Poprzedni temat «» Następny temat
Tradycja - Wychowanie
Autor Wiadomość
nemo1125 
Wysłany: Sro Gru 26, 2007 01:55     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
trunks napisał/a:
Polak = katolik.....taka jest prawda
O cholera! Chyba właśnie zostałem wykluczony z mojego narodu.
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Sro Gru 26, 2007 15:27     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
źle sie wyraziłem....chodzilo mi o to, ze wiekszosc Polaków to katolicy oraz tradycje tej wiary są związane z kształtowanem sie naszego narodu. Oczywiście są tez wyjątki, wiadomo przecież, ze niektórzy zmieniają wiare.....są oni Polakami, jesli nimi byli i czują sie nadal...
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Sro Sty 02, 2008 22:01     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Tradycja-to nie tylko religia, to nie tylko swieta i zwiazane z nimi obrzedy.

Dla mnie to tez wklejanie zdjec to albumu, pamiatki przechowywane z dziecinstwa....takie przenoszenie z dziada pra dziada wiele rodzinnych przedmiotow....szukania swoich krewnych....to takze wiaze sie z tradycja-rodzina tradycja, ktora kolejne pokolenie przekazuje nastepnemu.
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Sro Cze 04, 2008 09:38     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
No właśnie przy okazji śmierci 2 chłopców, rozgorzała dyskusja o wychowaniu. Czy faktycznie żeby dorównać rówieśnikom, mieć najnowsze adidasy, trzeba kraść? A może to presja rówieśników? Fakt kiedyś tego nie było, byliśmy inaczej wychowani.
Profil
PW Email Cytuj
Morqana 
Wysłany: Sro Cze 04, 2008 10:52     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
khaman dla takich mlodocianych kradzież jest najłatwiejsza. Bez pracy mają pieniądze, za które mogą firmowo się ubrać, że tak powiem "zaszpanować" nowym modelem telefonu. Widza pogoń za pieniędzmi rodziców, którzy czasem robią ponad 12h, żeby dzieci miały co jeść. Oni jednak wolą tańszą formę "zarobku". TO trochę chore, chociaż sama nie wiem jak to jest, gdy nie ma co do garna włożyć. Mnie jednak nauczono zarabiać pieniądze pracą i szanować wartośc pieniądza... zarobionego, a nie ukradzionego. Szkoda, że teraz za pieniadzę małolaty potrafią nawet oddać swoje ciała... To dopiero jest straszne :(
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Sro Cze 04, 2008 21:22     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
takie jest wlasnie to dzisiajsze pokolenie, a to w duzej czesci wina rodziców, którzy swoja młodość przezywali pod koniec komuny i na początku lat 90-tych - wtedy zawszły duze zmiany w społeczeństwie, wazna stała sie kasa, bo i było co za nią kupowac, nie to co za komuny. Konkurencja na rynku pracy spowodowała, ze wielu rodzicow nie mialo czasu dla dzieci, wiec wychowywaly sie one na innych (powiedzmy sobie niekorzystnych) wzorcach podpatrzonych w TV, na filmach, w necie, od kolegów...
Tak jak widze dzisiejszych gimnazjalistów, to jest to porażające.....prawie żadnych zasad, tylko kasa, lans i sex im w głowie....co w połączeniu jeszcze z lenistwem daje nam kradzieże, napady itp.....
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 00:37     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
jak to miło poczytać osób które guzik wiedza o wychowaniu dzieci, gdyż ich nie mają :zdegustowany:
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 07:26     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
cholera, ja nie pisze jak wychowywać, tylko o tym co widze i jakie sa moje wnioski co do przyczyn tego stanu rzeczy...
aha i prosze o merytoryczne argumenty ;)
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 08:18     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Haha kisia, to samo pomyślałem :P Ale kiedyś wygłaszałem podobne opinie, teraz wiem, że każde kolejne pokolenie ma podobne zarzuty wobec młodszego i ich rodziców, zazwyczaj nie poparte żadnymi potwierdzonymi argumentami więc patrzę na to z przymrużonymi powiekami. :]
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 08:20     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
MorQaNa napisał/a:
"zaszpanować" nowym modelem telefonu
trunks napisał/a:
prawie żadnych zasad

Cóz zmieniają się czasy zmieniły się i wartości.
kisia napisał/a:
jak to miło poczytać osób które guzik wiedza o wychowaniu dzieci, gdyż ich nie mają :zdegustowany:

A skąd wiesz że nie mają? :P Może się nie przyznają po prostu ;) Poza tym trunks pisze co widzi a nie jak by wychowywał. :P
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 14:55     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Nasi rodzice nie mieli tego co by mielismy w dziecinstwie, my zas nie mielismy tego co maja nasze dzieci...ot kolej rzeczy.

