Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bot
Czw Sty 08, 2009 13:35
Przedszkola i przedszkolaki
Autor Wiadomość
Bea.tka 
Wysłany: Sro Kwi 08, 2009 22:25     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
w Zabrzu Przedszkole nr 33 wpisałam jeszcze na liste inne na Klonowej ale tez nic z tego :( :( :( znajoma wpisała 4 przedszkola i tez jej syn do zadnego sie nie załapał :/
Profil
PW Email Cytuj
Bea.tka 
Wysłany: Czw Kwi 09, 2009 10:44     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
wiecie co mi babka powiedziała ze bardzo jej przykro ale weszla jakas ustawa ze pierwszenstwo maja dzieci ktore maja 5 i 6 lat dlatego ze sa one przygotowywane do szkoly a 3 i 4 latkow mało przyjeli nastepone w kolejnosci sa dzieci z rodzin biednych, adopcyjnych, domów dziecka ... czyli teraz dziecko jak ma pełna rodzine i dobre warunki bytowe jest na dzien dobry dyskryminowane ;/ porazka
Profil
PW Email Cytuj
MajkeL 
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 09:10     



Dołączył: 28 Wrz 2004
Skąd: Gliwice - peryferia
D_y_s_z_k__a, polecam krótki artykuł h t t p;//rynkowy, c o m, p l/archiwum/wydania/411/04.pdf]"E-zapisy do przedszkoli".
Profil
PW Cytuj
Bea.tka 
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 12:02     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
MajkeL, MajkeL, wszystkoi fajnie tylko mnie interesuja przedszkola w Zabrzu
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 12:53     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Ja jestem przeciwko zapisywaniu dzieci do kilku przedszkoli tak robi sie sztuczny tlok. Napewno za kilka lat tez bedzie mnie to czekac ale moze do tego czasu to sie zmieni.

Niestety teraz jesli rodzice oboje pracuja to wedlug osob w przedszkolach i chyba prawa jakiegos uznaja to ze nie masz szans na przedszkole bo mozesz wynajac sobie opiekunke - paranoja

Lepiej byc bezrobotnym bez jednej nogi i samotnym to wtedy sa jakies szanse.

OT : My obecnie szukamy zlobka dla naszego dzidzi ktore jeszcze sie nie narodzilo i okazuje sie ze nie ma juz miejsc na styczen 2010!!
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Pią Kwi 10, 2009 17:43     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Frycek napisał/a:
Ja jestem przeciwko zapisywaniu dzieci do kilku przedszkoli tak robi sie sztuczny tlok.
Ciebie to nie dotyczy bo w Zabrzu wskazujesz jedynie kolejność przedszkoli a do żadnego osobiście dziecka nie zapisujesz.
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 00:37     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
w w w zsp6.edu, p l

Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 w Zabrzu - Pawłowie informuje, iż placówka dysponje wolnymi miejscami dla dzieci w przedszkolu. Przyczyną tego pozytywnego faktu, jest zgoda Urzędu Miasta na otwarcie dodatkowego, czwartego oddziału.

Rekrutacja do przedszkola odbywa się drogą elektroniczną. Więcej informacji na stronie https://przedszkola-zabrze.silvermedia, p l/main.action lub telefonicznie pod numerem (032)275 14 87
Profil
PW Email Cytuj
Bea.tka 
Wysłany: Sob Kwi 11, 2009 09:09     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
>> szkoda ze tak daleko mojego miejsca zamieszkania te przedszkole :(
Profil
PW Email Cytuj
Matrix 
Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 11:13     


