Poprzedni temat «» Następny temat
DZIENNIK ODCHUDZANIA KASIENKI ! PROSZE POMÓZCIE!
Autor Wiadomość
Dorotka 
Wysłany: Sob Maj 12, 2007 22:58     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
nemo1125, a Ty oczywiście wiesz, że Kasi chodziło raczej o inne wsparcie? ;)
Profil
PW
nemo1125 
Wysłany: Sob Maj 12, 2007 23:11     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
No tak przegiąłem pałę. Obiecuję, że już nie będę pisał o mojej diecie. :kijemgo: katarzyna35k-ce, podziwiam twoją wolę ja bym nie dał rady. :zakrecony:
Profil
PW Email
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 09:52     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
nemo1125 napisał/a:
Dziś na obiad zjadłem jeden duży płaski talerz gotowanych ziemniaków + 6 (może 8 ) smażonych boczniaków (to drugi talerz ale mały) i miska sałatki z pomidorów, cebuli i patisonów konserwowych. Trzy godziny po obiedzie usmażyłem ziemniaki które nie zmieściły się wcześniej na talerzu i zjadłem z resztą sałatki. Teraz jem lody

nie masz pojecia jak Ci8 zazdroszcze ! :/
Alinka napisał/a:
bedziesz powoli wracala do swoich starych nawykow. a wtedy efekt jo jo gwarantowany.. wiem cos o tym.

Oj ja tez wiem . Kiedys schudłam 40 kg i wszystko wrociło z podwójna siła!Staram sie jesc tylko to co mi smakuje i na co mam ochote ale staram sie zeby to było bez tłuszczu i pije duzo wody. Wiem ze jak osiagne juz moja wymarzona wage to bede musiała dalej sie pilnowac bo niestety mam ogromne tendencje do tycia i słaba przemiane materii. Co oczywiscie nie znaczy ze bede jadła tak jak teraz.

Wczoraj moi kochani nie jadłam nic tuczącego!!!! chyba modliliscie sie za mnie :rotfl:
Nie zjadłam nic ze stołu ktory stał suto zastwiony ani grama ciasta ani sosiku ani wedlinki.. nic poprostu nic!!! :]
Jestem z siebie bardzo dumna!

Dzis niedziela.

-jajecznica z pomidorami bez tłuszczu! Na teflonie!+wafle ryzowe sonko!
-na obiad zjem sobie parowana piers z indyka + kalafior
- na kolacje jabłko :] :] :]

Nie moge sie doczekac wejscia jutrzejszego na wage :]
Profil
PW Email
zajaFFka 
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 10:45     



Dołączyła: 10 Wrz 2006
Skąd: from @nother world
Heh ja się już katuje drugi miesiąc :P i jak na razie dobiłam do 52 kg :P
Profil
PW Email
Dorothea 
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 10:48     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
zajaFFka napisał/a:
dobiłam do 52 kg
matko, wiec po co sie nadal odchudzasz???? :zdziwko: , musisz byc baaaardzo szczupła
Profil
PW Email
zajaFFka 
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 12:42     



Dołączyła: 10 Wrz 2006
Skąd: from @nother world
Wyznaczyłam sobie próg, którym jest 48 kg i mam nadzieję osiągnąć go do sierpniowego wyjazdu. :)
Profil
PW Email
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 13:41     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
zajaFFka napisał/a:
Wyznaczyłam sobie próg, którym jest 48 kg i mam nadzieję osiągnąć go do sierpniowego wyjazdu.

:cenzura:
Profil
PW Email
Siejka
[Usunięty]
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 16:13     

Umieszczam tu zasady i wskazowki dotyczace diety 1000 kalorii bo tylko ja uwazam za sensowna i godna polecenia :) byc moze skorzystasz katarzyno…

