Poprzedni temat «» Następny temat
Akwarystyka
Autor Wiadomość
Emi 
Wysłany: Pon Maj 11, 2009 06:59     


Imię: Emi
Dołączyła: 09 Sty 2008
Skąd: Gliwice
Deszczu, zmniejsz średnicę żwirku to będzie na większe wyglądać, posadź rośliny drobnolistne, zrezygnuj z dużych ryb i ślimaków na rzecz drobniejszych zwierzaków. Są pewne triki, które się stosuje w małych akwariach aby uzyskać wrażenie większego zbiornika ;)
Profil
PW Email Cytuj
Emi 
Wysłany: Pon Maj 11, 2009 07:09     


Imię: Emi
Dołączyła: 09 Sty 2008
Skąd: Gliwice
Zgadnij ile litrów mają te akwaria?

h t t p;//images20.fotosik, p l/381/65af8348982e878f.jpg]

A to?

h t t p;//images41.fotosik, p l/59/fac895665aad0993.jpg]

A to?

h t t p;//images50.fotosik, p l/19/ba386d35e68345c6.jpg]
Profil
PW Email Cytuj
Deszcz 
Wysłany: Pon Maj 11, 2009 10:26     



Dołączył: 24 Lis 2008
Emi napisał/a:
Deszczu, zmniejsz średnicę żwirku to będzie na większe wyglądać, posadź rośliny drobnolistne, zrezygnuj z dużych ryb i ślimaków na rzecz drobniejszych zwierzaków. Są pewne triki, które się stosuje w małych akwariach aby uzyskać wrażenie większego zbiornika ;)

Chętnie bym się pozbył tych moich 3 danio, tylko nie ma komu oddać - poszukam jeszcze chętnych :)
Odnośnie do wymiany żwirku, to zastanawiałem się nad tym, by wymienić go na żwirek 1÷3mm o zaokrąglonych krawędziach, to jakiegoś kiryska będę mógł władować do zbiornika. Tylko jeśli będę wymieniał żwirek, czy nie potrzeba jakiegoś "czasu przechodniego" żeby się dostosował do panujących warunków ?
Ampultarie bym chciał zostawić, ewentualnie kupić małą (choć i tak urośnie), bo świetnie zjada pojawiające się czasem glony u mnie.

Jesli chodzi o te zbiorniki, no to pierwszy wygląda na mały, ale ten drugi to tak na 54 albo 60l
Profil
PW Email Cytuj
Emi 
Wysłany: Pon Maj 11, 2009 12:37     


Imię: Emi
Dołączyła: 09 Sty 2008
Skąd: Gliwice
Podczas wymiany żwirku robi się tzw potocznie połowiczny restart. Polega on na tym, że wylewa się całą wodę do wiader (nie wylewamy tej wody tylko ją zachowujemy), wyciąga przy tym ryby oraz filtr i uruchamia się to wszystko w wiadrze żeby nie miało przestojów. Wyciąga się stary żwirek zostawiając trochę syfku na dnie (ok 5 mm) ze starego podłoża. Można posypać też dno akwarium 2-3 kapsułkami Baktozymu, pomoże to w szybszym dojrzewaniu podłoża choć wg mnie odrobina starego syfku z poprzedniego podłoża sprawdza się równie dobrze. Wsypujemy nowe podłoże, zalewamy starą wodą w ok 60-70%. Sadzimy rośliny. Resztę dolewamy świeżą wodą jak podczas zwykłej podmiany. Uruchamiamy filtr, wpuszczamy ryby i już. Przez pierwsze 2 tygodnie staramy się nie przekarmiać ryb. Warto także mierzyć wartości NO2 choć przeważnie taki właśnie półrestart z zachowaniem starej wody i aktywnych biologicznie wkładów w filtrze przechodzi bezbólowo a ryby nie muszą czekać na ponowne dojrzewanie zbiornika.

