Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kobi
Nie Maj 13, 2007 17:09
gdzie robicie przeglady swoich samochodow?
Autor Wiadomość
michaszko 
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 10:48   gdzie robicie przeglady swoich samochodow?  



Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Trynek
Jak w temacie :)
Chodzi mi o to, zebym mogl z czystym sumieniem oddac samochod na przeglad i wiedziec, ze to co ma byc zrobione bedzie zrobione i to w rozsadnym przedziale cenowym :)
Profil
PW Cytuj
krystian 
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 10:52     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
na tarnogorskiej, tam gdzie kiedys byl salon daewoo a teraz jakies kwiaty tam sprzedaja
Profil
PW Email Cytuj
Yeti 
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 17:52     



Dołączył: 17 Sie 2005
Skąd: Gliwice
michaszko, o ile chodzi Ci o tzw. przeglądy rejestracyjne, to ja również robię je na stacji diagnostycznej przy ul. Tarnogórskiej.
Profil
PW Email Cytuj
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 09:31     

Ty chcesz zrobić przegląd czy podbić dowód rejestracyjny??????????????? :rotfl: :rotfl:
Cytuj
michaszko 
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 10:23     



Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Trynek
Chodzi mi o przeglad po 30 tys. Nie chce jechac do ASO bo wiadomo, ze to zlodzieje ;)
Profil
PW Cytuj
Jacek13
[Usunięty]
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 10:25     

michaszko napisał/a:
Chodzi mi o przeglad po 30 tys.
To jedz do autoryzowanego warsztatu swojej marki. :camping:
Cytuj
michaszko 
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 11:35     



Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Trynek
Samochod nie jest juz na gwarancji wiec nie chce do nich jechac. Na skrupulatnym prowadzeniu ksiazki serwisowej tez mi nie zalezy bo zawsze trzymam wszystkie kwity i faktury takze przy odsprzedazy mam dowod, ze o samochod faktycznei sie dbalo.

Myslalem o Norauto. Co o nich sadzicie?
Profil
PW Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 14:54     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Również na Tarnogórskiej przy Daewoo Oreńczuk.
98zł, ale biorą 100 :P

Ostatnio tam byłem z autkiem i przeszło bez zająknięcia :)
Profil
PW Email Cytuj
jan 
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 16:44     



Dołączył: 07 Paź 2004
Skąd: Zatorze lub Trynek
Mariusz napisał/a:
byłem z autkiem i przeszło bez zająknięcia

przeszło, czy tej jest naprawde sprawne i bezpieczne bo to dwie różne sprawy.

Natomiast Michaszkowi chodzi o przeglad okresowy, a nie rejestracyjny.
W tym przypadku proponowłabym raczej warsztat specjalizujący sie w danej marce ( jezeli nie ma to byc ASO)
Norauato? hm, raczej bym nie polecał, opony, tłumik, czy klocki hamulcowe to i moze, ale przegląd okresowy i ewentualna wymiana tego co trzeba to juz deko wiecej.
Chociaz po pierwszych 30tys to w sumie głownie wymiania sie tylko olej i filtry oleju i powietrza i ew. uzupełnia sie inne płyny eksploatacyjne. Instrukcja obsługi dokładnie to okresla.
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 18:49     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Co do sprawności mojego auta jestem w 100% pewny ... dla mnie to czysta formalność ...
Robię to dla siebie ... poza tym gdybym chciał to za przysłowiową 0,7 mogę mieć przegląd, ale chyba tu nie o to chodzi, prawda ?

A w Norauto to pracują amatorzy z tego co zauważyłem ...
Jako pierwsi potrafili zamontować klocki hamulcowe na odwrót ...
Profil
PW Email Cytuj
Tonio 
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 19:11     



Dołączył: 02 Lis 2005
Mariusz napisał/a:
Również na Tarnogórskiej przy Daewoo Oreńczuk.
98zł, ale biorą 100 :P

wszedzie biora 100 bo te 2 zlote to oplata ewidencyjna narzucona przez ministerstwo...

Jezeli chodzi o rejestracyjne to tylko i wylacznie Okregowa Stacja Kontroli Pojazdow ul. Strzelcow Bytomskich w ?abedach :)
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 19:25     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Tonio napisał/a:
wszedzie biora 100 bo te 2 zlote to oplata ewidencyjna narzucona przez ministerstwo...

