Poprzedni temat «» Następny temat
Smierdziele
Autor Wiadomość
LuKaSh
Wysłany: Czw Gru 09, 2004 17:19   Smierdziele  



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
Dzisiaj po raz kolejny zobaczyłem w telewizji reklame "Smierdzieli", nowych zabawek, które sa dostępne również dla dzieci .. bo chyba z mysla o nich je stworzyli. Według mnie ktos miał poprostu "głupi" pomysł. Już wczesniej była mowa o tym w TV .. mieli zakazać produkcję tych zabawek, bo moga one np. zaszkodzić zdrowiu innym .. a dziś w TV ukazała się nowa reklama .. jeszcze na dodatek z jakims samochodzikiem smierdzieli :P .. większosć z was pewnie widziało reklamy tych nietypowych zabawek, słyszała o nich z wiadomosci lub dowiedziała się od przyjaciół.

Założyłem ten temat, ponieważ ciekawi mnie wasze zdanie na temat tych zabawek .. :?:
Profil
PW Cytuj
AgnieszkaL
Wysłany: Czw Gru 09, 2004 19:30     


Dołączył: 18 Paź 2004
nie widzialam i z tego co czytam wnioskuję ze nie chcialabym widziec. Jak to dobrze nie miec telewizora
Profil
PW Cytuj
frohike 
Wysłany: Czw Gru 09, 2004 20:20     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
ja czytałem o tym w gazecie i moje dzieci które mam nadzieje mieć nie beda sie napewno bawiły takim gównem
Profil
PW Email Cytuj
Uszatek
Wysłany: Czw Gru 09, 2004 21:20     



Dołączył: 19 Wrz 2004
Skąd: Warszawa
Pomysł na zabawkę idiotyczny, choć dzieciakom może sie spodobać, bo w podstawówce to różne numery się odstawia. Ale w pewnym miejscu powinni mieć swój udział rodzice dzieci i pewnych rzeczy zabraniać po prostu. Zakazany owoc smakuje lepiej, ale dzieciom nie można pozwolić na całkowite "róbta co chceta".



Co do samej reklamy to był kiedyś pomysł, żeby zabronić reklam skierowanych do dzieci, co całkowicie popieram. Chyba nawet taki przepis wszedł w życie, bo jakoś nie zauważam ostatnio reklam zabawek itp.
Profil
PW Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Czw Gru 09, 2004 23:17     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Uszatek, a reklamy barbi ? Są dalej ;-)

Co do samych zabawek. Czy kogoś będzie to cieszyło, że zabawka wydaje brzydki zapach ? Dzieci po 2 dniach zabawy rzucą zabawkę w kąt i o niej zapomną. Tak jak o każdej zwykłej ...
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Gru 10, 2004 00:15     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
przed dobranockami czy bajkami dla dzieci nie ma juz reklam zabawek ( na szczęście :jupi: )

A co do śmierdzieli to pokazały sie na rynku gdzieś w maju, kosztowały ok 40 zł, a są wielkości jajka kurzego. Na początku schodziły jak ciepłe bułeczki ,jak każda nowość .

Osobiście nie widziałam reklamy tych zabawek, ale samą zabawkę miałam okazje oglądać.Smród wydostaje się przez usta po naciśnięciu głowy delikwenta. Nie jest mocny i jest bardzo chemiczny ,jak sie nie naciśnie to nie śmierdzi. Mimo wszystko uważam ja za obrzydliwą , według mnie produkcja tej zabawki jest chorym pomysłem.

Niestety przemysł zabawkarski jak każdy inny przemysł, nastawiony jest na kase, a na kim jak nie na dzieciach można dorobić się niezłej kasy. Nikt się nie przejmuje jaki będzie to miało wpływ na psychike dziecka. Hasło w stylu "...SPRAWD¬, KTÓRY ¦MIERDZI NAJBARDZIEJ i WYBIERZ SWOJEGO ULUBIEńCA !" ( bo tak na stronie śmierdzieli zachecają do kupna) mówi dzieciom że smród co coś fajnego, że jak się nie umyjesz i będziesz śmierdział to będziesz najbardziej lubianą osobą.

