Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kisia
Czw Cze 07, 2007 00:03
Wojsko
Autor Wiadomość
Grabarz 
Wysłany: Pon Lis 05, 2007 19:24     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
manexxl napisał/a:
Próbowałem i nadal próbuję szukać znajomych z wojska ale z miernym skutkiem jak dotąd.


No to tak jak ja. Tym bardziej, że człowiek głównie zna ksywki :/

Oooo widzę byłeś w ŻW. Też tam właśnie chciałem, no ale niestety droga zmiany miejsca służby była udziwniona i nic z tego nie wyszło.
Fajnie było ? Pewnie służba na 3 albo 4 zmiany ?
Tylko czemu lato 99, to taki skrót od lato 99/2000 ?
Ostatnio zmieniony przez Grabarz Pon Lis 05, 2007 19:32, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pon Lis 05, 2007 20:10     

manexxl napisał/a:
To już ponad 8 lat minęło od rozpoczęcia służby


bez urazy prosze ,ale za taki filmik...w moich czasach...czyli Ludowego Wojska Polskiego byłby tylko i wyłacznie podparty prokuratorem i to okregowym...a WSW(poprzednik ŻW i biale otoki)to byla elita ścigajaca resztę armii,a to co widać na Twoich zdjeciach to ...nie bede komentowal...powiem tak ...na ŻW nie przystoi...wstyd mia za dzisiejsza armię...
Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Lis 05, 2007 21:09     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
hehe stara gwardia przemówiła :-)
Profil
PW Email Cytuj
manexxl 
Wysłany: Pon Lis 05, 2007 22:51     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Dawniej Trynek
Piotrulek napisał/a:
bez urazy prosze ,ale za taki filmik...w moich czasach...czyli Ludowego Wojska Polskiego byłby tylko i wyłacznie podparty prokuratorem i to okregowym...a WSW




Czasy się zmieniły i nadal się zmieniają. To co było już nie wróci.


Piotrulek napisał/a:
to byla elita ścigajaca resztę armii,a to co widać na Twoich zdjeciach to ...nie bede komentowal



Nadal jest. Na tle innych formacji wojskowych jest to elita. I nadal ściga resztę armii, chociaż tutaj niedługo obowiązki troszeczkę się zmienią. Jak już armia będzie w pełni zawodowa funkcję ŻW będą rozszerzone.
A w czasie wolnym robiliśmy to co inni żołnierze, wszak nie byliśmy gorsi :) A że było nas 8 na cały Malbork i wszyscy znali nasze gęby to gdzie nie poszliśmy tam zawsze się coś działo.
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Nie Gru 30, 2007 12:21     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
h t t p;//w w w funner, p l/smieszne-filmiki/zabawy-polskich-szeregowcow/
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Nie Gru 30, 2007 17:59     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
No nikt mi teraz nie powie ze we wojsku jest zle :D, widac ze im sie strasznie nudzi :D
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Nie Gru 30, 2007 18:58     

Dorothea, widzisz Dorotko,tak teraz wyglada Wojsko Polskie,nie ma fali,koty robią co chcą,przychodzisz do wojska kotem i wychodzisz kotem,bo nie ma kto kity"obciąć",toż to wstyd i hańba...mam nadzieje,ze moi synowie nie zasilą szeregow tej pseudoarmii...
Cytuj
Arex30 
Wysłany: Nie Gru 30, 2007 19:02     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Piotrulek, a pamiętasz jak sie ustawiało szczoteczki do zębów i w którą stronę miał patrzeć włos ?
:D
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Gru 31, 2007 07:39     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Piotrulek, a moze to była po prostu taka łagodna fala...? Lepiej taka niz szorowanie kibla szczoteczką :P
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pon Gru 31, 2007 11:39     

trunks napisał/a:
a moze to była po prostu taka łagodna fala...? Lepiej taka niz szorowanie kibla szczotec



fala to fala nie ma lagodnej fali lub ostrej...fala z"kota"robila czlowieka i futerko przetrzepala jak trza było,i śpiewać nauczyła(szafka grająca),pamieć ćwiczyła(cyferka starego)...wojsko bez fali to jak kapuśniak bez kapusty...dzień bez słońca...szkoła bez Giertycha... :dobani:
Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pon Gru 31, 2007 11:44     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Piotrulek napisał/a:
szkoła bez Giertycha
no tu żeś chopie lekko przesadził.....
Kita przycięta =>kita obcięta =>vicek => dziadek => cywil
Profil
PW Email Cytuj
Mentos
[Usunięty]
Wysłany: Wto Sty 01, 2008 18:56     

Piotrulek napisał/a:
Dorothea, widzisz Dorotko,tak teraz wyglada Wojsko Polskie,nie ma fali,koty robią co chcą,przychodzisz do wojska kotem i wychodzisz kotem,bo nie ma kto kity"obciąć",toż to wstyd i hańba...mam nadzieje,ze moi synowie nie zasilą szeregow tej pseudoarmii...




Och cóż za szczęscie, że Ty jeszcze załapałes się do tej "niepseudo" armii. Jesteś wspaniały. Fala jest wspaniała itp ...
Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Wto Sty 01, 2008 20:07     

Mentos napisał/a:
Jesteś wspaniały



wiem,ze jestem wspaniały i wiem,ze wszyscy co przeżyli w armii 716 dni sa wspaniali...niech żyje fala 100 lat :upal: ,a koty na szmate i do kibla ...
Ostatnio zmieniony przez Piotrulek Wto Sty 01, 2008 20:07, w całości zmieniany 1 raz  
Cytuj
Mentos
[Usunięty]
Wysłany: Wto Sty 01, 2008 20:19     

Po tym co piszesz widze ze podobało Ci sie jak cie jechano a pozniej Ty to robiles ... sado maso ?


