Poprzedni temat «» Następny temat
Zwycięstwa
Autor Wiadomość
marsjanin 
Wysłany: Pią Cze 27, 2008 14:27   Zwycięstwa  



Dołączył: 26 Lut 2007
Skąd: Gliwice
Idę rano ulicą Zwycięstwa i wcale mnie nie zdziwiły powywracane kosze na śmieci.
Dlaczego?
Rankiem bardzo często są bowiem powywracane, a śmieci bezkarnie fruwają sobie po chodnikach i ulicy :(
A niby w mieście jest monitoring :):):)
Kto pilnuje kamer? Kto odpowiada za reakcję na te ekscesy przedporanne?
Profil
PW Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Pią Cze 27, 2008 15:52     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
jakich kamer, jaki monitoring, stawiam 5 zlotych ze 90 % kamer to slepaki ...
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Cze 27, 2008 16:40     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
p4cz3k napisał/a:
stawiam 5 zlotych ze 90 % kamer to slepaki

no to przegrasz :P
Mojego znajomego śledzili kamerami przez całe miasto gdy holował BMW i przy komisariacie zdaje sie na Akademickiej go zatrzymali do kontroli.
Monitoring w Gliwicach jest tylko nie ma odpowiedniej ilości ludzi do jego obsługi i jeżeli dyżurny ma obsługiwać komisariat, przyjmowac zgłoszenia, kierować patrole do poważnych interwencji i jeszcze Bóg wie co robić, to nie jest w stanie dobrze monitorowac miasta. Komenda Policji dostała powazna ofertę dot. monitoringu miasta, ale nie była tym zainteresowana, więc monitoring i operatorów mamy jakich mamy i narazie sie to nie zmieni.
Profil
PW Email Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Pią Cze 27, 2008 17:50     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
to w takim razie po co było wywalać grubą kasę na te kamery...
ech, szkoda gadać...
Profil
PW Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Pią Cze 27, 2008 17:57     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
marsjanin napisał/a:
Kto pilnuje kamer? Kto odpowiada za reakcję na te ekscesy przedporanne?
Kamer to w Gliwicach macie w cholerę. Jak mówi mój kolega policjant z Gliwic: "Wielki Brat ma tu co oglądać"
Problem polega na tym, że w nocy nie ma tylu policjantów że by do każdej pierdoły jeździli. Nie wiem jak to w Gliwicach wygląda ale w Zabrzu nocą w największym komisariacie są 2 słownie DWA patrole. :wstyd: Żyjemy w kraju który wydaje ciężkie pieniądze na różne rzeczy ale nie na te które są naprawdę potrzebne, więc nie ma się co dziwić.
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Pią Cze 27, 2008 18:18     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
Wieczorny napisał/a:
to w takim razie po co było wywalać grubą kasę na te kamery...
24 na dobę rejestrują w razie jakiejś sytuacji można taśmę obejrzeć

edit tu trochę o monitoringu w Gliwicach h t t p;//w w w telewizja.gliwice, p l/artykul.php?id=680
Ostatnio zmieniony przez Gmeras Pią Cze 27, 2008 18:23, w całości zmieniany 2 razy  
Profil
PW Email Cytuj
marsjanin 
Wysłany: Pon Cze 30, 2008 10:17     



Dołączył: 26 Lut 2007
Skąd: Gliwice
A gdyby tak raz dla przykładu poszperać w zapisach i złapać łobuza, ukarać przykładnie sprzątaniem miasta, nie zrobiłby tego więcej. Poza tym podać do publicznej wiadomości dane takiego delikwenta. Wstyd na całą wieś i zapewniona czystość w Gliwicach. :) :)
Bo to przeraża, jak nie dba się o wygląd ulicy.
Profil
PW Cytuj
Lady Nyks 
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 20:18     



