Poprzedni temat «» Następny temat
Oszczędności
Autor Wiadomość
krystian 
Wysłany: Pią Lip 17, 2009 02:35     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
wojtass napisał/a:
W tym momencie płacę ponad 500 złotych przy maxymalnych znizkach
wojtass napisał/a:
Ja jeżdżę Fordem Fiestą z 2000 roku, z silnikiem 1,6
czy zona lub corka sa zawarte w ubezpieczeniu? jesli nie, to powiem ci, ze robia cie ostro w balona. mialem 2 litrowe audi 2 lata temu i placilem w hestii 410 zl na rok (ja bylem wspolwlascicielem, wujek mial pelne znizki wiec on byl wlascicielem). w niektorych ubezpieczalniach jesli wlasciciel lub wspolwlasciciel nie maja osiagnietych 25 lat naliczana jest doplata za wiek. wybralem hestie bo tam nie bylo. pzu trzeba omijac szerokim lukiem
Profil
PW Email Cytuj
wojtass 
Wysłany: Pią Lip 17, 2009 13:49     


Dołączył: 13 Lip 2009
vkimi napisał/a:
z mniejszym silnikiem w młodszym aucie płacisz więcej niż ja ? coś tu jest nie tak .. poza tym, wcale nie musisz mówić, że ktoś inny go użytkuje ale wątpię, żeby to było przyczyną tak dużej różnicy. W ogóle się dziwię Twojemu przypadkowi

Właśnie dlatego postanowiłem popytać i poszukać czegoś tańszego. Twój przypadek potwierdza, że warto jednak konsultować się z innymi kierowcami i porównywać stawki, bo często wychodzi na to, że ludzie bez sensu przepłacają.
Profil
PW Email Cytuj
Yeti 
Wysłany: Nie Lip 19, 2009 13:18     



Dołączył: 17 Sie 2005
Skąd: Gliwice
Wracając do tematu oszczędzania, uważam że:

1) Szukając sposobu na oszczędnosci, o ile nas życie do tego nie zmusi, nie należy przekraczac dwóch granic:
a) zdrowego rozsądku,
b) godności (swego rodzaju).
Te granice, to jednak indywidualna sprawa i co innego oznaczają dla człowieka żyjącego za 400 zł/ osobę, a co innego dla tego, co żyje za 2 400 zł/os.

2) W wielu kategoriach, żeby móc zaoszczędzieć, trzeba mieć pieniądze! Pozorny paradoks, ale najtańsze rozwiązania (do których człowiek jest zmuszony jak nie ma pieniędzy), często okazują się tymi droższymi w skutkach. Podobnie jest w sprawie kredytów. Nikt, co ma przyzwoitą sytuację finansową, nie idzie do lombardu albo do Providenta!... Bo to sie nie opłaca! Ale korzystają z takich źródeł ci, których już nie stać na nic!

3) Skoro już tu mowa o ubezpieczeniach samochodowych... cóż! OC najtaniej będzie zapłacić w jakimś "szemranym" towarzystwie, chociażby za ćwierć ceny! Bo przecież my z niego nie korzystamy i nie my, w razie czego będziemy mieć problemy, prawda?... Ubezpieczenia obowiązkowego nie traktujemy przecież jako czegoś, z czego mielibyśmy skorzystać, ale jedynie jako niewygodny obowiązkowy haracz! Nikt nawet nie czyta warunków szczegołowych swojej polisy, a co dopiero porównywać je z alternatywnymi...
Gdyby jedno towarzystwo miało w każdym przypadku, dla każdego najlepszą polisę, to wszyscy by z niej korzystali! Skoro tak nie jest, to może jednak sprawa jest trochę bardziej skomplikowana?... Zastanawiamy się na ten temat dopiero w kwestii ubezpieczeń dodatkowych, które już dla nas bezpośrednio mogą mieć znaczenie:
NNW... płacić, nie płacić?... przecież wszyscy jesteśmy najlepszymi kierowcami, więc po co?... ;) Ale, póki co, ja płacę!
AC... no ciekawe... czy oszczędniej jest wykupić, czy też nie kupować?... Ale tu dopiero mozna kombinować pomiędzy opcjami, pomiędzy towarzystwami... co warto, a co nie warto...
Z mojego doświadczenie powiem, że... trzy lata temu, dzięki polisie AC w tym niedobrym PZU, skorzystałem ponad tysiąc złotych (nadwyżka świadczenia po zapłaceniu za naprawę), za to w ubiegłym roku poszedłem na "oszczędność" i nie wykupiłem polisy (bo auto już się postarzało...). Zaoszczędziłem kilkaset złotych, a już miesiąc później plułem sobie w brodę, wydając prawie półtora tysiąca...
Tym samym, uznałbym za słuszne, żeby wyłączyć kwestie ubezpieczeń z rozważań o oszczędzaniu! Odradzam też komukolwiek słuchania czyichś rad, zalecając raczej osobistą analizę sytuacji oraz rozważenie, czego dokładnie się chce!
Profil
PW Email Cytuj
wojtass 
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 13:49     


