Poprzedni temat «» Następny temat
Wolnosc = Samotnosc
Autor Wiadomość
Jacek_s 
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 10:16   Wolnosc = Samotnosc  



Imię: Jacek
Dołączył: 16 Gru 2006
Co o tym sadzicie ?
Profil
PW Email www Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 10:47     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Wolność to swoboda decyzji więc sam decydujesz czy chcesz być samotny i nie ograniczany przez nikogo, czy wolisz być może trochę mniej swobodny ale za to nie samotny. :) Krótko mówiąc uważam, że teza
Cytat:
Wolnosc = Samotnosc
jest nie prawdziwa.
Profil
PW Email Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 14:28     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
mozna byc wolnym majac partnera, jezeli tylko "idziecie tą sama drogą"........
faktem jest jednak ze czasem zeby poczuc wolnosc trzeba zerwac "kajdany" zwiazku.
Tylko ze wolnosc wcale nie musi oznaczac samotności , jest tylu ludzi na swiecie! :]
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 15:16     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
heh a czy wogle mozna byc naprawde wolnym ? :oczami:
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Nie Sie 12, 2007 17:03     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Dlaczego uwazas sie ze zwiazek to niewola?
Moze wolnosc z tej tezy to egoizm i niebranie odpowiedzialnosci za cokolwiek, a jedynie samych siebie?
W koncu byc samemu jest latwiej, wiec moze jest droga przez zycie na latwizne, a jak cos nie wychodzi wtedy prosciej jest uciec, bo nie trzeba ciagnac calej rodziny za soba.
Profil
PW Email www Cytuj
daniela 
Wysłany: Pon Sie 13, 2007 06:27     


Dołączyła: 15 Lut 2007
ja mysle ze troche prawdy w tym jest.. "wolnosc" to stan kiedy robisz co chcesz, kiedy chcesz, nie masz zadnych obowiazkow rodzinnych, zycie lekko przyjmujesz, za nikogo nie odpowiadasz, myslisz tylko o sobie czyli na dobra sprawe "wolnosc"="egoizm"
a jak tak to wszystko sprowadza sie do "samotnosci"....
Major napisał/a:
W koncu byc samemu jest latwiej, wiec moze jest droga przez zycie na latwizne, a jak cos nie wychodzi wtedy prosciej jest uciec, bo nie trzeba ciagnac calej rodziny za soba

mysle ze w pewnym stopniu panna czy kawaler im dluzej "singiel" tym czesciej i bardziej odczuwa samotnosc....pomimo znajomych wkolo...
takze chyba zgodze sie z tym stwierdzxeniem..
Profil
PW Email Cytuj
madziar 
Wysłany: Pon Sie 13, 2007 07:23     



Dołączyła: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Samotność to nie to samo co wolność, bo czasem samotny człowiek nie wie co zrobić z wolnością i szuka kogoś z kim mógłby dzielić swą wolność, której ma w nadmiarze. A wolność nie musi być związana z samotnością. Ktos kiedyś powiedział - miłość to dawanie wolności kochanej osobie :)
Profil
PW Email Cytuj
pelulola 
Wysłany: Pon Sie 13, 2007 07:39     


Dołączyła: 11 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Wolnośc to zrozumienie konieczności. Pogodzenie się ze swoim losem. Zastanawiam sie czy człowiek chce być w 100% wolny? Gonimy za wolnością, a gdy juz ją "mamy" traci smak....inaczej miała wyglądać-taka nasza natura. Co się tyczy samotności, to kochamy, jestesmy kochani, a w głębi duszy samotni...Alez mam dzis zacięcie filozoficzne! :hyhy:
Profil
PW Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pon Sie 13, 2007 14:09     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Jest taka madra rada, dotyczaca samotnosci: zanim zdecydujesz sie byc z kims - naucz sie byc sam. Umiec byc samemu, znaczy stac sie kims emocjonalnie niezaleznym, kims kto wie, co w zwiazkach z doroslymi ludzmi jest mozliwe, a co nie.

"Samotność to taka straszna trwoga", -spiewal Rysiu Riedel i chyba wiele w tym prawdy, bo samotnosc nawet ta z wyboru, moze byc najgorszym wrogiem sensu zycia.
Sa jednak sytuacje, gdy samotnosc moze byc bardzo korzystna, gdy pozwala nam pooczuc sie wolnym i niezaleznym.
Profil
PW Email Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Pon Sie 13, 2007 20:03     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
wolność=niezależność=utopia.

takie życie.
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pon Sie 13, 2007 20:18     

Wolnośc to takie dziwne slowo...każdemu,a przynajmniej wiekszości slowo WOLNOŚć kojarzy sie z byciem samym,bo to jest dowodem na niezależność...
i co dalej...
wolny to znaczy samotny...czy zawsze??
mam kilka par znajomych ,ktore bycie ze soba traktuja jako wolność,a mianowicie,kochaja sie,szaleja za soba,wierza sobie,ONA idzie sama na spotkanie z koleżankami,on po nia przyjeżdża lub czeka na nia z kolacją,
ON ma spotkanie w interesach z kontrahentami,ona jedzie po niego,bo tak bezpieczniej,razem mieszkaja,rozmawiaja o wszystkim,wspolnie wychowuja dzieci...