Dołączyła: 21 Sie 2008
Oj, podawanie jego personaliów równałoby się z różnymi szykanami. Może jestem za miękka, ale nie lubię takich akcji, wydają mi się rodem ze średniowiecza... Tak czy inaczej znajomy ze straży miejskiej powiedział mi, że Zwycięstwa to jedna z tych ulic, po zmroku których nalezy szczególnie uważać na to kto idzie i jak się idzie. Akurat się zgadzam, bo miałam głupi incydent na Zwycięstwa. Było po 22, kiedy nagle jakiś dres rzucił się na mnie, ale że akurat był nieco ode mnie, więc zwiałam... Ale chyba był podpity. Więc bieganie mu nie szło. Innym razem ktoś mnie śledził. :/ Nie lubię Zwycięstwa, jeśli chodzi o późne godziny spacerowania. Teraz zbrzydły mi jeszcze bardziej, gdyż idąc w dzień, notorycznie zaczepiają mnie ankieterki, ulotkarze wyciągają ręce z ulotkami, czasami tak nachalnie, że aż strach ich obejść, ludzie na kolanach z miseczką, pani na rogu Zwycięstwa i Wyszyńskiego (kiedyś Konstytucji), sprzedaje kwiatuszki i i cuchnie potwornie... Oj! Do tego śmieci. Kurczę, pamiętam bezdomnych, zawsze byli i ulotkarze, nic do nich nie mam (do tych co nie wciskają na siłę), ale ostatnio to się... spotężniło! :(
Oczywiście nie jest tak, że nienawidzę Zwycięstwa. Kocham tę ulicę. Szczególnie niesamowicie wyglądała, gdy podczas pewnej nawałnicy, ot miesiąc temu co była, ulicą płynęła rzeka :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 22:16     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Lady Nyks napisał/a:
Oczywiście nie jest tak, że nienawidzę Zwycięstwa. Kocham tę ulicę. Szczególnie niesamowicie wyglądała, gdy podczas pewnej nawałnicy, ot miesiąc temu co była, ulicą płynęła rzeka

no tak widok faktycznie był przedni :|
Profil
PW Email Cytuj
Lady Nyks 
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 22:52     



Dołączyła: 21 Sie 2008
Akurat mialam klapki na nogach, i cała ta zwycięska breja wlewała mi się do butów... najgorzej to wygladało na wysokości rynek - Zwycięstwa. Po prostu strumień!
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pią Sie 22, 2008 23:33     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
studzienki nie wyrabiały...
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Nie Sie 24, 2008 21:01     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
marsjanin napisał/a:
A niby w mieście jest monitoring :):)
ale monitoring to nie lek na cale zlo. on pomoze wylapac sprawcow tego czynu, a nie zapobiegnie mu. skoro ktos je powywracal to odpowiednie slozby miejskie powinny go podniesc
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Nie Sie 24, 2008 21:04     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
kisia napisał/a:
Mojego znajomego śledzili kamerami przez całe miasto gdy holował BMW i przy komisariacie zdaje sie na Akademickiej go zatrzymali do kontroli.
w takim razie znamy te same osoby:) podjechaly 4 radiowozy. holujace jak i holowane auto bylo monitorowane od miejsca z ktorego bylo wziete do samego miejsca docelowego. bylo okolo polnocy. wydaje mi sie, ze policja ma na glowie wazniejsze problemy niz powywracane kosze na smieci i powinna nimi sie przejmowac w pierwszej kolejnosci.
Profil
PW Email Cytuj
Solid_Wood 
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 21:58     



Dołączył: 30 Cze 2007
Skąd: Gliwice
okolice Zwycięstwa - Kłodnicka: Jak myślicie, jak daleko może zabrnąć reklama? Oto fragment oferty:

"W najbardziej atrakcyjnym punkcie miasta, przy cichej ulicy nad brzegiem rzeki Kłodnica, [*****] realizuje ekskluzywny projekt mieszkaniowy. Mimo cichej i pastoralnej lokalizacji, inwestycja znajduje się w samym centrum miasta, w pobliżu uniwersytetu, centrum handlowo-rozrywkowego, Urzedu Miejskiego i parku."

