Poprzedni temat «» Następny temat
którą dzielnicę wybrać?
Autor Wiadomość
martinez 
Wysłany: Wto Sie 26, 2008 11:41   którą dzielnicę wybrać?  


Dołączył: 26 Sie 2008
Witajcie, chcę się przeprowadzić do Gliwic z pewnego śmierdzącego, wielkiego miasta zwanego stolicą, bo już nie wytrzymuję tempa życia w nim... Mieszkałem kiedyś blisko Gliwic i to miasto podoba mi się bardzo. Proszę o rady, która dzielnica luib też miejscowość bliska Gliwic mogłaby być dla mnie odpowiednia, a szukam miejsca:

1. gdzie jest blisko (max 2 km) las, po którym można biegać i jeździć na rowerze bez stresu, że ktoś ciebie napadnie - jesteśmy aktywni sportowo.
2. gdzie są bezpieczne osiedla domków jednorodzinnych z dużą ilością dzieci i młodych małżeństw
3. skąd jest blisko do centrum miasta i autostrady i jest tam komunikacja miejska oraz szkoła podstawowa.
4. może tam gdzie mieszkają ekspaci pracujący w strefie ekonomicznej?

będę wdzięczny za wszelkie sugestie!
Profil
PW Email Cytuj
super_sonic 
Wysłany: Wto Sie 26, 2008 14:00     


Dołączył: 10 Sie 2006
Skąd: gliwice
może osiedle Warynskiego? z wymienionych przez ciebie punktow brakuje tylko bliskosci autostrady :) chociaz tak daleko do niej nie ma. a co do bezpieczenstwa to w wiekoszosci gliwickich osiedli nie jest pod tym wzgledem zle
Profil
PW Email Cytuj
Niedźwiedź 
Wysłany: Wto Sie 26, 2008 20:32     



Dołączył: 06 Cze 2005
Skąd: Centrum
A może okolice Żerników? Las pasuje, domki jednorodzinne pasują - mają niedaleko puszczać autostradę A1 co zapewni szybki dojazd do A4 oraz DTS, niedaleko też jest DK88, szkoła podstawowa jest na Obrońców z tego co pamiętam, minusem może być to że jest kawałek do centrum...
Profil
PW Email www Cytuj
trunks 
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 08:00     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
na szałszy sie buduje duzo domkow teraz...
Profil
PW Email Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Sro Sie 27, 2008 20:05     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
zdecydowanie żerniki i okolice obrońców pokoju.

sam tam kiedyś mieszkałem :)

jest i las i szkoła i domki jednorodzinne i do miasta blisko.
Profil
PW Cytuj
Mentos_ 
Wysłany: Czw Sie 28, 2008 23:15     


Imię: Zdzisław Wyrwiząbek
Dołączył: 18 Sty 2008
A ja moze ze wzgledu zamieszkania wskazałbym SIkornik. Trasy rowerowe są, wilcze doły są, autostrada bardzo blisko, 2 szkoły podstawowe, basen, nowe boisko, domki jednorodzinne są a do centrum jest 10 minut piechotą.
Profil
PW Email Cytuj
Matrix 
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 13:01     


Dołączyła: 19 Wrz 2007
Skąd: Gliwice
W okolicy Sikornika nie ma lasu- chciałam zauważyc, jezeli chodzi o bliskośc lasu to jednak polecam Kopernik , las na wyciagnięcie reki, ściezki rowerowe są, jest szkoła, przedszkole, sklepy, apteki, poczta, autobusy, blisko zjazd na DK88-jak ktos chce domek to po drugiej stronie ul. Toszeckiej Las łabędzki i okolice- ogólnie bardzo zielona okolica, Sikornik ma duzy plus ze względu na bliskośc zjazdu na A4 i bardzo blisko do Centrum, ale zieleni jest wiecej na Koperniku i Lesie ?abędzkim
Profil
PW Email Cytuj
Matrix 
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 13:08     


Dołączyła: 19 Wrz 2007
Skąd: Gliwice
no albo faktycznie te Żerniki- tam sama chciałabym mieszkac :)
Profil
PW Email Cytuj
Mentos_ 
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 14:31     


