Poprzedni temat «» Następny temat
Zazdrosny Facet ...
Autor Wiadomość
Jacek_s 
Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 23:13   Zazdrosny Facet ...  



Imię: Jacek
Dołączył: 16 Gru 2006
Coraz częściej zdarza się, że to kobieta ma grubszy portfel, niż jej wybranek. Edyta, (34 lata), wie, że mężczyźni zarabiający mniej niż kobiety mają czasem z tego powodu kompleksy. Nie przyznaje się narzeczonemu, jakie są jej dochody.
Marek wie, że zarabiam dobrze, więcej niż on. Ale nie zna prawdziwej kwoty, bo jak pyta, to podaję zaniżoną. Niby jest dumny, że awansowałam i zaczęłam dobrze zarabiać, ale widać, że czasami mu to bardzo przeszkadza. Często mówi, że on nie potrzebuje tak dużo, bo nie musi wydawać na drogie fatałaszki i kosmetyki, ale wiem, że ma dużą ambicję i chce mi dorównać. Jest honorowy i nie pozwoliłby na to, żebym płaciła za nasze wspólne życie więcej niż on. Zawsze też jeśli mnie gdzieś zaprasza, to nigdy nie pozwala mi płacić za siebie, ani tym bardziej za nas dwoje. Ale ja za to często robię takie zakupy, do których on w ogóle nie przywiązuje wagi i czasem nawet nie zauważa, jak np. wyposażenie mieszkania lub ozdoby, więc i tak wydajemy na wspólne życie kwoty mniej więcej proporcjonalne do naszych zarobków.


//Jeżeli wrzucasz coś nieswojego, to podaj także źródło.

w w w o2, p l
Ostatnio zmieniony przez kobi Sro Kwi 23, 2008 10:21, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email www Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Kwi 22, 2008 23:40     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
i co w związku z tym, masz jakieś pytanie, czy tak po prostu chciałeś sobie wkleić jakiś tekst z netu ?
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 00:04     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
?
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 07:54     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
o takie pierdoły niebyłbym zazdrosny, im wiecej zarabia współmałżonek to chyba lepiej....ważne, zeby sie nie obnosić z tym, ze sie wiecej zarabia.
Ale dziewczyna ma problem, zamiast sie po prostu cieszyć, ze im na nic nie brakuje...
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 22:55     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Temat jaki zapodal Jacek
Cytat:
Zazdrosny Facet
....., to chyba nie tylko o zawartosc portfela chodzi, ale ogolnie.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 23:40     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
no właśnie tytuł mało adekwatny do treści postu
Profil
PW Email Cytuj
piastg-ce 
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 00:42     


