Poprzedni temat «» Następny temat
Zabezpieczanie zdjęć, kradzieże itp.
Autor Wiadomość
Ishikawa 
Wysłany: Sro Sty 28, 2009 22:50   Zabezpieczanie zdjęć, kradzieże itp.  


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Mam pare pytań odnośnie zdjęć.
a forum jest wiele fotek ktore sa poza galeria. (Moja pizamka np. :rotfl: :rotfl: :rotfl: )

W regulamienie znalazłam takie 2 ptk:


2.8 Używania wizerunku, avatara lub jego części innego użytkownika bez jego zgody.
7.2 Zdjęcia zamieszczone w Galerii ,są własnością osób prywatnych ,jednakże z chwilą publikacji przechodzą do dyspozycji, użytku w w w forumgliwice, c o m

Pytam, bo udzielam sie na roznych forach, i ostatnio coraz czesciej sa kradzione fotki. Ludzie sobie przywłaszczaja cudze zdjecia (np. makijazu i paznokci -wiem, trywalny przyjkład,ale to b. czeste ) i traktuja je jak własna radosną twórczość.

Czy w zwiazku z tym, mozna cos zrobić, żeby zabezpieczys swoje fotki przez np. napis, albo znaczek wodny ?

Jeżeli tak, to w jakim programie, i jak (najlepiej krok po kroku ;P ) zabezpieczyć zdjęcia ?
C
zy mozna rozszerzyc ptk 7.2 i 2.8 o fotki z całego forum Bo "części innego użytkownika" to takie b. ogólne wg mnie pojęcie?
Chodzi mi o to, że jak ktos znajdzie w sieci swoja fotke tam gdzie nie powinna byc, to jak sie powoła na Forum to hmm...wiecej zdziała ? Bo forum to kupa ludzi, od Adminów po userów, a nie tylko jedna Ola ;)
Zdaje sobie sprawe, ze jak ktos bedzie chciał ukrasc, to i tak to zrobi. Ale moze przez to szybciej zdjecie wroci do własciciela ?

Udzielam sie na forum wizaz, p l i tam czesto dziewczyny znajduja swoje fotki na alllegro jako reklamy jakis kosmetyków. Najczesciej gina fotki nieoznakowane. Bo tam gdzie był napis.podpis , łatwiej dochodzic swoich praw.
Profil
PW Email Cytuj
MajkeL 
Wysłany: Sro Sty 28, 2009 23:11     



Dołączył: 28 Wrz 2004
Skąd: Gliwice - peryferia
Jeśli chodzi o znak wodny to może coś pomogą te stronki (niestety nie podałaś jakiego używasz programu graficznego więc podałem przykładowe strony)

h t t p;//forum.dobreprogramy, p l/viewtopic.php?t=113352

h t t p;//corel.wodip.opole, p l/forum/viewtopic.php?t=1136

Jeśli chodzi o zmianę regulaminu lub jego interpretację to pytania kieruj do Admina.

Pozd.
Profil
PW Cytuj
trunks 
Wysłany: Sro Sty 28, 2009 23:16     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
ja używam zeby dodac jakis napis zwyklej freeware'owej przeglądarki obrazkow - Irfanview. Tam zaznaczasz trzymając lewy myszki jakis obszar na obrazku, gdzie sie umiesci napis. Jak zaznaczysz jakis obszar wybierasz Edit - Insert text into selection, domyslnie masz zaznaczone "transparent", czyli text bez tła (tak jest lepiej), a jak klikniesz "choose font" wybierasz sobie rodzaj, rozmiar i kolor czcionki.

Ishikawa napisał/a:
zy mozna rozszerzyc ptk 7.2 i 2.8 o fotki z całego forum Bo "części innego użytkownika" to takie b. ogólne wg mnie pojęcie?

to wszystko i tak jest umowne, w koncu nie ma to mocy prawnej, co najwyzej ktos moze banana dostac, a pewnie i tak tylko warna, jesli udowodnisz, ze ukradł Ci fotke :).
Podpis czy znak wodny idzie tez usunąć w tych lepszych programikach, ale fakt, zawsze to jakies zabezpieczenie, bo latwiej sobie skopiować i uzyc czystą fotke
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Sro Sty 28, 2009 23:19     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Nie uzywam zadnego, wiec dzieki za linki :)

Czasami widzialam na jakis blogach ze jak sie kliknie prawym , potem kopiuj, to sie wyswietla komunikat ze brak zgody autora na kopiowanie :)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Sty 28, 2009 23:32     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Ishikawa, w pkt 2.8 powstał w wyniku jakiejs akcji na forum ze jeden forumowicz umieścił w swoim avatarze to co miał ktos inny jakośtam go przeraiając, nie pamiętam dokładnie o co chodziło.
Co do zmiany regulaminu to nie bardzo wiem jak miałby brzmieć, my też często , nawet bardzo często korzystamy z fotek znalezionych na necie (topik Foto zabawa) trzeba liczyć się z tym, ze pokazując jakąś fotkę na necie różne osoby ja oglądają i różne osoby mogą chcieć coś z nią zrobić, nawet jeżeli jest jakos oznakowana. Jedynie można ale nie znam sie na tym, zrobić tak żeby
Ishikawa napisał/a:
się wyswietlał komunikat ze brak zgody autora na kopiowanie :)
Ostatnio zmieniony przez kisia Sro Sty 28, 2009 23:33, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Sro Sty 28, 2009 23:37     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Ishikawa napisał/a:
Czasami widzialam na jakis blogach ze jak sie kliknie prawym , potem kopiuj, to sie wyswietla komunikat ze brak zgody autora na kopiowanie

ale to tez sie da ominąć żeby nie było :),...prawda jest taka, ze nie ma 100% metody...
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Sro Sty 28, 2009 23:40     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Ja sie staram podawac zrodla, fotek,albo opisów ksiazek. Wydaje mi sie ( w moim odczuciu) ze tak jest fair ,wzgledem kogos kto to "spłodził".

