Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Bot
Czw Sty 08, 2009 13:35
Przedszkola i przedszkolaki
Autor Wiadomość
Kala 
Wysłany: Czw Sty 08, 2009 12:08   Przedszkola i przedszkolaki  


Dołączyła: 17 Paź 2008
Skąd: Zabrze
Niedługo będę toczyć tzw. bój o przedszkole, gdyż mój synek w tym roku skończy 3 latka. "Niestety" tak się złożyło, że jest z października, więc nie skończy pełnych 3 lat w dniu 1 września. Orientowałam się w przedszkolach państwowych, że w związku z tym nie ma szans na przedszkole. Czy to nie jest jakaś paranoja, że dzieci z końca roku są w tak młodym wieku już dyskryminowane? Co o tym sądzicie?
Ostatnio zmieniony przez kisia Czw Maj 14, 2009 13:44, w całości zmieniany 3 razy  
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Sty 08, 2009 15:08     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Kala napisał/a:
Orientowałam się w przedszkolach państwowych, że w związku z tym nie ma szans na przedszkole.
to nie ma znaczenia z którego jest miesiąca, do danej grupy przedszkolnej, czy klasy szkolnej, dzieci przyjmowane są rocznikowo.
W przedszkolu na ul. Brzozowej są przyjmowane dzieci 2,5 letnie jeżeli tylko potrafią w sposób w miarę zrozumiały porozumiewać się z otoczeniem.
Profil
PW Email Cytuj
Bea.tka 
Wysłany: Pią Sty 09, 2009 11:44     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
ja od poczatku roku próbuje zapisac moja cócie do przedszkola lecz niestety nie ma miejsc ( chore!) no ale w marcu jest nabór na nowy rok znaczy od wrzesnia mam nadzieje ze nie braknie miejsca dla mojej córci :)
Profil
PW Email Cytuj
Kala 
Wysłany: Pią Sty 09, 2009 13:28     


Dołączyła: 17 Paź 2008
Skąd: Zabrze
Niestety ma znaczenie, z którego miesiąca jest dziecko. Bo teraz, przy rekrutacji, sa jakieś punkty i na wstępie mój synek dostanie minusowe za to, że nie ma trzech lat we wrześniu. Promowani też są samotni rodzice, co wydaje się być zrozumiałe.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pią Sty 09, 2009 16:03     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
to ja chyba prowadzę dziecko do jakiegoś dziwnego przedszkola :niepewny:
Ostatnio zmieniony przez kisia Pią Sty 09, 2009 16:08, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Pią Sty 09, 2009 19:37     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
kisia napisał/a:
to ja chyba prowadzę dziecko do jakiegoś dziwnego przedszkola
z moim synem też nie miałem problemów (w Zabrzu) a jest z listopada, co więcej wcale nie jest najmłodszy w swojej grupie.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sob Sty 10, 2009 01:08     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
moja córka jest z lipca i nigdy nie miałam problemów, pozostałe dzieci też sa sprzed września (druga córka jest ze stycznia)
Profil
PW Email Cytuj
Kala 
Wysłany: Wto Sty 13, 2009 14:31     


Dołączyła: 17 Paź 2008
Skąd: Zabrze
Skoro jest z lipca to nie ma problemów. Chodzi mi o dzieci urodzone od września do grudnia, kiedy to z dniem 1 września nie mają jeszcze ukończonych pełnych 3 lat. A zasugerowanie o rozwodzie usłyszałam w państowym przedszkolu, bo samotnym łatwiej. Nie wyssałam sobie tego z palca.
Faktem jest, że na starcie drogi życiowej, juz jest dykryminacja wiekowa.
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Wto Sty 13, 2009 15:37     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Kala, widzę, że też z Zabrza jesteś, powiedz w jakim przedszkolu Ci powiedziano, że nie przyjmą Ci dziecka z powodu wieku?

Sam w zeszłym roku wypisywałem podanie o przyjęcie do przedszkola i pomimo tego, że mój syn jest dopiero z listopada nie miałem z tym najmniejszych problemów. We wniosku wpisujesz 3 przedszkola które najbardziej Ci odpowiadają i do któregoś z nich na pewno przyjmą twoje dziecko. (Mojego syna przyjęli do drugiego w kolejności).

