Poprzedni temat «» Następny temat
Jak podzielić film DVD na krótsze filmiki?
Autor Wiadomość
Solith 
Wysłany: Sro Sie 13, 2008 23:10   Jak podzielić film DVD na krótsze filmiki?  



Imię: Magda
Dołączyła: 01 Mar 2007
Skąd: Szałsza
Na wstępie mówię, że wielkim specem komputerowym nie jestem, więc mogę nie wyrażać się precyzyjnie i zgodnie z przyjętym w informatyce słownictwem, ale mam nadzieję, że wyrażę się jasno, o co mi chodzi.

Mam wspaniały film z niezapomnianych 3 miesięcy poprzednich wakacji spędzonych w Hiszpanii. Wygląda on jak typowy, sklepowy film DVD. Wkłada się płytkę, pojawia się menu, extras itp. Film chcialabym pokazać moim różnym znajomym poprzez Internet (np. youtube), ale oczywiście jest za duży i w złym formacie żeby go wgrać.

Wiem, że są jakieś programy, które pozwalają na podzielenie takiego filmu na kilka/kilkanaście mniejszych (być może przy wcześniejszym skonwertowaniu formatu filmu). Czy są jakieś programy, które mi w tym pomogą? Czy jest to w ogóle na tyle łatwy proces, że dam sobie z nim sama radę? Nogą komputerową nie jestem, ale mistrzem też nie. A może można gdzieś w Gliwicach dać coś takiego do zrobienia? W jakimś studiu fotograficznym czy komputerowym? Chociaż prawdę mówiąc o takich usługach nie słyszałam..
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Czw Sie 14, 2008 15:30     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Solith napisał/a:
Na wstępie mówię, że wielkim specem komputerowym nie jestem

Cóż powiem ci to nie tak hop siup, więc popytaj znajomych "komputerowców" o przysługe.

Solith napisał/a:
A może można gdzieś w Gliwicach dać coś takiego do zrobienia? W jakimś studiu fotograficznym czy komputerowym?

Raczej poszukaj firm typu videofilmowanie (proponuje zacząć tutaj: h t t p;//w w w pf, p l/serwis/videofilmowanie-gliwice-V1_YP.html?nav=CZRRVX ) . Oni też pewnie zajmują się obróbką video.
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Pią Sie 15, 2008 15:37   Re: Jak podzielić film DVD na krótsze filmiki?  



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Solith napisał/a:
Na wstępie mówię, że wielkim specem komputerowym nie jestem, więc mogę nie wyrażać się precyzyjnie i zgodnie z przyjętym w informatyce słownictwem, ale mam nadzieję, że wyrażę się jasno, o co mi chodzi.

Mam wspaniały film z niezapomnianych 3 miesięcy poprzednich wakacji spędzonych w Hiszpanii. Wygląda on jak typowy, sklepowy film DVD. Wkłada się płytkę, pojawia się menu, extras itp. Film chcialabym pokazać moim różnym znajomym poprzez Internet (np. youtube), ale oczywiście jest za duży i w złym formacie żeby go wgrać.

Wiem, że są jakieś programy, które pozwalają na podzielenie takiego filmu na kilka/kilkanaście mniejszych (być może przy wcześniejszym skonwertowaniu formatu filmu). Czy są jakieś programy, które mi w tym pomogą? Czy jest to w ogóle na tyle łatwy proces, że dam sobie z nim sama radę? Nogą komputerową nie jestem, ale mistrzem też nie. A może można gdzieś w Gliwicach dać coś takiego do zrobienia? W jakimś studiu fotograficznym czy komputerowym? Chociaż prawdę mówiąc o takich usługach nie słyszałam..



To ja Solith powiem tak ULEAD VideoStudio 9 lub 11 (mam 9-ątke w oryginale jak coś) I nawet taki amator filmowy jak ja robi z filmami co chce :D
Jesli zaś chcesz to zlecić komuś to polecam poszukaj po firmach filmujących śluby zapewne za odpowiednią opłatą zrobią z tym filmem co tylko chcesz.
Tylko czy warto płacić za coś co można samemu zrobić??? No chyba że zależy ci by było to profesjonalnie wykonane.
Ostatnio zmieniony przez MacSen Pią Sie 15, 2008 15:40, w całości zmieniany 3 razy  
Profil
PW Email Cytuj
fekete 
Wysłany: Nie Sie 17, 2008 13:10     



Dołączył: 08 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Do zwykłego podzielenia tzn, wycięcia dowolnych fragmentów z DVD wystarczy darmowy DVD Shrink (poszukaj przez google, na pewno znajdziesz). Wycięte fragmenty w dalszym ciągu zapisujesz jako DVD. Potem możesz je skonwerować do dowolnego formatu np. do avi za pomocą darmowego Virtual Dub, przy okazji zmniejszyć rozdzielczość, ale na potrzeby internetu najlepiej przekonwertować do real media (RM lub RMVB). Są do tego programiki zarówno komercyjne, jak i darmowe np. WinAvi Converter.
Profil
PW Email Cytuj
Solith 
Wysłany: Wto Sie 19, 2008 17:10     



Imię: Magda
Dołączyła: 01 Mar 2007
Skąd: Szałsza
no i nie ma to jak uzyskać fachową pomoc od facetów :)
dzięki wielkie, zaraz będę próbowała z tymi dwoma programami i zobaczymy co będzie. na super efekcie mi nie zależy więc może coś zdziałam :D
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008