Poprzedni temat «» Następny temat
Akwarystyka
Autor Wiadomość
Czarnulka 
Wysłany: Wto Mar 24, 2009 23:00     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Deszcz, a ja mam takie pytanie...jakie rybki Ty masz zamiar wpuscic do swojego akwarium? :D :P
Profil
PW Email Cytuj
Azbe
[Usunięty]
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 00:20     

Deszcz napisał/a:
To skoro mam już ustaloną kwestię roślinki, to teraz następne...
Mierzę już kilka dni pH wody w akwarium i w różnych innych źródłach, oto wyniki:
- akwarium - ph 8
- kranówka - pH 8
- niegazowana 5l "tesco" - pH 8
- niegazowana 5l "biedronka" - pH 8
- zdemineralizowana - pH 6.

Jaką ja mam lać wodę do tego akwarium, bo narazie nie udało mi się przez podmianki na zdemineralizowaną zbić tego pH :niepewny:





Kranówkę prosze pana, najlepiej niech sobie odstoi koło 2 dób. Do tego w zoologicznym kupić coś takiego jak "antichlor" kolo, użyć zgodnie z instrukcją.

Reszta zależy już od tego jakie ryby sie wciepnie do niego - chcesz młode molinezje? bo zaczynają mi sie panoszyć łajzy za bardzo.
Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 00:34     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Tak wlasnie patrze na te wspolczynniki i zaczynam sie zastanawiac czy jestem wyrodna "pania" skoro moje rybcie zyja w kranowie, ktora jesynie jest troszke "oczyszczana" z tego calego syfu...
Ale podoba mi sie Twoje zaangazowanie :D
Profil
PW Email Cytuj
Azbe
[Usunięty]
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 07:46     

=CzArNuLkA= napisał/a:
Tak wlasnie patrze na te wspolczynniki i zaczynam sie zastanawiac czy jestem wyrodna "pania" skoro moje rybcie zyja w kranowie, ktora jesynie jest troszke "oczyszczana" z tego calego syfu...
Ale podoba mi sie Twoje zaangazowanie :D



zależy od ryb, np skalary czy jakieś egzotyczne ryby prawdopodobnie w niedługim czasie po wpuszczeniu do wody by zdechły.



ten artykulik przeczytałem, mniej więcej się sprawdza, przynajmniej co do południowo amerykańskich - bo takie u mnie pływają ;)

h t t p;//w w w akwa.aip, p l/przyklad.html
Cytuj
Mamma20 
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 09:46     



Imię: Agnieszka
Dołączyła: 18 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Nam facet w zoologicznym w malawi powiedział że powinno lać się pół na pół,połowa zwykłej wody,połowa wody destylowanej...Nie jest droga,bodajże 4zł,ale nie wiem za ile litrów,chyba 5l.Nasza woda jest zbyt twarda dla ryb,i dlatego powinno się lać tak pół na pół
Profil
PW Email Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 18:20     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
No ja jak juz mowilam mam welonki,ale moj kumpel ma skalary i roznica taka,ze woda odstaje sie 3 dni a nie dwa i zyja :zdziwko:
Profil
PW Email Cytuj
Azbe
[Usunięty]
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 19:36     

Mamma20 napisał/a:
Nam facet w zoologicznym w malawi powiedział że powinno lać się pół na pół,połowa zwykłej wody,połowa wody destylowanej...Nie jest droga,bodajże 4zł,ale nie wiem za ile litrów,chyba 5l.Nasza woda jest zbyt twarda dla ryb,i dlatego powinno się lać tak pół na pół



może i można mieszać wode opół na pół, ja sie u nikogo z takim czymś nie spotkałem. Raczej antichlor + klarownik + odkażacz wchodziły tylko w gre i jakieś 2 dni stania wody - to wszystko.

Wiadomo niektóre ryby są bardziej wymagające więc takie coś może nie wystarczyć.