Pomimo tego, że statystycznie w Polsce brakuje miejsc w przedszkolach to Zabrze jest wolne od tego problemu i jeszcze nie słyszałem aby komuś odmówiono.
Są też przedszkola prywatne w których opłaty są niewiele większe.
Profil
PW Email Cytuj
Kala 
Wysłany: Sro Sty 14, 2009 12:35     


Dołączyła: 17 Paź 2008
Skąd: Zabrze
Ja zamierzam zapisać dziecko do gliwickiego przedszkola, bo tutaj pracuję. A w jednym z przedszkoli w Gliwicach usłyszałam taką, chyba w żartach, "propozycję", z której nie skorzystam.
Orientowałam się już w prywatnych przedszkolach i tam nie ma rzeczywiscie takich problemów.
Ostatnio zmieniony przez Kala Sro Sty 14, 2009 12:36, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Kala 
Wysłany: Wto Lut 03, 2009 14:28   Przedszkolaki  


Dołączyła: 17 Paź 2008
Skąd: Zabrze
Chciałam się Was zapytać, co sądzicie o takim obecnie przepisie: teoretycznie nie ma rejonizacji w przedszkolach, ale o miejscu w przedszkolu decyduje miejsce zamieszkania tzn. że dzieci gliwickie mogą być zapisywane do gliwickich przedszkoli, ale nawet jeśli zapisane zostaną do zabrzańskiego, bo tam np. pracują rodzice, to sie nie dostaną iodwrotnie również. Mieszkam w Zabrzu, a pracuję w Gliwicach. chciałam zapisać dzieciątko do państwowego przedszkola (prywatnych to nie dotyczy) jak najbliżej miejsca mojej pracy w Gliwicach i ... nie da się. To znaczy jest taka możliwość w razie wolnych miejsc, ale tych miejsc nie ma, bo jest wyż. Czy nie uważacie tego za głupotę? Czy nie powinno się iść rodzicom i dzieciom na rękę i dać im możliwość wyboru, do jakiego przedszkola chcą posłać dziecko niezależnie od miejsca zamieszkania?

[ Komentarz dodany przez: khaman: 3 Luty 2009, 15:28 ]
Następnym razem dopisuj sie do tego tematu a nie twórz setki nowych o przedszkolakach
Profil
PW Email Cytuj
Mamma20 
Wysłany: Wto Lut 03, 2009 15:14     



Imię: Agnieszka
Dołączyła: 18 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Totalna głupota jak dla mnie...Przecież ciężko będzie rodzicowi pracującemu w Gliwicach mieszkającemu w Zabrzu odbierać w 5 minut po pracy dziecko w Zabrzu z przedszkola...Nudzi się już im totalnie...Nie mają co robić na tych stołkach swoich to kładą ludziom kłody pod nogi,a co tam,żeby nam zbyt łatwo nie było :zdegustowany: :zdegustowany:
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Lut 04, 2009 14:54     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Kala, skąd ty bierzesz takie rzeczy ? gdzie taki przepis znalazłaś, czasami mam wrażenie ze mieszkasz na innym kontynencie.
Jest coś takiego jak "Karta zapisu dziecka do przedszkola" zaznacz się w niej m.in przedszkole pierwszego wyboru, czyli takie do którego z różnych względów chcesz by dziecko chodziło i jeszcze dwa inne. W dalszej części tego formularza zaznaczasz czy przedszkole pierwszego wyboru jest blisko i jak blisko Twojej pracy, domu, czy osób które będa dziecko odbierać, ponieważ jest również pytanie o twoją pracę(gdzie pracujesz, ile godzin) to nie skierują twojego dziecka gdzieś do odległego przedszkola.
Jeszcze jedno, jako pracująca mama Twoje dziecko jest, że tak powiem, bardzie opłacalnym przedszkolakiem niz dziecko osoby niepracującej, bo prawdopodobnie Ty zapiszesz dziecko do przedszkola również na godziny za które Urząd Miasta nie płaci :)
W tamtym roku rekrutacja do przedszkola była prowadzona m.in za pośrednictwem tej strony, nie wiem czy w tym roku tez tak będzie w w w przedszkola-gliwice.silvermedia, p l
Profil
PW Email Cytuj
Kala 
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 06:59     


