Poprzedni temat «» Następny temat
Trend Antypolski
Autor Wiadomość
Jacek_s 
Wysłany: Sro Paź 24, 2007 18:41   Trend Antypolski  



Imię: Jacek
Dołączył: 16 Gru 2006
We wczorajszym programie informacyjnym.
Niemcy : kanclerz andea merklel chwali i popiera starania o zbudowanie "centrum wypendzonych". Biedni niemcy musieli upuscic swe domy bo ci paskudni polacy ich wypendzili.
Wschod : Powstal film z wielim rozmachemi pompa robiony jak to chyba ukraina uwalnia sie z rak polskiego okupanta. Czas w jakim akacja sie toczy 1612 rok.
Luda co sie dzieje ??
P.S. Niesadze aby ten film u nas byl puszczany ale jak bedzie to pujde Pozatym tam na ukrainie wszytkie kina to puszcaja.
Profil
PW Email www Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Sro Paź 24, 2007 21:05     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
Jacek_s napisał/a:
Luda co sie dzieje ?

a co sie ma dziac ? norma samo zycie ....
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Sro Paź 24, 2007 21:14     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Jacek_s napisał/a:
Powstal film z wielim rozmachemi pompa robiony jak to chyba ukraina uwalnia sie z rak polskiego okupanta. Czas w jakim akacja sie toczy 1612 rok.
Nie Ukraina tylko Rosja i nie wiem czemu się tak oburzasz? Przecież to fakt historyczny, tak było i już. Polacy według Ciebie to zawsze święci byli? Naród wybrany czy co?
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Czw Paź 25, 2007 12:01     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
Jacku. Co do naszych problemów z rosją to poszukaj choćby o takim naszym elekcyjnym królu Stefanie Batorym
Przez wielu uznawany jest za "BEST OF"

Popatrz choćby na okres wojen z rosją od 1579r. Był władcą na tyle mądrym(geniuszem by rzec można) że dał radę odciąć całą armię rosyjską oraz podpisać traktat pokojowy korzystny dla nas odzyskując na jego mocy Inflanty i Połock a co za tym idzie spowolnić rozwój niepomyślnych dla polski wydarzeń o całe 100lat bo już pozostali władcy z niewielkimi wyjątkami to były same dupy które upupiły polskę na miękko.

Zaś co do sprawy niemców wygnanych po 45 roku....to kij im w oko. W czasie okupacji mieli zysk z faktu że była okupacja. Więc niech się w ten swój faszystowski odwłok cmokną i poczytają historią z okresu 1939-45 i basta.
Profil
PW Email Cytuj
prokapitalizm 
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 14:35   Wzrost antypolonizmu?  


Dołączył: 07 Lip 2009
W ostatnim czasie obserwujemy, niczym nieuzasadniony, wzrost antypolonizmu. Poczynając od tak niepokojących zjawisk, jak polskie obozy pracy we Włoszech, poprzez ataki na naszych rodaków na wyspach brytyjskich, włączając morderstwa na tle narodowym, kończąc na nieustannych żądaniach środowisk żydowskich wzywających polski rząd do wypłaty odszkodowań za holocaust, którego to nie my byliśmy sprawcami. Za opieszałość karci się nas generowaniem krzywdzących nas sformułowań w prasie światowej typu: polskie obozy zagłady, czy polski holokaust. Wszsytkie te fakty budzą ogromny niepokój, dlatego powstało h t t p;//w w w polishaction.org/poszukujemy-wspolpracownikow.html]PolishAction.org
Profil
PW Email www Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 15:43     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
prokapitalizm, zmień leki bo te nie działają :wstyd:
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Lip 07, 2009 21:33     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
to nie antypolonizm tylko niewiedza i ignorancja....nie wiem co lepsze -_-
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Nie Lip 12, 2009 22:51     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
trunks napisał/a:
to nie antypolonizm tylko niewiedza i ignorancja....nie wiem co lepsze -_-