"Cicha, tonąca w zieleni, z ogromnymi drzewami nad brzegiem rzeki - wprost wymarzone miejsce."

hmmmmmmm.... trochę się ubawiłem :-) :kwasny:
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 22:04     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
tylko sie uśmiechnąć :)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Lut 12, 2009 22:37     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Solid_Wood, powinieneś to chyba napisać w topikuhttp://w w w forumgliwice, c o m/viewtopic.php?t=5586]City Park Gliwice ;)
Profil
PW Email Cytuj
marsjanin 
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 10:07     



Dołączył: 26 Lut 2007
Skąd: Gliwice
i w pobliżu UNIWERSYTETU :rotfl: :szok:
może to nie Gliwice :D
Ostatnio zmieniony przez marsjanin Pią Lut 13, 2009 10:10, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Cytuj
Solid_Wood 
Wysłany: Pią Lut 13, 2009 21:45     



Dołączył: 30 Cze 2007
Skąd: Gliwice
kisia, wybacz, nie zauważyłem :-)

marsjanin, Polibuda to niby po nowemu Uniwersytet Technologiczny czy "cóś" takiego.

Na mapce źle zaznaczyli Forum i Focus :-)
Profil
PW Email Cytuj
Nelta 
Wysłany: Pon Mar 09, 2009 07:26     



Dołączyła: 09 Mar 2007
Skąd: skądinąd
ja osobiście uważam, że prawdziwą plagą na Zwycięstwa (i pewnie nie tylko) są motocykliści, którzy urządzają sobie mini wyścigi od świateł na skrzyżowaniu Zwycięstwa i Konstytucji - w dół, do dworca. Jest to ryk nieprzeciętny, ogłuszający i nie do wytrzymania, choć niby krótkotrwały, lecz kiedy sytuacja się powtarza po raz piętnasty w ciągu dnia to mam ochotę zabić się własną pięścią. Druga sprawa - kamery, ja nie wiem czy są czy nie, ale kiedyś w zadzwoniłam na policję z informacją, że jakaś grupa wyrostków naparza się aż miło na ulicy Zwycięstwa, dokładnie na przystanku tramwajowym, znajdującym się na tym odcinku od rynku do skrzyżowania, dokładnie pod sklepem Reneta, naprzeciwko Sphinxa. Pan dyżurujący pyta mnie gdzie ? więc dodaję więcej szczegółów w postaci ówczesnego sunset suits, drogerii Natura, nawet kebabów, pan mnie ponownie pyta gdzie ? bo on ma monitoring, ale nie wie w które monitorki patrzeć. Widząc, że na ulicy krew się leje i zaraz będzie kilku denatów mówię, czy wie gdzie jest skrzyżowanie Zwycięstwa i Konstytucji ? tudzież Wyszyńskiego ? Pan od monitoringu mówi mi, że nie zna tej części miasta ... rozłączyłam się, bo sensu nie było ciągnąć tej jałowej gadki i widząc krwawą jatkę na chodniku, zadzwoniłam po pogotowie, tamci jak widziałam lepiej znają topografię Gliwic, bo trafili na miejsce bez problemów. Tak więc jeśli chodzi o moje doświadczenia z monitoringiem, to uważam, że to fajna sprawa, pod warunkiem, że ktoś ma w tym elementarne rozeznanie, inaczej efekt jest zbliżony do tego, gdyby mnie posadzili za sterami promu kosmicznego - klapa.
Profil
PW Cytuj
Jacek_s 
Wysłany: Pon Maj 25, 2009 22:44     



Imię: Jacek
Dołączył: 16 Gru 2006
Apropo kamer : Co sadzicie o zakładniu kamer w szalecie ( wc ) --ruzumieć Kibel.
Buehehehe żebyście mnie widzieli jaką minę miałem jak zobaczyłem nad swoja glową w WC kamerę ...
Ja wiem, że prywatność nie istnieje już ale żeby aż tak Ludzi kontrolować ??
Hmmm fajnie :) Podoba mi się nowa komuna :).
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008