Dołączyła: 19 Wrz 2007
Skąd: Gliwice
Kurcze jestem przerazona jak czytam niektóre wpisy tutaj, czy taka walka o miejsce i takie zapisy z wyprzedzeniem do przedszkola tycza się też prywatnych przedszkoli? Szczerze to nie wiem czy chciałabym posłac dziecko do przedszkola do którego chodza tylko dzieci pijaków, meneli i z rozbitych rodzin, a jezeli chodzi ze 5-6 latki mają pierwszenstwo przed 3- latkami to tez jest jakas paranoja, przeciez te dzieci nie sa w tych samych grupach, co innego robia 3 latki a co innego 6 latki w przedszkolu, kiedy nalezy zapisywac dziecko do przedszkola? Moja mała skonczy w lipcu 2 lata
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 13:45     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Matrix, teoretycznie zapisujesz dziecko na poczatku tego roku, w którym Twoje dziecko kończy 3 lata, czyli w przyszłym roku. Jak to jest w praktyce to sie nie wypowiadam bo mnie to juz nie dotyczy.
Matrix napisał/a:
Szczerze to nie wiem czy chciałabym posłac dziecko do przedszkola do którego chodza tylko dzieci pijaków, meneli
nie sadzę by było stac takie rodziny na przedszkole
Cytat:
i z rozbitych rodzin
nie bardzo wiem co masz do dzieci z rozbitych rodzin :zdegustowany:
nemo1125 napisał/a:
w Zabrzu wskazujesz jedynie kolejność przedszkoli
na stronie która podałeś kolejnosć przedszkoli wskazuje sie nie tylko w Zabrzu.
Frycek, nie zapisujesz dziecka do 3 przedszoli, a jedynie wskazujesz tzw. przedszkole pierwszego wyboru, czyli to do którego chcesz by dziecko chodziło z różnych względów, a potem podajesz ew dwa inne przedszkola do których dziecko mogłoby chodzić, jakby się nie dostało do tego pierwszego.Miałam kontakt z przedszkolami przez ponad 10 lat . Przez pierwsze 8 zapisywało sie do konkretnego przedszola i jeżeli sie dziecko nie dostało, trzeba było samemu latac po gliwicach by gdzieś je zapisać, teraz robi to teoretycznie za ciebie program i uważam, że ta metoda jest dobra, pod warunkiem że strona do rekrutacji działa poprawnie, bo w tamtym roku nie działała dobrze, co bardzo utrudniło niektórym przedszkolom rekrutację, rodzicom z resztą również :kwasny:
Matrix napisał/a:
a jezeli chodzi ze 5-6 latki mają pierwszenstwo przed 3- latkami to tez jest jakas paranoja, przeciez te dzieci nie sa w tych samych grupach, co innego robia 3 latki a co innego 6 latki w przedszkolu
oczywiście, ale chodzi o to, że leżeli do danego przedszkola zapisze sie duzo 5-6 latków nie będzie juz miejsca na 3-4 latki i takie grupy mogą w ogóle nie powstać
Ostatnio zmieniony przez kisia Wto Kwi 14, 2009 13:48, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 14:32     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Matrix napisał/a:
nie wiem czy chciałabym posłac dziecko do przedszkola do którego chodza tylko dzieci pijaków, meneli i z rozbitych rodzin

Chyba trochę przesadziłaś.

Frycek napisał/a:
Niestety teraz jesli rodzice oboje pracuja to wedlug osob w przedszkolach i chyba prawa jakiegos uznaja to ze nie masz szans na przedszkole bo mozesz wynajac sobie opiekunke - paranoja


No jak ja w zeszłym roku zdawałem pierwszy raz papiery to powiedziano mi, że fakt iż oboje pracujemy jest plusem gdyż oznacza, że dziecko w godzinach pracy nie ma opieki.
Profil
PW Email Cytuj
Matrix 
Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 18:02     


Dołączyła: 19 Wrz 2007
Skąd: Gliwice
[quote="nemo1125"]
Matrix napisał/a:
nie wiem czy chciałabym posłac dziecko do przedszkola do którego chodza tylko dzieci pijaków, meneli i z rozbitych rodzin

Chyba trochę przesadziłaś.