Dołączył: 13 Lip 2009
Yeti napisał/a:
Ubezpieczenia obowiązkowego nie traktujemy przecież jako czegoś, z czego mielibyśmy skorzystać, ale jedynie jako niewygodny obowiązkowy haracz! Nikt nawet nie czyta warunków szczegołowych swojej polisy, a co dopiero porównywać je z alternatywnymi...


Warunki ubezpieczenia OC reguluje ustawa, więc wszystko podlega szczegółowym przepisom prawnym. Jedyną różnicą, tak na dobrą sprawę, jest tu cena. I tutaj można rozmawiać gdzie najtaniej. Jeśli o mnie chodzi najmniejszą składkę pokazał kalkulator Link4.

Yeti napisał/a:
Odradzam też komukolwiek słuchania czyichś rad, zalecając raczej osobistą analizę sytuacji oraz rozważenie, czego dokładnie się chce!


Tu pełna zgoda. Znam kilka przypadków, gdzie o tym samym ubezpieczycielu dwie osoby wypowiadały się w skrajnie odmienny sposób.
Profil
PW Email Cytuj
Yeti 
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 17:17     



Dołączył: 17 Sie 2005
Skąd: Gliwice
wojtass napisał/a:
Warunki ubezpieczenia OC reguluje ustawa, więc wszystko podlega szczegółowym przepisom prawnym.

Masz rację! Muszę się wycofać z niefortunnych slów, jakich poprzednio użyłem! :)
wojtass napisał/a:
Jedyną różnicą, tak na dobrą sprawę, jest tu cena.

No, tu już niezupełnie się zgodzę!...
Ponieważ, poza tym, co Ustawa narzuca i reguluje, poszczególne towarzystwa "dorzucają" swoje "gadżety", dzięki czemu zróżnicowana staje się nie tylko cena polisy, ale i szczegołowy zakres świadczeń. I tak np. Link4 dokłada w pakiecie usługi: "Program Pomocy 24" oraz "Informację Prawną 24", których zakres jest raczej skromny w porównaniu np. z pakietem "Auto Pomoc", jaki bezpłatnie dorzuca PZU
Oczywiście, że najoszczędniej jest wykupić najtańszą polisę! Najoszczędniej, dopóki się z niej nie musi skorzystać! :)
Celem ubezpieczania się jest nie oszczędzanie, ale zabezpieczenie się na sytuacje nieplanowane! Co innego może być najwłaściwszym pakietem np. dla kawalera dojezdżającego do pracy, a co innego dla rodziny często podróżującej z dziećmi!
W dalszym ciągu uważam, że zbytnie wgłębianie się w tą kwestię, w tym temacie, jest dyskusją nie na temat!
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Lip 20, 2009 22:53     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Yeti napisał/a:
W dalszym ciągu uważam, że zbytnie wgłębianie się w tą kwestię, w tym temacie, jest dyskusją nie na temat!
w 100% się z Tobą zgadzam i przywołuję was do porządku :cisza:
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008