- Prawidłowoscia rozwojowa jest to ze wraz z przybywajacymi latami spowalnia sie proces
przemiany materii u wszystkich wiec lepiej wybrac sie do dietetyka, by sprawdzil jak twoj
organizm funkcjonuje dzis.
- Jezeli to nie pierwsza proba odchudzania to tymbardziej wizyta u specjalisty moze byc
uzyteczna.
- Nalezy uwzglednic swoj obecny stan zdrowia i przypadlosci bo to rowniez moze miec
wplyw na przebieg i efekty diety.
- Tracic kilogramy powinno sie w sposob zdrowy tzn. ok. 1-2 kg na tydzien (szybsze
chudniecie moze latwo spowodowac efekt jojo).
- Zrzucanie kilogramow to sprawa indywidualna, a do tego trzeba pamietac ze z uplywem
czasu organizm sie przestawia na nowy tryb jedzenia i chudnie sie wolniej co nie powinno
martwic bo to naturalna obrona organizmu przed utrata tkanki tluszowej.
- Zeby kontrolowac swoje kilogramy dobrze jest wazyc sie raz w tygodniu (nie trzeba
codziennie), i zdecydowanie lepiej - rano gdyz wtedy ukazuje sie nasza waga rzeczywista.
- Sa rozne drogi chudniecia naszego ciala co oznacza ze dane partie chudna w roznej
kolejnosci w zaleznosci od osoby czyli np. niektore kobiety napierw traca z biustu a
na koncu z bioder i na odwrot. Co jakis czas wiec warto mierzyc sie w biuscie, talii i na
biodrach dla upewnienia sie czy faktycznie mniejsza liczba na wadze przeksztalca sie w
mniejsza liczbe centymetrow na ciele.

- Odradzam jednoczesne rozpoczecie cwiczen w polaczeniu z dieta.
- Radze natomiast do diety dolaczyc cwiczenia po ok. 1 miesiacu jak juz organizm
przyzwyczai sie do zmian i zahartuje. W przeciwnym razie mozesz szybko odczuwac
zmeczenie i glod.
- Odradzam rowniez stosowanie kilku diet jednoczesnie lub ciagłych zmian diet w krotkim
odstepie czasu.
- Osobiscie uwazam, ze najlepsza motywacja do ruchu sa cwiczenia w grupie chocby z
tego wzgledu ze pojawia sie czynnik rywalizacji co szybko potrafi zmotywowac nawet
najwiekszego leniucha. No i czy chce sie czy nie to bedac na grupowych cwiczeniach nie
pomysli sie zeby zagladnac do lodowki albo zeby pojsc ogladac telewizje zamiast cwiczyc
bo nie bedzie sie mialo dostepu do tego na sali cwiczen.

Odnosnie diety:
- Nalezy sie zaopatrzyc w tablice kaloryczne i robic codziennie liste tego co sie je
jednoczesnie sprawdzajac i pilnujac ilosci kalorii.
- Nie jest konieczne układanie menu dnia (chyba ze ulatwia to przebieg diety).
Najwazniejsze jest zroznicowanie pokarmow, uzupełnianie witami i nie przekroczenie w
danym dniu „zelaznej granicy 1000 kalorii”.
- Kalorie przelicza się nie tylko ze spozytych posilkow ale tez z plynow.
- Powinno pic sie co najmniej 2 litry płynow codziennie (najlepiej wody niegazowanej)
- Nie wolno spozywac posilkow pozniej niz godzina 18.00.
- Nalezy kalorie rozlozyc na caly dzien - od rana do godziny 18.00 tak zeby nie chodzic
glodnym :]
- Mozna zrezygnowac ze slodzenia plynow takich jak kawa/herbata (nie jest to konieczne
ale bardzo pomocne).

Powinno się zrezygnowac lub znacznie ograniczyc takie płyny jak:
- Alkohole - poniewaz sa kaloryczne (zwlaszcza piwo) no i zatruwaja organizm.
- Coca-cola, sprite, fanta itp.
- Soki owocowe ze sklepu - zawieraja duza ilosc slodzikow roznego typu.

Oczywiscie dieta to nie wszystko… i zeby wyniki sie utrwalily powinno sie zmienic swoj styl zycia co oznacza ze po zakonczonej diecie juz sie nie powroci do poprzednich nawykow zywieniowych!
Stopniowo oczywiscie zachowujac umiar mozna sobie pozwalac na troche wieciej :]
Szczegolnie goraco polecam zachowanie regularnych cwiczen wowczas nawet jak z jedzeniem zdarzy sie przesadzic - bedzie sie moglo spalic to na cwiczeniach.