Swiat idzie do przodku, wiec dlaczego kolejne pokolenie ma stac w miejscu ?

Dobre wychowanie nie zalezy do pelnego portfela lub srebnego auta....to cos jest w nas, to co widzimy w domu, to co przekazuja nam rodzice.
Profil
PW Email Cytuj
Morqana 
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 21:19     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
kisia napisał/a:
jak to miło poczytać osób które guzik wiedza o wychowaniu dzieci, gdyż ich nie mają


Co to ma do rzeczy ? Mam swoje zdanie i je wyrażam. Widze osoby, ktore wychowuja tak a nie inaczej swoje dzieci i mam prawo wyciągać wnioski, wiec skąd ta zniesmaczona mina?? :zdziwko:



Szamanka napisał/a:
wiec dlaczego kolejne pokolenie ma stac w miejscu ?


Zależy co kryje się pod takim zdaniem. Stać w miejscu, w jakim sensie?

Cytat:
to co widzimy w domu, to co przekazuja nam rodzice.


Dokladnie! Tylko wlasnie wielu rodzicow harując jak woły zapomina o tym, że wychowanie dzieci jest o wiele ważniejsze. No, ale każdy cos innego stawia na I miejscu :]
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 22:58     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
MorQaNa napisał/a:
Tylko wlasnie wielu rodzicow harując jak woły zapomina o tym, że wychowanie dzieci jest o wiele ważniejsze

nie tyle co zapomina, co po prostu nie ma wyboru, bo za cos trzeba żyć...w tym przypadku ok, ale jak ktos juz ma w miare dobrą sytuacje, a tylko na swoją kariere zawodową patrzy to juz niedobrze....
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 00:58     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
MorQaNa napisał/a:
wiec skąd ta zniesmaczona mina??
coś czuję, że walniesz focha ale pogadamy za 10 lat :)
Profil
PW Email Cytuj
Morqana 
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 11:09     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
trunks napisał/a:
a tylko na swoją kariere zawodową patrzy to juz niedobrze....


A przecież bardzo dużo takich osób jest, coraz więcej patrzy na to, żeby dziecku zapewnić najlepsiejsze, najdroższe i cholera co wie jeszcze, zapominając, że to tylko materia :/


nemo1125 napisał/a:
coś czuję, że walniesz focha ale pogadamy za 10 lat :)


Owszem pogadamy. Ja mówiłam o wychowaniu jakie ja widzzę stojąc z boku i jak mnie wychowano i tyle:) Może za 10, 20 lat mi się to zmieni, ale jestem pewna, ze nie będę stawiała pięniedzy wyżej niż dzieci o_O
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Pią Cze 06, 2008 11:12     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
MorQaNa napisał/a:
nie będę stawiała pięniedzy wyżej niż dzieci
i chwała Ci za to :]
Profil
PW Email Cytuj
Jacek_s 
Wysłany: Wto Cze 17, 2008 11:17     



Imię: Jacek
Dołączył: 16 Gru 2006
MorQana : "nie będę stawiała pięniedzy wyżej niż dzieci"
Nie chce byc taki jak wszyscy ze zaraz krytyka, ale chcialbym Ci to Twoje zdanie PRZYPOMNIEC za 10 lat.
(nie wiem ile masz lat nie wiem czy jestes jeszcze uczaca sie czy juz pracujaca.
Pienadze PACHNA sa kuszace. I nie weze ze w to co napisalas.

Jednak otworzylem ten temat "Tradycja- wychowanie" z innego powodu teraz go zaprezentuje :
W stanach juz male dzieci sa wychowywane ze to kobieta przejmuje inicjatywe. Tam juz dzieci sa uczone ze to kobieta przyjezdza po faceta na odpowiednik polekij studniowki. Ogolnie aby to one wychodzily z inicjatywa. Myslicie ze to sie tu w polsce przyjmie ? Przeciesz coraz wiecej polek chce kariery awansow i pieniedzy co nie morkana ? To one chca byc strona dominujaca.
Profil
PW Email www Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Wto Cze 17, 2008 11:50     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
wychowanie wychowaniem, tradycje tradycjami, charakter charakterem...

