Poprzedni temat «» Następny temat
ASG - Airsoftguns
Autor Wiadomość
fint94 
Wysłany: Sro Sty 28, 2009 14:48   ASG - Airsoftguns  


Imię: Michał
Dołączył: 28 Sty 2009
Skąd: Zabrze
Witam organizujemy z kumplem zabawe asg w gliwicach.
wszystko jest darmowe...
wiecej na h t t p;//w w w asgwzabrzu.fora, p l/
Profil
PW Email www Cytuj
Niedźwiedź 
Wysłany: Sro Sty 28, 2009 19:42     



Dołączył: 06 Cze 2005
Skąd: Centrum
fint94, jak coś to się skontaktuj z ludźmi z h t t p;//w w w asggliwice.fora, p l/ bo z tego co widzę to, to twoje forum to jakaś amatorka jak narazie


mam nadzieję że moderacja nie zabije mnie za podanie linka..
Profil
PW Email www Cytuj
Niedźwiedź 
Wysłany: Sro Sty 28, 2009 19:48     



Dołączył: 06 Cze 2005
Skąd: Centrum
tylko z tego co widzę tj o ile 94 w twoim nicku znaczy tyle co 1994 tj twój rok urodzenia to zgodnie z regulaminami WSMAG oraz tzw prawem ASG oraz regulamianmi odpowiednich gliwicckich grup to będziesz mógł się z nimi strzelać dopiero za rok.
Profil
PW Email www Cytuj
fint94 
Wysłany: Sro Sty 28, 2009 21:54   ...  


Imię: Michał
Dołączył: 28 Sty 2009
Skąd: Zabrze
sluchaj koles. nie obchodzi mnie to ze forum to amatorka... masz racje bylo robione na szybko i wogole nei wzrawaclem uwagi co robie, wstawialem najwazniejszy informace...
Jesli chodzi o wiek to zgadza sie mam 15lat i co z tego? prawo nie zabrania uczestnictwa w strzelankach ponizej 16roku zycia moge w nich uczestniczyc za zgoda rodzicow (tu nei ma problemu). W innych grpach trzeba miec 18lat nie popieram tego. nie powinno byc ograniczenia wieku, bo wiek o niczym nie znaczy. Ile bylo doroslych osob zachowujacych sie jak dzieci, ile bylo doroslych ktorzy mordowali i porywali ludzi? moim zdaniem powinno sie robic jakies testy psychologiczne...
Chodzilo mi o to zeby zebrac ludzi (maniakow i nie maniakow) w jedno miejsce objasnic co i jak i sie postrzelac. Nie zamierzam dolaczac, strzelac sie z inna grupą (jak narazie)
Jak widziales nie jest to super teren, ani super scenariusze.
Moze nie ktorzy lubia cos takiego ale nie wiedza co to.

PS. Pisze sie WMASG :)

pozdro
Profil
PW Email www Cytuj
Arex30 
Wysłany: Sro Sty 28, 2009 23:17     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
fint94, pojechałeś .......
fint94 napisał/a:
wszystko jest darmowe...
To ja poproszę sprzęt do ASG i wchodzę.
Profil
PW Email Cytuj
Niedźwiedź 
Wysłany: Sro Sty 28, 2009 23:37     



Dołączył: 06 Cze 2005
Skąd: Centrum
fint94 napisał/a:
sluchaj koles
ehmm kultury trochę młodzieńcze

fint94 napisał/a:
nie powinno byc ograniczenia wieku
mhm... i powiedz mi kto w terenie będzie odpowiadał za 13latka...
fint94 napisał/a:
wstawialem najwazniejszy informace..
to wytłumacz mi na czym polega wyliczenie w sub tematach "pistolety maszynowe" "karabiny"
fint94 napisał/a:
prawo nie zabrania uczestnictwa w strzelankach ponizej 16roku zycia moge w nich uczestniczyc za zgoda rodzicow (tu nei ma problemu)

