Poprzedni temat «» Następny temat
siec bezprzewodowa w domu - problem
Autor Wiadomość
mefkm 
Wysłany: Sob Lip 14, 2007 21:19   siec bezprzewodowa w domu - problem  



Dołączył: 10 Maj 2007
Skąd: Knurów oraz Zatorze
mam w domu komp stacjonarny do ktorego biegnie sobie kabelek z netem - jest to siec amatorska gdzie ip dostaje zawsze takie samo przypisane do macka karty sieciowej z dhcp

poniewaz w mojej pracy naukowej opieram sie troche na badaniach z wykorzystaniem MES`a komputer podczas obliczen idzie na maxa wykorzystujac oba rdzenie i caly ram - stad tez musialem zakupic sobie 2 komp - starszy laptopik.


zeby polaczyc oba kompy kupilem 2 karty sieciowe wifi i tu zaczely sie schody - nie daje rady udostepnic lacze na laptopa.

robie tak: karta w kompie 1 (stacjonarny) do ktorej idzie net ma wlaczone udostepnianie lacza internetowego, karta wifi w tym kompie ma ustawione IP: 192.168.0.1, maska standardowa i odpowiednio dns: 194.204.159.1 i 194.204.152.34 - czy musze tu ustawiac brame domysla - i jaka to ma byc czy to ma byc to ip z karty na ktora idzie net

w laptopie 2 karta wifi ma ustawienia: IP:192.168.0.2, maska, dns takie same i bramka ktora jest adresem ip karty wifi z kompa stacj. czyli 192.168.0.1

w obu kompach jest tustawiona taka sama grupa robocza - kompy cos sie tam lacza jak zdefiniowalem jakas tam siec ale sie w tej sieci np. w otoczeniu sieciowym nie widza nie pinguja - juz nie wiem co robic, raz mi sie costam udalo i juz myslalem ze bedzie ql ale po resecie stracilem juz lacznosc na forever, heh


rozpaczliwie prosze o pomoc juz dostaje do glowy, zamiast zajac sie opraca to ja grzebie po necie i szukam jakis wskazowek - ale mimo iz sie do nich stosuje to i tak nici
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Pią Lip 20, 2007 22:21     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
mefkm, chyba prościej kupić mały routerek z wifi i z jego punktu zrobić małego lana, z udostępnianiem netu z jednego kompa na drugi mogą być problemy.
Profil
PW Email Cytuj
MacSen 
Wysłany: Sob Lip 21, 2007 00:12     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
mefkm

To jest ok..ale ma wade komputer udostępniający net musi chodzić nonstop i niestety ..to też zabiera trochu mocy potrzebnej..na twoje obliczenia.
Po wtóre jest to rozwiązanie nieekonomiczne. Tanie ale nieekonomiczne.




h t t p;//images24.fotosik, p l/32/429ec2131ea79f21.jpg (link do obrazka gdyby się nie wyświetlało)

Ja w chacie mam sieć ułożoną jak na dolnym diagramie ..i jedyną wadą jest to że czasem któryś juser zajmie całe łącze. Ale to już detal w porównaniu z zaletami

EDIT

Rozwiązanie 2 droższe ale ekonomiczniejsze przynajmniej dla mnie.

EDIT II
Na każdej z końcówek też zamiast kompa można podłączyć kolejny router/swicz co tam chcesz i dalej dzielić łącze...tylko sama końcówka z netu musi mieć odpowiedni transfer...
Ostatnio zmieniony przez MacSen Sob Lip 21, 2007 00:16, w całości zmieniany 3 razy  
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Sob Lip 21, 2007 11:27     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
MacSen, no na router wydaje isę raz ale powinno działać. Ja jeszcze korzystam z Access Pointa i jak przynosze lapa z pracy to musze mojego nie odpalać bo na jednym IP jadą ;)
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Sob Lip 21, 2007 13:35     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Od razu polecam, ktorego z linksysow. Z oryginalnym oprogramowaniem dosc prosto sie je konfiguruje, a po zmianie firmware podobno ich mozliwosci wzrastaja do routerow za nawet pare tysiecy zlotych. Korzystam z Linksys WRT54GL. Tak jak chlopaki wyzej napisali bedzie to dla Ciebie najkorzystniejsze rozwiazanie. To ze kosztuje w okolicach 300zl moze wygladac ciezko, ale za zracego prad kompa w ciagu dwoch trzech lat stracisz podobna cene, plus brak stabilnosci nie jest i odpowiednich zabezpieczen raczej przemawia na korzysc routera.
Profil
PW Email www Cytuj
MacSen 
Wysłany: Sob Lip 21, 2007 18:37     



Imię: Matthias
Dołączył: 01 Paź 2006
Skąd: Schlesien/Gleiwitz
khaman napisał/a:
MacSen, no na router wydaje isę raz ale powinno działać. Ja jeszcze korzystam z Access Pointa i jak przynosze lapa z pracy to musze mojego nie odpalać bo na jednym IP jadą ;)


Nie wiem u mnie działa. Swego czasu coś zepsułem w swoim Dlinku...ale zaletą tego "zepsucia" jest to że mogę kilka kompów równolegle mieć w necie.
Fakt że gwarancje diabli wzieli..ale co tam :D
Kto chce w praktyce to zobaczyć to zapraszam.
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Sob Sie 04, 2007 10:04     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
ja mam Dlink rutera na kabelku i działają dwa trzy cztery kompy.
Ruterek dzieli strumyk ale to nie to samo jak jeden i na maxa
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008