Ja raczej powiem że to jest nasza własna wina.
1/. pchamy sie tam gdzie nas nie chcą
2/. nie umiemy postawić jasno spraw ( nasi politycy)
3/. nasi politycy to co byście nie mówili banda xxxxx bez szkoły
4/. same afery niema dnia by jakiś syf nie wypływał na powierzchnie
5/. nie umiemy gospodarzyć ( forsa unijna nam ucieka przez palce)
6/. popieprzone przepisy pisane pod ćwoków w danej kadencji a uderzające w naród
7/. wieczne niesnaski na szczytach
8/. masa imbecyli zasiadających w ławach sejmowych
9/. państwo zamiast chronić własne struktury rozpieprza wszystko jak leci.
10/. debilizm projektantów widoczny na każdym punkcie ( polecam droge w kierunku Orzesza ( co za debil te zatoczki projektował)
11/. zamiast ciąć koszta to koszta rosną
12/. rozbuchana administracja
13/. zresztą nawet naród jest głupi ( co 4-y lata popieprza do urn wybierając wciąż tych samych złodzei wiecznie mamiony bujdami o ...no właśnie o czym )
14/. brak mocy wykonawczej
15/. prawo tak dziurawe że trzeba być ostatnim debilem żeby nie zauważać wad (praktycznie każdy przepis polski można w strasborgu zaskarżyć i mam sie to wygrane)
16/. politycy ponad prawem ( wykroczenia drogowe)
17/. Święci nietykalni Solidarności( każdy wie o co chodzi) - jesli się bronią to cóż coś jest w tych wszystkich teczkach
18/. Złodziejski system emerytalny - Czy Wam sie wydaje że ZUS i II-i filar Was zabezpieczy na starość.....buuulszit bedziecie klepać biedę (ZUS wiecznie zalega z przekazywaniem składek do II-o filaru i to na straszliwe sumy)
19/. służba zdrowia... podobno odprowadzamy wszyscy zdrowotne tylko czemu do ciężkiej xxxx za każdy zabieg bulimy jak za zborze
20/. po jakiego grzyba babrzemy się w bagnie przeszłości
21/. wiecznie celebrujemy coś co było a nie jest

Czy mam dalej wymieniać???

I na koniec ... wszystkie ale to wszystkie stanowiska obsadzone przez dziadów którzy na bank mieli książeczkę PZPR-u

Na koniec coś ze słów Bismarcka
Polakom wystarczy dać władze... sami się wykończą.


PS.
Tak jestem podk...yna tą sytuacje ale kocham ten kraj za Mazury za Bieszczady za Beskidy i za Tatry.
Zresztą jak Józef Piłsudski powiedział
Naród wspaniały, tylko ludzie chuje.


MY NIE MAMY W?ASNEGO "JA" PO PROSTU
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 06:36     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
MacSen napisał/a:
MY NIE MAMY W?ASNEGO "JA" PO PROSTU

nie wszyscy tacy są, problem w tym, ze brak u nas elit i to od wielu lat, wlasciwie począwszy od zaborów. Wielu zacnych ludzi musialo w ciągu ostatnich 200 lat opuscic ten kraj z różnych przyczyn - a plebs pozostał...
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 08:29     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
trunks napisał/a:
MacSen napisał/a:
MY NIE MAMY W?ASNEGO "JA" PO PROSTU

nie wszyscy tacy są, problem w tym, ze brak u nas elit i to od wielu lat, wlasciwie począwszy od zaborów. Wielu zacnych ludzi musialo w ciągu ostatnich 200 lat opuscic ten kraj z różnych przyczyn - a plebs pozostał...


Ale Trunks...nie trzeba być szlachtą żeby być rozsądnym. Ale ten naród to (niestety mam racje) w większości masa głupoli. Co 4-y lata głosują i ciągle g......o mają z tego jest tylko coraz "śmieszniej" dzieje.
Niedawno przecież były wybory do UE i co znów durnie polecieli i głos oddali na te same komunistyczne mordy... a mordy ledwo zostały wybrane juz zamiast spraw poważnych o stołki się biją/biły I co to nazwiesz rozsądkiem?
Wogóle jak mi śp. dziadek mówił... Bóg odbiera najpierw rozum potem resztę... i to się sprawdza :]

Ja osobiście nie chcę stąd uciekać/wyjeżdżać tylko kurrrr...... ludzie i przepisy mnie do tego zmuszają.
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 14:05     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
na wsiach ludzie ciemni...no comments
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 18:08     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
trunks napisał/a:
na wsiach ludzie ciemni...no comments


