Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bot
Czw Sty 08, 2009 13:35
Przedszkola i przedszkolaki
Autor Wiadomość
Bea.tka 
Wysłany: Pią Kwi 17, 2009 12:05     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
kisia, ma prawo bo jak zaszłam w ciaze byłam na 3 miesiecznej umowie próbnej i tak mi sie udało ze w grudniu jak był koniec umowy byłam juz w 4 miesiacu wiec automatycznie prezedłuzyła sie ona ale tylko do dnia porodu
Profil
PW Email Cytuj
Kala 
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 12:31     


Dołączyła: 17 Paź 2008
Skąd: Zabrze
Mój synek też się nie dostał do przedszkola w Zabrzu, bo pierwszeństwo mają 6-latki, 5-latki i samotnie wychowujący. więc widać trzeba się rozwieść, żeby mieć jakieś szanse (oboje pracujemy- ponad 30 dzieci sie nie dostało-wszystko rodziców pracujących, a z rocznika 2006, czyli tegorocznych trzylatków przyjęto tylko troje... paranoja). Tak to państwo polskie promuje rodzinę. Nic tylko ręce załamać i szukać prywatnego przedszkola. A kto dofinasuje prywatne-nikt. Radź sobie sam. Ręce można załamać.
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 15:50     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Prywatne przedszkola wcale nie są takie drogie. To w Parku Hutniczym 360zł/miesiecznie i z tego co pamiętam podobnie kosztuje to na Pokoju. W państwowym płacę 317 więc różnica niewielka.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 19:34     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
nemo1125 napisał/a:
W państwowym płacę 317
:zdziwko: za ile godzin ?
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 19:37     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Max czyli do 16.30 z wszystkimi posiłkami.
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 19:37     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
dużo?
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 19:43     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
w zasadzie to teraz uświadomiłam sobie, ze nie bardzo się orientuję, bo moja Julka chodziła tylko w godzinach płatnych przez miasto, czyli od 8 do 13, 2 posiłki i płacę 120 zł
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Pon Kwi 20, 2009 19:48     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
No u mnie chyba jest podobnie resztę płacę za bodajże trzy godziny dziennie i podwieczorek.
Profil
PW Email Cytuj
Kala 
Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 13:54     


Dołączyła: 17 Paź 2008
Skąd: Zabrze
Z różnicą między prywatnym a państwowym przedszkolem różnie bywa, bo czasem jest to 100 zł, czasem tylko 50 zł, ale dlaczego mamy dopłacać do prywatnego interesu, skoro to państwo ma zagwarantować opiekę przedszkolną. Można tę różnicę na coś innego wykorzystać.
Mój synek pójdzie do prywatnego przedszkola, bo nie ma innego wyjścia. Ale jak taki problem będzie i ze szkołami, że będzie rejonizacja, to znowu mam szukać prywatnej szkoły? Czy nie lepiej te pieniądze odkładać mu na specjalnym koncie i wypłacić w dniu 18 urodzin?
Dlaczego trzeba dopłacać do tego, że państwo nie jest przygotowane na zwyżkę narodzin dzieci? Przecież cały czas się trąbi o niżu demograficznym, więc jak przychodzi wyż, to też źle, bo nie ma miejsc w żłobkach, przedszkolach czy szkołach.
Ja przeżyłam siedzenie w szkole na 3 zmianę do 19 wieczorem i nie chciałabym, żeby moje dziecko w XXI wieku też to musiało przeżywać.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Kwi 21, 2009 15:10     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Kala napisał/a:
cały czas się trąbi o niżu demograficznym, więc jak przychodzi wyż, to też źle
właśnie z powodu tego niżu który był pare lat temu pozamykali przedszkola i żłobki bo były nieopłacalne, zmienili ich przeznaczenie całkowicie, przez co teraz nie ma miejsc w państwowych przedszkolach :/
Profil
PW Email Cytuj
Kala 
Wysłany: Pią Kwi 24, 2009 06:53     


Dołączyła: 17 Paź 2008
Skąd: Zabrze
Cóż, władza nie potrafi dostosować się do zmian. I co rusz w telewizji i nie tylko, słyszę o nocnych kolejkach zapisowych do żłobków czy przedszkoli. Prywatne miedia zaczynają o tym trąbić, ale jak widać nic nie pomaga. A potem wielkie zdziwienie, że młodzi dzieci nie chcą. Nie dziwota.
Profil
PW Email Cytuj
zolw 
Wysłany: Pon Maj 11, 2009 21:49     