Pierwszy zbiornik ma 3,75 l a drugi i trzeci 12 l ;)
Profil
PW Email Cytuj
Deszcz 
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 17:40     



Dołączył: 24 Lis 2008
Idą za namową Emi, postanowiłem zrobić małą modyfikację wielkości rybek i granulacji żwirku.
Cała zabawa ze stworzeniem nowego podwodnego, zamkniętego w "4 ścianach" świata, zajęła mi ok. 4 godziny.
Poniżej zdjęcia:
* stare akwarium:
h t t p;//w w w fotosik, p l/pokaz_obrazek/pelny/68ebcb791d2658b0.html

* nowe akwarium:
h t t p;//w w w fotosik, p l/pokaz_obrazek/pelny/c7f6b96da788a7a7.html
Profil
PW Email Cytuj
Emi 
Wysłany: Sob Maj 16, 2009 21:25     


Imię: Emi
Dołączyła: 09 Sty 2008
Skąd: Gliwice
No no... wygląda o wiele lepiej :)
Profil
PW Email Cytuj
Mamma20 
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 08:41     



Imię: Agnieszka
Dołączyła: 18 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Emi, Widzę że trochę sie orientujesz w akwarystyce,w związku tym mam takie pytanie. Czy nie wiesz czy gdzieś tu w Gliwicach bądź okolicach można kupić rzadkie gatunki xiphophorus chodzi mi szczególnie o xiphophorus nigresiss?
Profil
PW Email Cytuj
Emi 
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 09:22     


Imię: Emi
Dołączyła: 09 Sty 2008
Skąd: Gliwice
Niestety nie wiem. Nigdy się za mieczykami specjalnie nie rozglądałam ale mogę podpytać znajomych hodowców.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Nie Maj 17, 2009 22:25     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Mamma20, można podzwonić po sklepach i popytać ;)
Profil
PW Email Cytuj
Agabie74 
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 19:45     


Dołączyła: 19 Paź 2009
Skąd: Gliwice
Witam :) Mam akwarium od początku października - kupione w prezencie dzieciakom:) Wszystko było ok ale niestety mamy kulawe szczęście do rybek - pewnie dlatego, że każdy w rodzinie chciał bez konsultacji z nami zrobić dzieciom prezent w postaci ładnych rybek :chytry: Cóż.. w efekcie były: prętnik, 2 brzanki, 2 mieczyki, kilka danio, 4 przeźroczki, 2kirysy, 4 molinezje czarne, 2 molinezje żółte, bojownik, glonojady, mułojady i 2 skalary. I tu podejrzewam problem... pani w sklepie była ździwiona, że bojownik jeszcze żyje :szok: Juz nie mam przeźroczek, 1 molinezji, skalara, 1 danio i mieczyka, a dziś znalazłam szkilelet jakiejs rybki (chyba danio). Podejrzewam o żarłoczność mojego pięknego czarnego skalara i nie wiem co robić :(( chciociaz czyatłam że molinezje też bywają żarłoczne.
Prosze o radę, bo mamy niezły bigos :(
pozdrawiam
Profil
PW Email Cytuj
Agabie74 
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 20:03     


Dołączyła: 19 Paź 2009
Skąd: Gliwice
aa chciałbym jeszcze dodac że z moich ostatnich doświadczeń wiem że super tani i z profesjonalną obsługa jest sklepik zoo na Lipowej (taki żółty barak), natomiast sklepu na Jagiellońskiej już nie ma, a ten na Nowym Świecie koło przystanku jest bardzo drogi :( . Nie polecam też tych w marketach - drogo i znajomi mówią że rybki często bywają chore. NOO jest to oczywiście moja subiektywna ocena :)
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Czw Lis 19, 2009 21:08     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
molinezje są to bardzo miłe i towarzyskie rybki nie zwalaj na nich winy jedne z łatwiejszych ryb dla początkujących akwarystów

z tego co tu widzę masz rożne podłoża jedne rybki lubią ciepłą wodę inne chłodniejsza inne z wyższym ph inne z mniejszym inne dno skalne drugie bogatą roślinnosc

p.s samo akwarium i woda z kranu nie wystarcza ;)

polecam duzo stron o akwarystyce znajdziesz tam dużo ciekawych artykułów jak dobierać rybki i czego będą potrzebowały oraz ile czasu będziesz musieć im poświecić :)
Profil
PW Email Cytuj
Emi 
Wysłany: Pią Lis 20, 2009 09:16     