O widzisz, nie wiedziałem :)
Myślałem, że to dla nich na piwo i że drobnymi 2 zł się nie przejmują :)
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Czw Maj 17, 2007 19:21     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
michaszko, jaka fura i jaki przegląd ??
Profil
PW Email Cytuj
michaszko 
Wysłany: Czw Maj 17, 2007 22:58     



Dołączył: 04 Lut 2007
Skąd: Trynek
Fiat Punto, 2004 rok. Przebieg 38 tys. Chodzi mi o ten przeglad po ok 30 tys - troche spozniony ale ciagle cos wypadalo i w koncu trzeba zrobic :)
Profil
PW Cytuj
Max 
Wysłany: Pią Maj 18, 2007 12:08     



Imię: Czesław
Dołączył: 18 Gru 2005
Skąd: zewszond
Orenczuk "specjalizuje" sie w FSO i koreanczykach. Specjalnie uzylem cudzyslowia, bo swoim zuczkiem do tej pory do nich jezdzilem ale teraz szukam czegos innego. Tam masowke odwalaja. Przeglady to moze jeszcze pol bieday (ale placisz jak za zboze), ale pojechalem do nich z 2ma usterkami, z kazda bylem po dwa razy i do tej pory usterki nie zostaly naprawione. Za kazdym razem zdiagnozowali co innego, wzieli kase za naprawe i sie chyba okazuje ze naprawiali to co bylo dobre, bo to co mieli naprawic jest nie ruszone. Zwykle zdzieranie kasy i tyle. Ale jak ktos moze polecic dobry serwis gdzie nie beda krzywo patrzec na auto marki daewoo to chetnie skorzystam.
Profil
PW Email Cytuj
Bogna 
Wysłany: Pią Maj 18, 2007 15:32     



Dołączyła: 21 Sty 2007
Skąd: Gliwice
hmm zalezy co chcesz naprawic.. nam sie tico psulo od zimy;p tzn ja slyszalam i czulam, ze cos jets nie tak.. ale oczywiscie rodzice wiedza swoje i moiwa, ze auto ejzdzi dobrze;/ tak ostatnio matka przyejchala i stwierdzila, ze ledwo doejchala.. bo auto jej gaslo co chwile itp itd... mam pare warsztatow obok siebie.. w tym 2 takie, ze skzoda slow... i ojciec dal auto do 3.. facet zastanawial sie co to mzoe byc,.. bo nie spotkal sie z czyms takim w daewoo a duzo ich robil.. no i okazalo sie w koncu,ze to gaznik;/ naprawil.. jak odbieralam ja auto.. to najpierw wrecz nakzal mi jechac na miasto i auto sprawzdic.. i jesli uznam,ze naprawione to wtedy wrocic i mu zapalcic.. a jak nie naprawione to bedzie poprawial albo nie zaplace;p no ale po zrobieniu malej rundki stwierdzilam, ze auto od pol roku po raz pierwszy wrecz plynie:D i dostal koels swoje 50 zl;p a bylo auto kolo wiezy cisnien przy sobieskiego.. jak sa garaze
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Pią Maj 18, 2007 19:23     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
Bogna napisał/a:
a bylo auto kolo wiezy cisnien przy sobieskiego.. jak sa garaze
ja takze slyszalem o nich duzo dobrego. o ile sie nie myle mowi sie na nich Bosz moze od slowa bosch a moze tak maja na nazwisko. generalnie nie slyszalem o panach zlego slowa. a dobrych slyszalem wiele
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pią Maj 18, 2007 23:08     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
krystian, spoko ludzie
i fajne klimaty

bo co mam powiedziec o somsiadach ??
Profil
PW Email Cytuj
Bogna 
Wysłany: Sob Maj 19, 2007 09:55     