Prawo nie zabrania, ale regulaminy poszczególnych grup raczej tak. W tym też tzw. prawo ASG proklamowane przez WMASG. Wątpię byś przyciągnął jakieś grono poważniej myślących o ASG/rekonstrukcji wizją tego że mogą się z wami strzelać osoby poniżej 16 roku życia.
fint94 napisał/a:
W innych grpach trzeba miec 18lat nie popieram tego. nie powinno byc ograniczenia wieku, bo wiek o niczym nie znaczy.
Tia, ależ oczywiście, dlatego też przecież w Polsce wszystko jest dostępne dla każdego niezależnie od wieku. Pozatym teorie o rozwoju psychofizycznym i umysłowym człowieka też są warte funta kłaków :]

fint94 napisał/a:
Chodzilo mi o to zeby zebrac ludzi (maniakow i nie maniakow) w jedno miejsce objasnic co i jak i sie postrzelac
Cytat:
Moze nie ktorzy lubia cos takiego ale nie wiedza co to.
Maniaków nie zgarniesz jeżeli będą małolaty. Zaś niemaniaków raczej możesz tylko zrazić wizją ganiających z pistoletami 14-15latków (celowe przekolorowanie).

Zrozum też - ja Ci nie zabraniam bawić się w ASG, ale moim zdaniem lepiej podczepić się pod jakąś grupę. Pokazać że jest się kumatym i rozsądnym, niż od razu samemu (podkreślam jako 15latek) organizować strzelanki i ogłaszać się z nimi.
Profil
PW Email www Cytuj
fint94 
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 10:10     


Imię: Michał
Dołączył: 28 Sty 2009
Skąd: Zabrze
Arex30 napisał/a:
fint94, pojechałeś .......
fint94 napisał/a:
wszystko jest darmowe...
To ja poproszę sprzęt do ASG i wchodzę.


czytales forum???
Profil
PW Email www Cytuj
fint94 
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 10:12     


Imię: Michał
Dołączył: 28 Sty 2009
Skąd: Zabrze
prawo asg... ktos sobie takie wymyslil opublikowal na wmasg albo gdzie indziej, i nic wiecej z tym nie zrobil :)
ciekawe czy w prawie polskim cos takiego jest, jesli nie ma to **wno mnie to obchodzi, bo nic mi nie zrobia :)
Profil
PW Email www Cytuj
fint94 
Wysłany: Czw Sty 29, 2009 10:22   grupy  


Imię: Michał
Dołączył: 28 Sty 2009
Skąd: Zabrze
nie zamierzam dolacz do innej grupy bo nie mam sprzetu zeby im dorownac... iwec to nei ma sensu :) pistolecik sprezynowy i "snajpa" 500fps w dodatku za 700zł...
owszem fajnie by bylo dolaczyc - daj mi kase ok. 2500zł ;'] i tak za malo jak dla snajpera ;]
I jeszcze jedno.. czemu mowisz ze nie maniacy to malolaty??? jakos u mojego ojca w pracy sa ludzie ktorzy chodza na paintballa i nie sa maniakami, robia to tylko dla rozrywki :)

A za 13latka moga odpowiadac rodzice ;] Od 16 roku zycia kto za nich bedzie odpoiwadal? chyba tez rodzice :)

A powiedz mi jeszcze jedno
Czy ci ktorzy chodza co niedziele na paintballa to tez maniacy? watpie...

To niby czemu nei moze byc tak samo z asg? nie rozumiem :)
pzdr
Profil
PW Email www Cytuj
Niedźwiedź 
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 01:25     



Dołączył: 06 Cze 2005
Skąd: Centrum
W prawie polskim nie ma nic takiego jak normatywnie uchwalony akt prawny w całości (ba, nawet w część) wyczerpujący temat ASG. Jednakże to co nazywa się tzw. 'prawem asg' możemy potraktować jako zwyczajowo przyjęty regulamin, normy zachowań mające na celu zminimalizowanie zagrożenie i szkód jakie ASG może powodować. A także unormalizowanie strzelanek.
Masz rację - nikt Ci nic nie zrobi za fakt że nie będziesz powyższych regulaminów przestrzegał - jedyne co to wyalienowanie środowiska bo nikt poważnie myślący o ASG (czytaj maniacy) nie będzie chciał iść z Tobą w teren. Niezależnie od faktu czy masz 12 czy 25 lat - nie przestrzegasz spisanych i niepisanych zasad to sorry winnetou.

