Poprzedni temat «» Następny temat
1% podatku-na jaką organizację ?

Przekażesz 1% Podatku?
Tak
67%
 67%  [ 19 ]
Nie
21%
 21%  [ 6 ]
Nie wiem jak
0%
 0%  [ 0 ]
Nie wiem na co
10%
 10%  [ 3 ]
Głosowań: 28
Wszystkich Głosów: 28

Autor Wiadomość
kisia 
Wysłany: Czw Mar 06, 2008 01:14   1% podatku-na jaką organizację ?  



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Niejednokrotnie zastanawiamy sie na jaką Organizację Pożytku Publicznego przekazać 1% naszego podatku. Można co prawda na str Ministerstwa Sprawiedliwości zapoznać sie z opublikowaną na dany rok listą, ale nie raz mamy dylemat na jaka organizację sie zdecydować.
Napiszmy tutaj komu zdecydowaliśmy sie przeznaczyć część naszego podatku, może choć trochę podpowiemy niezdecydowanym, jak ktoś chce moze uzasadnić swój wybór.
Pamiętajmy, ze w tym roku na zeznaniu podac należy dodatkowo nr KRS organizacji, dzięki temu wpłaty podatku dokona za nas Urząd Skarbowy.

Ja swój 1 % przeznaczam na KATOLICKIE STOWARZYSZENIE NIEPE?NOSPRAWNYCH I ICH PRZYJACIÓ? "MODLITWA I CZYN" W ZABRZU, KRS 0000223459
Stowarzyszenie mieści sie przy ul. Bytomskiej 39 można o nim poczytać na str w w w modlitwaiczyn.alleluja, p l
Dlaczego to Stowarzyszenie ?
poniewaz mam w rodzinie kuzyna z zespołem Downa i należy do tej organizacji. Od kiedy tam jest jego oczy sa radosne. Ma tam swoich przyjacół, wie ze nie jest osamotniony w chorobie. Już od jakiegoś czasu Stowarzyszenie podejmuje starania o to by założyć Rodzinny Dom dla osób niepełnosprawnych. Mają juz budynek, mają zrobiony projekt remontu i rozbudowy, starają się o dofinansowanie ze środków PFRON, Dla Stowarzyszenia jest ważny każdy grosz dlatego w tym roku postarali się o status OPP by szybciej mogli stworzyć tak bardzo potrzebny Dom
No, i właśnie dlatego :)
Ostatnio zmieniony przez Bot Sob Lip 19, 2008 10:15, w całości zmieniany 2 razy  
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Czw Mar 06, 2008 07:12     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
ForumGliwice, c o m :P
no ja przekaze napewnon na cos ,nie dam panstwu
Profil
PW Email Cytuj
troyek 
Wysłany: Czw Mar 06, 2008 12:40     



Imię: Kamil, ale możesz mi mówić ELVIS
Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Gliwice
ja swoj 1% oddaje dla chorej Karoliny Pyrki.

więcej info tutaj. :)
h t t p;//w w w karolinapyrka, p l.tl/


i zachęcam również innych, o dobrych serduszkach, o 1% dla Karolinki :padam: :zawstydzony:
Ostatnio zmieniony przez troyek Czw Mar 06, 2008 18:28, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email www Cytuj
asik 
Wysłany: Pią Mar 07, 2008 19:35     


Dołączyła: 16 Cze 2005
Skąd: Gliwice - Kopernik
my z Gosią od kilku lat przekazujemy na schronisko dla psów w Zabrzu

h t t p;//w w w psitulmnie, p l/
Profil
PW Email Cytuj
Admike 
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 07:53     



Imię: Adam (dla znajomych Adaś :-) )
Dołączył: 11 Sie 2005
Skąd: R-rz Brzezie/Wysoka
ja jeszcze nie zdecydowałem...tyle jest tych organizacji...
Profil
PW Email www Cytuj
Max 
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 11:55     



