Poprzedni temat «» Następny temat
allegro - sprzedaz - problem
Autor Wiadomość
Aessa 
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 19:12     



Imię: Paulina
Dołączyła: 21 Maj 2007
Skąd: Gliwice
MacSen Ty chyba nie rozumiesz. p4cz3k ma pewność, że karta działa i wie również, że facet sobie z nim pogrywa.
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 21:30     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Aessa...rozumie doskonale ale. Jako kupująco/sprzedający wiem że można niezłe numery wywijać. Zresztą ja to widzę następująco. Kolo kupił bo się napalił ale mu MOBO niepodeszła
to albo pogrywa albo naprawdę uszkodził(tego nie sprawdzisz) bo wystarcza włos miedziany wsunięty całkowicie pod mostek północny lub południowy i MOBO szajby dostaje totalnej.
Ujmując to prosto i jasno Allegro to jak dla mnie marny sposób na zakupy. Chyba że dokonujesz osobistego odbioru i sprzedający przy tobie sprawdza że dany sprzęt działa.

Wtedy oboje macie pewność ze funga lub i nie.
Inna sprawa że ja jestem w stanie wsiąść w pociąg czy od dłuższego czasu za kierownice i sobie po przedmiot pojechać. No bo skoro było mnie stać wydać te paręset złoty na cokolwiek to ta stówka na dojazd to już mnie nie zbawi a przynajmniej oszczędzę sobie kłopotów.

Ale to tylko ja(jakoś nie ufam kurierom no chyba że DHL ale to inna sprawa) ...ludzie są różni.

EDIT.
Pokręcona filozofia...ale jak dotąd się sprawdza :D
Ostatnio zmieniony przez MacSen Pią Lut 29, 2008 21:31, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 21:38     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
ja osobiscie przez allegro nie kupije zbyt skomplikowanego sprzetu... jakies (...), bielizna zabawki i inne takie a po sprzet zwlaszcza jakis drozszy to wole isc do sklepu... ;) bezpieczniej :D ale nie przecze ze sama sie czasem pozbywam jakiegos roznego rodzaju badziewia... ale jeszcze mi sie nie przytrafilo zeby ktos mi napisal ze cos nie dziala...
Profil
PW Email Cytuj
Reb 
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 21:42     



Imię: Paweł
Dołączył: 24 Lut 2008
Skąd: Gliwice
Co nie zmienia faktu że rzeczy drogie lepiej iśc do normalnego sklepu i kupic, lub pofatygowac sie samemu, pojechać po niego lub wysłać kurierem, chodz i do nich niekiedy nie mam zaufania.

A ten delikwent odnośnie tej płyty to widać że o komputerze nie ma bladego pojęcia.. Wziął podlączył i padła gdy bawił się.. Skoro sprzedający zatwierdza się w przekonaniu że wysłał " dobrą "
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 21:49     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
gdybym nie znala ponczka to bym miala watpliwosci... ale sadze ze ponczek jest uczciwy... sama jestem ciekawa jak to sie skonczy :)
Profil
PW Email Cytuj
Reb 
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 21:52     



Imię: Paweł
Dołączył: 24 Lut 2008
Skąd: Gliwice
Bacznie sledzimy co będzie sie działo dalej, i informuj nas Paczek na bieżąco :)
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 22:21     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 28 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Paczek, po komentarzach goscia widać że kupuje plyty i o dziwo każda m,u nie działa. Ja bym nie dodbierał nawet na poczcie. odpisz mu tylko, że płyta sprawdzone przed wysyłką była dobra a po jego komentarzach widzisz że kupuje płyty i o dziwo każda się u niego psuje.
Na pewno dostaniesz negatywa ale też wystaw. Cóż na takich oszołomów też trafiałem (koleś po wygraniu licytacji np bo ktoś go przebił i zrezygnował, na pytanie kiedy odbierze, odpisał "że chyba ochu*ałem" - od razu dostał negatywa mimo, że mi później też wystawił. Ryzyk fizyk.
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 22:38     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
W uczciwość naszego Pączusia nie wątpie i wiem że Pączu mondra bestia :rotfl: się wydudkać nie da.... Czekam na dalszy ciąg.
Ostatnio zmieniony przez MacSen Pią Lut 29, 2008 22:39, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Aessa 
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 22:46     



Imię: Paulina
Dołączyła: 21 Maj 2007
Skąd: Gliwice
To już prawie jak telenowela, wszyscy czekają na dalszy ciąg. :zdziwko:
Profil
PW Email Cytuj
Reb 
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 22:49     



Imię: Paweł
Dołączył: 24 Lut 2008
Skąd: Gliwice
Aessa, dobrze że nie ma emisji w telewizji jeszcze.. :)
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 23:22     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
no wiec, ujawnie kolejny element ukladanki, koles sie ze mna skontaktowal telefonicznie, podlaczyl pod plyte jakiegos celerona - ale zabijcie mnie - nei pamietam jakiego - mowil ze odpalil plyte z grafiki zintegrowanej - nie odpalila - wyczyscil bios ... nadal nie odpalala...podobno testowal plyte wlasnie takimi kartami o jakich mowi MacSen i podobno gniazda nie smigaja ... gdy w rozmowie telefonicznej powiedzialem ze jest to dla mnie dziwne ... bo do jasnej ciasnej ... uzywalem tej plyty glownej ... wyciagnalem ja ... i wyslalem ... powiedzialem z jaka konfiguracja jej uzywalem czyli pentium d 805 i podobno dalej nie smiga ...