Imię: Emi
Dołączyła: 09 Sty 2008
Skąd: Gliwice
A jakiej wielkości jest to akwarium? Możesz napisać cos o filtracji? Czy robisz czasowe, częściowe podmiany wody? Napisz coś więcej o swoim akwarium. Spróbujemy pomóc :)
Profil
PW Email Cytuj
Miciu 
Wysłany: Pon Mar 01, 2010 14:41     


Dołączył: 12 Lut 2010
Sprzedam kilak rodzajow roslin z mojego baniaczka zainteresowanych prosze o kontakt ;)

Oferowane rośliny pochodzą z tego baniaczka
h t t p;//img30.imageshack.us/i/20100205487.jpg/]

Rośliny:
Eleocharis vivipara - trawka
Cena za sztuke 0,20 gr
h t t p;//img690.imageshack.us/i/778v.jpg/]

EGERIA DENSA - MOCZARKA KANADYJSK
Cena za sztuke 2,00zł
h t t p;//img688.imageshack.us/i/egeriadensa.jpg/]

HYGROPHILA DIFFORMIS
Obecnie brak
h t t p;//img693.imageshack.us/i/h170hygrophiladifformis.jpg/]

Cabomba caroliniana - moczarka
Cena za sztuke 1,50zł
h t t p;//img30.imageshack.us/i/cabombacaroliniana.jpg/]

Myriophyllum Mattogrossense
Cena za sztuke 2,50zł
h t t p;//img688.imageshack.us/i/myriophyllummatogrossen.jpg/]

lrepens
Obecnie Brak
h t t p;//img44.imageshack.us/i/lrepens.jpg/]


Cena za sztuke 2,00zł
h t t p;//yfrog, c o m/j4720uj

Mech Jawajski
Cena za 1 gałązke 1zł (wielkość rózna)
h t t p;//img51.imageshack.us/i/260pxwillowmoss.jpg/][img]h t t p;//img51.imageshack.us/img51/5405/260pxwillowmoss.th.jpg[/img
Profil
PW Email Cytuj
Deszcz 
Wysłany: Czw Kwi 15, 2010 18:45     



Dołączył: 24 Lis 2008
Dawno mnie tu nie było :)
Wracam i od razu, szukam "dobrych rąk" ;)
Mam do oddania dwie rybki żwawik czerwieniak, wielkość ok. 4,5cm.
Zdjęcie dostępne tutaj: h t t p;//w w w fotosik, p l/pokaz_obrazek/pelny/6e84b5cb08eb4f73.html
Opis tutaj: h t t p;//w w w superakwarium, p l/zwawik-czerwieniak-id503.html

Kontakt poprzez e-mail: deszcz_cool@poczta.onet, p l
Profil
PW Email Cytuj
Emi 
Wysłany: Sro Cze 16, 2010 20:31     


Imię: Emi
Dołączyła: 09 Sty 2008
Skąd: Gliwice
Jakby ktoś miał ochotę to mam trochę ziela z akwarium na zbyciu:

h t t p;//w w w allegro, p l/item1084220065_zestaw_duzych_roslin_za_dyszke_od_akwarysty.html
h t t p;//w w w allegro, p l/item1080629737_glossostigma_glosia_50_szt_likwidacja_trawnika.html
Profil
PW Email Cytuj
lesioc 
Wysłany: Pią Gru 31, 2010 01:53     


Dołączył: 31 Maj 2007
Skąd: Pilchowice
To może w ramach odświerzenia wątku pochwalę sie niedawno zmajstrowanym akwaterrarium dla mojego żółwia wodnego. W zbiorniku płwyają również ryby.. więc pod akwarium też się raczej klasyfikuje :D. Nawet ampularie były... niestety zbyt zasmakowały gadzinie i długo nie przetrwały.

