Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Frycek
Sro Mar 28, 2007 16:42
chata polaka
Autor Wiadomość
Basia K 
Wysłany: Nie Lis 25, 2007 10:38     



Dołączyła: 15 Paź 2007
Skąd: Sośnica
Wczoraj miałam tam firmową imprezkę.
Nie mogę wypowiadac się na temat czasu oczekiwania na potrawę....Jeśli chodzi o obsługę-sprawna,szybka,co trzeba pochwalic przy ok 120 osobach.
Z gorących potraw "zaliczyłam" żurek w chlebie-pyszny :) i pieczonego prosiaczka z takim "misz-maszem" ziemniaczano-kapuścianym-uwielbiam takie rzeczy :zawstydzony:
Profil
PW Email Cytuj
doris13 
Wysłany: Sob Cze 28, 2008 23:06     


Dołączyła: 28 Cze 2008
Arex30 napisał/a:
krystian napisał/a:
to poczeka te pare minut
ok pare tak ale nie paredziesiąt
Jeżeli danie znajduje sie w karcie to wiadomo ze winno ono trawić na stół do 15 minut
Jeżeli w karcie jest napisane że Danie specjalne to ok można sie zgodzić że na przygotowanie może być potrzebne wiecej czasu

czytam i czytam....
prawdziwą kuchnię znam z pracy w dobrej, zagranicznej restauracji - również i tam na tzw. main course trzeba poczekać. Ale... tym różnimy się od "świata", że mamy w zwyczaju zamawiać, ze względów oszczędnościowych chyba przede wszystkim, jedynie danie główne. W "świecie" zwyczajem jest, że oprócz goszczącego już na wstępie małego "coniceco" w postaci chleba (świeżo upieczonego) oraz różnych przekąseczek do chlebka (gratis od restauracji), jako pierwsza wjeżdża przystawka, wybrana uprzednio przez klienta. Jej przygotowanie nie zajmuje więcej niż 5 minut. Po jej zjedzeniu, natychmiast wjeżdża zamówiona zupka, czy też sorbet. Klient nie siedzi przy pustym stole, nie jest też głodny, a podczas konsumpcji "rozbiegówek", danie główne nabiera formy, smaku i koloru. Nie ma się co wyżymać na właścicielu Chaty Polaka, tylko za nasze skromne kabzy, a jego chęć do tego, by danie wyjeżdżające z kuchni było daniem ugotowanym, a nie podgrzanym w mikroweli.
no ale rozumeim, że kultywujecie naturę prawdziwego Polaka - lubimy sobie ponarzekać prawda? na wszystko wokół tylko nie na siebie....
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Sie 13, 2008 12:28     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Byłam tam ;) i powiem szczerze, że są pewne aspekty które mi się podobały i pewne które nie ;)
Na plus:
+ kapitalna obsługa - Pani była na prawdę uprzejma i miała znakomity kontakt z klientami :) godne pochwały ;)
+ czas przygotowania potrawy - bardzo szybko ją dostarczono,

Minus:
- dalego od miasta ;)
- ceny, gdy się składa kompletny obiad ceny nie wychodzą tak rewelacyjnie

Ogólnie nie jest źle :) byłam - zaliczyłam i zadowolona jestem :)
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Nie Mar 15, 2009 20:54     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Pare razy byłam tam na imprezach w przeciagu 2 lat, mysle ze troche sie tam zarcie popsuło. Zawsze były zamawiane "korytka" z miechem, ziemniorami/frytkami/kluchami plus jakies sałatki. Wszystkiego było "w obrót". Natomiast na ostatnich imprezkach w brót było ziemniaków,frytek...mieska i salatek b. oszczednie. Po drugie sala na imprezki byla mega zimna. Ale ogolnie to lubie taka cepeliade:)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Mar 16, 2009 00:27     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Ishikawa napisał/a:
mieska i salatek b. oszczednie.
może dlatego, ze zbierali kaske na rozbudowę ;), bo jak bawiłam się tam w czerwcu to widzialam i słyszałam, ze się rozbudowują
Profil
PW Email Cytuj
Ishikawa 
Wysłany: Pon Mar 16, 2009 09:57     


Imię: Ola
Dołączyła: 27 Sty 2009
Skąd: Gliwice
Ja sie tam bawiłam w marcu zeszłego roku ostatni raz. Wiec moze rzeczywiscie oszczedzali, niestety w jakosc tez poszlo, bo wiekszosc potraw byla zimna. :)
Profil
PW Email Cytuj
Bea.tka 
Wysłany: Pon Mar 16, 2009 11:02     



Dołączyła: 24 Cze 2004
Skąd: Gliwice/Zabrze
a mnie sie w tej całej Chacie Polaka wogóle nie podoba :/
Profil
PW Email Cytuj
thiago 
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 12:11     



