Poprzedni temat «» Następny temat
deja-vu
Autor Wiadomość
veronica 
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 22:48   deja-vu  



Imię: Weronika
Dołączyła: 19 Mar 2007
Skąd: Gliwice
mam czesto jakieś dziwne wrazene ze sytuacja ktora aktualnie przezywam juz mi sie kiedys przydazyla. Może sie przyśniła? W związku z tym stawiam pytanie czy tez macie czasem takie odczucie? I jak by to można wytłumaczyc?
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 22:56     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
no właśnie ja mam podobnie - czasem sa takie sytuacje, ze mam wrażenie, że juz coś dokładnie takiego miało miejsce. Naprawde dziwne zjawisko i w sumie nie wiem czym by to wytłumaczyć...

ale jak zawsze wiki przychodzi z pomocą :):
h t t p;//pl.wikipedia.org/wiki/Deja_Vu

"Freud twierdził, że déjà vu pojawia się gdy aktualna sytuacja budzi pewną nieświadomą fantazję; doświadczana aktualnie sytuacja budzi pewne wcześniejsze nieświadome życzenie, które jednakże nie jest rozpoznawane, gdyż nigdy przedtem nie stało się świadome. Uczucie znajomości przenosi się natomiast na otoczenie.
Podobne wytłumaczenie przynosi psychologia postaci, wskazując na związki déjà vu z derealizacją i depersonalizacją. Derealizacja pojawia się wówczas gdy pewna figura związana z aktualnym doświadczeniem zostaje pozbawiona ważnej części w postaci afektu. Percepcja ta, staje się wówczas obca i dziwna. Déjà vu natomiast wiąże się z przyłączeniem do aktualnej percepcji afektu związanego z innym wydarzeniem."
Ostatnio zmieniony przez trunks Nie Kwi 15, 2007 23:01, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 22:58     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
Po prostu tą samą czynności wykonaliście w poprzednim wcieleniu ;)
Proste wytłumaczenie ... musi być jakaś wędrówka dusz ... to nie ma tak hop-siup, że sobie jesteśmy i znikamy na zawsze :)
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 23:06     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Mariusz napisał/a:
Po prostu tą samą czynności wykonaliście w poprzednim wcieleniu

no to jedna z mozliwosci, choc zapewne nie kazdy ją uzna, bo to tez kwestia religii...
Profil
PW Email Cytuj
veronica 
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 23:08     



Imię: Weronika
Dołączyła: 19 Mar 2007
Skąd: Gliwice
ciekawe ile wcieleń mi jeszcze zostalo? :oblicze:
kiedys mialam taka sytuacje ze bylam w lesie na jakiejs polance i miałam wrażenie ze juz wczesniej bylam dokladnie w tym samym miejscu. Strasznie mi ta sytuacja nie dawala spokoju, próbowałam ciągle to rozgryzc, ale ciezko bylo, bo skad moglabym wczesniej wiedziec ze tam sie kiedys znajde. Doszlam wkoncu do wniosku ze to musialo mi sie przysnic. Ale 100% pewnosci nie mam :|
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Nie Kwi 15, 2007 23:13     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
veronica napisał/a:
Doszlam wkoncu do wniosku ze to musialo mi sie przysnic

w sumie to ma sens...ale czy to oznacza, że w snach możemy zobaczyć przyszłe zdarzenia ? Chyba, ze to nie dotyczy tego konkretnego zdarzenia, a element, który widzimy, jest podobny to elementu ze zdarzenia widzianego we snie...
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 00:59     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
trunks napisał/a:
czy to oznacza, że w snach możemy zobaczyć przyszłe zdarzenia
niestety nie :rozpacz: sen to tylko porządkowanie wspomnień i nie można w nim zobaczyć czegoś czego jeszcze nie widzieliśmy :)
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 10:50     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
nemo1125, no ale mówi się też czasem o "proroczych snach"....choc to sie raczej odnosi do pewnych symboli, czy sytuacji, które jak sie przyśnią to coś tam oznaczają....
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 12:13     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Nemo, niestety się nie zgodzę...