Za 13latka i za szkody które spowoduje będzie odpowiedzialny on sam (vide art 415 w zw z 426 KC), przynajmniej jeżeli mówimy o deliktach i odpowiedzialności finansowej. Jeżeli chodzi o odpowiedzialność za czyny karalne to małoletni pomiędzy 13 a 17 rokiem życia (za wyjątkiem art 10.2 KK) odpowiadają na zasadach ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich. Jednak nie chodzi tutaj o odpowiedzalność stricte karną czy cywilną a moralną. Z całym szacunekiem ale nikt nie wie co strzeli 13-14latkowi do łba.
Sam fakt lekceważenia jakiś odgórnych regulaminów czy zasad też nie przemawia na korzyść
fint94 napisał/a:
bo nie mam sprzetu zeby im dorownac
kto mówi o dorównywaniu? Więc chodzi Ci o zabawę czy współzawodnictwo? Pozatym każdy zaczynał od sprężyny i wielu do tej pory biega z np Mp5 springowymi bo zbierają na AEGi
fint94 napisał/a:
I jeszcze jedno.. czemu mowisz ze nie maniacy to malolaty??? j
to nie jest podział rozłączny nie każdy niemałolat jest maniakiem, jednakże co nazywanie małolata maniakiem jest trochę na wyrost . Pozatym to chyba źle odczytałeś moje słowa
Niedźwiedź napisał/a:
Zaś niemaniaków raczej możesz tylko zrazić wizją ganiających z pistoletami 14-15latków (celowe przekolorowanie).
Teraz sobie pomyśl że koledzy z pracy twojego ojca pójdą na strzelankę z 13latkami
Profil
PW Email www Cytuj
Juras 
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 12:57     


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Zabrze
Witam. Dopiero co się zarejestrowałem ale juz widzę problem.
Ja także bardzo chętnie umówiłbym się z kilkoma gościami i postrzelał. No ale po pierwsze nie mam na to kasy :zalamany: . Po drugie zaś nie mam z kim się umówic - nie znam nikogo takiego do zabawy.
Oczywiście z takich "spotkań" kolegów z "zabawkami" powstawały przecież grupy airsoftowe. ;)

Aaaa...i mam jeszcze pytanko. Czy ktoś moze mi powiedziec cos wiecej na temat tej repliki

h t t p;//w w w sklep.airsoftguns, p l/product-pol-1147377887-Replika-karabinku-M4-A1-SE-MORO.html
Wystawic jakąś obiektywną opinię. Myślę że użytkownik "niedźwiedź" mógłby mi pomóc. ;)
Profil
PW Email Cytuj
Niedźwiedź 
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 15:27     



Dołączył: 06 Cze 2005
Skąd: Centrum
Juras, tak jak mówiłem ja nie zabraniam zbierania się młodzikom i strzelania się. Z tym zastrzeżeniem że wątpię by ktoś traktujący ASG poważnie chciał się z wami umawiać na spoty; głównie z racji wieku. Także aspirowanie do promocji w ten sposób ASG to raczej jakaś pomyłka.
To możemy uznać za za promocje ASG:
h t t p;//w w w fotosik, p l/showFullSize.php?id=dd3fa1643613a0c7

h t t p;//w w w vimeo, c o m/1747604

co do tej M4... raczej sceptycznie się odnoszę do AEGów kosztujących ok 100pln, poprostu nie spotkałem się jeszcze z AEGiem który kosztował by ok 100pln i nie popsułby się dość szybko. Z tym konkretnym AEGiem nie miałem do czynienia lecz słyszałem że z produktów tej firmy dość szybko schodzi farba i cierpią na niepodokręcane śrubki (które to najlepiej samemu na starcie dokręcić)
Jeżeli chcesz go tylko po to by zobaczyć czy Ci się będzie podobać to proszę bardzo (chociaż na próbę to ja bym zainwestował w jakiegoś springa bardziej). Zaś jeżeli chcesz by Ci dłużej służył to nie polecam.
Z zakresu tanich AEGów to już bardziej polecam produkty WELLa np model R7

polecam to forum h t t p;//w w w wmasg, p l/forum/ zadaj tam pytanie, poproś o opinię napewno coś doradzą :]
Profil
PW Email www Cytuj
Juras 
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 17:25     