Dołączył: 29 Paź 2007
Skąd: Gliwice
Myślałem, że chodzi o zazdrość spowodowaną może adoracją innych mężczyzn do Twojej kobiety lub coś w tym stylu. Myślałem, że sie pochwalę jaki jestem zazdrośnik;)
Jednak jeśli chodzi o zazdrość mężczyzn spowodowaną wyższą pensją swojej kobiety to rzeczywiście jakaś zazdrość może się pojawić. Jednak tak samo może być na odwrót tzn kobieta może mieć wielkie ambicje, a osiągać mniej od swojego męża/partnera i mogłaby być o to zazdrosna.
W polskim społeczeństwie(nie wiem jak jest w innych krajach) jest tak, że jednak wychowani jesteśmy my mężczyźni(może nie wszyscy) do tego aby kobietom ustępować miejsca czy płacić za nią. W ten sposób mężczyzna czuje się mężczyzną. Czyli facetem, który dba o swoja kobietę i ją "rozpieszcza". Wszystko jest chyba spowodowane stereotypem prawdziwego mężczyzny.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 02:53     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
piastg-ce napisał/a:
W polskim społeczeństwie(nie wiem jak jest w innych krajach) jest tak, że jednak wychowani jesteśmy my mężczyźni(może nie wszyscy) do tego aby kobietom ustępować miejsca czy płacić za nią. W ten sposób mężczyzna czuje się mężczyzną.
to nie jest tylko kwestia ustępowania miejsca, czy płacenia. Od pokoleń wpajany jest stereotyp, że to facet powinien pracować, utrzymywać kobietę, dominować i mieć nad nią władze, bo on niby większy, silniejszy, a kobieta ma być mu posłuszna, siedzieć w domu, usługiwać mu i wychowywać dzieci. Dla większości facetów jest czym nie do pomyślenia, zeby zarabiać mniej, czy żeby w pracy mieć za szefowa kobietę. Ale cóż tak to już jest, że kobiety zdobywając dobre wykształcenie osiągają niejednokrotnie lepsze efekty w pracy zawodowej, przez co zdobywają zasłużoną władzę i wyższe wynagrodzenie, jeżeli tylko znajdzie się jakiś mądry mężczyzna ( bo zazwyczaj tymi najwyższymi w firmie są nadal panowie) i im pozwoli na to by pokazały na co je stać.
Niestety trudno jest też znaleźć w życiu osobistym partnera, który będzie kobietę wspierał, pomagał jej w domu i cieszył się z jej sukcesów, awansów i wyższego wynagrodzenia, które i tak jest dla całej rodziny. Zazdrość o to, że zona/partnerka więcej zarabia jest głupią zazdrością.
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 09:35     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
kisia napisał/a:
że to facet powinien pracować, utrzymywać kobietę, dominować i mieć nad nią władze

choc kobiety zwykle tylko do tych 2 pierwszych sie lubią przyznawać :)

A tak serio, to nie mozna sie przeciez kierowac stereotypem, tylko sytuacją indywidualną...
Profil
PW Email Cytuj
piastg-ce 
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 10:07     


Dołączył: 29 Paź 2007
Skąd: Gliwice
kisia napisał/a:
to nie jest tylko kwestia ustępowania miejsca, czy płacenia. Od pokoleń wpajany jest stereotyp, że to facet powinien pracować, utrzymywać kobietę, dominować i mieć nad nią władze, bo on niby większy, silniejszy, a kobieta ma być mu posłuszna, siedzieć w domu, usługiwać mu i wychowywać dzieci.

Mówiąc o tym stereotypie mężczyzny chodziło mi również o to.
kisia napisał/a:
Zazdrość o to, że zona/partnerka więcej zarabia jest głupią zazdrością.

Zazdrość to już jest chyba coś skrajnego i rzadko spotykanego. Nazwał bym to prędzej "poniżenie" choć to za mocne słowo. Facet nie czuje sie może wówczas prawdziwym mężczyzną, Panem domu... Wydaje mu się jest po prostu za słaby. Tak mi sie wydaje.
Profil
PW Email Cytuj
Aessa 
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 15:09     



Imię: Paulina
Dołączyła: 21 Maj 2007
Skąd: Gliwice
piastg-ce napisał/a:
Zazdrość to już jest chyba coś skrajnego i rzadko spotykanego.

Zazdrość to coś rzadko spotykanego? W każdym związku (no prawie każdym) ludzie są o siebie zazdrośni, i dobrze, bo zazdrość w pewnym stopniu jest wyrazem miłości i tego, jak komuś zależy na drugiej osobie, ale wszystko jak i zazdrość ma swoje granice, może to przerodzić się w zawiść i wtedy to jest chora zazdrość.
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 15:10     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
kisia napisał/a:
i co w związku z tym, masz jakieś pytanie, czy tak po prostu chciałeś sobie wkleić jakiś tekst z netu ?

po prostu... Jacek_s rządzi :rotfl:
Właśnie za ten dziwny styl lubię czytać jego posty. Jak sławetny magnokraf czy jak toto się tam zwało. :niepewny:
Ostatnio zmieniony przez Lama71 Czw Kwi 24, 2008 15:11, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
piastg-ce 
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 18:24     


Dołączył: 29 Paź 2007
Skąd: Gliwice
Aessa napisał/a:
piastg-ce napisał/a:
Zazdrość to już jest chyba coś skrajnego i rzadko spotykanego.

