Poprzedni temat «» Następny temat
Lakier / mieszalnia lakierów
Autor Wiadomość
Grabarz 
Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 10:17   Lakier / mieszalnia lakierów  



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
Czy ktoś z Was wie, gdzie w Gliwicach jest mieszalnia lakierów, czy jak to się tam nazywa ?
Mam kilka rysek do zamalowania...a czy ktoś już może tego próbował ? Daje to efekty ?
Profil
PW Email Cytuj
wolf 
Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 10:20     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Zależy jakie to głębokie rysy?mieszalni jest kilka w gliwicach ale ja to widzę tak, że na odpieprz te farby mieszają.
Ostatnio zmieniony przez wolf Pon Kwi 14, 2008 10:21, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 13:04     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
Rysy nie są głębokie, ale w niektórych miejscach rozległe.
No to teraz nie wiem co mam robić... 250zł za element to dla mnie powyżej granicy opłacalności, w końcu od tego samo jeżdżenie nie zależy
Profil
PW Email Cytuj
wolf 
Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 13:30     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Grabarz napisał/a:
Rysy nie są głębokie, ale w niektórych miejscach rozległe.
No to teraz nie wiem co mam robić... 250zł za element to dla mnie powyżej granicy opłacalności, w końcu od tego samo jeżdżenie nie zależy

Szukaj innego blacharza bo z tego co wiem to 150 element.
Pozatym jak male nie głebokie rysy to można sprobować pasta tempo usunąć rysy.

Pozatym jak blacharz jest dobry to usunie rysy bez malowania calego elementu.
Ostatnio zmieniony przez wolf Pon Kwi 14, 2008 13:31, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 18:24     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
nawet jak kupisz wymieszana pod kolor auta farbe, to zawsze sie bedzie wyrozniac. ja tez ci proponuje paste tempo, ale zalecam ostroznosc. jesli bedziesz ja nakladal recznie to luzik, ale uwazaj na czarne plastiki bo pozniej ciezko ja z nich zmyc. jesli bedziesz ja nakladal mechanicznie to rob to na mokro bo wystarczy, ze za dlugo przytrzymasz w jednym miejscu i ci lakier wypali. najpierw zmatuj caly element najlepiej papierem 2000-2500 a dopiero pozniej pasta tempo. a jesli nie zejda to olej temat, to tylko rysy:)
Profil
PW Email Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 19:08     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
No tempo używałem już na poprzednim autku. Tam się spisywało, ale nie było rys ;)
Teraz tempo na pewno nic nie pomoże.
No trudno, coś wymyślę :)
Profil
PW Email Cytuj
wolf 
Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 19:33     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
No ja odradzam działania papierem ściernym ponieważ w zależności od typu lakieru , koloru oraz co najważniejsze grubości lakieru oraz z jakich warstw składa się lakier, zależy fakt albo udanej operacji albo porażki.

Duże ryzyko jest bawienie się papierem ściernym a wpadkę papierem ściernym nie usunie się już pasta i polerowaniem. Można użyć papieru ściernego jak rysy za lakieruje się.

Nie wiadomo jakie te rysy są, wiec jedz może najlepiej do sklepu lakierniczego i szukaj past polersko ściernych o rożnych grubościach ziaren. W sumie 3 rodzaje starczają.

Pasta tempo jest dobra ale na drobne ryski.
Pasta Maxxx z autolandu jak dobrze pamietam, (M.Wojsciechowska reklamuje) jest tansza od Tempo i dobra do ciemnych lakierów i białego koloru. (Z tego co testowałem ma ona grubsze ziarno od Tempo)

Ale prawda jest taka że są to substytuty zastępujące prawdziwe Pasty mleczka ścierne, nie we wszystkich sklepach lakierniczych, profesjonalne pasty się dostanie.


A jak rysy są głębokie do podkładu to już nic nie pomoże niż lakiernik.
Ostatnio zmieniony przez wolf Pon Kwi 14, 2008 19:35, w całości zmieniany 2 razy  
Profil
PW Email Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Pon Kwi 14, 2008 22:32     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
A nikt nie próbował używać tych lakierów w mazaku, kredce albo.... no nie wiem co to - takie malutkie pojemniki, widziałem je w Norauto.
Wiadomo, chcę to zrobić jak najtaniej, nie spodziewam się, że auto będzie wyglądać jak nowe, jednak zawsze lepiej żeby były inne odcienie granatu, niż biały kolor :)
Profil
PW Email Cytuj
wolf 
Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 08:54     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Kredkę raz probowałem ale okazała się nie wypałem.
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 22:31     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
wolf napisał/a:
oraz co najważniejsze grubości lakieru
rozumiem, ze mowisz o lakierze bezbarwnym. wiec o to bym sie nie bal. poza tym papier scierny 2500 tylko z nazwy jest papierem sciernym. tak naprawde w dotyku jest delikatnieszy od kartki papieru. ja swego czasu cala maske zmatowilem i pozniej wypastowalem tempo. efekt super i wszystkie male ryski zniknely.
Profil
PW Email Cytuj
wolf 
Wysłany: Wto Kwi 15, 2008 23:06     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Lakier bezbarwny swoją droga, ale są samochody co nie są pokrytę bezbarwna farbą, a jak samochód ma swoje lata to potraktowanie 2500 może skończyć sie wejście w podkład.
Pozatym lakiery niektóre jak potraktujesz papierem sciernym zmianiają kolor i polerowanie nić nie daje.

Zmatowienie całej maski to zupełnie inna brożka, bo matujesz całą klapę a nie miejsce rys, wiec masz maskę z lakierem o tej samej grubości w każdym miejscu = z każdej strony padania światła masz ten sam kolor, a co innego wychodzi jak potraktujesz papierem sciernym jedna miejsce czy jeden obszar.

Pozatym niektóre lakiery , posiadają warstwy z których każda warstwa jest w innym odcieniu, zdarcie jednej warstwy spowoduje wydobycie inne koloru .
Profil
PW Email Cytuj
Zielony 
Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 13:15     



Imię: ?
Dołączył: 14 Lut 2008
Skąd: Z trabanta
Mieszalnie lakierów samochodowych są np. na Skowrońskiego, na rogu jagielońskiej i zabrskiej, wiem że gdzieś na początku pszczyńskiej, na granicy gliwic i zabrza koło zajezdni autobusowej (róg wolności i knurowskiej w zabrzu) a najbardziej polecam mieszalnie na wójtowej wsi na daszyńskiego (ok 0,5 - 1 km od pętli w strone ostropy po lewej stronie) Lakiery we wszystkich tych punktów pakują i do puszki i w sprey
Profil
PW Email Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Czw Kwi 17, 2008 14:08     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
O no i super, na Daszyńskiego najbardziej mi pasuje. Tylko jeszcze muszę się zorientować z ceną jak jest. Thx
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008