Imię: Czesław
Dołączył: 18 Gru 2005
Skąd: zewszond
Jesli ktos chcialby odpisac swoj 1% to tu jest link do apelu: h t t p;//horyniec.one, p l/apel

(lub w wersji MS Word: h t t p;//horyniec.one, p l/Apel.doc)

Malwinka to moja siostrzenica ktora od urodzenia choruje na dzieciece porazenie mozgowe. Mimo, ze ma 11 lat jeszcze nie chodzi. 4 miesiace temu przeszla skomplikowana (i niestety kosztowna) operacje ktorej nasz wspanialy NFZ nie refunduje nawet w malym procencie. Rehabilitacja nadal trwa ale zeby byl efekt potrzebne beda rowniez kolejne operacje.
Ostatnio zmieniony przez Max Sob Mar 08, 2008 12:55, w całości zmieniany 2 razy  
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 12:22     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Admike napisał/a:
ja jeszcze nie zdecydowałem...tyle jest tych organizacji...
dlatego postanowiłam założyć ten topik :)
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 18:22     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Zaś ja się zastanawiam czy dać komukolwiek ten 1% :/
Na okrągło komuś gdzieś pomagam(finansowo czasem tez) ale jak dotąd jeszcze nikt mi nigdy nie pomógł :/
I tak toleruję jedną fundację która widać że coś robi " WOŚP" ... reszta to fitulitki :/
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 18:36     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
MacSen, to im przekaż h t t p;//w w w wosp.org, p l/fundacja/index.php/60/2
Profil
PW Email Cytuj
Max 
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 19:30     



Imię: Czesław
Dołączył: 18 Gru 2005
Skąd: zewszond
MacSen napisał/a:
I tak toleruję jedną fundację która widać że coś robi " WOŚP" ... reszta to fitulitki


I tu sie bardzo mylisz. Zarowno na temat innych fundacji jak i nieskazitelnosci WOSP :) Ale to jest wybor indywidualny kazdego z nas.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sob Mar 08, 2008 23:20     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
MacSen napisał/a:
toleruję jedną fundację która widać że coś robi " WOŚP"
Max napisał/a:
I tu sie bardzo mylisz. Zarowno na temat innych fundacji jak i nieskazitelnosci WOSP :)
dokładnie też tak uważm, to że o kimś nie jest tak głośno jak o WOŚP nie znaczy, ze nic nie robi, ale to nie temat na ten temat
Profil
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Nie Mar 09, 2008 12:24     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
Max napisał/a:
Jesli ktos chcialby odpisac swoj 1% to tu jest link do apelu: h t t p;//horyniec.one, p l/apel

(lub w wersji MS Word: h t t p;//horyniec.one, p l/Apel.doc)

Malwinka to moja siostrzenica ktora od urodzenia choruje na dzieciece porazenie mozgowe. Mimo, ze ma 11 lat jeszcze nie chodzi. 4 miesiace temu przeszla skomplikowana (i niestety kosztowna) operacje ktorej nasz wspanialy NFZ nie refunduje nawet w malym procencie. Rehabilitacja nadal trwa ale zeby byl efekt potrzebne beda rowniez kolejne operacje.


My z Ania przekazalismy :)
Profil
PW Email Cytuj
Max 
Wysłany: Pon Mar 10, 2008 00:21     



Imię: Czesław
Dołączył: 18 Gru 2005
Skąd: zewszond
Frycek napisał/a:
Max napisał/a:
Jesli ktos chcialby odpisac swoj 1% to tu jest link do apelu: h t t p;//horyniec.one, p l/apel

(lub w wersji MS Word: h t t p;//horyniec.one, p l/Apel.doc)

Malwinka to moja siostrzenica ktora od urodzenia choruje na dzieciece porazenie mozgowe. Mimo, ze ma 11 lat jeszcze nie chodzi. 4 miesiace temu przeszla skomplikowana (i niestety kosztowna) operacje ktorej nasz wspanialy NFZ nie refunduje nawet w malym procencie. Rehabilitacja nadal trwa ale zeby byl efekt potrzebne beda rowniez kolejne operacje.