Imię: Zdzisław Wyrwiząbek
Dołączył: 18 Sty 2008
Matrix napisał/a:
W okolicy Sikornika nie ma lasu- chciałam zauważyc, jezeli chodzi o bliskośc lasu to jednak polecam Kopernik , las na wyciagnięcie reki, ściezki rowerowe są, jest szkoła, przedszkole, sklepy, apteki, poczta, autobusy, blisko zjazd na DK88-jak ktos chce domek to po drugiej stronie ul. Toszeckiej Las łabędzki i okolice- ogólnie bardzo zielona okolica, Sikornik ma duzy plus ze względu na bliskośc zjazdu na A4 i bardzo blisko do Centrum, ale zieleni jest wiecej na Koperniku i Lesie ?abędzkim



Tak koleżanko, szczególnie na samym osiedlu jakim jest Kopernik jest więcej zieleni niż na Sikorniku he he he ... pomijając fakt zboczeńców w lesie wokół Kopernika jak i samego osiedla które nie cieszy się dobrą opinią to Kopernik jest świetnym wyborem dla młodej rodzinki chcącej się przeprowadzić do Gliwic. A ceny mieszkań to druga strona medalu ...
Profil
PW Email Cytuj
Matrix 
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 20:11     


Dołączyła: 19 Wrz 2007
Skąd: Gliwice
załozyciel sie pytał o konkrety wiec napisałam, a prawda jest taka ze zboczenców, pijaków a konkretnie kiboli to wszędzie jest pełno, jezeli chodzi o bezpieczne osiedle to nie ma czegos takiego,tzn. są patrole policji i strazy miejskiej, w Warszawie jest moda na zamkniete osiedla ale nie tutaj. A jak chcesz miec bezpieczny domek to sam musisz sie zabezpieczyc, najlepiej okna antywłamaniowe, alarm i groźny pies na podwórku. A i owszem Kopernik jest bardziej zielony i zawsze był bardziej niz Sikornik, wiem bo mieszkam. Ale najlepszym osiedlem domków sa chyba jednak te Żerniki.
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 20:42     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Tak jest Żerniki i Szałsza to spokój i zieleń
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 21:34     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
i rozkopane drogi :P

wiem wiem wnet sie skończy ;)
Profil
PW Email Cytuj
Niedźwiedź 
Wysłany: Pon Wrz 01, 2008 23:10     



Dołączył: 06 Cze 2005
Skąd: Centrum
Gmeras, aby było dobrze przez jakiś czas musi być do dupy :]
Profil
PW Email www Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 08:20     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
no tam juz konczą kopać na żernikach
Profil
PW Email Cytuj
CrazyZELL 
Wysłany: Wto Wrz 02, 2008 20:08     



Dołączył: 31 Sie 2006
Skąd: ?abędy
Tylko ?abędy.
1. Wokoło las, bardzo spokojny i "uzywany".
2. Jest kilka osiedli domkow. np male osiedle.
3. 3 autobusy do centrum (srednio co 10 minut) 3 szkoly podstawowe. Do autostrady kawaleczek
4. Do strefy 3 minuty :D:D

Zapraszam bo w ?abędach jest fajnie :D:D
Profil
PW Email Cytuj
MissIndependent 
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 12:24     



Dołączyła: 12 Paź 2008
Skąd: Dzielnica Cudów
ja bym polecała Sikornik i okolice albo osiedle Gwardii Ludowej. łatwiej będzie wymieć czego NIE POLECAM... Zatorza.
Profil
PW Email www Cytuj
nathaliesweet 
Wysłany: Nie Paź 12, 2008 15:37     


