Poprzedni temat «» Następny temat
Ślub kościelny czy cywilny?
Autor Wiadomość
madziar 
Wysłany: Sro Sie 08, 2007 09:47     



Dołączyła: 21 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Lama 71 nie musisz mi współczuc, ja wcale nie czuję się nieszczęśliwa ze swoimi poglądami i zamierzam nadal przy nich pozostac, bo to właśnie uważam za słuszne (myślę, że nie łamię tym prawa)
Profil
PW Email Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Sro Sie 08, 2007 11:35     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
POWIEM TAK zyje w zwiazku od 5 lat. roznie było i wiem ze roznie bedzie.niestety takie jest zycie. Nie mamy slubu , ale jezeli bedzie taka mozliwosc to czemu nie. W sumie miałam slub cywlny i koscielny za 1 razem i spokojnie jakos to przebrnelam.Jednak nie jestem fanka klepania przysiegi przed ksiedzem
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Sro Sie 08, 2007 11:54     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
katarzyna35k-ce napisał/a:
klepania przysiegi przed ksiedzem
przed Bogiem......
Profil
PW Email Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Sro Sie 08, 2007 11:56     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
Arex30, przysiege przed Bogiem moge złozyc sobie sama nie w kosciele i przy ksiedzu tylko chocby na polanie lesnej........
Profil
PW Email Cytuj
Monique
[Usunięty]
Wysłany: Sro Sie 08, 2007 14:15     

ja uwarzam ze to kwestia wiary.. i moralnosci czlowieka.. Jedni czuja ze powinni przysiege zlozyc przed Bogiem inni uwazaja to za zbedne..
Ja wzielam taki slub.. i dla mnie byla to najpiekniejsza chwila.. cudownie sie czulam.. i nigdy tego nie bede zalowac..
Dla mnie to cos waznego wyjatkowego i chcialabym zeby Bog w ktorego wierze uczestniczyl w moim zwiazku..
To moje zdanie..
Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Sro Sie 08, 2007 14:48     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
Monique napisał/a:
ja uwarzam ze to kwestia wiary.. i moralnosci czlowieka.. Jedni czuja ze powinni przysiege zlozyc przed Bogiem inni uwazaja to za zbedne..

ja nie uwazam zeby to było zbedne , tez w jakis tam sposób wierze , ale nie potrzebuje do tego ksiedza ani koscioła....
Monique napisał/a:
Dla mnie to cos waznego wyjatkowego i chcialabym zeby Bog w ktorego wierze uczestniczyl w moim zwiazku..
To moje zdanie..

oczywiscie jak najbardziej je szanuje :]
Profil
PW Email Cytuj
Monique
[Usunięty]
Wysłany: Sro Sie 08, 2007 14:54     

katarzyna35k-ce napisał/a:
ja nie uwazam zeby to było zbedne , tez w jakis tam sposób wierze , ale nie potrzebuje do tego ksiedza ani koscioła....

No wlasnie.. tak jest dla ciebie ale dla mnie jest tak ze nie mam rozdzielnosci miedzy wiara w Boga a kosciolem (jako budynkiem i jako spelecznosci jaka tworza wierzacy)bo swiatynia(kosciol) jest domem Bozym.. i to my przychodzimy do jego domu aby poprosic go zeby w naszym zyciu uczestniczyl..
To jest moje zdanie.. ja rowniez Katarzynko twoje szanuje :)
Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 08:04     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
Lama71 napisał/a:

A to, czy masz kościelny, cywilny, nie masz wcale, to naprawdę Twoja i tylko Twoja sprawa. Uważasz, że bez ślubu, nawet w ogóle bez ślubu nie można żyć uczciwie, nie można być dobrym człowiekiem, dobrym mężem, ojcem? Jeśli tak jest, to Ci szczerze współczuję. I każdemu, kto tak myśli. Co nie znaczy, że bronię komukolwiek tak myśleć.

Nie chce mi się tego samego pisać, więc idę na łatwiznę i cytuję ;)
Nigdy nie przyszło mi do głowy zapytać pary czy żyją bez ślubu, czy wzięli ślub i dlaczego. Nie interesuje mnie to w ogóle, informacja o tym nie zmieni niczego w naszych stosunkach.
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Czw Sie 09, 2007 08:20     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
madziar napisał/a:
Lama 71 nie musisz mi współczuc, ja wcale nie czuję się nieszczęśliwa ze swoimi poglądami i zamierzam nadal przy nich pozostac, bo to właśnie uważam za słuszne

no Ci życzę, abyś tak sobie życzyła zawsze i szczerze. A jak z Twoim otoczeniem, przyjaciółmi, znajomymi no i oczywiście Twą drugą połówką (jeśli taka jest oczywiście) ??
madziar napisał/a:
(myślę, że nie łamię tym prawa)