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Zabrze
Patrzyłem na różne karabiny z tej stronki. Myślę, ze takie M4 starczyłoby tylko na początek. Oczywiście później rzeczywiście musiałbym zainwestowac w cos lepszego np. MP5 FULL METAL albo coś w tym stylu za ok. 400zł ...aLE co ja się nad tym tak rozwodzę. Narazie przecież nie mam kasy, ani nie znalazłem grupy asg, któraogłosiła rekrutację 14 latków - no moze rocznikowo pietnAstolatków :/
No właśnie...tak sobie z nudów szperałem w internecie i szukałem jakichś klubów lub grup, które właśnie ogłosiły rekrutację, ale nie ma... Jedynie znalazłem takich starych wyjadaczy jak na przykład "Bunker Explorers" czy jakoś tak na stonce WMASG.
Dobrze by było gdyby w niedalekiej przyszłości (wiosna) powstała grupa zabrzańsko-bytomsko-gliwicka albo podobna.
Niestety jako młody racjonalista muszę stwierdzic, że niezbyt to teraz możliwe. Niewielu ma tyle kasy zeby odpowiednio się "uzbroic". A też nie za wielu chce sie wydawac na takie "błahostki". Rozmawiałem z przedstawicielami młodzieży polskiej (czyli po prostu koledzy ze szkoły) i na podstawie ich opinii na ten temat sądzę, że tylko niewielka częsc młodzieży (śląskiej - najblizszej) ma na to CZAS i OCHOTE...po prostu lenistwo i gry komputerowe takie jak CS ,np wersja 1.6 :suchy:
Podsumowanie - trzeba czekac az ogłoszą rekrutacje w śląskich grupach asg. :orany:
Profil
PW Email Cytuj
Niedźwiedź 
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 18:16     



Dołączył: 06 Cze 2005
Skąd: Centrum
Juras, na rekrutacje nie masz co liczyć dopóki nie będziesz miał 16lat. Ciężko też będzie Ci się wkręćić na jakieś większe manewry czy strzelanki.
Najlepsza opcja to zgadać się z ludźmi czy to z innych grup czy bezgrupowców i umawiać się na wspólne strzelanie. Powoli wyrabiać sobie doświadczenie i zaufanie innych grup (z uwagi na wiek).
Grup w Zabrzu, Gliwicach i Bytomiu Ci u nas dostatek :P
Co do młodzieży i braku chęci to się zgadzam. Ciężko namówić ludzi by wydali parę stów na sprzęt, ciuchy etc. Z doświadczenia wiem że da się przekonać tylko kompletnych świrów na punkcie militariów :D

Co do tej M4 jeszcze to faktycznie na początek może i starczy... ale też napewno jakoś specjalnie długo Ci służyć nie będzie...
Profil
PW Email www Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 18:18     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Juras napisał/a:
po prostu lenistwo i gry komputerowe
i tu się nie wypada nie zgodzić. Pytanie czy zabawa w ASG to tylko zabawa ? Czy można z tego zrobić "sposób na życie" ?
Może nie jako uczeń podstawówki czy gimnazjum ale docelowo na resztę swego życia.
Można połączyć zabawę w ASG z dorosłym życiem.
Można to tak naprawdę kwestia wiary i organizacji a możliwości stwarzają się same ......
Pomysłów jest wiele możliwości realizacji również. tylko .... wszyscy się w to bawią ale nikt nie traktuje tego jako sposobu na życie ( mówię ty o młodych nastolatkach )
Był pomysł by stworzyć ( w ramach gliwickich drużyn harcerskich ) zespołu ASG. Brak chętnych. Osoby których pasją był las, góry, survival itp. dzisiaj bawią się w ASG w małych grupach. Co powoduje ze to się robi trudny temat do realizacji.....słomiany zapał ..... Bo by biegać z ASG trzeba zabezpieczyć postronnych trzeba wiedzieć co wolno kiedy i jak. Karność i dyscyplina wojskowa. A to nie zawsze jest akceptowane przez Waszych rówieśników fint94, Juras. Naprawdę uwierzcie mi że to nie takie proste.
Sam prowadzę drużynę harcerską i po ustabilizowaniu składu zaczynamy treningi w lesie, górach. Tylko że właśnie wszyscy już chcą strzelać.... a sprawy taktyki i przetrwania nie bardzo kogo interesują. Nuuuudyyyy. Poooco to komu to potrzebne. Najczęściej spotykane komentarze podczas ćwiczeń z musztry postawy znaków patrolowych czytania mapy orientowania się w terenie. NIe wspominając o innych aspektach przebywania w terenie niezurbanizowanym. Długo by mozna opowiadać ..... aaaa :)

h t t p;//w w w taiwangun, c o m/shop,show,172]Ja posiadam taki sprzęt ...... do lasu jest ok jak na amatorkę. Ale do profesjonalu nie do końca się nadaje.... :)

