Poprzedni temat «» Następny temat
samochodowe dylematy ...
Autor Wiadomość
kk 
Wysłany: Nie Sie 31, 2008 00:09   samochodowe dylematy ...  



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Witajcie

Zastanawiamsię ostatnio nad nowym autkiem, mam już kilka typów, ale nadal nie jestem przekonany który wybrać.
Myślałem o Fiacie Stilo, Alfie 156, Volvo V40/S40 albo Toyocie Corolli.
Roczniki od 2001-, 2002 do 2003, 2004, silniki nienajsłabsze, a wyposażenie dobre a nawet "bogate" ;)

Co najlepiej wybrać, aby jeździło ( nie toczyło się) a koszty utrzeymania, napraw itp,nie pochłonęły całkowicie dochodów?

Z góry dziękuję za pomoc
Profil
PW Email www Cytuj
krystian 
Wysłany: Nie Sie 31, 2008 08:44     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
zdajesz sobie sprawe, ze zalozyles kontrowersyjny temat?:P powiedz zeby bylo latwiej do jakiej kwoty, dla ilu osob, i z jakim silnikiem najlepiej
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Nie Sie 31, 2008 09:10     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
corolla albo volvo zalezy juz od gustu. Wydaje mi sie ze sa to auta malo awaryjne ,jednak do corolli bedziesz miec tansze czesci
Profil
PW Email Cytuj
Niedźwiedź 
Wysłany: Nie Sie 31, 2008 09:54     



Dołączył: 06 Cze 2005
Skąd: Centrum
Przychylam się do zdania Frycka, ze Stilo miałem styczność... i nie polecam... A o 156 nasłuchałem się trochę...
Profil
PW Email www Cytuj
krystian 
Wysłany: Nie Sie 31, 2008 12:27     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
jesli mialbym wybierac sposrod tych aut o ktorych powiedziales to kazde z nich na swoj sposob ma minusy. alfa romeo, bo wiecznie cos z nia jest i niestety przez to, ze wprowadzili alfe 159 to 156 wyglada jak jej babcia i stracila wszystkie atuty stylizacyjne jakie miala, volvo bo to baaardzo stara konstrukcja, corolla bo jej wnetrze przypomina lata 80te ubieglego wieku, stilo bo psuje sie rownie czesto co alfa, z tym, ze czesci ma drozsze oraz prowadzi sie w zakretach jak polski autobus...nigdy nie wiadomo gdzie pojedzie jak wjedzie w dziure. ja jedna pozostane wierny audi. i to bym ci polecal.
Profil
PW Email Cytuj
Zielony 
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 00:38     



Imię: ?
Dołączył: 14 Lut 2008
Skąd: Z trabanta
Jeśli chodzi o koszty utrzymania i napraw to nie ma reguły, najlepiej kupować auto od znajomej, pewnej osoby, poprostu zawsze można trafić na felerny egzemplarz nawet najdroższego i najlepszego samochodu
Profil
PW Email Cytuj
kk 
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 21:32     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
krystian napisał/a:
zdajesz sobie sprawe, ze zalozyles kontrowersyjny temat?:P powiedz zeby bylo latwiej do jakiej kwoty, dla ilu osob, i z jakim silnikiem najlepiej


Kwota - to tak do 30 tysięcy zł.
Myślałem o Volvo V40/S40 bo mi się podoba, Stilo też mi wpadło w oko (wersja 3D) a Corolla fajna i ponoć małoawaryjna.
I jest jeszcze jeden ważny aspekt sprawy - potrzebuję fakturę VAT albo muszę bawić się w tzw, "VAT marżę". Zamierzam brać auto w leasing na firmę :D
Profil
PW Email www Cytuj
vkimi 
Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 21:22     



Imię: Woody
Dołączył: 03 Kwi 2007
Skąd: Zubrzyckiego
stilo ale w dieslu, volvo ma drogie części, alfa to rzucanie kasy w błoto, corollę polecam
Profil
PW Email Cytuj
Nickt 
Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 11:10     


Dołączył: 03 Wrz 2008
Jakbym miał tyle to kupiłbym A4. Części nie są tanie ale to jest naprawdę porządne autko.

Jeśli zależy Ci na tanich częściach to seat np. Cordoba.

A poza tym wszystko tylko nie fiat.
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 12:43     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
moze skoda??
Profil
PW Email Cytuj
Nickt 
Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 12:45     


Dołączył: 03 Wrz 2008
W sumie te nowsze są już na podzespołach VW więc w sumie też dobre, ale nie najlepsze ;D
Profil
PW Email Cytuj
kk 
Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 12:59     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Frycek napisał/a:
moze skoda??


Wiesz niby fajne autko, ale rodzice mają Felicię (po liftingu) z motorem 1.6 Volkswagena no i w warsztacie autko częściej niż moje UNO, o sporo większym przebiegu. A dwa razy, to nawet sama nie zajechała do mechanika tylko ciągnąłem Skodę na sznurku ;)

Notabene Uniak, jak już coś nawali to to jest to z reguły nie za drogie i wynikajace po prostu z zużycia materiału. Sprzęgło, zawieszenie, hamulce, rozrząd mają swoja żywotność.
Kilku kolegów ma Uno z przebiegami ponad ćwierć miliona km i jeszcze ich nigdy nie zostawiło w drodze. Czasem jak co poszło, to ledwo jechał, ale dojechał ;)

Każde auto się psuje, byle tylko nie psuło się częściej niż średnia przewiduje. Jak w którymś z aut trzeba robić sprzęgło czy rozrząd co 40 kkm, a przy przebiegu niecałych 80 kkm mechanik mówi że skrzynia już jest trochę nie "ten-tego", no to moim zdaniem nie jest to dobry wóz.

