Poprzedni temat «» Następny temat
Marzenia...te spełnione. Czy jest tak jak w marzeniach?
Autor Wiadomość
Aisha Yildirim 
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 15:49   Marzenia...te spełnione. Czy jest tak jak w marzeniach?  



Dołączyła: 30 Maj 2006
Skąd: Gliwice
Był już temat o marzeniach, o tym czego byśmy pragnęli.
I na pewno wielu z was spełniło się jakieś marzenie.
Większe lub mniejsze...

Czy w związku z tym jest tak jak w marzeniach?
Jak bardzo wasze oczekiwania zgadzają się z rzeczywistością?
Czy nie mielibyście ochoty aby rzeczywistośc powróciła w strefę marzeń?

Moje marzenie się spełniło.... :)
Ale to co przyniosła rzeczywistość jest takie pół na pół.... :|
Jego realizacja poskutkowała utratą kilku dobrych znajomości , świadomością że pewne momenty z życia pozostaną już tylko w sferze wspomnień, bo nie da sie ich spedzic w tym samym towarzystwie , a bylo tak wspaniale :( .
Taki refleksyjny nastrój naszedł mnie po otrzymaniu korespondencji w sprawie pewnego dorocznego zjazdu który , jak goraco w to wierzyłam jeszcze w minione wakacje, miał szanse stac sie wyczekiwanym momentem odpoczynku i oderwania od rzeczywistości...

Gdybym mogła cofnąc czas nie jestem pewna czy tak barzdo dażyłabym do spełnienia marzeń :/
Profil
PW Email www Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 21:35     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
mnie sie pare spełniło, ale nadal mam inne, ważne dla mnie marzenia, wiec nie moge narzekać na brak celu....
Po spełnieniu jakiegos marzenia jest oczywiście uczucie radosci i satysfakcji, ale też nie mozna osiadać na laurach i iść dalej :oczami:

Aisha Yildirim napisał/a:
Gdybym mogła cofnąc czas nie jestem pewna czy tak barzdo dażyłabym do spełnienia marzeń

a takiego podejscia wlasnie nie rozumiem. Dlaczego chcesz sie cofać ? Trzeba iść do przodu - wyznacz sobie inny cel ;). Życie to dążenie do doskonałości :P
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 01:56     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Obecnie moje marzenia kreca sie w koło dzieci i sa przede mną. Jak nie było dzieci, marzyłam by skończyc szkołe, zaczać pracować, być dorosłą. Wydawało mi się ze dorosła osoba ma swobodne życie, nie musi się z niczego nikomu tłumaczyc, jest wolna,nizależna, robi co chce i kiedy chce. Te marzenia sie spełniły jednak bywają chwile że bardzo ale to bardzo chciałabym zeby rzeczywistość, która sobie wymarzyłam wróciła w sfere marzeń bo nie jest taka piękna i różowa :(
Profil
PW Email Cytuj
Aisha Yildirim 
Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 09:24     



Dołączyła: 30 Maj 2006
Skąd: Gliwice
trunks napisał/a:
a takiego podejscia wlasnie nie rozumiem. Dlaczego chcesz sie cofać Trzeba iść do przodu - wyznacz sobie inny cel

to nie tak :)
staram sie isc do przodu, a jakze
tyle tylko ze moje marzenie bylo ladniejsze jak bylo marzeniem :/
w spotkaniu z rzeczywistoscia pokazalo druga twarz, ktorej nawet nie podejrzewalam i ona juz nie jest taka ladna..... dlatego pisalam o drugiej szansie .....

cele a marzenia sa dla mnie czyms roznym. Cele mam i staram sie do nich darzyc do ich realizacji
ale poprzednie doswiadczenie nauczylo mnie ze wcale juz tak bardzo nie pragne spelnienia marzen :| , niech sobie pozostana marzeniami :)
jestem ciekawa waszych doswiadczen? czy przewidzieliscie "drugie dno" marzenia?
a moze wasze spelnilo sie i jest takie jak oczekiwaliscie?
Profil
PW Email www Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 14:39     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Aisha Yildirim napisał/a:
tyle tylko ze moje marzenie bylo ladniejsze jak bylo marzeniem

Aisha Yildirim napisał/a:
czy przewidzieliscie "drugie dno" marzenia?

ehehe no jeśli ktoś jest realistą, to powinien wiedziec, że każde marzenie niespełnione jest piękniejsze od tego, które staje się już rzeczywistością. W marzeniach nie bierzemy pod uwagę żadnych minusów, widzimy tylko dobre strony, idealizujemy to o czym marzymy. W rzeczywistości zawsze znajdzie sie coś, co pozostawi jakąś ryse na tym naszym idealnym obrazie. Trzeba sie po prostu z tym pogodzic i mimo tego i tak dążyć do spełnienia tego marzenia...