Dla niewtajemniczonych a ciekawych h t t p;//w w w smierdziele, p l/index.html]śmierdziele
Profil
PW Email Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pią Gru 10, 2004 17:05     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
szerze mowiac ja nie widzialam jeszcze tych zabawek, wiec tylko slyszalam...

w kazdym badz razie czytalam, ze po programie FIgurskiego i Wojewódzkiego firma , ktora sprzedawala komiks z ta śmierdziawką wycofała go ze sprzedazy...
Profil
PW Cytuj
lisza 
Wysłany: Sob Gru 11, 2004 07:18     



Imię: Rafał
Dołączył: 02 Wrz 2004
Skąd: Gliwice
hehe najlepszy jest Walduś Wymiotny , ktory ma motto "Puszczam pawie przy zabawie" hehehe albo Marcin Mistrza Bąkobara motto: "Puszczam baka niech sie błąka" :lol:
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sob Gru 11, 2004 17:05     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Cytat:
przed dobranockami czy bajkami dla dzieci nie ma juz reklam zabawek
niestety dziś zwróciłam na to uwage i przedz bajkami w ciągu dnia sa reklamy i to nawet śmierdziele :/
Profil
PW Email Cytuj
LuKaSh
Wysłany: Sob Gru 11, 2004 18:23     



Dołączył: 27 Lis 2004
Skąd: GLiWiCe
Cytat:
"Puszczam baka niech sie błąka"
:lol: :lol:

ale pewnie śmierdzi starsznieee :D
Profil
PW Cytuj
Mysza
Wysłany: Sob Gru 11, 2004 21:15     



Dołączył: 07 Lis 2004
A ja sie zastanawiam z czego wynika taki trend. Na rynku pojawiaja sie brzydkie zabawki, w kreskowkach graja brzydcy, zdeformowani bohaterowie. Kiedys dzieciakom przedstawiano ten lepszy - troche ukoloryzownay - swiat - teraz jedyna propozycja jest wszechograniajaca brzydota. Czy ktos potrafi mi wytlumaczyc jaki jest tego cel?
Profil
PW Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Nie Gru 12, 2004 18:09     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
Moze, zeby pokazac dzieciom, ze nie wszystko w zyciu jest kolorowe...

Ale na pewno nie jest to najlepszy sposob!
Profil
PW Cytuj
frodo
Wysłany: Wto Gru 14, 2004 12:40     


Dołączył: 09 Wrz 2004
Skąd: gliwice
Ludzie przesadzacie, przecież my teą mieliśmy coś podobnego. Nie pamietacie sztucznych wymiocin czy innych podobnych rzeczy ??? Wydaje mi się ze nie ma się co przejmowac moda szybko się zmienia i za jakiś czasm miejsce śmierdzieli zajmie jakaś inna odjazdowa zabawka, która z kolei tez będzie na chwile.
Profil
PW Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Wto Gru 14, 2004 15:26     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
ale sztuczne "wymiociny" o ktorych mowisz, to byla tylko ladnie pokolorowana gumowa zabawka, ktora odstraszala wygladem, a nie zapachem...
Profil
PW Cytuj
MajkeL 
Wysłany: Sro Gru 15, 2004 10:35     



Dołączył: 28 Wrz 2004
Skąd: Gliwice - peryferia
...........,a wogóle cała ta sprawa "śmierdzi" ;-) i należy ją omijać....... ;-)
Profil
PW Cytuj
Uszatek
Wysłany: Czw Gru 16, 2004 22:59     



Dołączył: 19 Wrz 2004
Skąd: Warszawa
ANIU¦ napisał/a:
ale sztuczne "wymiociny" o ktorych mowisz, to byla tylko ladnie pokolorowana gumowa zabawka, ktora odstraszala wygladem, a nie zapachem...




Nieno, ja rozumiem ze de gustibus non disputandum est i sztuka nowoczesna ma swoje prawa, etc... ale jednak :D ?adne wymiociny?;) Tak, wiem, czepiam się :P
Profil
PW Cytuj
ANIUS 
Wysłany: Pią Gru 17, 2004 05:54     



Dołączyła: 11 Lis 2004
Skąd: Gliwice-Os. Politechniki Śl.
napisałam ?ADNE w porównaniu ze smierdzielami:)
Profil
PW Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008