Dołączyła: 17 Paź 2008
Skąd: Zabrze
Skąd biorę takie rzeczy? Dzwoniłam na przykład do Urzędu Miejskiego w Zabrzu do Wydziału Oświaty. Zapraszam.
Rozmawiałam z dyrektorkami przedszkoli w Gliwicach. Każdy mi powiedział, że w państwowym przedszkolu, że w pierwszej kolejności są przyjmowane dzieci z danego miasta, bo miasto np. Gliwice dostaje na nie dopłatę w wysokości 277 zł z budżetu, a okolo. 300 zł płaci rodzic. Natomiast na zabrzańskie dziecko takiej opłaty nie ma i musiałabym płacić obie. Wystarczy podzwonić, popytać i stąd wiem. Teraz jest wyż demograficzny, więc każdy "bije" sie o przedszkole i nie ma wolnych miejsc nigdzie.
Więc wydaje mi się, choć może jestem w błędzie, że jednak nie zyje na Marsie tylko na Ziemi. I wystarczy sie popytać, żeby wiedzieć jak to jest z tymi przedszkolami.
Widziałam kartę zapisu do przedszkola. Orientuję się w tych sprawach bardoz dobrze. Ale jest jak jest i wystarczy podzwonic po urzędach.
Ostatnio zmieniony przez Kala Czw Lut 05, 2009 07:00, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Lut 05, 2009 23:13     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
to w takim razie przedszkole mojego dziecka jest z Marsa :niepewny:
Profil
PW Email Cytuj
Kala 
Wysłany: Pią Lut 06, 2009 07:18     


Dołączyła: 17 Paź 2008
Skąd: Zabrze
Słuchaj, chcesz, to wierz, nie chcesz, nie wierz. Rozmawiałam z urzędnikami. Jest jak jest. nie wierzysz mi, zadzwoń. Sprawdź. Ale wiem, o czym mówię.
A tak poza tym, to jeśli masz stałe zameldowanie w Gliwicach i dziecko chodzi do gliwickiego rpzedszkola, to żaden problem. Ja jestem z Zabrza i chcę, żeby państwowo w Gliwicach chodził - niemożliwe. Zadzwoń sobie np. do przedszkola nr 4 w Gliwicach, a usłyszysz od dyrektorki, to samo co ja tu mówię.
a tak poza tym to do jakiego przedszkola chodzi Twoje dziecko?
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sob Lut 07, 2009 19:50     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Kala napisał/a:
Zadzwoń sobie
nie jest mi to już do niczego potrzebne, mam przedszkole, z którego jestem zadowolona od 15 lat, trójka moich dzieci do niego chodziła, jak również i dzieci z różnych części Gliwic jak i spoza Gliwic. To przedszkole mieści się na ul. Brzozowej
Profil
PW Email Cytuj
Kala 
Wysłany: Czw Lut 19, 2009 13:15     


Dołączyła: 17 Paź 2008
Skąd: Zabrze
Dzwoniłam do przedszkola na Brzozowej. W zeszłym roku dzieci spoza rejonu mogły tam być zapisane, a w tym roku Pani Dyrektor powiedziała, że mają marne szanse i opłata wtedy wyniesie około 500 zł - to jej słowa. To w prywatnym mam juz taniej. A niby nie ma rejonizacji. Szkoda, że dzwoniąc do każdego przedszkola w Gliwicach słyszę, że dziecko z Zabrza nie ma szans. Przykre to jest, bo nie każdy rodzic pracuje w swoim miejscu zamieszkania.
Profil
PW Email Cytuj
Bea.tka 
Wysłany: Sro Kwi 08, 2009 19:25     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
Pieknie dzis były wyniki rekrutacji do przedszkoli niestety moja Zuzia nie dostała sie do wybranego przedszkola ... fatalnie grupa liczy niby 25 osób wiec dlaczego na liscie było tylko 16 dzieciaków ;/
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Kwi 08, 2009 22:07     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
D_y_s_z_k__a, w jakim przedszkolu ?
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008