no póki nie organizujesz mi grup modlitewnych pod oknem, nie nasyłasz "zbogociałych zjadliwych starowinek" do przedszkola mojego syna.
A tak na poważnie. Co, jeśli w Twoim życiu pojawi się ktoś, kto nie będzie podzielał Twojej jedynie słusznej wiary (to nie jest kpina), a będzie przeczył Twoim teoriom - no rozumiesz, odpowiedzialny, uczciwy, opiekuńczy itd. Taki że będziesz widziała, że możesz na nim polegać?
Tak jeszcze na marginesie - mój syn urodził się ponad rok po naszym ślubie :D
Profil
PW Email Cytuj
Bea.tka 
Wysłany: Pon Maj 04, 2009 10:37     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
łoo matko ja tam sama naciskałam na slub kościelny a teraz mi sie odwidziało niewiedziec czemu to teraz mój naciska na koscileny i kurde pojawił sie problem w tej kwesti miedzy nami :niepewny:
Profil
PW Email Cytuj
Admike 
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 14:25     



Imię: Adam (dla znajomych Adaś :-) )
Dołączył: 11 Sie 2005
Skąd: R-rz Brzezie/Wysoka
a ja żałuję,że wziąłem tylko cywilny.Nie jestem jakimś tam "moherem",ale brakuje mi możliwości chodzenia do spowiedzi i komunii.Gdy korzystałem z tych sakramentów,to czułem się lepiej duchowo.Dlatego w tym roku chcemy z żoną wziąć ślub kościelny,ale już tylko w gronie najbliższych,bez urządzania wesela.Poza tym nie wyobrażam sobie braku możliwości trzymania swojego dziecka na rękach podczas tak ważnej uroczystości jak chrzest.
Profil
PW Email www Cytuj
Bea.tka 
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 15:26     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
Admike napisał/a:
Poza tym nie wyobrażam sobie braku możliwości trzymania swojego dziecka na rękach podczas tak ważnej uroczystości jak chrzest.
a dlaczego miałbys go nie trzymac ?
Profil
PW Email Cytuj
MissIndependent 
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 20:00     



Dołączyła: 12 Paź 2008
Skąd: Dzielnica Cudów
Admike napisał/a:
Poza tym nie wyobrażam sobie braku możliwości trzymania swojego dziecka na rękach podczas tak ważnej uroczystości jak chrzest.

ależ Ty możesz trzymać swoje dziecko na rękach podczas chrztu :oczami: po prostu nie mógłbyś przystąpić do komunii podczas chrztu dziecka itp.
Profil
PW Email www Cytuj
Admike 
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 20:50     



Imię: Adam (dla znajomych Adaś :-) )
Dołączył: 11 Sie 2005
Skąd: R-rz Brzezie/Wysoka
D_y_s_z_k__a, MissIndependent, to mnie zaskoczyłyście :zdziwko: bo słyszałem,że nie mając ślubu kościelnego nie można trzymać dziecka do chrztu...
dziękuję za informację
Profil
PW Email www Cytuj
Bea.tka 
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 21:36     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
Admike, a Ty zaskoczyłęs mnie ta wypowiedzia przeciez oboje wiemy o co chodzi i nie chodzi tu o kwestie trzymania dziecia na rekach ;]
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 23:18     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
Admike napisał/a:
bo słyszałem,że nie mając ślubu kościelnego nie można trzymać dziecka do chrztu...

ludzie mówią różne dziwne rzeczy. Normalnie chodzisz na te nauki jakieś, czy jak to się zwie. I cała filozofia.
Profil
PW Email Cytuj
Bea.tka 
Wysłany: Wto Maj 05, 2009 23:24     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
cała filozofia jest w tym ze brak ślubu kościelnego nie jest przeszkoda do ochrzczenia dziecka :]
Profil
PW Email Cytuj
sebek 
Wysłany: Sro Maj 06, 2009 10:28     



Dołączył: 28 Paź 2008
Skąd: daleka
ale macie problemy :zdziwko:

wg mnie to wybór każdego z osobna, jak ktoś wyżej napisał-kwestia wiary, ile ludzi tyle opinii, o czym tu dyskutować?

Dyszka, skoro nie chcesz ślubu kościelnego, to po co chrzcić dziecko? to jakiś paradoks wg mnie
Ostatnio zmieniony przez sebek Sro Maj 06, 2009 10:29, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Bea.tka 
Wysłany: Sro Maj 06, 2009 11:15     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
sebek, a według mnie nie :)
Profil
PW Email Cytuj
Lama71 
Wysłany: Czw Maj 07, 2009 09:23     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
według mnie to również nie jest żaden paradoks.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008