Poprzedni temat «» Następny temat
V akcja charytatywna Forum Gliwice

Na jaki cel zbieramy w V akcji charytatywnej?
Dom Dziecka nr 1 ul. Toszecka 13a Gliwice
52%
 52%  [ 11 ]
Szkoła Specjalna przy ZSO nr 7 przy ul.Gierymskiego 7 Gliwice
4%
 4%  [ 1 ]
Dom Pomocy Społecznej "Ostoja" ul.Kozielska 1, Sośnicowice
4%
 4%  [ 1 ]
Gliwicki Ośrodek Adaptacyjno-Rehabilitacyjny dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej ul.Słowackiego 58b G-ce
23%
 23%  [ 5 ]
Przedszkole Miejskie nr 21 z Grupami Integracyjnymi ul. Górnych Wałów 19 Gliwice
14%
 14%  [ 3 ]
Głosowań: 21
Wszystkich Głosów: 21

Autor Wiadomość
mefkm 
Wysłany: Wto Mar 18, 2008 08:25     

jesli chodzi o srodki czystosci - to nie chce nikogo urazic - napisze tylko z czym ja sie spotkalem - w bytomiu w przedszkolu panstwowym byl wymog, aby dziecko wyposazyc w papier toaletowy, mydlo i reczniki jednorazowe (z kazdego po kilka szt.), jak mozna sie domyslic rodzice wyposazyli swoje malenstwa w ladne, pachnace, kolorowe papiery i mydelka - ale niestety jak sie pozniej okazalo w lazienkach wisial szary najtanszy papier, a mydla tez jakies cobadzie i to juz w pierwszym miesiacu - wiec gdzie sie podzial ten caly zapas przyniesiony przez rodzicow - niestety ludzie sa nieuczciwi, stad najlepsza rzecza jaka mozna ofiarowac potrzebujacym, a nie pracownikom placowki - mam tu na mysli wyłacznie tych nieuczciwych, to jakis dar, ktorego brak odrazu bedzie zauwazalny.

Jesli chodzi o posciele - to jestem za bo to zazwyczaj sa standardowe rozmiary - z ubraniami jakos tego nie widze

dalej jestem za DD, chociaz wezme udzial w kazdej akcji, tzn. jedynie finansowy - niestety pochłoniety jestem teraz praca i nauka
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Mar 18, 2008 10:02     
Smoczyca

Zaproszone osoby: 1
kisia proponuje jednak ankiete :) to przynajmniej bedzie czyste i od razu bedzie wiadomo co wygrywa w ankiecie z tych propozycji :) ja jak i mefkm mnie jest to obojetne co gdzie i komu :) ale nie przecze ze rozwazam dwie propozycje z wyzej wymienionych :)
Poprosze o ankiete :)
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Wto Mar 18, 2008 10:17     

Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Moja propozycja
PW Email Cytuj
mefkm 
Wysłany: Wto Mar 18, 2008 11:44     

ciekawa propozycja, byłbym za
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Mar 18, 2008 12:08     

Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Arex30, a jakieś uzasadnienie ? bo jak dla mnie to raczej normalne przedszkole jakich wiele w Gliwicach. Chociaż ze wiele nie da sie zobaczyć na tej stronie bo więcej niż połowę strony zasłaniają reklamy, których nie udaje mi sie wyłączyć :/
Ankietę zrobi Frycek mam nadzieje ze wieczorem, ja nie mam uprawnień
PW Email Cytuj
Fenix 
Wysłany: Wto Mar 18, 2008 12:16     

Imię: Krzysztof
Proponuje coś związanego z integracją np to co zaproponował Arex30, lub pomoc wybranej osobie niepełnosprawnej jestem w kontakcie z GOIN i CIN wiec zawsze można znaleźć osobę która naprawdę potrzebuję pomocy nie tylko finansowej. Nie jestem za pomocą w postaci komputera dla domu dziecka bo to tylko przedmiot który zabiera czas. Lepszym rozwiązaniem było by się dowiedzieć czy są w Gliwicach osoby które opuściły dom dziecka i poszły na TZW "Swoje mieszkanie" i np pomóc takim osobom np coś z wyposażenia mieszkania , Remontu, ITP. :]
Ostatnio zmieniony przez Fenix Wto Mar 18, 2008 12:17, w całości zmieniany 1 raz  
PW Email www Cytuj
Arex30 
Wysłany: Wto Mar 18, 2008 12:33     

Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
kisia, jsli mnie sie uda to w tym tygodniu podejde do tej szacownej instytucji i zapytam.
Generalnie zależy mi na osobach sprawnych inaczej a takie uczęśzczają do tego miejsca.
PW Email Cytuj
mefkm 
Wysłany: Wto Mar 18, 2008 13:10     

Fenix napisał/a:
... Nie jestem za pomocą w postaci komputera dla domu dziecka bo to tylko przedmiot który zabiera czas....

niby tak, ale sam korzystasz z komputera i czy moglbys sobie teraz wyobrazic zycie bez internetu. Obecnie pisze prace i praktycznie ciagle korzystam z netu - chociazby sprawdzic tytuły i zawartosci niektorych ksiazek.
Dzieci z DD chodza do szkoły, gdzie odbywaja sie zajecia z informatyki - jesli ktos nie ma dostepu do kompa, to niestety ale nauka pozniej przychodzi ciezko, zreszta w wiekszosci szkol zajecia wygladaja tak, ze komputery obsugiwane sa wylacznie przez dzieci, ktore maja jakies pojecie - poniewaz maja komputery w domu.

Fenix napisał/a:
... Lepszym rozwiązaniem było by się dowiedzieć czy są w Gliwicach osoby które opuściły dom dziecka i poszły na TZW "Swoje mieszkanie" i np pomóc takim osobom np coś z wyposażenia mieszkania , Remontu, ITP. :]

a jak sobie wyobrazasz pomoc w formie remontu - przekazesz gotowke, czy wynajmniesz firme, czy pojdziesz samemu pomagac w remoncie - zreszta to bedzie pomoc dla jednej osoby - zauwaz, ze wcale nieduze pieniadze udaje sie zebrac.

po dłuzszym zastanowieniu, faktycznie przedszkole jak przedszkole - dzieci przychodza tak tylko na kilka h, a w DD mieszkaja - wiec dalej jestem za zbiorka na DD
Ostatnio zmieniony przez mefkm Wto Mar 18, 2008 13:15, w całości zmieniany 1 raz  
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Wto Mar 18, 2008 14:18     

Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
mefkm napisal
Cytat:
jesli chodzi o srodki czystosci.........rodzice wyposazyli swoje malenstwa w ladne...............pozniej okazalo w lazienkach wisial szary najtanszy papier, a mydla tez jakies cobadzie

napisalam o srodkach czystosci bo to poczatek wielkiego A jaki potrzebuje ten dom i wierz mi jesli zostanie podarowany zwykly papier toaletowy i szare mydlo, to napewno nie bedzie to zabrane do domu przez opiekunki jak sugerujesz w swoim poscie.

W Domu Opieki Spolecznej mieszkaja niepelnosprawne ( umyslowo i fizycznie) dzieci( plec zenska) kobiety, ktore na codzien potrzebuja wszystko co tyczy sie normalnego zycia.

Podobna akcja byla na DSM, gdzie radosc przyniosly kwiaty, itp.

Jesli bedzie trzeba moge sie w szczegolach dowiedziec, co najbardziej jest tam potrzebne.
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Mar 18, 2008 16:02     

Ankieta juz jest proszę o głosy
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Wto Mar 18, 2008 17:45     

Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Kiska ale mnie chodzilo o OPS "Ostoja" w Sosnicowicach a nie Osrodek Zdrowia
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Wto Mar 18, 2008 19:47     

Imię: Mariusz
Mysle ze wspolnie podejmiemy sluszna decyzje i zaczniemy dzialac.
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Mar 18, 2008 23:01     

Szamanka, to trza było tak od razu
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Mar 20, 2008 18:11     
Smoczyca

ja juz oddalam swoj glos :) wybralam to co chcialam chociaz nie bede sie burzyc jesli wygra cos innego ;) to tak do konca nie ma wiekszego znaczenia czy moj faworyt wygra czy nie (mam na mysli placowke) ;)
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Mar 20, 2008 21:27     

ankieta sama wyłoni na jaki cel będziemy zbierać, więc może porozmawiajmy na temat
Aither napisał/a:
Co można poprawić, co inaczej zorganizować lub wymyśleć coś innego?