gdy wspomnialem o jego komentach powiedzial mi ze wszystkie a przynajmniej ponad 95 % komentow jest wlasnie zwiazanych z allegro i jedynie 1.5 % to takie ktore mnie niepokoja ... do allegro napisalem ... poinformowano mnie ze oni nie sa w chwili obecnej nie sa w stanie nic zrobic...jedynie jesli koles zglosi jakies akcje to wowczas moge byc poproszony o zlozenie wyjasnien ...

osobiscie uwazam ze gdy wyciagalismy plyte dzialala ... gniazda tez dzialaly ... no ale nvm ... powiem tak ... mam ochote odpisac ... "uwazam iz doprowadzil Pan do zniszczenia tej plyty, poprzez nieumiejetne obchodzenie sie z nia, niestety nie jestem zainteresowany na chwile obecna zwrotem gdyz mam 100 % pewnosc iz plyta glowna dzialala ... a ja ze swojej strony wywiazalem sie ze wszystkich powinnosci sprzedawcy i nawiazujac raz jeszcze do Pana komentarzy moge jedynie stwierdzic iz przypadek mojej plyty glownej nie jest odosobniony ... a jesli zna sie Pan choc odrobine na sprzecie to rozumie Pan ze nawet podlaczenie zlego napiecia czy kombinowanie z taktowaniem zegarow moze doprowadzic do uszkodzenia plyty"

niby jest to jedynie 80 pln'ow ... ale nie lubie gdy ktos robi mnie w przyslowiowe "jajo"
Profil
PW Email Cytuj
Aessa 
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 23:26     



Imię: Paulina
Dołączyła: 21 Maj 2007
Skąd: Gliwice
p4cz3k napisał/a:
gdy wspomnialem o jego komentach powiedzial mi ze wszystkie a przynajmniej ponad 95 % komentow jest wlasnie zwiazanych z allegro i jedynie 1.5 % to takie ktore mnie niepokoja ...


Nie rozumiem tej części wypowiedzi, ale przeczytam to jeszcze raz jutro, bo dzisiaj jestem zmęczona i szare komórki się zastały. ;)

A co do reszty. W mojej opinii nic się nie zmienia. Wiesz, że płyta była sprawna i temat zamknięty. Nie działa czyli on ją zepsuł i to teraz jego problem.
Profil
PW Email Cytuj
Reb 
Wysłany: Pią Lut 29, 2008 23:32     



Imię: Paweł
Dołączył: 24 Lut 2008
Skąd: Gliwice
Ja bym z tym Panem nawet nie wdawał się w dyskusje, poprostu.. napisałbym mu jeszcze raz grzecznie i na spokojnie, że płyta była dobra jak reką odjął.. I nie ma o czym dyskutować.
Druga strona medalu, napisał że sprawdzał podobnymi rzeczami tą płyte jak pisałMacSen, cholera go wie co on z tą płytą zrobił.. A mówiąc nawiasem z tej płyty nie wiele można wyciągnać.. Nie bede tutaj mówic że to może byc to lub tamto spekulacje mnie nudzą lubie konkrety.
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 11:42     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Reb napisał/a:
Ja bym z tym Panem nawet nie wdawał się w dyskusje, poprostu.. napisałbym mu jeszcze raz grzecznie i na spokojnie, że płyta była dobra jak reką odjął.. I nie ma o czym dyskutować.
Druga strona medalu, napisał że sprawdzał podobnymi rzeczami tą płyte jak pisałMacSen, cholera go wie co on z tą płytą zrobił.. A mówiąc nawiasem z tej płyty nie wiele można wyciągnać.. Nie bede tutaj mówic że to może byc to lub tamto spekulacje mnie nudzą lubie konkrety.


Reb...ale kartą P.O.S.T nie da się uszkodzić niczego. Choćbyś chciał. Ona pracuje na tym co jej MOBO daje nic więcej nic mniej, nawet zasilanie ma przez port PCI/ISA/inne podawane.
W grę wchodzi w zasadzie tylko "Total Failure" ze strony jusera.
Profil
PW Email Cytuj
Reb 
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 11:51     



Imię: Paweł
Dołączył: 24 Lut 2008
Skąd: Gliwice
MacSen, zle sie zrozumielismy. Pisałem ze sprawdzał ją i ona w ogole nie działała.
Nie że poprzez to ją uszkodził.
Profil
PW Email Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Sob Mar 01, 2008 12:06     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
p4cz3k napisał/a:
gdy wspomnialem o jego komentach powiedzial mi ze wszystkie a przynajmniej ponad 95 % komentow jest wlasnie zwiazanych z czesciami pc i jedynie 1.5 % to takie ktore mnie niepokoja ...



tak mialo byc napisane ;)
Profil
PW Email Cytuj
pcstore 
Wysłany: Sob Mar 15, 2008 02:32     



Imię: pcstore
Dołączył: 24 Kwi 2007
Skąd: Gliwice
grabaż - jak ty ładnie opisałeś sposób rozmowy z trudnymi allegrowiczami !! :D

karta POST moge Ci ponczek "pożyczyć" :P jest w serwisie, tylko po co...

jesli dostaniesz negatywa, to masz możliwość umieszczenia pod nim swojego wyjaśnienia, a to juz chyba wystarczy, zwłaszcza, że z allegro nie żyjesz...:)
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008