Czarnula ale 3 dni odstania są lepsze niż 2 - wiesz? ;)
Cytuj
Deszcz 
Wysłany: Sro Mar 25, 2009 21:21     



Dołączył: 24 Lis 2008
Zostawiłem wodę... niech sobie postoi - sprawdzę w weekend ;)
Jak to początkujący... w moim "słoiku" jest dość wysoka temperatura 26÷28°C - pracujący filtr tak jakoś ją podgrzewa o 2÷3°C no i zapalona świetlówka też pewnie podnosi choć trochę temperaturę. Znacie jakieś rozsądne sposoby (bez wrzucania kostek lodu do wody), żeby obniżyć temperaturę ? Przeczytałem gdzieś w Internecie, że akwaryści montują sobie wiatraczki do chłodzenia procesorów w pokrywie i efekty przynosi takie rozwiązanie :oczami:

Tak w ogóle to mam pół łupiny z kokosu - jakby ktoś chciał :D

=CzArNuLkA=, się tu proszę nie nabijać z mojego zaangażowania :P
Profil
PW Email Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Czw Mar 26, 2009 00:37     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Azbe napisał/a:
Czarnula ale 3 dni odstania są lepsze niż 2 - wiesz? ;)

Moje złotki nie narzekają :P
Deszcz napisał/a:
=CzArNuLkA=, się tu proszę nie nabijać z mojego zaangażowania :P

Alez źle mnie zrozumiales, ja naprawde podziwiam :) :P
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Mar 26, 2009 07:41     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
=CzArNuLkA= napisał/a:
Moje złotki nie narzekają

bo ryby i dzieci głosu nie mają....a przynajmniej ta pierwsza część jest prawdziwa ;)
Profil
PW Email Cytuj
Azbe
[Usunięty]
Wysłany: Czw Mar 26, 2009 07:51     

=CzArNuLkA= napisał/a:
Azbe napisał/a:
Czarnula ale 3 dni odstania są lepsze niż 2 - wiesz? ;)

Moje złotki nie narzekają :P



ale na co w końcu miały by narzekać? piszesz ze 3 dni stoi im woda, więc to lepsze niby niż miała by odstać tylko 2 :) a jak stoi 2 to sie krzywda nie dzieje, może i 1 dzień soibie stać ale wtedy nie jest aż tak ustabilizowana lepiej dla pewności mieć 2 dni za sobą.




Deszczu jak żarówka i filtr mogą aż tak nagrzać akwarium? nie masz ty czasem gdzieś tam jeszcze grzałki?? A pH to sie ustala zależnie od rodzaju ryb jaki sie ma, niektóre przy 8 będą zdychać w męczarniach :) :) :cwaniak:
Cytuj
Deszcz 
Wysłany: Czw Mar 26, 2009 10:45     



Dołączył: 24 Lis 2008
Azbe napisał/a:
Deszczu jak żarówka i filtr mogą aż tak nagrzać akwarium? nie masz ty czasem gdzieś tam jeszcze grzałki?? A pH to sie ustala zależnie od rodzaju ryb jaki sie ma, niektóre przy 8 będą zdychać w męczarniach :) :) :cwaniak:

Sam się dziwię tą wysoką temperaturą. Grzałkę mam, ale ustawiony termostat na 22°C i ona w ogóle się nie załącza. Jak nie miałem filtra, tylko grzałkę i świetlówkę to temperatura wody była 23÷24°C i wtedy grzałka się załączała - więc działa prawidłowo.

Rybki przewiduje się coś z bardziej przyzwyczajonych do pH 8:
- neon innesa,
- danio tęczowy,
- danio pręgowaty,
- kirysek lamparci.