Dlaczego przesadziłam?
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 18:35     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Matrix, a skąd wniosek, że takie właśnie dzieci to większość w przedszkolu? Ubogie i z domów dziecka to znaczy, że z meliny tak?
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 21:31     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
nemo1125 napisał/a:
powiedziano mi, że fakt iż oboje pracujemy jest plusem gdyż oznacza, że dziecko w godzinach pracy nie ma opieki.
no dokładnie, poza tym dziecko pracyjących rodziców jest dłużej w przedszkolu, czyli przedszkole na nim zarabia bo godziny przed 8 i po chyba 13-14 sa najdroższe.
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 21:37     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Dokładnie tak jak mówisz :)
Profil
PW Email Cytuj
Bea.tka 
Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 21:43     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
My dwoje pracujemy a mimo to Zuzia nie dostała sie do przedszkola moze wzieli pod uwage fakt ze bede na urlopie macierzynskim co wiaze sie z tym ze bede siedziec w domu czyli moge sie zajac dwójka dzieci ale przeciez urlop nie trwa wieki ...

i faktem jest tez to ze slubu jeszcze nie mamy czyli mozna mnie zaliczyc do matek samotnie wychowujacych dzieci ... ale to tez nie zostało najwidoczniej wziete pod uwage

no trudno bede podczas roku nawiedzac przedszkole i pytac o miejsce a póki co uzbroje sie w cierpliwosc chociaz nie powiem ze jestem zadowolona z faktu iz moja córka nie ma szansy przebywac w przedszkolu z rówiesnikami :(
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 21:50     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
D_y_s_z_k__a napisał/a:
moze wzieli pod uwage fakt ze bede na urlopie macierzynskim co wiaze sie z tym ze bede siedziec w domu czyli moge sie zajac dwójka dzieci
jezeli o tym wiedzieli, to zapewnie brali to pod uwagę
D_y_s_z_k__a napisał/a:
faktem jest tez to ze slubu jeszcze nie mamy czyli mozna mnie zaliczyc do matek samotnie wychowujacych dzieci
wiesz przedszkole rodzicom w papiery nie patrzy i jeżeli wpisałaś miejsce zamieszkania ojca dziecka takie samo jak Twoje i dziecka, jak rownież brałaś w formularzu pod uwage dochody ojca dziecka, to nie zaliczą Cię do osób samotnie wychowujących dziecko.
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Wto Kwi 14, 2009 21:52     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
D_y_s_z_k__a napisał/a:
i faktem jest tez to ze slubu jeszcze nie mamy czyli mozna mnie zaliczyc do matek samotnie wychowujacych dzieci ... ale to tez nie zostało najwidoczniej wziete pod uwage
No nie bardzo w końcu mieszkasz z ojcem dziecka prawda?
Nie mam ślubu ale nigdy nie wpadłem na pomysł aby gdziekolwiek podawać się za ojca samotnie wychowującego dziecko bo to nieprawda.

D_y_s_z_k__a napisał/a:
bede na urlopie macierzynskim
no podejrzewam niestety, że to właśnie zaważyło...

Są też prywatne przedszkola, może w nich popytaj. Ceny nie są dużo wyższe niż w zwykłych.
Profil
PW Email Cytuj
Bea.tka 
Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 08:10     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
Ankiete wypisałam zgodnie z prawda no i potoczyło sie tak a nie inaczej ;]

przedszkola prywatne to koszt od 500zł z tego co sie dowiadywałam a ja dwie pensje bede miałą tylko do pazdziernika bo pracodawca juz uswiadomił mnie ze zwalnia mnie z dniem urodzenia dziecka na macierzynski załapie sie od zusu a potem bedzie trzeba sobie jakos radzic na pewno nie bede chciała pójsc odrazu do pracy było by mi lzej jakby Zuzelek chodziła do przedszkola ale damy rade i bez przedszkola ! Babcie sa blisko napewno pomoga jak bedzie potrzeba :)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Kwi 15, 2009 09:36     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
D_y_s_z_k__a napisał/a:
pracodawca juz uswiadomił mnie ze zwalnia mnie z dniem urodzenia dziecka na macierzynski
nie ma do tego prawa. KP Art. 177. § 1 o tym mówi
D_y_s_z_k__a napisał/a:
Ankiete wypisałam zgodnie z prawda
moze i dobrze bo ponoć przedszkola to weryfikują, chociaż bardzo w to wątpię, ale tak słyszałam :niepewny:
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008