Poprzedni temat «» Następny temat
Płace
Autor Wiadomość
Arex30 
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 08:07   Płace  



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
W ostatnich dyskusjach- w tematach szukam pracy itp.; przewija się wątek płacy.
"ja płace 5,5 a oni 3,5 ..."
Może czas na dyskusję : " Ila za ile......"
Czy godna płaca to płaca głodowa ?
Ile trzeba mieć by dobrze żyć ?
Czy to prawda że zarabiamy dużo a wydajemy jeszcze więcej ?
Dlaczego wyjeżdżamy za chlebem ?
Czy szanujemy współpracowników, szefów, pracowników ?
Ostatnio zmieniony przez Arex30 Wto Lip 03, 2007 08:07, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 09:13     

Ja w swojej firmie płace jak w unii i wymagam rownież,dlatego nie mam nowych pracownikow... :D :D :D
Cytuj
krystian 
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 09:34     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
Piotrulek napisał/a:
Ja w swojej firmie płace jak w unii
buhahaha juz w to wierze, teraz to mnie rozsmieszyles:)rozumiem, ze stawka u ciebie to minimum 4000zl miesiecznie i praca LEGALNA??:)
Arex30 napisał/a:
Czy godna płaca to płaca głodowa
godna placa to taka, ktora jest adekwatna do wykonywanej pracy oraz taka, za ktora da sie przezyc.
Arex30 napisał/a:
Ile trzeba mieć by dobrze żyć
4000 miesiecznie (mowie o sobie) , tak zeby oplacic wszystkie rachunki i zeby na spokojnie te 2500 zostalo w kieszeni
Arex30 napisał/a:
Czy to prawda że zarabiamy dużo a wydajemy jeszcze więcej
oczywiscie, ze wraz z ludzkimi zasobami rosna potrzeby, ale trzeba znac granice...
Arex30 napisał/a:
Dlaczego wyjeżdżamy za chlebem
bo w polsce pracodawca da ci 1300 zlotych i uwaza sie za boga, ale nie pomysli o tym, ze za te 1300 to czlowiek tylko rachunki ureguluje i nic wiecej. wymagan duzo, a zaplaty za te wymagania wcale. dlatego tez tak mnie rozsmieszyl piotrulek:) za granica pewnie jak na ich warunki tez nie wiele dostaniesz, ale przynajmniej stac mnie na oplacenie mieszkania, wyslania pieniedzy do polski i jeszcze normalnego zycia, na takim poziomie jaki mi pasuje.
Arex30 napisał/a:
Czy szanujemy współpracowników, szefów, pracowników
szanujemy wymienionych przez ciebie ludzi tak samo jak oni nas szanuja
Profil
PW Email Cytuj
praz 
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 09:43     


Dołączyła: 25 Sie 2005
Skąd: stąd
krystian napisał/a:
bo w polsce pracodawca da ci 1300 zlotych i uwaza sie za boga,

jesli chodzi o prace biurowe dla kobiet to sa stawki 1000 do 1200 brutto , przynajmniej w Gliwicach :( za takie pieniadze ciezko przezyc, najsmieszniejsze sa wymagania pracodawcow , placa grosze a chca za pracownikow najlepiej filologow ze znajomoscia trzech jezykow a i najlepiej zeby nie miec dzieci ,meza itp porazka
Profil
PW Email Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 10:48     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
No ja sie musze dołozyc do tego tematu. Pracuje na umowie o prace na najnizszej krajowej czyli obecnie mam 650 zł na reke +150 dodatkowo do łapy czyli w sumie 800zł. Wypłate mam rozłozona na tygodniowki czyli po 200 zł co piatek. Wszysko było by ok gdyby nie to ze umowiłam sie z szefem na prowizje z przyznanych kredytow 50% otrzymanej prowizji, ktora widze bardzo rzadko, niestety praktycznie jej nie widze ( w przeciagu 2 lat mialam tylko 4 razy wypłacona prowizje). W sumie praca mi sie podoba i wszystko byłoby ok gdyby nie pazernosc szefa i moja sytuacja podbramkowo-finansowa. :|
Profil
PW Email Cytuj
ansc 
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 14:23     



Dołączyła: 10 Mar 2005
Skąd: Trachy
Z moich obserwacji pooooomału się to zmienia a za sprawą między innymi ludzi którzy pracują bądź dorabiają za granicą, zaobserwowałam to np. w branży budowlanej, fachowców brak a Ci którzy zostali nie moga się z robotą uporać gdyż są rozchwytywani, w tej branży pracownicy się cenią a pracodawcy wiedzą, że jeśli poskąpią to zostaną z niczym. A więc płace są prawie unijne. Z brakiem pracowników muszą się borykać również w branży handlowej więc i tam prędzej czy później płace powinny być godne. A na koniec muszę dodać, że jak SIę cenisz tak Ci płacą - i to akurat udało mi się wykorzystać ;)
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 15:45     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
płace narazie są złodziejskie i tyle....poza w sumie wąską grupą specjalistów (albo tych, co dzieki roznym ukladom sie zalapali na intratne posady).
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 17:01     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Krystian dobrze pisze ... 1500zł na rachunki i 2500 na życie.
Nic więcej nie chcę ...
Profil
PW Email Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 17:52     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
krystian napisał/a:
godna placa to taka, ktora jest adekwatna do wykonywanej pracy oraz taka, za ktora da sie przezyc.