Imię: Mateusz
Dołączył: 14 Maj 2007
Skąd: Gliwice
Ile kosztują te korytka?
Profil
PW Email www Cytuj
Aither 
Wysłany: Pon Mar 23, 2009 12:45     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
tam są różne zestawy tych korytek ale ceny zaczynają się od 150 w górę o ile dobrze pamiętam ;)
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Wto Mar 24, 2009 09:04     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Chyba było też coś tańszego, w okolicach 80PLN? :niepewny:
Profil
PW Email Cytuj
kk 
Wysłany: Wto Lis 17, 2009 11:03     



Imię: Krzysztof
Dołączył: 27 Sty 2006
Skąd: Gliwice
Chciałbym odświeżyć temat "Chaty Polaka" a dokładniej rzecz biorąc organizacji wesela w tym lokalu.
We wcześniejszych postach tegoż wątku, opinie są pozytywne i zachęcające. Pytanie tylko czy coś się zmieniło od tamtego czasu i jak obecnie stoją z cenami i opłatami dodatkowymi (np. tzw. "korkowe").
Profil
PW Email www Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pon Maj 31, 2010 22:31     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Miejsce robi wrazenie, mila obsluga, swietny klimat wnetrza.

Jedzenie.....i tu mam wielkie " ale"
Nic mi nie smakowalo :kwasny:

Zamowilismy " korytko".....kapusta kwasna jak cholera, geba wykrzywialo, ziemniaki mialy byc przypieczone a nie jakos tak dziwnie uduszone.....mieso zalatywalo watrobka....bllleeee.

Ogolnie pozytywne wrazenie i pewnie znow tam zawitam, jednak zamowie cosik innego


a i jeszcze

dobre drinki :D mocne
Profil
PW Email Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Pon Maj 31, 2010 22:54     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Szamanka, jakie korytko jadłas, obfitości?
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pon Maj 31, 2010 22:59     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
:kwasny: :kwasny: :kwasny:

a ja tam wiem jak to sie tam nazywalo.....wiele bylo tych " korytek" wybralismy taki ktory wydawal sie dosyc smakowity i kelnerka polecila
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 10:59     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
Lokal fajny szwagier wesele robił ;] ale przyznam szczerze ze bardzo zle zdjęcia tam wychodzą, są takie bure i ciemne :/ a i przesolili rosól ;D ale tak ogólnie to jedzonko mniami ;D mam nadzieje że uda mi się na rocznice slubu coś fajnego zorganizować tam... moi rodzice 5 wrzesnia mają 40 lat po slubie - ja 5 wrzesnia 1 rok ;D fajnie ze w tym samym dniu :D będzie podwójna biba :D
Profil
PW Email Cytuj
cała prawda 
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 00:16     


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: daleko
witam

mogę akurat bardzo dozo powiedziec na temat tego lokalu bo pare miesiecy tam pracowałem :)

kilka cytatów na poczatek

Zafira napisał/a:
pracowalam tam kiedys i zareczam ci, ze Bogdan Polak jest jednym z lepszych szefow gastronomii w Gliwicach albo i na Śląsku

może i nieco sie na gastronomi zna ale ChP to obóz pracy

po pierwsze do wszystkich wykonywanych czynnosci jest za mało pracowników a jak zrobi sie troszke wiecej luzu to dzwoni szef i mówi "niech ktos zejdzie do domu" a za chwilke wchodzi kilka stolików robi sie duzo pracy, obsluga i kuchnia nie wyrabia i klienci musza długo czekac

temperatura na kuchni 40-50 stopni celsjusza jak ktoś chce schudnac to mozna isc na zmywak :)

stoliki 50-80 kg gwóźdz do trumny dla Twojego kregosłupa

praca po 20 godzin plus nastepny dzien pracy oczywiscie (spisz na podłodze żeby nie było watpliwosci)

wypłata nedzna napiwki calkiem przyzwoite

magusia24 napisał/a:
Ja bynajmniej jestem smakoszem i uwazam ze warto poczekac na dobre jedzonko ;)

zafira napisala

zgadzam sie w pelni i dodam, ze najczesciej jest przeciez tak, ze jak trzeba dluzej poczekac to podaja gratisowe zagryzki i to chyba w kazdej wiekszej restauracji. :)


odp tam nie ma gratisowych zakasek bajka :)

Piotrulek napisał/a:
ale dla mnie oczekiwanie ponad 20min,na potrawe wybrana z karty to jest żenada

jesli zamowi jedna osoba to tak ale jak juz 8-9 to raczej nie, zrób w domu obiad w 20 min cwaniaku nawet dla jednej osoby :)

na upartego zrobisz ale watpie ze bedzie Ci smakowało surowe jedzenie :)
poza tym w restauracji dostajesz swoerze jedzenie w nie odgrzewane a tak jest akurat w CHP


a co do jedzenia :

jedzenie całkiem fajne wiekszy wybór dla panów niz pań ale ogólnie ok jedzenie jest smaczne

polecam grzybowa, rosół, żur poledwiczki na plackach :)

niestety nie każdemu smakuje ciezkie jedzenie z chaty

lepeij zaprosic na obiad faceta i "babe z jajami" niż księznicze bo jedzenie z CHP jej raczej nie podejdzie

jednak oceniam je na duzy plus

obsługa: kto to widział zeby grupe 30 osób obsługiwał jeden kelner?