Dołączyła: 21 Sty 2007
Skąd: Gliwice
krystian napisał/a:
Bogna napisał/a:
a bylo auto kolo wiezy cisnien przy sobieskiego.. jak sa garaze
ja takze slyszalem o nich duzo dobrego. o ile sie nie myle mowi sie na nich Bosz moze od slowa bosch a moze tak maja na nazwisko. generalnie nie slyszalem o panach zlego slowa. a dobrych slyszalem wiele
oni zdaje sie maja w nazwie bosch jako stacja diagnistyczna czy cos takiego.. taki starszy pan byl.. i sie zdziwil, ze 2 min po telefonie jzu yblam po auto;p bo mam blisko;p i naprawde az sie zdziwilam jak nie chcial kasy dopoki nie sprawzde sama auta.. przeciez moglam pojechac i nie wrocic i mu nie placic;) hmm obok jeszzce jest "wartzta" p. klaczka... tego absolutnie nie polecam.... koles jest ebznadziejny.. tak samo jak spec dybus.... kawalek dalej... niby starego fiata kiedys nam dobrze naprawial... ale podziekowalammu jak mi powiedzial, ze do renault 5 z 86r mam kupic nowy rozrusznik.. ;/ a wystarczylo zlutowac maly kabelek.. co z reszta zrobil moj kuzyn mechanik amataor przyszly blacharz.. jak mu sie nduzilo i jak byl u nas w miescie.... no a p. kl. podziekowalam jzu dawno.. ale do rodzicow nie docieralo.. szczeglnie po tachunku recznie wypisanym : geometria kol 40 zl- wrocilam tam i mowie, ze auto dalej sciaga na lewo i w ogole co to za geometria.. jak 40zl kosztuje.. a koels mi na to, ze to trzeba pewnie kola przelozyc;/ boszzze;/ kola to ja sobie sama mogeprzelozyc... a wracajac do geometri.. gdzie mi dobrze zrobia geometrie w ticaczu?? chodiz mi o cos sprawdzonego.. nie wiem jaka jest nazwa ulicy ale to boczna od daszynskiego gdzies za sloneczna czy zachodnia.. i tammi robili w renault kiedys i bylo swietnie... ale to yblo danwo i po ciemku tam bylam i teraz nie trafie;p
Profil
PW Email Cytuj
Max 
Wysłany: Nie Maj 27, 2007 12:33     



Imię: Czesław
Dołączył: 18 Gru 2005
Skąd: zewszond
Bogna napisał/a:
krystian napisał/a:
Bogna napisał/a:
a bylo auto kolo wiezy cisnien przy sobieskiego.. jak sa garaze
ja takze slyszalem o nich duzo dobrego. o ile sie nie myle mowi sie na nich Bosz moze od slowa bosch a moze tak maja na nazwisko. generalnie nie slyszalem o panach zlego slowa. a dobrych slyszalem wiele
oni zdaje sie maja w nazwie bosch jako stacja diagnistyczna czy cos takiego..


A pelna nazwe i jakis adresik mozna prosic ?

Co do usterek to przy ruszaniu z wolnych obrotow cos dudni i chlupocze w silniku, a druga sprawa ze przy spadku temperatury ponizej zera jest problem z odpaleniem (i to nie jest akumulator). Podejrzewam ze moze miec cos wspolnego z tym chlupotaniem (jakby woda sie gdzies zbierala i zamarzala). Panowie u orenczuka przeczyscili kopulke i zrobili diagnostyke elektryki (co podobno mialo cos wspolnego z problemami z odpaleniem) jak za sie okazalo ze nie pomoglo to wzieli sie za rozrusznik (cos pogrzebali, posmarowali i powiedzieli ze ma byc ok). Nie bylo mrozu zeby sprawdzic ale obawiam sie ze nie pomoze. Drugie co zrobili to wymienili poduszke silnika (bo to podobno stukalo przy ruszaniu). Nie pomoglo, a Pani powiedziala zeby zostawic auto to dalej beda sprawdzac. Ani nie mialem czasu zostawiac im auta ani ochoty klocic sie z debilka o pieniadze bo poduszke jak stwierdzila i tak trzeba bylo wymienic. A ze to nie to stukalo to moga "szukac" dalej ale oczywiscie jak znajda to nie bedzie w ramach reklamacji tylko jako kolejna naprawa placone.

Nastepny problem z Orenczukiem jest to ze Cie nie sluchaja. Jak opisuje objaw, i mowie ze to dzieje sie TYLKO przy ruszaniu z wolnych obrotow to koles mi mowi ze dali auto na kanal silnik chodzil przez pol godziny ale oni zadnego stukania nie slyszeli. Jak mieli k...... slyszec jak auto stalo na kanale a ja mowilem ze to przy ruszaniu.
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008