Zazdrość to coś rzadko spotykanego? W każdym związku (no prawie każdym) ludzie są o siebie zazdrośni, i dobrze, bo zazdrość w pewnym stopniu jest wyrazem miłości i tego, jak komuś zależy na drugiej osobie, ale wszystko jak i zazdrość ma swoje granice, może to przerodzić się w zawiść i wtedy to jest chora zazdrość.


Proszę Cię czytaj ze zrozumieniem...Temat jest o zazdrości faceta o to, że kobieta więcej zarabia. I na ten temat sie wypowiadamy.
Profil
PW Email Cytuj
Aessa 
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 19:42     



Imię: Paulina
Dołączyła: 21 Maj 2007
Skąd: Gliwice
piastg-ce temat ma wyraźny tytuł "Zazdrosny Facet ...", Jacek_s wkleił tekst akurat o zazdrości o większe zarobki partnerki, co nie znaczy, że tylko o tym mamy pisać. Mam prawo do uwagi na ogólny temat zazdrości, więc nie musisz na mnie naskakiwać, bo ja nie mam problemów z czytaniem ze zrozumieniem, za to mogłabym napisać to do Ciebie. :-)
Profil
PW Email Cytuj
piastg-ce 
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 19:51     


Dołączył: 29 Paź 2007
Skąd: Gliwice
Aessa gdybyś czytała wszystkie moje posty to z łatwością doszła byś do tego o jakiej zazdrości piszę.
Profil
PW Email Cytuj
Aessa 
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 20:09     



Imię: Paulina
Dołączyła: 21 Maj 2007
Skąd: Gliwice
piastg-ce przyznaję, że rzeczywiście nie doczytałam o jakiej zazdrości piszesz, ale to co napisałam nie odbiega od tematu. :-)
Okey, już nie robię OT.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 20:43     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Aessa napisał/a:
Okey, już nie robię OT.

no właśnie i piastg-ce, też jest o to proszony :/
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 21:43     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
A ja mysle, ze mozemy pisac o ogolnej zazdrosci :)
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 22:01     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
a nie było jeszcze tematu o ogólnej zazdrości ? :P Czy raczej ogólnie o zazdrości :)
Profil
PW Email Cytuj
Jacek_s 
Wysłany: Pią Maj 02, 2008 09:14     



Imię: Jacek
Dołączył: 16 Gru 2006
Z tym magnokraftem sam pamietam :) :).
Jeszcze mi zostalo dokonczenie tego co zaczolem :).

"...Każdy wynosi z domu inne doświadczenia dotyczące finansowania rodziny. Zdarza się, że podejścia jej i jego są całkowicie sprzeczne, ale w końcu chodzi o to, aby wypracować miedzy sobą swój własny model. Agnieszka (26 lat) i Robert (28 lat) mają mniej więcej podobne wynagrodzenia. Od czasu, gdy zdecydowali się ze sobą związać, ustalili też kwestie dotyczące pieniędzy.
Mamy swoje własne konta i dodatkowo założyliśmy jedno wspólne, na które każde z nas wpłaca tysiąc złotych. To są pieniądze, za które wynajmujemy mieszkanie, opłacamy czynsz i jedzenie. Jeśli zostają nam nadwyżki, to wydajemy na swoje przyjemności, jak wyjście do restauracji czy teatru, albo składamy na wakacje. Na swoje potrzeby, jak ciuchy, kosmetyki czy hobby każdy wydaje ze swoich pieniędzy. To jasno określa reguły, kto za co płaci. W sprawach poważniejszych wydatków, jak na przykład telewizor czy kamera decydujemy, kto pokryje ten wydatek. W przypadku, gdybyśmy się mieli kiedyś rozejść, nie będziemy się kłócić, co jest czyje. – śmieje się Agnieszka..."

//Jeżeli wrzucasz coś nieswojego, to podaj także źródło.


w w w o2, p l
Ostatnio zmieniony przez kobi Wto Maj 06, 2008 08:14, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008