W tym wszystkim jednak nie nalezy zapomniec ze najwazniejsze jest zeby robic to dla siebie przede wszystkim bo chce sie czuc lepiej we „wlasnej skorze’ - a inni niech z tego korzystaja przy okazji :D

katarzyna35k-ce 
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 19:18     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
Siejka, Bardzo Ci dziekuje :hurra:
Własnie taka diete zastosowałam. Staram sie jeść nie wiecej jak 1000 kalorii. Cwiczenia chce właczyc po 1 miesiacu :]
Dzis niestety troche nadszarpnełam te 1000 kalorii . Chyba nawet z 2000 zjadłam ale bez pieczywa!
Nie lubie niedzieli jak siedze sama bo wcinam co popadnie z nudów dosłownie :/
Profil
PW Email
zajaFFka 
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 20:20     



Dołączyła: 10 Wrz 2006
Skąd: from @nother world
katarzyna35k-ce napisał/a:
zajaFFka napisał/a:
Wyznaczyłam sobie próg, którym jest 48 kg i mam nadzieję osiągnąć go do sierpniowego wyjazdu.

:cenzura:

?
Profil
PW Email
praz 
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 21:36     


Dołączyła: 25 Sie 2005
Skąd: stąd
Alinka napisał/a:
oj ja mam hula hop , ale nie umiem go uzywac:( nie umiem nim krecic :zdziwko:

tez mam problemy z hulaniem hopem ;) wygląda na super prosta sprawę ale w praktyce to juz nie takie proste
najlepsze na odchudzanie są spacery i ogólnie chodzenie no i tańce :) choćby te do lustra
Profil
PW Email
Morqana 
Wysłany: Nie Maj 13, 2007 22:33     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
zajaFFka napisał/a:
atarzyna35k-ce napisał/a:
zajaFFka napisał/a:
Wyznaczyłam sobie próg, którym jest 48 kg i mam nadzieję osiągnąć go do sierpniowego wyjazdu.

:cenzura:

?


Mam to samo :))
Profil
PW Email
Dorothea 
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 10:09     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
zajaFFka napisał/a:
próg, którym jest 48 kg

dziewczyny opamietajcie sie, po co sie tak katowac?
Profil
PW Email
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 10:11     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
zajaFFka, chetnie bym sie z Toba spotkała i zobaczyłabys co znaczy odchudzanie sie i nadwaga! Wkurzasz mnie takimi postami zwłaszcza w tym temacie . JA WALCZE Z 60 KG A NIE Z 3 to po 1 po 2 jezeli Twoim ideałem jest wygladac tak jak na swoim avatarze to zycze Ci sukcesu!
Ja chce schudnac bo nawala mi zdrowie a Ty czemu? Bo chcesz świecić kościami? Czy moze sa nowe nabory do filmow o tematyce wojennej i szukaja statystow do obozów zagłady w Oświecimiu?
No poprostu brak mi słow.

Ale ale wracając do mojego tematu!

6 kg mniej :hurra: :hurra: :hurra:
wiem ze to w wiekszosci woda z organizmu ale i tak dla mnie to sukces.
Zastanawiam sie czemu tak duzo chudne , bo przeciez jem 3 posiłki dziennie i to nie małe.Ale wzane ze waga pędzi w dół. ;)

Dzis nie mam pomysłu co zjem sobie na sniadanko. Napisze pozniej.
Profil
PW Email
Dorotka 
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 10:22     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
katarzyna35k-ce napisał/a:
Zastanawiam sie czemu tak duzo chudne , bo przeciez jem 3 posiłki dziennie i to nie małe.Ale wzane ze waga pędzi w dół.
może i niemałe, ale zupełnie inne :) przywykniesz do nich i potem inny
sposób odżywiania będzie już normalny, przestaniesz o tym myśleć jak o wyzwaniu :)
katarzyna35k-ce napisał/a:
6 kg mniej
:super: nic tak nie motywuje do dalszego wysiłku jak taki wynik, prawda? :) :) :) a będzie jeszcze lepiej, jak w końcu ubierzesz jakiś ulubiony a dotąd przyciasny ciuch, jak spojrzysz na siebie w lustrze i na swój widok się uśmiechniesz, jak nie będziesz miała zadyszki po powrocie z zakupów do domu :) :) :)
bardzo się cieszę, że dobrze Ci idzie, że na razie nie ma większych zwątpień, dołków i dni wielkiej załamki pod tytułem "nie uda się" - oby tak dalej :)
Profil
PW
zajaFFka 
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 10:36     