czy wolność to spanie co noc w innym łóżku z inna panienką??
co rozumiemy pod slowem wolność??
Cytuj
kisia 
Wysłany: Sro Sie 15, 2007 01:20     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Człowiek wolny to taki, który całkowicie decyduje sam o tym co będzie robił , kiedy, z kim i gdzie i tak naprawdę nigdy nie jesteśmy do końca wolni bo zawsze rezygnujemy z jakiejś części wolności by być wolnym inaczej.
Profil
PW Email Cytuj
Yeti 
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 19:52     



Dołączył: 17 Sie 2005
Skąd: Gliwice
Kiedy byłem młody i jeszcze czytałem książki, motto do jednej z nich (autor: Zofia Kossak) mówiło, że wolność człowieka sprowadza się jedynie do wyboru, komu będzie służył, oraz o tym, że najgorzej wybiera ten, który postanawia służyć samemu sobie...
Nigdy nie potrafiłem się z tą tezą zgodzić, ale po ćwierćwieczu nadal ją pamiętam.
Nigdy też nie potrafiłem tych słów odrzucić...


Gdybym był człowiekiem wolnym, mógłbym decydować, co będę robił...
Mógłbym więc realizować swoje marzenia, albo co najmniej próbowałbym do nich dążyć...
Z pewnością spełnieniem moich marzeń nie jest samotność!
...i zapewne niewielu jest takich, co o niej marzą!

W związku z powyższym, wysuwam twierdzenie, że WOLNOŚć ≠ SAMOTNOŚć


...i jeszcze jedno!...

Wolność, to nie to samo, co swawola!
Profil
PW Email Cytuj
ansc 
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 21:00     



Dołączyła: 10 Mar 2005
Skąd: Trachy
kisia napisał/a:
nigdy nie jesteśmy do końca wolni bo zawsze rezygnujemy z jakiejś części wolności by być wolnym inaczej.

Dlaczego to życie jest takie skomplikowane?
Yeti napisał/a:
że wolność człowieka sprowadza się jedynie do wyboru, komu będzie służył,

Dlaczego zawsze trzeba komuś służyć? ( źle mi sie to kojarzy i od razu reaguję totalnym buntem na to słowo)Przecież nikt nie lubi komuś służyć, chyba że.... z miłości, ale nie można wtedy tego nazwać służbą ale.... ( jak?)
Profil
PW Email Cytuj
ansc 
Wysłany: Czw Paź 04, 2007 21:04     



Dołączyła: 10 Mar 2005
Skąd: Trachy
Szamanka napisał/a:
zanim zdecydujesz sie byc z kims - naucz sie byc sam. Umiec byc samemu, znaczy stac sie kims emocjonalnie niezaleznym, kims kto wie, co w zwiazkach z doroslymi ludzmi jest mozliwe, a co nie.

chyba się z tym nie zgodzę, ja doskonale radziłam sobie sama a nie potrafię żyć z kimś. Cholera to chyba nie o to chodzi.
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pią Paź 05, 2007 16:12     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
ansc bo w tym wszystkim to chyba zalezy tez z kim zyjesz.
Profil
PW Email Cytuj
Thot93 
Wysłany: Pią Paź 05, 2007 17:07     


Dołączył: 04 Paź 2007
Skąd: z nienacka
i jak pisał Nietzsche
"inną rzeczą jest samotność, inną - osamotnienie"

albo w jednym ze swoich wierszy ("Na południe" chyba zatytułowanym)
"Samotnie myśleć - to mądrością mienię
Ale samotnie śpiewać jest głupotą"

:P
Profil
PW Email Cytuj
fekete 
Wysłany: Pią Paź 05, 2007 19:31     



Dołączył: 08 Lip 2006
Skąd: Gliwice
W naturze człowieka jest to, że zawsze chciałby mieć nie to, co akurat ma. Ktoś samotny zazdrości komuś zyjącemu w małżeństwie, a znudzeni małżonkowie dla odmiany tęsknią za samotnością :) .
Pasuje trochę do tego tematu dowcip, który niedawno usłyszałem. Na łożu śmierci leży stary człowiek otoczony dziećmi i wnukami. W pewnej chwili odzywa się do nich: "Tak naprawdę to zawsze chciałem być kawalerem, nigdy nie chciałem żenić się z waszą matk a i babcią, ale ktoś doradził mi, żebym lepiej się ożenił, założył rodzinę, bo na łożu śmierci nie będzie nawet miał kto mi podać szklanki wody. Całe życie ciężko harowałem, poświęcałem się dla rodziny i teraz leżąc na łożu śmierci nawet nie chce mi się pić! :zalamany:
Profil
PW Email Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Pią Paź 05, 2007 20:49     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
fekete, dobre!
ja własnie staje przed dylematem czy nie lepiej byc samotnym i wolnym? cos sie wypaliło cos jest nie tak brakuje swobody wie moze lepiej wybrac samotnosc i poswiecenie wyzszym sprawom i wolnosc wyboru?
Profil
PW Email Cytuj
ansc 
Wysłany: Pią Paź 05, 2007 20:59     



Dołączyła: 10 Mar 2005
Skąd: Trachy
Szamanka napisał/a:
ansc bo w tym wszystkim to chyba zalezy tez z kim zyjesz.

No tak można czuć się samotnym nawet jak z kimś jesteś. Co nie znaczy, ze jestem wolna czyli samotność z wolnością ma niewiele wspólnego.
Ostatnio zmieniony przez ansc Pią Paź 05, 2007 21:01, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008