Poprzedni temat «» Następny temat
Ciąża/poród/połóg
Autor Wiadomość
Aessa 
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 14:29   Ciąża/poród/połóg  



Imię: Paulina
Dołączyła: 21 Maj 2007
Skąd: Gliwice
Jak powszechnie wiadomo dziecko może wyjść na świat naturalnym sposobem lub przez cesarskie cięcie. Co wiecie na temat obu tych sposobów i który polecacie? A może coś z własnego doświadczenia? I jakie są następstwa porodów takimi sposobami? Miło by było gdyby topic się rozwinął, bo "jestem w temacie" i mam wielki dylemat...
Ostatnio zmieniony przez kisia Wto Lis 27, 2007 00:50, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 14:38     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Mój Jasiu urodził się przez cesarkę i chwalimy sobie ten sposób zwłaszcza, że mieliśmy obok dziewczynę po całonocnym porodzie i nie wyglądała najlepiej. Z drugiej strony widziałem laske która urodziła w tempie naprawdę ekspresowym bez najmniejszego problemu :D Cesarka wbrew temu co się często mówi też nie jest najprzyjemniejsza i bezproblemowa ale ma jedną fajną zaletę: dokładnie wiesz kiedy to się stanie :)

Chyba najlepiej jak Ci ginekolog powie co będzie lepsze dla Ciebie. W naszym wypadku były po prostu wskazania do cesarki.
Profil
PW Email Cytuj
zajaFFka 
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 14:42     



Dołączyła: 10 Wrz 2006
Skąd: from @nother world
Aessa jesteś młoda, więc po kiego Ci cesarka? Skoro w tak młodym wieku zdecydowałaś się na dziecko, to wątpie w to, że znajdzie się lekarz, który skieruje Cię na cesarskie cięcie.
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 14:47     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
To nie zależy tylko od wieku
Profil
PW Email Cytuj
zajaFFka 
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 15:05     



Dołączyła: 10 Wrz 2006
Skąd: from @nother world
A co, od kaprysu? Z tego co wiem cesarskie cięcie powinno być wykonywane tylko w przypadku utrudnień, a nie ,,widzimisie''.
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 15:12     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Oczywiście a tym utrudnieniem jest nie tylko wiek... Nie gorączkuj się tak zajaFFka
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 15:21     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
zajaffka, zyjemy w takich czasach, ze chyba mozemy sobie wybrac porod, w koncu nie na darmo ktos tam krzyczy " rodzic po ludzku"
Wiele znanych ludzi wybiera porody wlasnie taka droga czyli cesarka.
Kazda kobieta inaczej odbiera bol, a niektore wrecz panicznie sie tego boja i dlatego gdy poleca im sie zastrzyk czy tez cesarke korzystaja z tego.
Dawniej porod był sprawa wylacznie kobiet. W chwili obecnej obecnosc meza czy najblizszej rodziny jest czyms naturalnym i podczas naturalnego porodu mozna miec przy sobie oparcie.
Nie wiem jak to wyglada ze strony materialnej, czy jesli wybierzesz porod droga ciecia, to takie masz " widzismisie" jakie bedziesz musiala pokryc koszty.
Uwazam jednak, ze jest tyle srodkow znieczulajacych bol,ze porod naturalny wcale nie musi byc straszny
Profil
PW Email Cytuj
Aessa 
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 15:25     



Imię: Paulina
Dołączyła: 21 Maj 2007
Skąd: Gliwice
zajaFFka ja Cię nie prosiłam o komentowanie mojego wieku czy wyboru. I bez znaczenia jest wiek w tym wypadku. Cesarkę można zrobić jeśli ma się takie widzimisię i jeśli oczywiście dostaniesz skierowanie, które może wypisać min: od psycholog z powodu np: panicznego strachu przed porodem naturalnym.
nemo1125, lekarz pozostawił wybór mi, a ja nie wiem co jest lepsze. :/
Profil
PW Email Cytuj
ansc 
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 15:30     