Bo są jak "święte krowy" - dotacje unijne, rekompensaty strat po klęskach żywiołowych (mimo braku ubezpieczeń) i KRUS
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Lip 13, 2009 21:28     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
odszkodowania po kleskach to wyjątki, ale KRUS powinni zreformowac - obecnie jest wielu naciągaczy ! (sam znam takich, ktorzy w miescie mieszkają i nie robią na roli, a sa w krusie bo tam pare ha ktos im przepisał).
Mentalnosc zmienia sie powoli - nasze pokolenie jest inne, bo wielu idzie na studia, nie ma juz tej zasciankowosci, za parenascie lat bedzie dobrze ;)
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Wto Lip 14, 2009 13:21     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
trunks napisał/a:
odszkodowania po kleskach to wyjątki


Trunks..ale co mnie obchodzi że jakiś wieśniak się nie ubezpieczył lub postawił chałupę na terenie zalewowym...co ślepy był??? Z jakiej paki on dostanie kase za powódź /pożar/wichurę od rządu a ja muszę się ubezpieczać żeby jakiekolwiek odszkodowanie dostać
To dotyczy każdego... odszkodowanie powinno być tylko przy istniejącym ubezpieczeniu. A nie że Polska Caritas. Chcieliśmy demokracji to ją czyńmy a nie że mieszamy komunę z demo i wychodzi z tego jakieś "Bóg wie co".
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Lip 14, 2009 21:17     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
odszkodowania tylko przy medialnych sprawach rząd "rozdaje", jak wiele chałup naraz rozwali, a zresztą czesto tylko premier czy prezydent przed kamera sie deklarują, a potem i tak wał z tego jest...
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Wto Lip 14, 2009 23:37     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
trunks napisał/a:
odszkodowania tylko przy medialnych sprawach rząd "rozdaje", jak wiele chałup naraz rozwali, a zresztą czesto tylko premier czy prezydent przed kamera sie deklarują, a potem i tak wał z tego jest...


No ale nie zmienia to faktu że ludzi tak durnym gadaniem do wściekłości doprowadzają buraczane łby.

Zaś osobiście... nie żal mi podtopieńców doskonale każdy z nich wiedział gdzie bude swoją stawiał lub ma zamiar postawić. ( a trzeba być zdrowo szurniętym by dom nad brzegiem rzeki stawiać)
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Czw Lip 16, 2009 00:07     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
MacSen napisał/a:
zresztą nawet naród jest głupi
wypraszam sobie.a pod reszta sie podpisze. Pilsudski powiedzial kiedys, ze "...Nasz Narod jest piekny, tylko Ludzie sa chujowi..." i z tym sie zgodze. MacSen, wsrod Polakow na emigracji,ktorych mialem okazje poznac, panuje opinia, ze "Polak polakowi wilkiem"...
MacSen napisał/a:
Zaś osobiście... nie żal mi podtopieńców
...
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Czw Lip 16, 2009 08:42     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
krystian napisał/a:
MacSen napisał/a:
Zaś osobiście... nie żal mi podtopieńców
...


Krystian nie wyrywaj zdań z kontekstu ( najtańsze ubezpieczenie od zdarzań losowych w tym powodzi to około 500pln na rok)

Zaś czy naród głupi... jak najbardziej. Jak się im mówi o ubezpieczeniach to jedyne co słyszałem i słyszę*...że" ee to mnie się nie przytrafi" a potem larum i płacz zgrzyt.
I tak co roku...i co to wg. Ciebie świadczy o mądrości ???


*Owszem pracuję jako serwis ale główny profil firmy to finanse/ubezpieczenia
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Pią Lip 17, 2009 09:13     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
MacSen napisał/a:
*...że" ee to mnie się nie przytrafi" a potem larum i płacz zgrzyt.
I tak co roku...i co to wg. Ciebie świadczy o mądrości
oczywiscie, ze nie. nie wyobrazam sobie kupic jakiejkolwiek nieruchomosci i jej nie ubezpieczyc. ale stwierdzanie, ze nie jest ci ich zal bo wiedzieli gdzie stawiaja domy jest bezdusznym stwierdzeniem. rownie dobrze moglbys powiedziec, ze "dobrze im tak". moze kogos nie bylo stac na ubezpieczenie, moze ktos nie wiedzial, ze na tym terenie moze cos takiego wystapic. w 2007 roku pamietam, ze opisywana byla historia pewnego strumyczka (za duzo powiedziane) bo wygladalo jakby tam ktos kran odkrecil. zeby ten strumyczek przejsc w poprzek nawet nie trzeba bylo przeskakiwac. podczas powodzi w 2007 z tego malego strumyczka zrobil sie rwacy potok. zniszczyl kilka domow i zabil 2 osoby. sa tez ludzie, ktorzy mieszkaja tam od pokolen, nie stac ich na placenie ubezpieczenia i pewnego dnia traca swoj caly dobytek. 500 zl na rok powiadasz...gdyby zyla moja babcia to chetnie bym ci dal jej nr telefonu zebys jej to zaproponowal. uslyszalbys moze pierwszy raz o realiach w jakich zyja niektorzy ludzie. 600-700zl na miesiac, a ty mowisz, 500zl rocznie za ubezpieczenie domu?? podstawowe. moze napisz co ono obejmuje. posiadanie wlasnej nieruchomosci nie swiadczy o milionach na koncie.
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Pią Lip 17, 2009 12:30     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
krystian napisał/a:
oczywiscie, ze nie. nie wyobrazam sobie kupic jakiejkolwiek nieruchomosci i jej nie ubezpieczyc. ale stwierdzanie, ze nie jest ci ich zal bo wiedzieli gdzie stawiaja domy jest bezdusznym stwierdzeniem.