----------------
Now playing: h t t p;//w w w foxytunes, c o m/artist/ametria/track/hiszpaski+hicior]Ametria - Hiszpaski Hicior
via h t t p;//w w w foxytunes, c o m/signatunes/]FoxyTunes
Profil
PW Email Cytuj
Niedźwiedź 
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 18:27     



Dołączył: 06 Cze 2005
Skąd: Centrum
Arex30, zgadzam się z Tobą z tym zastrzeżeniem że niektórzy traktują ASG jako po prostu dobrą zabawę - i Ci właśnie mniejszą uwagę (przynajmniej na początku) zwracają na taktykę.
Z biegiem czasu jednak, w miarę wkręcania się dochodzi taktyka, czasami jakieś wątki rekonstrukcyjne, czasami jakieś zjazdy na linach etc. Wtedy też ASG/rekonstrukcja staje się niejako czymś więcej poza hobby.
Profil
PW Email www Cytuj
Juras 
Wysłany: Pią Sty 30, 2009 19:45     


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Zabrze
No cóż pozostaje mi tylko cierpliwie czekac do 16 i do nagłego napływu kasy albo mogę juz teraz zacząc zbierac. Może sie również tak zdarzyc, że nagle minie mi ochota na strzelanie i tą myśl w końcu porzucę.
Zobaczymy jak to w przyszłości wyjdzie. Narazie natomiast nie ma szans jak widac :zdegustowany:
No trudno...lepiej juz wrócę czytac tego mojego Myśliwskiego i Dostojewskiego. Trzeba porzucic marzenia o strzelankach i zabrac się za powieści psychologiczne, realistyczne... :luka:
Profil
PW Email Cytuj
fint94 
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 14:52     


Imię: Michał
Dołączył: 28 Sty 2009
Skąd: Zabrze
Niedźwiedź napisał/a:
Juras, na rekrutacje nie masz co liczyć dopóki nie będziesz miał 16lat. Ciężko też będzie Ci się wkręćić na jakieś większe manewry czy strzelanki.


no właśnie... więc chce zorganizować strzelanke zeby kazdy mogl w niej uczestniczyc :/

Juras co do tej repliki... sama replika kosztuje 89zł ty placisz tylko za bezuzyteczne "gadżety"
Miałem identycznego tylko ze bez bajerów i nawet sie nim nie strzelalem, tylko w domu do puszek i podełkach po zapałkach. Testowałem tez ją na swoim ciele :P z blisko troche bolało ale po paru sekundach byl tylko czerwony ślad, a replika posypała mi się po kilku dniach :)
jesli chcesz replike za 100zł to kup pistolet sprezynowy :) ja mam taurusa pt 24/7 i sie bardzo dobrze, siła 0.9J (300fps), dwa magazynki w zestawie. koszt 149zł...
Ale jesli chcesz aega ktory sie nie rozpdanie po paru dniach - zainwestuj wiecej kasy
Aktualnie mam 2500zł co poleciacie?
Arex30, jak sie sprawdza kałasz? jakies plusy/minusy?
Profil
PW Email www Cytuj
Niedźwiedź 
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 16:42     



Dołączył: 06 Cze 2005
Skąd: Centrum
fint94, ograniczenie wiekowe jest nie ze względu żeby obrzydzić młodym ASG ale ze wzgledu bezpieczeństwa i dla ogólnego wyższego dobra.
Któryś też raz podkreślam - nie bronię Ci organizować strzelanki tylko nie nazywaj tego proszę promocją ASG, lub też nie licz zawrotną frekwencję ludzi którzy traktują ASG nieco poważniej.

Jeżeli chcesz wydać 2,5k na sprzęt to ja bym atakował albo jakąś replikę z Tokyo Marui, albo full metala z Classic Army. w każdym wypadku za ok 1500-1700, zaś reszta na osprzęt
Profil
PW Email www Cytuj
fint94 
Wysłany: Sob Sty 31, 2009 17:15     


Imię: Michał
Dołączył: 28 Sty 2009
Skąd: Zabrze
ogolnie to sprzet juz mam tylko bron wolał bym lepsza...

mam na oku mp5a3 CA B&T i tuning 370/400fps do tego prec lufa kmhead, baterie 9.6v, szyny ris i celownik holo sight

zastanawiam sie tez nad snajperką (m24) ale troche drogo wychodzi tuning;/
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008