Dołączyła: 10 Mar 2005
Skąd: Trachy
Wszystko zalezy od predyspozycji kobiety, od położenia dziecka, od zdrowia dziecka i matki itp. itd. Z tego co wiem to normalnie nie wybiera się sposobu w jaki się chce rodzić, można ewentualnie sobie zażyczyć znieczulenie. Ja urodziłam dwoje dzieci. Pierwszy poród miałam bez większych komplikacji, urodziłam naturalnie i jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa, drugie dziecko było położone pośladkowo i lekarz która mnie prowadziła powiedziała że jeśli to się nie zmieni urodzę przez cesarkę ( jestem dość drobnej budowy) lecz lekarz w szpitalu był innego zdania, stwierdził że jestem już wieloródką ( po jednym dziecku :kwasny: ) i urodzę normalnie, męczyłam się dość długo aż wkońcu nie miałam na nic siły i mąż zadzwonił do znajomego który wiedział gdzie uderzyć i wzieli mnie na stół. Ale gdybym mogła normalnie urodzic to teraz po cesarce wiem już, że wolałabym naturalnie. Każda operacja to jest ingerencja w ciało i zawsze pozostaje dyskomfort długo długo po operacji.
Profil
PW Email Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 16:37     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
ansc napisał/a:
Wszystko zalezy od predyspozycji kobiety, od położenia dziecka, od zdrowia dziecka i matki itp. itd.

dokładnie. jezeli dziecko jest ułozone prawidłowo i jezeli wszystko jest ok powinnas rodzic naturalnie .
ansc napisał/a:
Każda operacja to jest ingerencja w ciało i zawsze pozostaje dyskomfort długo długo po operacji

tu tez sie zgadzam.

Ja rodziłam naturalnie i pomimo opinii wielu moich znajomych ( jedna rodziła ponoc 2 dni a inna 12 godzin) zdecydowałam sie na porod siłami natury i wyszłam na tym super dziecko urodziło sie po godzinie od wziecia mnie na sale porodowa i bóle wcale nie były takie straszne.
Miedzy bolami opowiadałam kawały z połozna ;)
znam tez opowiadania dziewczyn co miały cesarke długa rekonwalescencja była wrecz makabryczna.
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 17:37     

katarzyna35k-ce napisał/a:
dokładnie. jezeli dziecko jest ułozone prawidłowo i jezeli wszystko jest ok powinnas rodzic naturalnie .