3 rozne cechy ktore skladaja sie w jedna "kupe"

kobiety przejmuja inicjatywe...hmmm...to czemu to ja zawsze staram sie przepuscic kobiete w drzwiach ... a nie kobieta mnie ? czemu to facet zaprasza kobiete na kolacje a nie kobieta faceta ?czy tez to akurat facet obdarowywuje kobiete kwiatami a nie kobieta jego?:P feministki krzycza chcemy rownouprawnienia ... chcemy przejmowac inicjatywe ... a jak to wyglada w naprawde ? po co robic tyle zamieszania ? nie wazne czy mama corke wychowywala na przyslowiowa kure domowa ... czy na "pania szefowa" w zaleznosci od charakteru to dziewczyna sama bedzie wiedziala jaka rola jej najbardziej odpowiada ... takie an sile zastanawianie sie kto ma przejac inicjatywe jest moim prywatnym zdaniem "bes sensu" ...

prawda jest taka (przynajmniej tak mi sie wydaje ... a jesli nie to widocznie moja filozofia zyciowa poszla sie wlasnie.... i skocze z mostu bo moje idealy legly w gruzach) ze stosunek facetow do kobiet jest na pewno inny ... niz np faceta do faceta czy tez kobiety do kobiety... szanujemy je ... kochamy ... dbamy ... i staramy sie sprostac ich oczekiwania...nie zawsze sie to udaje...kobiety odwdzieczaja sie tym samym ... mozna tu przytoczyc cos takiego jak "kult kobiety"

przeciez nie mozna im zabronic "wychodzenia z inicjatywa" tylko niech nadal beda przy tym kobiece :)

a co do samego wychowania...choc jak tu ktos napisal ...mlodzi ludzie nie powinni sie wypowiadac bo coz oni moga wiedziec o zyciu :niepewny: to nawet nie chodzi o sama role rodzica...

bo nawet najlepsza szkola wychowania ... poswiecanie czasu / czytanie do poduszki / spacerki / zawsze odprasowane spodenki koszulki / wpajanie dobrych manier / trzymanie pod przyslowiowym kloszem .... pojdzie sie (cenzura) ... gdy dziecko nagle wyskoczy z pod klosza rodzicow...i zacznie "zyc wlasnym zyciem" a wowczas juz nie ma zmiluj...

jak dla mnie to nie jest kwestia wychowania ... tylko kwestia autorytetu ... tylko zeby ten autorytet pamietal ... co oznacza to slowo i co z tym jest zwiazane...bo jak mu sie kiedys zapomni...to bedzie zima
Profil
PW Email Cytuj
Morqana 
Wysłany: Wto Cze 17, 2008 19:10     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
Jacek_s napisał/a:
ale chcialbym Ci to Twoje zdanie PRZYPOMNIEC za 10 lat.


Proszę bardzo. Nie zmieniam zdania co tydzień,czy dwa. O ile jeszcze na tym forum będęto proszę bardzo.

Jacek_s napisał/a:
Pienadze PACHNA sa kuszace. I nie weze ze w to co napisalas.


Co to ma do rzeczy ? Widocznie spotykałeś się z ludźmi, dla których były one baaardzo istotne. To nie moja wina, zresztą to, czy Ty w to nie wierzysz, czy ktoś inny nie bardzo mnie interesuje. Wyrażam swoje zdanie.

:]
Jacek_s napisał/a:
W stanach juz male dzieci



Przypomne, że jesteśmy w Polsce.

p4cz3k napisał/a:
mlodzi ludzie nie powinni sie wypowiadac bo coz oni moga wiedziec o zyciu :niepewny:


Właśnie, ze powinni się wypowiadać, mimo wszystko, mimo tego, że nie są rodzicami maja prawo. Przecież widzimy (sorry, ze sie wypowiadam za all), to mzoe inaczej. Widze innych, starszych ludzi, ktorzy wychowuja sw3oje pociechy i mam prawo miec na ten temat zdanie.

p4cz3k napisał/a:
gdy dziecko nagle wyskoczy z pod klosza rodzicow...i zacznie "zyc wlasnym zyciem" a wowczas juz nie ma zmiluj...


Może nie ma zmiłuj, ale przez wychowanie rodziców, będzie pamiętało zasady, obowiazki, jakie mialo nalozone, to wszystko chyba nie pojdzie się ***** , co ?
Profil
PW Email Cytuj
Jacek_s 
Wysłany: Wto Cze 17, 2008 23:17     



Imię: Jacek
Dołączył: 16 Gru 2006
MorQana : ja otaczam sie takimi ludzmi ale im wierze kasa zalatwia PRAWIE wszytko. Nie pomoze tylko w jednym istotnym znaczeniu ale wszytko inne pod pieniadz jest ustawione.
Profil
PW Email www Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008