne gdzie wóda leje sie strumieniami ipózniej w pijackim amoku nie wiedzac co robia plodza dzieci........, masakra
Ostatnio zmieniony przez Dorothea Sob Kwi 04, 2009 21:31, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 21:34     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
a moze jak jest bieda to się wiecej pije ?:D
popatrzcie ilu ludzi juz umarło z powodu alkoholu, lecz gdyby nie alkohol to popatrzcie ile mniej istnień by było :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 21:34     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Wiecie co,ale to jakis paradoks jak sie slyszy ze babka urodzila np. 7 dzieci, zabezpieczac sie neichce, zyc na koszt panstwa jak najbardziej....a powiazanie jajowodów na życzenie jest na nielegalne.
Ostatnio zmieniony przez Ishikawa Sob Kwi 04, 2009 21:35, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 21:38     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
w takich rodzinach wielodzietnych gdzie sie nie przelewa i dzieci sa zdane same na siebie to przy kolejnym porodzie , moim zdaniem nie powinno sie pytac takiej kobiety czy sobie zyczy podwiazania jajowodów ja bym podwiazywała bez pytania
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 21:41     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
To jest to,widzi sie skale problemów, ale tak czy siak, Dorothea, sa ludzie co Ci zarzucą "nie humanitarne traktowanie" przez podwiazanie jajowowdów, jednak sponsorami takich rodzin tez nie chca być ;)
Ale ja tez bym podwiazala takiej kobiecie.
Profil
PW Email Cytuj
colutea
[Usunięty]
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 21:45     

ja nie rozumiem jak mozna podwiazywanie uznac za niehumanitarne!? gdyby to byl proces nieodwracalny to moze i owszem... ale nie jest! :zdegustowany:
Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 21:47     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Ishikawa napisał/a:
jednak sponsorami takich rodzin tez nie chca być ;)


jesli o to chodzi to mało jest do pomocy , ale gadac o tym co humanitarne a co nie to wielu potrafi.
Ni wiem czy widzieliscie taki film w telewizji Polonia pod tytułem Herkules?
Było to o chłopcu , jesli dobrze pamietam 14-to letnim, ktory pochodził z patologicznej rodziny, rodzice chlali od rana do nocy a on zbierał złom i przynosił im kase do domu. Nie potrafił czytac. Dla rodzicow bylo tylko wazne to ile kasy przyniesie, jak to ogladałam to flaki z nerwow mi sie skrecały
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 21:49     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
nie no, Jacek to ma talent do ożywiania dyskusji, nie ma co :rotfl:

ja tam nie wiem, im więcej ludzi, tym wieksze prawdopodobienstwo ze w wypadku jakimś zginie więcej ludzi,, w końcu bedzie tyle ludzi że całośc zacznie się zachowywać jak układ oscylacyjny wokół położenia równowagi, w skrócie, NIE MA SIE CZYM PRZEJMOWAć :rotfl: :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 21:50     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Podwiazanie jajowdów jest odwracalne ?
Profil
PW Email Cytuj
colutea
[Usunięty]
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 21:51     

tak mi sie wydaje.. no chyba ze wystapia powiklania jakies w postaci zrostow etc. ale powiklania mozna miec po grypie i umrzec...

jest to sterylizacja wiec proces odwracalny... :looka:
Ostatnio zmieniony przez colutea Sob Kwi 04, 2009 21:54, w całości zmieniany 2 razy  
Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 21:53     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Ishikawa, chyba nie rozumiem :zdziwko:
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 21:53     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
sebek napisał/a:
nie no, Jacek to ma talent do ożywiania dyskusji, nie ma co :rotfl:

ja tam nie wiem, im więcej ludzi, tym wieksze prawdopodobienstwo ze w wypadku jakimś zginie więcej ludzi,, w końcu bedzie tyle ludzi że całośc zacznie się zachowywać jak układ oscylacyjny wokół położenia równowagi, w skrócie, NIE MA SIE CZYM PRZEJMOWAć :rotfl: :rotfl:


No tak,smierc np tysiaca osob to juz statystyka...
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 21:54     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Dorothea napisał/a:
Ishikawa, chyba nie rozumiem :zdziwko:


Czego?
Chyba musze sprawdzic czy janików, czy jajowodów. Poprawcie mnie jakby co :)

Ja myslalam ze to juz nie odwracalny proces.
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 21:55     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
DEFINICJA

Trwałe ubezpłodnienie (sterylizacja) kobiety lub mężczyzny poprzez chirurgiczne podwiązanie i przecięcie jajowodów lub nasieniowodów.


OBJAWY I PRZEBIEG

Pozbawienie kobiety lub mężczyzny płodności jest jedną z często wybieranych metod antykoncepcyjnych w krajach wysokorozwiniętych. Jednak nie we wszystkich jest ona dozwolona. W Polsce zabieg ten wykonywany jest tylko i wyłącznie w przypadku, gdy kolejna ciąża stanowi dla kobiety poważne zagrożenie zdrowia lub życia lub w przypadku zaistnienia możliwości przekazywania potomstwu ciężkich chorób uwarunkowanych genetycznie. Nie można go wykonać „na życzenie” pacjentki. Zabieg ten wykonuje się na drodze laparotomii lub laparoskopii. Najczęściej sterylizacji u kobiet dokonuje się w trakcie cięcia cesarskiego. Ma ona zarówno wiele zalet jak również wad. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że zarówno sterylizacja kobiet jak również mężczyzn są zabiegami nieodwracalnymi. Płodności nie da się już przywrócić. Zabiegi sterylizacji nie powodują zmian hormonalnych, jak również nie mają żadnego wpływu na stan libido i nie ograniczają możliwości seksualnych.
Ostatnio zmieniony przez Dorothea Sob Kwi 04, 2009 21:57, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
colutea
[Usunięty]
Wysłany: Sob Kwi 04, 2009 21:56     

jak czytam teraz na roznych forach to pisza ze jest nieodwracalny... ale sterylizacja jest odwracalna z definicji, wiec czegos nie rozumiem :zdegustowany:
Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008