Jak już kiedyś pisałem, miałem sen, w którym byłem w więzieniu... - czy to do czegoś nie prowadzi? Może będę prowadził takie życie, które spowoduje, że zostanę kiedyś aresztowanym?
Profil
PW Email Cytuj
Merii 
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 15:08     



Dołączyła: 02 Sty 2007
Skąd: Zabrze
FlashMan, ale rownie dobrze też może swiadczyć to, że np oglądałeś film o więzioniu który miał jakiś wpływ na twoja swiadomość i się z tym powiązało...
co do de javu i snów proroczych hmm bardzo trudne zagadnienie, ale ja wiem że raz udało mi się zaobserwować że zanim coś się wydarzyło to to mi się wcześniej przyśniło i jestem pewna na 100% a co do pozostałych wrażeń hmm nie wiem :/
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 22:31     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
FlashMan napisał/a:
miałem sen, w którym byłem w więzieniu... - czy to do czegoś nie prowadzi?

i pewnie jeszcze jestes fanem Skazanego na śmierć ? ;)
Profil
PW Email Cytuj
veronica 
Wysłany: Pon Kwi 16, 2007 23:19     



Imię: Weronika
Dołączyła: 19 Mar 2007
Skąd: Gliwice
w sumie to dalej nie wiem jak by mozna wyjasnic deja-vu ? Proszę o powrot do tematu
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Wto Kwi 17, 2007 11:51     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
cytując definicje psychologiczną: "Déjà vu wiąże się z przyłączeniem do aktualnej percepcji afektu związanego z innym wydarzeniem". Czyli po prostu pewne odczucia czy emocje, które towarzyszyły nam w jakies sytuacji w przeszłości, powracają podczas innej sytuacji i stąd wrażenie, że już to kiedyś przeżyliśmy.Chyba brzmi logicznie, choc czy tak naprawde jest ?

Neurologia natomiast mówi: "kluczowym obszarem mózgu dla rozróżniania następstwa wydarzeń jest płat skroniowy półkuli dominującej. W sytuacji uszkodzeń pewnych okolic mózgu, informacje odbierane przez jedną półkulę dostarczane są do drugiej z opóźnieniem, jednakże na tyle małym, że poprzednia percepcja nie została włączona do pamięci i osoba nie jest w stanie odnieść się do niej, aby stwierdzić, kiedy było wydarzenie odbierane przez nią po raz drugi". Tu jest mowa o jakichs uszkodzeniach mózgu,...mnie jednak bardziej przekonuje to podejscie psychologiczne :)
Profil
PW Email Cytuj
darkenstein
[Usunięty]
Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 00:46     

deja-vu mam zawsze na kacu jakos dziwnie mi sie wtedy wydaje ze juz kiedys mi tak pekał łeb:rotfl:
Cytuj
Drago 
Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 10:11     



Imię: Olga xD
Dołączyła: 20 Mar 2007
Skąd: Z szafy lesiaka
Deja Vu - no. Spotkałam się z tym kilka razy. Gupie uczucie. Najczęściej mam to na lekcjach :rotfl: i to jaczęściej z Jarnutowską - mloze dlatego, że ona zawsze sie tak wydziera? :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
Coyote 
Wysłany: Sro Kwi 18, 2007 22:05     



Imię: Michał
Dołączył: 18 Lut 2006
Skąd: Gliwice?
Zdarza mi się i to za często. Aż może głowa roboleć... :chytry:
Profil
PW Email www Cytuj
Frycek 
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 10:46     


Zaproszone osoby: 1
Imię: Mariusz
Dołączył: 25 Maj 2004
Skąd: Zabrze-Gliwice
A ja to przezylem doslowanie wczoraj!!
Nie bede zdradzac szczegolow ale bylem w szoku jak po 5 minutach doszlo do mnie ze mam takie dziwne uczucie ze wiem co bedzie dalej i ze to juz chyba bylo.... :zakrecony:
Profil
PW Email Cytuj
veronica 
Wysłany: Czw Kwi 19, 2007 23:52     



Imię: Weronika
Dołączyła: 19 Mar 2007
Skąd: Gliwice
Frycek, a co ci sie przydazylo ? tak bez bez wcawania sie w szczegoly ;) uchyl rabka tajemnicy
Profil
PW Email Cytuj
nemo1125 
Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 00:23     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
Wy to sie w ogóle nie znacie ;) przecież wszyscy wiedzą, że deja-vu oznacza zmiany w matrixie :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
veronica 
Wysłany: Pią Kwi 20, 2007 06:36     



Imię: Weronika
Dołączyła: 19 Mar 2007
Skąd: Gliwice
nemo1125 napisał/a:
przecież wszyscy wiedzą, że deja-vu oznacza zmiany w matrixie :rotfl:
chyba trafiles w sedno sprawy ;) ;P
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008