właśnie, nie!
to jest chore, że pracując w tym kraju, pracujesz właśnie po to, żeby przeżyć;
a pracując za granicą, pracujesz po to, żeby starczyło na życie, opłaty, zakupy, wakacje, samochód i tym podobne.

stawki w gliwicach są różne. po studiach, myślę, że te 2500k można brutto wyciągnąć -> mam kumpelę, na strefie, w oplu, stanowisko: spec.ds. rekrutacji, właśnie za taką kwotę.

ale generalnie, co do pracy biurowej - zgodzę się, ok 1100-1700 brutto miesięcznie.

i fakt faktem, że to<ciach> jest, a nie pieniądze.
Ostatnio zmieniony przez Wto Lip 03, 2007 18:30, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 18:16     

krystian napisał/a:
buhahaha juz w to wierze, teraz to mnie rozsmieszyles:)rozumiem, ze stawka u ciebie to minimum 4000zl miesiecznie i praca LEGALNA??:)



i dalczego sie śmiejesz,jezeli posiadasz kwalifikacje i umiejętności wymagane do wykonywania pracy w wystroju i wykończeniu wnętrz ,to mam dla ciebie robote od teraz z zarobkiem nawet 5000zl miesiecznie przy przepracowanych okolo 192 godzinach miesiecznie...zamiast sie śmiac i szydzić,zapraszam choćby od jutra... :D :D :D
Cytuj
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 18:22     

katarzyna35k-ce napisał/a:
czyli w sumie 800zł.
Kasiu za tyle to u nas pracują roznosiciele ulotek. :rozpacz: :rozpacz: :rozpacz:
Cytuj
Bot 
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 18:47     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Piotrulek, jak w końcu skończe ten moj wystrój wnętrza to może i u ciebie się na drugi etat załapie ;)
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 18:51     

khaman napisał/a:
u ciebie się na drugi etat załapie


raczej nie masz szans Kamilku,gdyż nie jest to mozliwe czasowo,aby u mnie zarobić 5000zl trza jak napisalem pracować ,zaznaczam pracować 192godziny...
Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 19:08     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
prawda jest taka :) na starcie ciezko cos wiecej zarobic, lecz jesli pracodawca zobaczy ze ma fachowca za pracownika ...i czlek ten zna sie na robocie...bedzie staral sie go zatrzymac...taka filozofia kija i marchewki
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 21:51     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Wieczorny napisał/a:
myślę, że te 2500k można brutto

To bys niezly majatek robil, chyba w tym przypadku mialo byc bez literki K ;)

Nie ukrywam ze siedziac gdzie siedze apetyt na tyle wysoko urosl, ze minimalna place jaka bym oczekiwal w polsce byloby 4-5tys zl, kwota ktora by mnie w pelni satysfakcjonowala to jakies 8tys zl. Wiem to brzmi smiesznie i nieracjonalnie na nasze warunki, ale to jest wyplata z jaka czlowiek moze zyc normalnie. Moze kiedys w przyszlosci cos sie zmieni.
Profil
PW Email www Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 21:57     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
najgorsze jest to, ze przeszlo 30% tego co sie zarobi pochlaniaja podatki i ZUS....
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 22:00     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
trunks, to dobre co powiedziales. Niestety nie ma tak dobrze, bo nawet jak sie juz to zarobi, to Ci i tak zabiora. Tu w Anglii zauwazylem ze istnieje bardzo duzo sklepow zaraz przy samych hipermarketach. Sklepy kolo sklepow tego samego typu i wszystkie caly czas prosperuja, wiec jakie oni placa podatki, skoro w wielu z nich nawet klientow nie widac, a one dalej egzystuja? A w polsce? Mozesz miec nie wiadomo jak dobrze prosperujacy biznes, a i tak bedzie problem z oplaceniem wszystkiego, bo na kazdym kroku znajdzie sie sposob zeby z nas te pieniadze sciagnac. Wlasnie podatki sa bolaczka naszego kraju, bo gdyby nie one to sadze ze nawet za te 1200zl mozna byloby normalnie zyc.
Profil
PW Email www Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 22:18     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
no ale za cos trza utrzymywac tych darmozjadow przeroznych :)
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Wto Lip 03, 2007 23:44     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
Major, ile w londynie zarabiasz powiedz serio


bo jak piszesz 8000 tys to pokz gdzie chyba w sejmie
Profil
PW Email Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Sro Lip 04, 2007 09:05     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
Major napisał/a:
Wlasnie podatki sa bolaczka naszego kraju, bo gdyby nie one to sadze ze nawet za te 1200zl mozna byloby normalnie zyc.
tak jak dodatkowo dostaniesz 1000zł na czynsz i inne opłaty
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008