Dołączył: 10 Kwi 2005
Skąd: Zatorze
Witam!
W związku że dziś dowiedziałem się że moja Córka nie dostala sie do przedzkola publicznego chciałem odświeżyć temat i jednocześnie spytac o opinie nt. przedszkoli niepublicznych, tj. które polecacie, opinie, itp. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Profil
PW Email Cytuj
Matrix 
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 10:25     


Dołączyła: 19 Wrz 2007
Skąd: Gliwice
wczoraj dowiedziałam sie od koleżanki że do niepublicznych przedszkoli nabór jest w styczniu, więc nie wiem czy dacie rade gdzies sie załapać
Profil
PW Email Cytuj
Matrix 
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 10:28     


Dołączyła: 19 Wrz 2007
Skąd: Gliwice
[quote="Kala"] ale dlaczego mamy dopłacać do prywatnego interesu, skoro to państwo ma zagwarantować opiekę przedszkolną. Można tę różnicę na coś innego wykorzystać.


Od dawna wiadomo że na państwo nie mozna liczyć, i to nie tylko w kwestii przedszkoli, niestety:(
Profil
PW Email Cytuj
Kala 
Wysłany: Wto Maj 12, 2009 11:26     


Dołączyła: 17 Paź 2008
Skąd: Zabrze
Mój synek też sie nie dostał do państwowych, ani w Zabrzu, ani w Gliwicach, a do prywatnego zapisałam go w styczniu, w ramach zabezpieczenia, i z tego, co wiem, nie ma już miejsc.
A dlatego dużo 3-latków sie nie dostało do państwowych przedszkoli, bo "wspaniała" władza zafundowała nam ustawę, w której muszą być przyjęte wszystkie 6 i 5-latki, z racji tego, że dzieci pójdą rok szybciej do szkoły i dlatego dla mniejszych nie ma miejsc. Paranoja jakaś. No, zawsze można było się rozwieść w styczniu i być samotnym rodzicem, chyba jednak nie o to chodzi?
Profil
PW Email Cytuj
Kala 
Wysłany: Sro Wrz 09, 2009 18:16     


Dołączyła: 17 Paź 2008
Skąd: Zabrze
I jak to tam z Waszymi dziećmi w przedszkolu? Mój synek ostatecznie dostał się do prywatnego przedszkola i jestem bardzo zadowolona.
Profil
PW Email Cytuj
zolw 
Wysłany: Sro Wrz 09, 2009 20:37     



Dołączył: 10 Kwi 2005
Skąd: Zatorze
Moja Córka dostała się tam gdzie chcieliśmy - na Sienkiewicza. Utworzono nową grupę więc wszystko się dobrze skończyło.
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Sro Wrz 09, 2009 23:03     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
zolw napisał/a:
Moja Córka dostała się tam gdzie chcieliśmy - na Sienkiewicza

Bardzo dobre przedszkole, naprawdę, mój chodził tam 3 lata i bardzo byliśmy zadowoleni. Super warunki, i personel bardzo fajny, nastawiony na współpracę z rodzicami, jak coś jest nie tak.
Profil
PW Email Cytuj
Matrix 
Wysłany: Pon Lis 16, 2009 11:26     


Dołączyła: 19 Wrz 2007
Skąd: Gliwice
Czy ktos wie kiedy zaczyna sie rekrutacja do przedszkoli panstwowych a kiedy do prywatnych na rok 2010/2011? Czy bedzie to sie odbywało tak samo jak w tym roku droga elektroniczną?
Profil
PW Email Cytuj
llaneta 
Wysłany: Sro Lut 03, 2010 11:01     



Dołączyła: 26 Sie 2009
Skąd: ze św.ulicy
Jeśli ktoś szuka alternatywy dla przedszkola państwowego to zapraszam do nowego Przedszkola niepublicznego szczegółowe informacje na w w w halogen.org, p l lub telefonicznie 32 775-18-37 .
Wiem że to nie w temacie ale otwierają też Szkołę Podstawową .
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008