Zbiornik ma 240l.. zalany jest mniej więcej do 2/3 objętości.

Wyposażenie
* filtr kubełkowy zewnętrzny połączony z instalacją podżwirową + dodatkowa pompa o zmiennym kierunku pracy (napowietrzająca / przepłukujca żwir).
* tło strukturalne własnej produkcji (styropian + cement) zawierające wyspę dla żółwia oraz filtr hydroponiczny
* torchę roślin przystosowanych do hodowli emersyjnej - stanowią filtrownie biologiczne i dodatkowy pokarm dla żówia

Obsada:
* zółw wodny pseudemys concinna concinna (w sezonie zimowym, lato spędza w oczku wodnym w ogrodzie)
* pielęgnica miodowa - ostała mi się jedna sztuka z poprzedniej hodowli
* stado molinezji


Zdjęcia akwaterrarium - przepraszam za kiepska jakość, ale dopiero się uczę fotografować akwaria ;)

Pierwsze można znacznie powiększyć po kliknięciu ;)

h t t p;//farm5.static.flickr, c o m/4089/4987642154_723f2c8615_o.jpg]









i lokatorzy:





Profil
PW Email Cytuj
Emi 
Wysłany: Pią Gru 31, 2010 11:51     


Imię: Emi
Dołączyła: 09 Sty 2008
Skąd: Gliwice
To zdjęcie:



jest po prostu świetne! :ok:

Żółw nie dobiera się do molinezji? [/quote]
Profil
PW Email Cytuj
lesioc 
Wysłany: Pią Gru 31, 2010 13:38     


Dołączył: 31 Maj 2007
Skąd: Pilchowice
Ten mój żółw wyraźnie preferuje zielenine. Niby jest wszsytkożerny, i za młodu powinien preferowac mięso dopiero w starszym wieku powineń sie przestawić bardziej na rośliny, ale ten mój egzemplarz od małego jak ma do wyboru rośline i mięso.. zawsze wybierze rosliny. vegetarianin mi się trafił :D

Z dużymi rybami.. tak jak własnie z tą pielegnicą co na zdjęciu... to wyraźnie zachodzi co jakiś czas ustalanie rewirów w akwa.. dochodzi wtedy do lekkich spięć... ryby podszczypują go w ogon albo atakują frontalnie w nos (tak jak na zdjęciu). Żółwiowi to przez jakies 2-3 dni w ogóle nie przeszkadza i generalnie zawsze je ignorował. W końcu jednak nie wytrzymuje i rozstawia towarzystwo po kątach... i ma spokój na jakiś 2 miesiące. Niestety ze starej hodowli pielęgnic została mi sie tylko ta jedna staruszka (zresztą wykluła sie u mnie w akwa) .... a teraz nie potrafię jej nigdzie dokupić towrzystwa. Jakos miodowe wyszly z mody chyba :(

Mniejsze ryby w ogóle gadziny nie zaczepiają, ani on na nie nie poluje. Chyba że jakaś padnie, wtedy - że się tak wyrażę - posprząta. Ale nigdy nie poluje na żywe.

Wczesniej miałem zółwie czerwonolice... tamte to świetnie polowały i na pewno takie stadko rybek dlugo by sie nie utrzymało przy życiu.
Profil
PW Email Cytuj
Emi 
Wysłany: Pią Gru 31, 2010 15:00     


Imię: Emi
Dołączyła: 09 Sty 2008
Skąd: Gliwice
Widać, ze "Pan i władca" hehe. Tło robiłeś sam bo jest bardzo ciekawe. Zwłaszcza te balkoniki na rośliny.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008