A to pojedź sobie w stronę Raciborza domy postawione w pobliżu baypasu Odry na terenie który Niemcy przeznaczyli tylko na pastwiska( bo im tam zalewało rokrocznie ) … to jest mądre???

krystian napisał/a:
rownie dobrze moglbys powiedziec, ze "dobrze im tak". moze kogos nie bylo stac na ubezpieczenie, moze ktos nie wiedzial, ze na tym terenie moze cos takiego wystapic.


Weź nie rób sobie żartów … jak nie wiedział. Jeszcze raz się odwołam do okolic Raciborza.

krystian napisał/a:
w 2007 roku pamietam, ze opisywana byla historia pewnego strumyczka (za duzo powiedziane) bo wygladalo jakby tam ktos kran odkrecil. zeby ten strumyczek przejsc w poprzek nawet nie trzeba bylo przeskakiwac. podczas powodzi w 2007 z tego malego strumyczka zrobil sie rwacy potok. zniszczyl kilka domow i zabil 2 osoby. sa tez ludzie, ktorzy mieszkaja tam od pokolen, nie stac ich na placenie ubezpieczenia i pewnego dnia traca swoj caly dobytek.
,

No to żeś pojechał … to że ktoś się zbudował nad strumykiem ( i to jeszcze górskim) to już jego głupota i krótkowzroczność. Przyjrzyj się Wiśle w górnym biegu w czasie deszczu … kto zdrowy umysłowo ( dobra trzeźwy) stawia dom nad rzeką/strumieniem etc. Ale skoro ktoś buduje tak domy no to sorry sam sobie przygotowuje tragedie.
Zaś co do tych żyjących od pokoleń....jesli Nil nie wylał rok temu i dwa lata temu to co nie wyleje w tym roku???


krystian napisał/a:
w 2007 roku pamietam, ze opisywana byla historia pewnego strumyczka (za duzo powiedziane) bo wygladalo jakby tam ktos kran odkrecil. zeby ten strumyczek przejsc w poprzek nawet nie trzeba bylo przeskakiwac. podczas powodzi w 2007 z tego malego strumyczka zrobil sie rwacy potok. zniszczyl kilka domow i zabil 2 osoby. sa tez ludzie, ktorzy mieszkaja tam od pokolen, nie stac ich na placenie ubezpieczenia i pewnego dnia traca swoj caly dobytek.
,

500 / 365 = 1.36/dzień a za tą sumę niczego poza jedną bułką nie kupisz.
Zresztą proszę Przybliżone koszty ubezpieczenia domu i mieszkania (od ognia i innych zdarzeń losowych):
• Hestia w pakiecie H7 wynosi 250 zł)
• Signal Iduna 222 zł,
• UNIQA 250 zł,
• Europa 270 zł,
• Aviva 283 zł,
• Concordia 305 zł.
I co to nadal twierdzisz drogo zwłaszcza że są to dane na maj 2009 dla domu parterowego o wartości około 100~200.000 i majątku ruchomym 20.000 postawionym na terenie zagrożonym zalaniem lub podmyciami.


krystian napisał/a:
moze napisz co ono obejmuje. posiadanie wlasnej nieruchomosci nie swiadczy o milionach na koncie.


Marzyciel … weź sobie sam załatwiaj OWU ja nie Caritas
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008