My z Ania przekazalismy :)


Bardzo dziekuje w imieniu mojej siostry oraz Malwinki :) Swoim oczywiscie rowniez :)
Profil
PW Email Cytuj
Matrix 
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 11:45     


Dołączyła: 19 Wrz 2007
Skąd: Gliwice
asik napisał/a:
my z Gosią od kilku lat przekazujemy na schronisko dla psów w Zabrzu

h t t p;//w w w psitulmnie, p l/



ja i moja rodzina tez, gdyby gliwickie schronisko miało status organizacji pozytku publicznego to pewnie oni by dostali, wiem ze te pieniadze napewno zostana dobrze spozytkowane
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 12:02     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
ja co roku wydaje 1% na odbudowe nawszego teatru gliwickiego :) jak juz mam dawac to na cos NASZEGO :)
Profil
PW Email Cytuj
Admike 
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 15:08     



Imię: Adam (dla znajomych Adaś :-) )
Dołączył: 11 Sie 2005
Skąd: R-rz Brzezie/Wysoka
Aither napisał/a:
ja co roku wydaje 1% na odbudowe nawszego teatru gliwickiego :) jak juz mam dawac to na cos NASZEGO :)


no proszę proszę jaka lokalna patriotka, a na mafijną organizację Padre Dictattore to nie łaska?? przecież utrzymanie tego Audi A6 drogo kosztuje... :rotfl:

a tak poważnie to świetnie,że teraz te krwiopijce z US muszą się troszczyć o to,by pieniążki dotarły na konto danej organizacji czy tez fundacji
Ostatnio zmieniony przez Admike Sro Mar 26, 2008 15:08, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email www Cytuj
Harcerka 
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 15:12     


Dołączyła: 03 Gru 2005
Skąd: Gliwice
wcale nie swietnie - bo wiekszosc "ladies" a US ma w glebokim powazaniu fakt iz trzeba doklepac "imie i nazwisko" konkretnej osoby aby ta otrzymala ten 1%.
w przeciwnym razie idzie wszystko do jednego wora....
dlatego jesli komus zalezy to musi isc do US i sprawdzic Panienke jak wklepuje dane...
Profil
PW Email Cytuj
Admike 
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 15:15     



Imię: Adam (dla znajomych Adaś :-) )
Dołączył: 11 Sie 2005
Skąd: R-rz Brzezie/Wysoka
Harcerka, a czy istnieje możliwość sprawdzenia po jakimś czasie,że te hieny z US rzeczywiście przelały naszą forsę tam gdzie sobie tego życzyliśmy? ja wyślę swe rozliczenie pocztą i nie mogę patrzeć tym padlinożercom na ręce,dlatego pytam
Profil
PW Email www Cytuj
Harcerka 
Wysłany: Sro Mar 26, 2008 15:25     


Dołączyła: 03 Gru 2005
Skąd: Gliwice
moim zdaniem nie:(
jak Max pisal powyzej - mamy w rodzinie taki przypadek i z tego co wiem to mama dziecka na ktore mozna wplacac pieniadze posiada pozniej tylko informację o tym ile pieniedzy przyszlo na jej dziecko.
Nie wiadomo wiec od kogo i nie mozna sprawdzic czy na koncie calej fundacji nie wisza przelewy/srodki ktore byly przeznaczone dla dziecka a przez Paniusie z okienka pieniadze pojda pewnie na jakies gigant premie dla obslugi...

Moi rodzice skladali juz PIT'a i gdyby matke nie "przypomniala" w okienku pani ze ma wpisac imie i nazwisko to Lady by nie wpisala... udala ze zapomniala...
moim zdaniem US robi to na zlosc... za to ze ktos w ogole im kaze te przelewy robic...
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Wto Kwi 01, 2008 13:08     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 28 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Ja 1% przekazuje na h t t p;//w w w toz, p l/jedenprocent.php]Towarzystwo Opieki zwierząt

PS. Dodana ankieta zapraszam do głosowania.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008