Wybór niby duży, ale ciężko znaleźć to, co by miało wszystkie atuty poszukiwanego modelu. Cóż dynamiczny i oszczędny rzadko kiedy w parze idą ;)
Profil
PW Email www Cytuj
krystian 
Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 16:18     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
kk napisał/a:
Cóż dynamiczny i oszczędny rzadko kiedy w parze idą ;)
mialem 2 litrowe audi i srednia wyszla mi 8 litrow. wiec chyba nie jest zle.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Wrz 03, 2008 23:55     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
krystian napisał/a:
mialem 2 litrowe audi i srednia wyszla mi 8 litrow. wiec chyba nie jest zle.
co nie znaczy, że z każdym audi będzie tak samo :P
Profil
PW Email Cytuj
trake 
Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 04:03     


Imię: Jarek
Dołączył: 02 Wrz 2008
Skąd: Gliwice
Ja tam, polecałbym też suzuki, gdyby wchodziło w opcję. Poza tym - Renault Clio ale STORIA.. z motorkiem 1.2 16v [75KM] lub 1.4 16v [100KM] I ekonomiczne i utrzymać się da, a do tego wcale nie tak awaryjne jak się mawia.. Osobiście nie stawiałbym na skodę, może na audi - jak już. Poza tym - złota zasada - jak dbasz, tak masz.. Także oby autko zadbane utrafić, a nie powinno stwarzać problemów. ;)

Sam jeżdżę, starym bo starym autkiem - Megane I z 97roku, i nie narzekam. Ekonomiczne duze autko - gorzej z osiągami mocy, bo słaby motorek, 1.4 i 75KM. Ale ekonomią nadrabia te straty. :)

Cóż rozglądaj się i szukaj swojej okazji - czasem samo auto wpadnie w łapy.. ;)
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Czw Wrz 04, 2008 16:15     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
kisia napisał/a:
co nie znaczy, że z każdym audi będzie tak samo
spaqlanie zalezy od nogi. jak masz ciezka noge to za nia trzeba placic. sama wiesz, ze 2 litrowy silnik (bo taki masz chyba w alfie) wcale nie musi oznaczac monstrualnego spalania jak to niektorzy uwazaja. bo tamten 2 litrowy silnik w kombi spalal mi tyle co teraz 1,8 w malym peugeocie.ale olac to spalanie. audi polecam ze wzgledu na jakosc wykonania. nic nie skrzypi, nic nie lata po latach i zadne dziwne dzwieki nie denerwuja uszu kierowcy. czesci nie sa takie drogie jak glosi legenda. mialem juz 2 audiki w swoim zyciu i nie powiem na nie zlego slowa.
Profil
PW Email Cytuj
Deszcz 
Wysłany: Czw Paź 29, 2009 22:49     



Dołączył: 24 Lis 2008
Ja się podczepię do tematu.

Szukam samochodu o takich parametrach:
- silnik max 1,6, najchętniej 1,3 lub 1,4
- przebieg wiadomo im mniejszy tym lepiej :P
- rok produkcji od 1999
- cena: ok. 8 000zł

Jaką markę i jaki model możecie mi polecić? Nie jestem specjalistą więc wszelkie rady będą pomocne :)
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 07:43     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
najlepiej jakiegos japończyka np. mazde 323
Profil
PW Email Cytuj
Debonair 
Wysłany: Pią Paź 30, 2009 16:16     



Imię: Sylwia
Dołączyła: 26 Paź 2009
ja swego czasu miałam mazde mx3 - fajny samochodzik.

Za moich czasów miał tylko jedną awarię... problemy ze szczelnością zacisków hamulcowych i zapiekającymi się samoregulatorami szczęk hamulcowych. Podobno zdarza się to w tym modelu dośc często.
Zawieszenie było bardzo sztywne, na co najbardziej nażekali tylni pasarzerowie, jak mieli guzy nabite na czubku głowy... autko typowo 2 osobowe ;)

Ale jazda tym samochodzikiem dawała sporo radości :P
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Pią Lis 06, 2009 00:13     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
Deszcz, może najpierw napisz jaki to ma byc samochód... rodzinny/ na dojazd do pracy/wół roboczy czy co, podajesz tylko pojemność i kasę...

osobiście rocznikiem bym się nie sugerował bo to ma akurat najmniejsze znaczenie a przebieg to rzecz względna bo sejek 900ccm min wyzionie ducha robi średnio 350tysi , rover z silnikiem K-serii jest w stanie zrobić spokojnie 500tysi z tym że średnio co 150tyś masz HGF i robisz uszczelkę pod głowicą (taka typowa przypadłość tych silników)

co do kasy i spalania to za 8000 kupowałbym golfa 3 1,9 tdi i nic innego, ewentualnie mozesz szukać golfa MKII w 1,6tdi bo bardzo zadbanego da sie kupić w granicach nawet 3000zł (wersja GTD miała lepsze wyposażenie i chodzi w granicy 4-5 tyś zł, mówię o na prawdę zadbanych egzemplarzach)

chyba że zależy ci na "wyglądzie" to wolałbym poczekać, dołożyć jeszcze z 5tyś zł i kupić octavię 1,9 tdi

8000zł to akurat taki głupi przedział, bo albo czekasz na super okazję (można się przejechać) albo kupujesz coś w gorszym stanie relatywnie tanio i oddajesz od razu do mechanika i robisz wszystko od strzału

osobiście odradzałbym na przykład passata w cenie około 10 000zł, koszt ewentualnego remontu na oryginalnych podzespołach przedniego zawieszenia to około 3500zł (wahacze są aluminiowe)


więc najlepiej sprecyzuj jakiego typu to ma być samochód ;)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008