Dołączyła: 10 Wrz 2006
Skąd: from @nother world
katarzyna35k-ce napisał/a:
zajaFFka, chetnie bym sie z Toba spotkała i zobaczyłabys co znaczy odchudzanie sie i nadwaga! Wkurzasz mnie takimi postami zwłaszcza w tym temacie . JA WALCZE Z 60 KG A NIE Z 3 to po 1 po 2 jezeli Twoim ideałem jest wygladac tak jak na swoim avatarze to zycze Ci sukcesu!
Ja chce schudnac bo nawala mi zdrowie a Ty czemu? Bo chcesz świecić kościami? Czy moze sa nowe nabory do filmow o tematyce wojennej i szukaja statystow do obozów zagłady w Oświecimiu?
No poprostu brak mi słow.


Kiedyś też wyglądałam jak klopsik, a to co teraz robie jest tylko zapobieganiem przed powrotem do tamtejszego stanu. Mam w domu lustro i wiem, kiedy coś już jest nie tak. Lepiej zapobiegać niż leczyć. A wygląd szkieletu mi nie grozi, na szczęście obdarzyło mnie tam gdzie trzeba, z przodu i z tyłu. Na pewno się tego nie pozbęde, jak nawet przy 45 kg nic mi z tamtąd nie ubyło.
Profil
PW Email
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 10:36     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
Dorotka napisał/a:
bardzo się cieszę, że dobrze Ci idzie, że na razie nie ma większych zwątpień, dołków i dni wielkiej załamki pod tytułem "nie uda się" - oby tak dalej

Nie ma narazie , zreszta jestem nauczona ze jak nachodzi mnie zwątpienie to staje przed lustrem :rotfl: to jest najlepsza motywacja.
Najbardziej brakuje mi nie slodyczy ale wędlin typu kiełbasa i szynka wieprzowa i rolady albo miesko smażone :/
No cóz trzeba sie teraz poswiecic zeby pozniej wygladac fajnie:)
Profil
PW Email
zajaFFka 
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 10:38     



Dołączyła: 10 Wrz 2006
Skąd: from @nother world
Btw. gratuluję tych 6 kg. :)
Profil
PW Email
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 15:38     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
zajaFFka napisał/a:
Kiedyś też wyglądałam jak klopsik

jak klopsik to ile miałas kilo tej nadwagi? :zdegustowany:
zajaFFka napisał/a:
a to co teraz robie jest tylko zapobieganiem przed powrotem do tamtejszego stanu.
nie wiem czy mozna tak nazawac . To co teraz robisz powinnas skonsultowac z lekarzem bo na moj gust i wielu innych to poczatek anoreksji.
zajaFFka napisał/a:
gratuluję tych 6 kg.

dziekuje
Wiesz zaczynam sie martwic o Ciebie.Jestes młoda fajna dziewczyna a widze ze katujesz swoje ciało. Moze faktycznie wizyta u jakiegos dietetyka by pomogła? :/

wiec tak dzij juz zjadłam
buraczki z 400gr + 200gr tunczyka(baardzo mi smakuje) i 5 kromeczek mojego chlebka dmuchanego ryzowego+ woda! :]
Profil
PW Email
syrena
[Usunięty]
Wysłany: Pon Maj 14, 2007 17:19     

katarzyna35k-ce, Kasiu przede wszystkim musisz zmienic zasady zywieniowe, duzo roslin ( jarzyny i owoce) i liczyc kalorie , po tygodniu twoj Mozg sie przestawi i bedziesz spokojnie tracic na wadze, ale zero piwek i innych trunkow , chyba ze ze mna hahahaha

Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008