Imię: Natalia
Dołączyła: 10 Paź 2008
A ja polecam Ligotę Zabrską, szczególnie jej poza osiedlową cześć (bliższe informacje mogę podać na życzenie) :) Jest tu bezpiecznie. Blisko do parku a i lasek niedaleko. Szkoła jest i to bardzo przyjemna, bez tłumu dzieciaków na korytarzach, za to z nauczycielami znającymi wszystkich rodziców po imieniu. W ciągu kilku ostatnich lat wybudowało się tu sporo domków i kilkurodzinnych budynków. Nadal jest wiele działek budowlanych wystawionych na sprzedaż, są też chyba domy w zabudowie szeregowej jeszcze do kupienia. Dzieci w wieku szkolnym i młodszych jest sporo. Do autostrady jakieś 5 minut (węzeł Sośnica, który wbrew pozorom jest na Ligocie). Niedługo będą się tu przecinały a1 i a4. Komunikacja miejska jest niezła, autobusy, do późnej nocy jeżdżą co kilkanaście minut (32, 932, 41, 669 i tyskie 33). Jest restauracyjka, kilka sklepów spożywczych. Dla zakupoholików informacją przydatną jest łatwy dojazd do M1 w Zabrzu i Forum w Gliwicach. Przy sprzyjających wiatrach do Katowic można dostać się w 20 minut. Jeśli chcesz wiedzieć więcej to pisz na gg 9108401
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 07:47     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
MissIndependent napisał/a:
NIE POLECAM... Zatorza.

a to czemu ?
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 09:35     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
trunks napisał/a:
a to czemu ?

Mieszkasz tam i nie wiesz? ;)

Nie no, żartuję. Sam tam mieszkałem i nie do końca rozumiem o co ludziom chodzi. Nie jest tak źle, jak każde osiedle ma swoje plusy i minusy ;)

MissIndependent napisał/a:
okolice albo osiedle Gwardii Ludowej

O tak, również polecam. Czyste, w miarę spokojne osiedle i jest wszystko, czego trzeba :)
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Pon Paź 13, 2008 12:11     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
zaraz czy ja dobrze przeczytalem ? os. Kopernik bardziej zielone od os. Sikornik ? bo ja tu czegos nie rozumiem ?

moze z sikornika ne ma 2 minut do lasu ... ale do jasnej ciasnej nie wciskajcie mi tu ze os. Kopernik jest bardziej "zielone" od Sikornika ...


jesli chodzi o samo pytanie :) mieszkalem na warynskim i ...

pytanie czy chcecie mieszkac w domku czy w bloku :)

warynski = sporo blokow / sporo mieszkan / duzo domkow / duzo sie buduje ... do lasu jest spacerem 10 minut ... fajnie sie tam spaceruje / na rowerku jezdzi ... a jesli chce sie odwiedzic inny las to do brzezinki jest 20 minut ... trasy rowerowe ... mozna...hmmm kozlow etc itd fajnie i przyjemnie ... do strefy jest jakies 10 - 15 minut

szkola sp i gimnazjum + prywatne liceum / sklepy / apteki etc itd ... samo osiedle hmmm w zasadzie spokojne :) jak to osiedle ma swoje "blokersowe klimaty"

duzo trawnikow ... spoldzielnia jakis czas temu zabrala sie za remontowanie placow zabaw (nie wiem co dalej sie z nimi dzieje ;P) - budowane osiedle TBS'ow, polaczenie z centrum miasta : sporo autobusow 20 minut autobusem / 10 minut autem / do autostrady juz niedlugo podobno bedzie niedaleko

to takie przypomnienie sobie gdzie kiedys sie mieszkalo :)

---

os sikornik ... zielone samo w sobie ... drzewa trawniki ... etc itd ... szkola / basen wszystko to pod reka...spacerkiem do centrum jest jakies 15 - 20 minut (odemnie z pod bloku na rynek :P) autobusy praktycznie w kazdym kierunku ... jest duzo miejsca zeby pospacerowac / pojezdzic na rowerku / domki jednorodzinne sa ... no nie wiem co jeszcze :)

i sam sie dziwie...ale jest w zasadzie cicho i spokojnie ... i nie wiem czy to plus czy minus ... (na warynskim zreszta tez :P) calkiem spora ilosc patroli policyjnych



---

podsumowujac i porownujac te dwa miejsca ;) os. warynski jest stosunkowo mlodszym osiedlem (zarowno jesli chodzi o budowe jak i mieszkancow) natomiast sikornik to takie hmmm troche staresze osiedle ... a co za tym idzie mimo wszystko wydaje mi sie ze spokojniejsze ...

--

ech tesknie za warynskim ^_^ (za mlody jestem na sikornik :P)
Ostatnio zmieniony przez p4cz3k Pon Paź 13, 2008 12:16, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008