Poprzedni temat «» Następny temat
Psycholog potrzebny!
Autor Wiadomość
Lama71 
Wysłany: Pon Maj 21, 2007 07:50     



Dołączył: 29 Sie 2006
Skąd: Gliwice
Dorotka napisał/a:
przeczytałam posty Siejki bardzo dokładnie jeszcze raz i jak na mój gust wkazała tylko wrażliwość na czyjeś problemy (w jej przyszłym zawodzie bardzo wskazaną) i chęć niesienia pomocy - nie proponowała pschoanalizy od razu

właśnie w takie dywagacje nie chciałem się wdawać. No ale, dla spokoju sumienia itd.
Pisząc w temacie 'Psycholog potrzebny" o tym, że się jest studentem psychologii, sugeruje się to, że znasz się na tym, bo w końcu uczysz się na psychologa. A ja jedynie twierdzę, że z psychologią puki co, ma naprawdę niewiele wspólnego. Przepraszam siejka za takie postawienie sprawy, ale tak po prostu jest. Jeśli kiedyś będziesz ten właśnie zawód wykonywała, zrozumiesz, że wcale się nie mylę. Pomoc jako przyjaciel, znajomy - ok, nie ma problemu, i jeśli z moich wypowiedzi wynika inaczej, to odszczekuję. ALe pomoc jako psycholog - zdecydowanie NIE!.
Dorotka napisał/a:
Więc jak inaczej ma dziewczyna nabywać ciężką pracą doświadczenie jeśli nie rozmawiając z ludźmi, słuchając ich, próbując im pomóc przez to, że skieruje ich we właściwe ręce lub pytając tych lepszych od siebie bo już doświadczonych o konkretne przypadki z którymi się zetknęła?

no... to już raczej ona powinna napisać, na czym polegają ich praktyki w szpitalach i tym podobnych placówkach. Ale koleżanka z psychologii opowiadała mi, że rozmawiają z pacjentami w kilka osób, a potem wzajemnie konsultują spostrzerzenia, porównują to z diagnozą postawioną przez prowadzącego lekarza, uczą się zachowań wobec pacjenta itd. ALe nie robią tego w pojedynkę, robią to pod kontrolą.
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Pon Maj 21, 2007 12:37     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
Ale to nie temat o Siejce i Jej praktykach, przecież dziewczyna tylko chciała niesc pomoc i jak widze nie wyszło to dobrze.
Nie rozumiem tego zupełnie chce sie pomagac jest źle nie chce sie pomagac tez jest źle, wiec lepiej wcale sie nie oddzywac...
Moze wrocimy do meritum tego tematu , zdaje sie,ze ktos prosił o rade.......,a napewno nie była to Siejka

:zdziwko:
Profil
PW Email Cytuj
Morqana 
Wysłany: Pon Maj 21, 2007 23:19     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
Owszem, to Madzia miała problem, już od dłuższego czasu, więc może NIE mówmy o tym, co Siejka potrafi, a czego nie. Jesli chce pomóc, to jest to najwazniejsze, bo przyda się ona Madzi.. nieważne, czy jest psycholożką, zakonnicą, czy zwykłą dziewczyną... chce pomóc, to najwazniejsze:)
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Wto Maj 22, 2007 09:43     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
MorQaNa, super ,ze sie ze mną zgadzasz :)
Profil
PW Email Cytuj
Jacek_s 
Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 23:09   psycholog  



Imię: Jacek
Dołączył: 16 Gru 2006
Szukam psychologicznego gabinetu w gliwicach
lub
psycholga na gg.
Jak cos wiecie to napiszcie.
Profil
PW Email www Cytuj
espi 
Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 23:14     



Imię: Ania
Dołączyła: 06 Gru 2004
Skąd: z mamy ;)
Daj znać jak znajdziesz. Też potrzebuję.
Profil
PW Email Cytuj
darkenstein
[Usunięty]
Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 23:24     

własnie sie dowiedziałem ze mi tez sie przyda :(
Cytuj
desperado
[Usunięty]
Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 23:53     

darkenstein napisał/a:
własnie sie dowiedziałem ze mi tez sie przyda
na kubie sa dobrzy
Cytuj
Tom@k 
Wysłany: Nie Wrz 02, 2007 15:28     



Dołączył: 18 Cze 2007
Skąd: z nieba^^
desperado napisał/a:
na kubie sa dobrzy


byles? :P w Polsce pewnie tez sa.. czasami.
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 09:49   Psycholog  
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Witajcie.