KPINA!!!

czysta oszczednosc własciciela

nawet najlepszy kelner nie obskoczy sprawnie tylu osób bo to jest po prostu fizycznie
niemozliwe :cisza:



Ishikawa napisał/a:
mieska i salatek b. oszczednie.

hmmmm porcje sa bardzo solidne zdecydowanie przekraczaja gramature która jest napisana w karcie

ktos pytał o korkowe

tak maja 600 zł bynajmniej mieli za mojej kadencji

ogólnie bardzo duzy znak zapytania???
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek 
Wysłany: Pon Kwi 11, 2011 15:35     


Imię: Piotr
Dołączył: 09 Kwi 2011
Skąd: Gliwice
cała prawda napisał/a:
witam

Piotrulek napisał/a:
ale dla mnie oczekiwanie ponad 20min,na potrawe wybrana z karty to jest żenada

jesli zamowi jedna osoba to tak ale jak juz 8-9 to raczej nie, zrób w domu obiad w 20 min cwaniaku nawet dla jednej osoby :)

na upartego zrobisz ale watpie ze bedzie Ci smakowało surowe jedzenie :)
poza tym w restauracji dostajesz swoerze jedzenie w nie odgrzewane a tak jest akurat w CHP



nie jestem cwaniakiem,tylko bywam w wielu restauracjach i lokalach nie tylko w Gliwicach i jeśli w lokalu danie z karty nie jest postawione przed nos klientowi w ciągu zwyczajowych 20 min,to warto się zastanowić nad sensem goszczenia takiego klienta i dodam,ze te 20 minut to nie jest mój wymysł,lecz ktoś mądry nad tym pracował aby czas ten był do osiągnięcia bez nadmiernego zmęczenia...a tak nawiasem mówiąc to masz bardzo brzydki nawyk robienia we własne gniazdo, które to było twoim chlebodawcą przez kilka miesięcy...
Profil
PW Email www Cytuj
plusz0wy 
Wysłany: Sro Kwi 13, 2011 20:19     



Imię: Grzesiek
Dołączył: 12 Sie 2009
Skąd: skądęsatąra
nie zauważyłem żeby znowu robił we własne gniazdo. Nie podawał przecież samych złych stron ale i to co jest godne polecenia. Poza tym skąd przyszli pracownicy mają się dowiedzieć jak wygląda klimat w hipotetycznym kolejnym miejscu pracy jak nie z opinii byłych pracowników?
Profil
PW Email Cytuj
cała prawda 
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 17:00     


Dołączył: 10 Kwi 2011
Skąd: daleko
Piotrulek napisał/a:
cała prawda napisał/a:
witam

Piotrulek napisał/a:
ale dla mnie oczekiwanie ponad 20min,na potrawe wybrana z karty to jest żenada

jesli zamowi jedna osoba to tak ale jak juz 8-9 to raczej nie, zrób w domu obiad w 20 min cwaniaku nawet dla jednej osoby :)

na upartego zrobisz ale watpie ze bedzie Ci smakowało surowe jedzenie :)
poza tym w restauracji dostajesz swoerze jedzenie w nie odgrzewane a tak jest akurat w CHP



nie jestem cwaniakiem,tylko bywam w wielu restauracjach i lokalach nie tylko w Gliwicach i jeśli w lokalu danie z karty nie jest postawione przed nos klientowi w ciągu zwyczajowych 20 min,to warto się zastanowić nad sensem goszczenia takiego klienta i dodam,ze te 20 minut to nie jest mój wymysł,lecz ktoś mądry nad tym pracował aby czas ten był do osiągnięcia bez nadmiernego zmęczenia...a tak nawiasem mówiąc to masz bardzo brzydki nawyk robienia we własne gniazdo, które to było twoim chlebodawcą przez kilka miesięcy...



ja juz tam nie pracuje rzuciłem gastronomie :P

Jedna bardzo wazna rzecz
Przepraszam że nazwałem Cie cwaniakiem troszeczke niewyparzona gęba wybacz kolego

ale z drugiej strony mam w tamtym poscie duzo racji.

Zadam Ci tylko jedno pytanko czy pracowałes kiedyś w gastronomi ?

Jak wejdziesz do restauracji od drugiej strony to zobaczysz że zrobienie obiadu w 20 minut nie zawsze jest takie łatwe

jeszcze raz przepraszam za cwaniaka ale poniósł mnie nieco Twoj post
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Czw Kwi 14, 2011 21:42     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
ja też ostatnio mam złe doświadczenia z ChP.
Moja córka miała mieć tam studniówkę, wszystko było dograne, zaliczka chyba nawet wpłacona i nagle telefon ze studniówki nie będzie bo kaloryfery pękły i nie da sie zrobić studniówki za ROK !! Powiedział to w momencie kiedy już wszystkie sale w Gliwicach zostały po rezerwowane przez inne szkoły :/
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008