tez jestem tego zdania...ale ciesze sie ,ze jestem facetem i nie musze wybierać...
Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 22:58     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Aessa napisał/a:
lekarz pozostawił wybór mi, a ja nie wiem co jest lepsze.
Oba sposoby mają swoje plusy i minusy, oba są nieprzyjemne i nieestetyczne przed, po i w trakcie tylko efekt jest ten sam. Ja to znam oczywiście tylko z obserwacji i opowiadań więc trochę dziwnie się czuję wypowiadając się na ten temat :D Cesarka nie jest taka bez problemowa jak się wydaje, to jest zabieg i to dosyć poważny. Uważam, że powinnaś porozmawiać z lekarzem co według niego jest dla Ciebie lepsze a jeśli nie potrafi udzielić konkretnej odpowiedzi to zmień ginekologa.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 23:51     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
ansc napisał/a:
Z tego co wiem to normalnie nie wybiera się sposobu w jaki się chce rodzić, można ewentualnie sobie zażyczyć znieczulenie.
juz mozna sobie zazyczyc cesarke i coraz częściej młode kobiety na nia sie decyduja w obawie przed bólem.
Nie napisze co jest dobrego w cesarce bo jej nigdy nie miałam. Ja doświadczyłam porodu 3 razy, porodu naturalnego i mimo bólu raczej dobrowolnie nie zdecydowałabym sie na cesarke. Ból zapomina sie bardzo szybko, a widoku tej małej kruszynki, na która czeka sie 9 miesiecy, jej pierwszego krzyku, zapachu i ciepła kiedy jeszcze z nieodciętą pepowina kłada ja na brzuch nie zapomina sie nigdy. Mimo wszystko uważam, że to cudowne świadomie uczestniczyc od samego początku, od pierwszych sekund w przyjściu na świat swojego dziecka. Wspaniałe jest tez to, że teraz tatus dziecka lub inna osobą, która mama bedzie chciała, może uczestniczyc przy porodzie. Mam porównanie (2 rodzilam sama, trzecie z tatusiem). Obecnośc bliskiej osoby bardzo pomaga, uspokaja, ma kto potrzymac za reke, pomasowac plecy, przypominac o oddechu ;) a lekarze inaczej traktuja kobiete, bardziej sie staraja bo wiedza, ze ktos im patrzy na ręce.
nemo1125 napisał/a:
powinnaś porozmawiać z lekarzem co według niego jest dla Ciebie lepsze a jeśli nie potrafi udzielić konkretnej odpowiedzi to zmień ginekologa
to ze lekarz daje Aessie wybór porodu nie oznacza że jest złym lekarzem.
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Wto Wrz 18, 2007 23:59     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
kisia napisał/a:
nemo1125 napisał/a:
powinnaś porozmawiać z lekarzem co według niego jest dla Ciebie lepsze a jeśli nie potrafi udzielić konkretnej odpowiedzi to zmień ginekologa

to ze lekarz daje Aessie wybór porodu nie oznacza że jest złym lekarzem.
Chciałem napisać ...a jeśli nie będzie potrafił...
nie twierdzę, że jest zły, po prostu powinien rozwiać jej wątpliwości.
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 00:01     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
kisia napisał/a:
a lekarze inaczej traktuja kobiete, bardziej sie staraja bo wiedza, ze ktos im patrzy na ręce.
pieknie to widać też po porodzie jak zachowują się pielęgniarki gdy wiedzą, że ojciec jest obok ...
Profil
PW Email Cytuj
Aessa 
Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 00:45     



Imię: Paulina
Dołączyła: 21 Maj 2007
Skąd: Gliwice
Tzn co? :zdziwko: nemo1125 jak się zachowują pielęgniarki, chyba nie mogę sobie tego wyobrazić, poproszę o jakiś przykład, bo jestem ciemna w tych sprawach. :wstyd:
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 08:33     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Aessa, jak rodziłam sama, czesto bylam sama bo pielegniarki gdzies sie stracił mało interesowały sie tym co sie ze mna dzieje, czy nie chcialabym np zmienic pozycji, czy czegokolwiek. Jako że był to mój pierwszy poród byłam przerażona całą sytuacja, nie wiedziałam co sie ze mna dzieje, czy to co czuje jest własciwe, nie wiedziałąm co mam robic. Ja już jakas przylazła i o cos zapytałam to mało wzrokiem nie zabiłt, traktowały mnie jak zło konieczne. Na kobiete obok nawet jedna krzyknęła, zeby sie tak nie wydzierała bo jeszce az tak bardzo nie boli, no ale faktycznie wydzierała sie strasznie przeklinając swojego męża :rotfl: Gdy rodzilam z meżem były prawie cały czas. Sugerowały co maz może zrobic by mi pomóc/ulzyć, usmiechały sie, potrzymały za ręke.Dokładnie nie pamietam co robiły, pamietam tylko, że byłam mile zaskoczona troska pielęgniarek i lekarzy.
cos mi sie jeszcze przypomniało. W czasie ostatniej ciąży bardzo chciałam rodzic w wodzie. Jak sobie przypomnę to napisze dlaczego. Pamiętam tylko ze taki poród jest mniej bolesny i dobry dla dziecka. Niestety z powodów zdrowotnych nie mogłam tak rodzic.
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 08:41     