Potrzebuję dobrego psychologa, sprawdzonego najlepiej. I to na gwałt...
Profil
PW Email Cytuj
troyek 
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 10:18     



Imię: Kamil, ale możesz mi mówić ELVIS
Dołączył: 21 Maj 2006
Skąd: Gliwice
na asnyka jest

h t t p;//w w w psychoterapia-silesia, p l

polecam :)
Profil
PW Email www Cytuj
Arex30 
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 10:54     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
eeeee
Aither napisał/a:
na gwałt

nooo
Aither napisał/a:
dobrego psychologa

OK
takie małe OT
bo fajnie zabrzmiało.....
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 11:13     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
napisałabym do gwałtu a nie na gwałt :P

Dzięki troyek
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Cze 05, 2008 23:03     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
to ja bym psycholożke wolał -_-
Profil
PW Email Cytuj
alenda 
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 21:55     



Imię: Olcia
Dołączyła: 08 Maj 2010
Skąd: ze wsi
Na Ziemowita była taka fajna babka. W Knurowie na Koziełka jest fajna pani doktor, psychiatra, ale psycholog nie bardzo.
Profil
PW Email www Cytuj
espi 
Wysłany: Nie Cze 13, 2010 22:51     



Imię: Ania
Dołączyła: 06 Gru 2004
Skąd: z mamy ;)
alenda napisał/a:
W Knurowie na Koziełka jest fajna pani doktor


Potwierdzam. Chodziła na wizyty domowe do mojego taty chociaż specjaliści tego zwykle nie robią :|
Profil
PW Email Cytuj
GosiaO 
Wysłany: Pon Cze 14, 2010 22:32     


Imię: Gosia
Dołączyła: 30 Maj 2010
Skąd: Gliwice
madzix15 jak możesz to napisz, jak się masz i czy znalazłaś jakąś godną zaufania osobę, która Ci pomogła. Licz na siebie, całe życie przed Tobą, ucz się życia i wyciągaj wnioski na przyszłość.
Jeśli chodzi o alkoholizm, jeśli ktoś nie chce sam zerwać z nałogiem, nie dojrzeje do tego to mu nie pomożesz (wiem z doświadczenia, bardzo przykrego, które skończyło się najczarniejszym scenariuszem z możliwych, ale to już inna historia).
Pamiętaj, ze to jest Twoje życie i będzie wyglądało tak, jak sama o nie zawalczysz mimo przeciwności. Osobiście uważam, że najlepiej zadzwonić pod jeden z numerów podanych w poście, porozmawiasz z doświadczonym psychologiem i nikt się o tym nie dowie.



Co do postów dotyczących lamy i sejki. Osobiście uważam, za lama ma racje, samo zdanie Sejki, ze studiuje psychologie, może dać osobie czytającej wrażenie, że jest to ktoś kto zna się na rzeczy a tak na prawdę.......... studia to tylko wstęp. Sejka, uważam, że masz predyspozycje na naprawdę dobrego psychologa, jesteś otwarta i wzbudzasz sympatie a to już nić do porozumienia pacjent-psycholog, ale bezpieczniej jest nie udzielać informacji o swoich studiach osobie pilnie poszukującej pomocy, bo to możne zmylić. A odsyłanie do kogoś bardziej doświadczonego osoby, która Ci zaufała i zwierzyła, możne wywołać skutki, których byś nie chciała. Trzymam za Ciebie kciuki, ucz się dalej i pomagaj ludziom, ale dopóki nie poczujesz, ze dasz rade doprowadzić trudną sprawę od początku do końca, nie oferuj się jako psycholog (student psychologii).
Powodzenia :)
Profil
PW Email Cytuj
spooki 
Wysłany: Czw Paź 14, 2010 23:02     


Dołączył: 29 Lis 2005
Skąd: gliwice
Witam

Potrzebuję psychologa dla osoby leżącej w szpitalu, która nie radzi sobie z poważnym schorzeniem, które je spotkało.
Czy ktoś z was zna osobę, która byłaby w stanie pomóc? Nie musi to być koniecznie ktoś z Gliwic. Najważniejsze, by ten psycholog był bardzo dobrym specjalistą i umiał sobie poradzić z tym problemem.

Z góry dziękuję za szybką odpowiedź

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez spooki Czw Paź 14, 2010 23:03, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Cytuj
espi 
Wysłany: Pią Paź 15, 2010 08:21     



Imię: Ania
Dołączyła: 06 Gru 2004
Skąd: z mamy ;)
Będziesz miał spory problem znaleźć kogoś kto przyjdzie do chorego do szpitala. Wiem bo kilka lat temu sama szukałam. Znalazłam księdza psychologa z hospicjum. Niestety ten wspaniały człowiek już nie żyje :(
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008