Jak umieszcze znaczek z napisem "Autor nie zezwala na kopiowanie. Zdjecie jest właśnością forum i autora" to moze byc ? Bo niewiem, czy moje zdjecie np. w dziale o zwierzakach, juz sie do zdjec "forumowych" zalicza (czyli Admin moze je usunac itp) , czy one sa juz wlasnoscia forum w jakims sensie ? Niewiem czy dobrze napisalam to co chce przekazac :kwasny:

Nie jest to dla mnie palący problem, ale miałam poprostu pare pytań :)
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Sro Sty 28, 2009 23:48     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Ishikawa napisał/a:
czy moje zdjecie np. w dziale o zwierzakach, juz sie do zdjec "forumowych" zalicza (czyli Admin moze je usunac itp) , czy one sa juz wlasnoscia forum w jakims sensie

wg regulaminu tylko zdjecia z Galerii sa wlasnoscią forum, wiec admin powiedzmy moze ich uzyc do promocji gdzies....a zdjecia w tematach jak ten o zwierzetach moga byc co najwyzej usuniete, jesli bedą niezgodne z regulaminem, ale nie powinny z założenia byc wykorzystywane przez inne osoby w tym i admina...
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Sro Sty 28, 2009 23:53     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Hmm....
Wlasnie mnie to zastanawia.
Chyba same konsekwencje prawne kradziezy zdjecia sa niewielkie, ale jakos tak , no niewiem.
Obczaje te linki z tymi zabezpieczeniami. Nie sadze zeby ktos sobie przywłaszczył moja fotke, ale podpisac nie zaszkodzi.
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 00:03     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
ja polecam ten wspominany irfan - mały i darmowy programik :)
h t t p;//w w w irfanview, c o m/main_download_engl.htm

Ishikawa napisał/a:
Chyba same konsekwencje prawne kradziezy zdjecia sa niewielkie, ale jakos tak , no niewiem

na takich forach czy allegro to niewielkie, chyba, ze ktos duzo kasy na Twoim zdjeciu zarobi, to sie wtedy oplaca sprawe wytaczac....tylko trzeba to jednoznacznie udowodnic, ze zdjecie jest Twoje
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 00:06     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Chyba za bardzo jestem przywiazana do swoich fotek, ze tak mysle o tych zabezpieczeniah ;)
Powaznie mysle nad jakims napisem ;)
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 00:14     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
wstawic znak "Copyright" i swój podpis i git :)
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 00:16     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Ishikawa napisał/a:
Chyba za bardzo jestem przywiazana do swoich fotek

na pidżamke zapewne wielu czycha z niecnym zamiarem uzycia opcji kopiuj/wklej :P
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 00:17     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Kurde. I wydał sie prawdziwy powód założenia tematu. Aluzje co do mojej pizamki :przestraszony:
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 00:20     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
trunks napisał/a:
wg regulaminu tylko zdjecia z Galerii sa wlasnoscią forum, wiec admin powiedzmy moze ich uzyc do promocji gdzies....a zdjecia w tematach jak ten o zwierzetach moga byc co najwyzej usuniete, jesli bedą niezgodne z regulaminem, ale nie powinny z założenia byc wykorzystywane przez inne osoby w tym i admina...
jest dokładnie tak jak powyżej :D
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 00:20     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
hmm no ale mam nadzieje, ze nie żałujesz, ze to zdjecie wkleiłaś :)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 00:21     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
trunks, :!: :!: :!: :krzeslem: :zabanowany:
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 00:24     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Wiec jak zauwaze ze ktos z innego forum ma np. moj avatar, to z problemem jestem tylko ja , tak ? Zalozmy ze mam podpisane fotki w tym momencie.
Tak mam czuja, ze te punkty w regulaminie moglyby by jakos objac tez zdjecia poza galeria. Ale to taki moj maly pomysl, nie mam w sumie na mysli nic konkretnego, bo sama za bardzo niewiem jakby to miało wygladać. :kwasny:
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 00:44     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Ishikawa, nie sądzę zeby ktoś używał Twojego podpisanego avatara (chociaż w sumie różnie ludzie sa poryci czasami ). Mam wrażenie że jesteś przewrażliwiona lub ktoś wykorzystał Twoje zdjęcie (np w piżamce ;) ) do czegoś.
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 09:02     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Nie :) ale na innych forach to nagminne sytuacje. Avaterm bym sie nie martwiła, gorzej z innymi fotkami. Chcialam wiedziec jak sprawa wyglada tutaj poprostu :)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008