W razie gdybyś nie zauważył to wojsko polskie przechodzi na zawodowstwo, ale co tam, dla Ciebie bedzie to i tak dalej pseudoarmia z racji tego ze nie ma fali ...
Cytuj
krystian 
Wysłany: Wto Sty 01, 2008 20:32     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
Piotrulek napisał/a:
wiem,ze jestem wspaniały i wiem,ze wszyscy co przeżyli w armii 716 dni sa wspaniali...niech żyje fala 100 lat ,a koty na szmate i do kibla
mialem nic nie pisac, ale nie moge sie wiecej powstrzymywac jak widze takie durnoty. chlopie czym ty sie podniecasz??!! szmacili cie jak jakiegos jelenia, pozniej ty szmaciles innych. nazywasz sie zolnierzem? gdybys byl prawdziwym zolnierzem to bys na to sobie pozwolil. zolnierz musi miec charakter, a nie umiejetnosc ukladania szczoteczek. co ci zostalo po tym wojsku?? zrobisz teraz chociaz 20 pompek? watpie, ze zrobisz 5.przebiegniesz chociaz 100 metrow? podciagniesz sie na linie? ty mialbys bronic polski i polakow? przed czym i jak?
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Sty 01, 2008 21:03     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
bronią ;)...w wojsku przynajmniej uczą strzelać :)
Profil
PW Email Cytuj
Max 
Wysłany: Wto Sty 01, 2008 21:04     



Imię: Czesław
Dołączył: 18 Gru 2005
Skąd: zewszond
Piotrulek napisał/a:
trunks napisał/a:
a moze to była po prostu taka łagodna fala...? Lepiej taka niz szorowanie kibla szczotec



fala to fala nie ma lagodnej fali lub ostrej...fala z"kota"robila czlowieka i futerko przetrzepala jak trza było,i śpiewać nauczyła(szafka grająca),pamieć ćwiczyła(cyferka starego)...wojsko bez fali to jak kapuśniak bez kapusty...dzień bez słońca...szkoła bez Giertycha... :dobani:


Hehe dobre.
Powiedz mi teraz jaka byla z tego korzysc (oprocz satysfakcji znudzonych czasem pijanych dzieciakow?). Czy to podnosilo morale albo zdolnosc bojowa ?

Polskie wojsko w wiekszosci bylo i jest do bani i nie mow mi jak to kiedys wojsko mialo klase "bo byla fala". Nie licze fachowcow wyszkolonych przez KGB bo z wojskiem polskim to oni niewiele mieli wspolnego ale porownaj wyszkolenie naszej armii (obecnej lub tej sprzed 20 lat) do wyszkolenia oddzialow angielskich, amerykanskich, izraelskich czy nawet rosyjskich. Z jakiej broni z jakiej amunicji i w jakich ilosciach strzelaja polscy "zolnierze" ? (Pominmy GROM bo to jedyna jednostka ktora na codzien cwiczy z ostra amunicja, ale to tylko garstka zolnierzy). Zenada jest i zawsze byla. I nie ma to nic wspolnego z fala czy jej brakiem, bo gdyby zolnierze mieli szkolenie z prawdziwego zdarzenia to nawet nie pomysleliby o fali. Glownym powodem jest brak kasy na szkolenie i wyposazenia polskiej armii. Armia powinna byc zawodowa, wyszkolona (nie tylko fizycznie ale powinna miec cos w glowach) bo dzieciaki sila wcielone do wojska (czesto dlatego ze z roznych powodow nie byly w stanie dostac sie na studia) i w glupawy sposob gnojone przez inne znudzone dzieciaki to kiepska armia. A oprocz testow sprawnosciowych o przyjeciu do armii powinien decydowac test psychologiczny i na inteligencje. Byloby mniej "wypadkow" przy czyszczeniu broni i tym podobnych zdarzen :super:
Profil
PW Email Cytuj
Mentos
[Usunięty]
Wysłany: Wto Sty 01, 2008 21:09     

I dlatego armia przechodzi na zawodostwo i na całe szczęscie nie bedzie (daj Bóg) w niej takich przypadkowych facetów jak Piotrulek, który jestem ciekaw czego prócz gnojenia i bycia gnojonym się nauczył podczas swojej jakże pięknej służby ....
Cytuj
Max 
Wysłany: Wto Sty 01, 2008 21:09     



Imię: Czesław
Dołączył: 18 Gru 2005
Skąd: zewszond
trunks napisał/a:
bronią ;)...w wojsku przynajmniej uczą strzelać :)


Chyba z procy.
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Sty 01, 2008 21:15     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Max napisał/a:
Czy to podnosilo morale albo zdolnosc bojowa

generalnie fala ma tez uodparniac psychicznie i wyrobic charakter....ale wiadomo, ze wszystko z umiarem....np. w takim USA nowi są gnojeni za zgodą dowódcy i nikt nie robi afery bo to normalny etap szkolenia

Max napisał/a:
porownaj wyszkolenie naszej armii (obecnej lub tej sprzed 20 lat) do wyszkolenia oddzialow angielskich, amerykanskich, izraelskich czy nawet rosyjskich

z tą Rosją to sie zagalopowałeś :)....tam w wojsku jest fala o wiele wieksza jak u nas - co rok jest ponad 100 śmiertelnych przypadków

Max napisał/a:
gdyby zolnierze mieli szkolenie z prawdziwego zdarzenia to nawet nie pomysleliby o fali

z tym tez bym polemizowal, bo w takich strukturach zawsze znajdzie sie ktos, kto o tym pomysli i znajdzie paru chetnych (a inni pójdą za przykladem, lub co najwyzej wyrażą zgodę swoją biernością) - taki jest charakter czlowieka (czy ścislej mężczyzny ;) )
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008