- informacje w mediach i na wszystkich portalach gliwickich - tym zajmie się Frycek
- turniej - moja propozycja na termin turnieju to październik, z wakacji wszyscy już zjadą, studentom nie zaczną się jeszcze sesje. Może by tak zorganizować dwudniowy turniej ? Aither może uda Ci się w tym roku załatwić hale w Sośnicy za darmo albo tanio ? Organizacją drużyn na turniej zajmie sie Bzyki (mam nadzieje :))
- aukcje na allegro - każda osoba która będzie chciała coś wystawić jest mile widziana
- sponsorzy - tu pole do popisu ma każdy, który może załatwić jakiegoś sponsora. Musiałaby się tylko zgłosić do mnie lub do Frycka, a my powiemy jakie sa warunki.
- strona informująca o akcji - tu uśmiech w stronę Aither :D

o czymś jeszcze pomyślałam, ale zapomniałam :kwasny:

Ktoś chciałby coś dodać ? Zasugerować ? Podpowiedzieć ? :)
PW Email Cytuj
tuchałowa 
Wysłany: Czw Mar 20, 2008 21:49     

Ja może zasugeruję.. :P Pomysł Krzyska z zeszłego roku. Planował zorganizować jakiś koncert w klubie na rzecz akcji, jakiegoś mało znanego zespołu, ale to może z nim na ten temat szerzej (na gg) , gdyż ja nie znam szczegółów, ale warto by taką opcję uwględnić, gdyż to dodatkowe pieniążki.. ;) Ja w tym roku zgłaszam chęć zbierania do puszki, bo raczej się nie wybieram za granicę ;) A tak poza tym, można jeszcze dorzucać swoje propozycje odnośnie celu?
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Mar 20, 2008 21:57     

tuchałowa napisał/a:
można jeszcze dorzucać swoje propozycje odnośnie celu?
hmmm no mozna tylko część osób już glosowała
PW Email Cytuj
Frycek 
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 07:55     

Imię: Mariusz
juz mowilem Kisi jakie mam pomysly ,ale niechcialbym ujawniac tutaj ich bo rozni ludzie czytaja :P i jeszcze podlapia .Pozatym musialbym zrobic rozpoznanie czy to by dalo rade.
Mysle ze jak ustalimy na kogo ,to mozna zrobic zebranko osob zainteresowanych pomoca w organizacji i poustalac konkrety.
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Mar 21, 2008 15:50     
Smoczyca

No to ja coś dodam.
- strona informacyjna - oczywiscie jeśli będzie potrzebna to się to zrobi :)
- hala w Sośnicy - nie wiem czy da się jeszcze coś załatwić... zostałam wprowadzona w błąd niestety jeśli chodzi o hale w Sośnicy ale zawsze można poszukać sponsora :) zobaczymy.
- koncert jakiegoś zespołu... znam jeden zespół mało znany dla większości, grający ciężką muzykę, wokalista zespołu to mój psiapsiół więc sądzę, że jestem w stanie go wkręcić w tę impreze :)
- sponsorzy - ja zapytam się u mnie w zakładzie czy nie dorzuciliby się... ale znając swojego szefa - nie :D
- aukcje allegro - już przeglądnęłam swoje rzeczy :D sądzę, że mam co - nie - co do wyprzedania, zalega mi niepotrzebnie więc na pewno coś się sprzeda :) jak zwykle świeczki, trochę książek i innych drobnostek :)

W suymie to już nic nie mam do powiedzenia :P
PW Email Cytuj
CrazyZELL 
Wysłany: Pią Maj 16, 2008 22:03     

Aither napisał/a:
Powiem szczerze, ze myslalam ze mozna zrobic cos innego... turniej oczywiscie jak najbardziej bo mnie osobiscie to sie bardzo podoba :) swietna zabawa i w ogole :) jesli nie zrezygnujemy z tego to sadze ze tak po 4-6 latach mozemy sobie wyrobic jakas "marke" tego turnieju i dzieki temu bedzie nam latwiej zdobyc sponsorow czy cos :) Ja wczesniej myslalam nad pomyslem aby przeniesc ten turniej na okres letni, jednak okres wakacyjny jest pod wzgledem frekwencji - kiepski - wszyscy na urlopy jada na wakacje i takie tam... ale uwazam, ze mozna o tym pomyslec aby zorganizowac dodatkowy "letni turniej" na wolnym powietrzu...

Jesli sie postaramy, jestem w stanie zorganizowac taki turniej na swiezym powietrzu.
Miesiac dowolny, dzien dowolny, godzina dowolna :)
PW Email Cytuj
Odpowiedz do tematu