Dołączył: 11 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Aessa napisał/a:
Tzn co?
No właśnie tak jak kisia, napisała a dużo też zależy od szpitala w jednych jest lepiej a w innych ... Polecam Ci tą stronę h t t p;//w w w rodzicpoludzku, p l/index.php znajdziesz tu sporo ciekawych informacji
Profil
PW Email Cytuj
magusia24 
Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 10:52     



Dołączyła: 23 Lis 2006
Skąd: G-ce
Szamanka napisał/a:
zyjemy w takich czasach, ze chyba mozemy sobie wybrac porod,
I niestety tu sie mylisz.Nie mozemy sobie na zyczenie wybrac opcji cesarka. Cesarka to operacja jakby nie bylo i wielu lekarzy odradza wlasnie kobieta ten sposob porodu.Malo tego nawet gdy sa wskazania do cesarki i pacjentki otrzymuja od swojego lekarza stosowne skierowanie do jej wykonania to w szpitalach czesto je kwestionuja. Ja tez uwazam ze to kobieta powinna wybrac sposob jak chce aby jej dziecko sie urodzilo.Ja zanim urodzilam tez byla za opcja cesarka. Na szczescie urodzilam naturalnie.Porod mialam blyskawiczny i szybko doszlam do siebie. Natomiast moja szwagierka dwa razy zdecydowala sie na cesarke i nie wyobraza sobie zeby miala sie meczyc porodem naturalnym. Uwazam ze najlepiej porozmawiac z lekarzem prowadzacym ciaze. Sa teraz naprawde super sposoby na przyspieszenie porodu, rozne opcje znieczulenia.Poza tym warto wybrac sie tez do szpitala w ktorym zdecydujesz sie rodzic i porozamawiac z poloznymi. Uwazam ze najwazniejsze jest aby miec dobra polozna ktora dobrze poprowadzi twoj porod( w przypadku gdy zdecydujesz sie na naturalny) Bo to wlasnie ona podpowie co mozesz zrobic aby szybciej urodzic zamiast lezec bezczynnie na lozku.
Pamietaj Aessa ze kazdy porod jest inny i nie powinnas sugerowac sie wszystkimi opiniami.Poza tym kazda z nas inaczej znosi bol. Przesle ci na gg linki na fora o ciazy.
Profil
PW Email Cytuj
Aessa 
Wysłany: Sro Wrz 19, 2007 13:20     



Imię: Paulina
Dołączyła: 21 Maj 2007
Skąd: Gliwice
nemo1125, magusia24, dziękuję za linki. :)
kisia, ja też chciałam rodzić w wodzie, ale nie wiem w których szpitalach jest taka możliwość, słyszałam, że to ułatwia poród i jest dobre dla dziecka, o ile się dobrze orientuje to niewiele kosztuje, tylko problem właśnie w tym, że nie wszystkie szpitale udostępniają takiego rodzaju rozwiązanie ciąży.
Jeśli chodzi o poród naturalny... Ja nie tyle boję się bólu co tego, że ktoś mnie będzie chciał gdzieś tam nacinać, szwy itd - to mnie najbardziej przeraża. Wiem, że przy cesarce też są szwy i to dużo więcej, ale są one na brzuchu a nie w miejscu intymnym. Drugą sprawą jest to, że ja mam okropny charakter, jestem ją "wstrętną babą" i wiem, że jak ktoś zrobi coś albo będzie kazał mi coś zrobić, czego nie będę chciała to wywołam piekielną awanturę i wtedy dopiero będę miała przyjemny poród. :zdegustowany: Ja na przykład nie wyobrażam sobie, żeby jakaś pielęgniarka na mnie krzyknęła, bo jęczę z bólu, chyba bym jej oczy wydrapała. Już teraz wiem, że nie pozwoliłabym sobie na takie rzeczy, a co dopiero będzie jak do tego dojdzie stres związany z bólami, porodem itp. :|
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008