Aisha Yildirim napisał/a:
cele a marzenia sa dla mnie czyms roznym

Hmm, no ja miałem na myśli to, że celem może być wlasnie spełnienie danego marzenia....
Profil
PW Email Cytuj
Aisha Yildirim 
Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 15:13     



Dołączyła: 30 Maj 2006
Skąd: Gliwice
trunks napisał/a:
ehehe no jeśli ktoś jest realistą, to powinien wiedziec

realisci nie maja marzen ;) , maja cele :)
Profil
PW Email www Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 16:39     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
Aisha Yildirim napisał/a:
realisci nie maja marzen , maja cele


Nie...realiści mają spisany testament :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 21:05     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Aisha Yildirim napisał/a:
realisci nie maja marzen , maja cele

hmm a jak odróżniasz marzenia od celów ?...W sumie marzenie to moze byc cos wiekszego i zarazem mniej realnego do spelnienia od prozaicznego celu jak np. skonczenie szkoly...o to Ci chodzi ?
Profil
PW Email Cytuj
chaoss 
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 20:14     


Dołączył: 01 Lis 2006
Skąd: gliwice
jedno z najwiekszych marzen sie spelnilo, a to pociaga za soba, ze te mniejsze marzenia beda juz sie pomalu spelniac. W skutek tego wszystkiego powstalo nowe marzenie, ktore teraz jest najwazniejsze, a dazy ono do m.in. swojego "M", ale co wazne w tym marzeniu i wynika z tego wczesniejszego najwiekszego marzenia, ze juz mam te marzenie z kim dzielic.

zamotana wypowiedz hehehe
Profil
PW Email Cytuj
Yeti 
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 21:24     



Dołączył: 17 Sie 2005
Skąd: Gliwice
trunks napisał/a:
hmm a jak odróżniasz marzenia od celów?

trunks, uwieść Cindy Crawford, to może być marzeniem, ale zrobić to samo z córką sąsiadów (tylko żeby pełnoletnia!) może stać się celem!... :P

Ale załóżmy, że Cindy nauczyła się polskiego, oślepła, zwariowała, naćpała... i zrealizowałeś takie marzenie!... Czy podczas realizacji było jak w niebie, to jedna sprawa, ale...
... straciłeś kilku kumpli, którym chciałeś się pochwalić... Jednych przez zawiść, innych, bo przestali Ci wierzyć... Jedyną osobą, która w to uwierzyła, chociaż nie Ty jej o tym powiedziałeś, była twoja dziewczyna, którą także straciłeś przez to...
...dorwali Cię też ochraniarze gwiazdy i zadbali o to, żebys głosik miał... cieńszy... :przestraszony:

trunks napisał/a:
Trzeba sie po prostu z tym pogodzic i mimo tego i tak dążyć do spełnienia tego marzenia...

Nadal jesteś pewien, że w każdym przypadku warto?... :hyhy: :niepewny:

Aisha Yildirim napisał/a:
Moje marzenie się spełniło.... (...) Jego realizacja poskutkowała utratą kilku dobrych znajomości , świadomością że pewne momenty z życia pozostaną już tylko w sferze wspomnień
(...)
...w spotkaniu z rzeczywistoscia pokazalo druga twarz, (...) i ona juz nie jest taka ladna...

Aisha Yildirim, doświadczyłaś tego, co większość facetów... po ślubie! :] ;)
Profil
PW Email Cytuj
veronica 
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 21:26     



Imię: Weronika
Dołączyła: 19 Mar 2007
Skąd: Gliwice
kiedys sobie marzylam ze fajnie byloby miec prawko jazdy - juz mam. Potem marzylam zeby miec wlasne autko - tez mam, co prawda rozklekotany gruchot ale jezdzi. A teraz sobie marze zeby mieszkac na wsi i miec np krowe ;)) lub konia :D jak prawdziwa gospodyni wiejska :D no z tym to juz chyba bedzie wiekszy problem ;)
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 21:59     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Yeti napisał/a:
Ale załóżmy, że Cindy nauczyła się polskiego, oślepła, zwariowała, naćpała... i zrealizowałeś takie marzenie!

dzieki za podniesienie mojej samooceny :P

Yeti napisał/a:
Nadal jesteś pewien, że w każdym przypadku warto?

po to są marzenia, zeby do nich dążyć, tylko kwestia, czy dobre marzenie sobie wybrałeś ;)
Profil
PW Email Cytuj
Yeti 
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 22:27     



Dołączył: 17 Sie 2005
Skąd: Gliwice
trunks napisał/a:
po to są marzenia, zeby do nich dążyć, tylko kwestia, czy dobre marzenie sobie wybrałeś ;)

Powiedziałbym raczej, że marzenia są po to, żeby je mieć! :) ...i warto je mieć!... zawsze!... ale nie zawsze (nie wszystkie) się opłaca je realizować ;)

trunks napisał/a:
dzieki za podniesienie mojej samooceny

Nie martw się!... To wszystko dlatego, że najpierw napisałem ten tekst, jako o sobie, a potem dopiero wpadłem na pomysł, żeby na Ciebie to przerobić... no i... dyplomacją nie zabłysnąłem... :wstyd: ;)
Profil
PW Email Cytuj
tuchałowa 
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 22:30     


Dołączyła: 17 Cze 2006
Skąd: Gliwice
Ciekawy temat bo w ostatnim roku spełniło się co najmniej kilka moich marzeń...i na tej podstawie doszłam do wniosku, że wszytko jest możliwe i że wiele zależy od nas. I chyba teraz bardziej optymistycznie spoglądam w przyszłość. Potrafię się także z tego cieszyć i docenić to, że się spełniło i czasami jest nawet lepiej niż w marzeniach. Chociaż wiadomo, że każdego nachodzą chwile smutku, bo zawsze jedną rzecz się dostanie a straci się coś innego wartościowego i potem się za tym tęskni.
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Kwi 26, 2007 22:45     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Yeti napisał/a:
dyplomacją nie zabłysnąłem

spoko ja sie takimi pierdołami nie przejmuje...zresztą text był calkiem zabawny hehe :)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008