Planuję jeszcze roślinki dodać, żeby ładniej wyglądało, chyba, że do wtorku aż tak mi Kabomka wyrośnie ;)
Profil
PW Email Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Czw Mar 26, 2009 11:22     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Azbe napisał/a:
ale na co w końcu miały by narzekać? piszesz ze 3 dni stoi im woda, więc to lepsze niby niż miała by odstać tylko 2 a jak stoi 2 to sie krzywda nie dzieje, może i 1 dzień soibie stać ale wtedy nie jest aż tak ustabilizowana lepiej dla pewności mieć 2 dni za sobą.

Pisze,ze moim welona stoi 1,5-2 dni :P A 3 dni kumplowi ktory ma skalary i wszystko z nimi ok ;)
Profil
PW Email Cytuj
Azbe
[Usunięty]
Wysłany: Czw Mar 26, 2009 14:15     

to jest mały problem w takim razie. Nie da się jakoś żarówki odsunąć - czy jest stałe miejsce (bo widzialem obudowe, niektóre mają możliwość odsuwania światła)? albo filtra zmienić na inny?? albo akwarium nie stoi przy kaloryferze czy coś takiego?


z tego co tu patrze po stronkach to kirysek jest przyzwyczajony na takie podobne temperatury. Neoknki najżywsze były przy około 22-23* (tyle mam u siebie ustawione w akwarium). Danio też raczek AŻ TAK ciepłej wody nie potrzebują.


z pH możesz sie pobawić w zakwaszanie. W sumie jak nic nie zrobisz, tylko chloru sie pozbędziesz i jakichś zawiesin metali ciężkich to nic sie rybom nie stanie, ale przy odpowiedniejszym pH będą po prostu więcej młodych naruchiwać ;)
Cytuj
Deszcz 
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 23:37     



Dołączył: 24 Lis 2008
Akwarium stoi na szafce z dala od jakiegokolwiek źródła ciepła i niestety nie mam w jaki sposób odsunąć świetlówki (energooszczędna 9W).

Odnośnie do rybek to z temperaturą dużo liczba gatunków mi odpada, trzeba przeorganizować obsadę, może do:
- brzanka odeskowa: 22÷30°C
- bystrzyk pięknopłetwny: 23÷27°C.


Nie mogę nic z tym pH zrobić, odstana czy nie woda i tak lipa. Wymieszałem 50-50 zdemineralizowaną i kranówkę i było jakieś 7,5 pH :P
Profil
PW Email Cytuj
Azbe
[Usunięty]
Wysłany: Pią Mar 27, 2009 23:42     

z takimi gatunkami nie mogę Ci nic doradzić bo nie znam sie na nich :)

a do zmieniania poziomu pH są specjalne specyfiki dostępne w akwarystycznych, ale 7-7,5 to takie uniwersalne jest
Cytuj
Deszcz 
Wysłany: Sob Mar 28, 2009 22:44     



Dołączył: 24 Lis 2008
Azbe napisał/a:
a do zmieniania poziomu pH są specjalne specyfiki dostępne w akwarystycznych, ale 7-7,5 to takie uniwersalne jest

To ja teraz na taki SZALONY pomysł wpadłem:
- mam zakwasić wodę, no to użyję jakiegoś naturalnego zakwaszacza - otworzyłem lodówkę i JEST !!! - cytryna :D Zmieszałem litr wody i 5 kropli soku z cytryny i zbadałem pH: wyszło 7÷7,5 :P

Co myślicie o wlaniu 125 kropli soku z cytryny do 25l wody ? :D
Profil
PW Email Cytuj
Azbe
[Usunięty]
Wysłany: Nie Mar 29, 2009 20:20     

warto spróbować :D :D :D :D :D :D
Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Nie Mar 29, 2009 20:24     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Deszcz napisał/a:
Co myślicie o wlaniu 125 kropli soku z cytryny do 25l wody :D

Tylko moze wpusc do takiej wody jakies tansze rybki ;)
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Nie Mar 29, 2009 21:40     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
=CzArNuLkA=, kazde zycie powinno byc tyle samo warte.....normalnie jakas dyskryminacja biednych rybek ;p
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008