Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Frycek
Sro Mar 28, 2007 17:42
chata polaka
Autor Wiadomość
Aisha Yildirim 
Wysłany: Pon Kwi 02, 2007 15:39     



Dołączyła: 30 Maj 2006
Skąd: Gliwice
Cytat:
chyba raczej z niemieckiego

fakt
kindersztuba (niem. Kinderstube) pot. wychowanie domowe, umiejętność zachowania się nabyta w domu rodzinnym

krystian napisał/a:
Aisha Yildirim napisał/a:
Dlatego problem "zanikania", ciebie krystian,na pewno ominie.
mozliwe, zle zaczne sie tym martwic za jakies 20 lat

nie ma się czym martwić, po prostu jedni to maja inni nie
Cytat:
taaa?? czym???

1. ilością osób pracujących nad zamówieniem od momentu jego przyjęcia do momentu schowania czystych naczyń do szafek
2. stopniem przetworzenia półproduktu z którego powstaje potrawa (ew. stanem przedkońcowym w jakim jest dostarczany do placówki gastronomicznej lub w tejze placówce przygotowywany)
3. wielkością, rodzajem, ilością "statków" :D w jakich przygotowywane są potrawy oraz urządzeń służących do ich przygotowania lub przygotowania do przygotowania :] ;)
4. wielkością , ilością, rodzajem a nawet temperaturą urządzeń emitujących ciepło, żeby nie wcinać surowego
to tylko kilka podstawowych różnic....
Ostatnio zmieniony przez kisia Pon Kwi 02, 2007 18:32, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email www Cytuj
syrena
[Usunięty]
Wysłany: Pon Kwi 02, 2007 15:55     

A ja tam do Chaty Polaka nic nie mam , lubie tam podjechac na małe piwko po forsownej jezdzie rowerowej np, tym bardziej ze mozna tam w ciepły czas posiedziec w plenerze razem np, ze swoim czworonoznym pupilem .A jesli chodzi o czas oczekiwania to co za problem jesli sie czeka razem w miłym towarzystwie albo z ukochana osobą , nic tylko sie upajac miejscem i czasem , a jedzenie rzecz drugorzedna , zaczekac mozna
Cytuj
Aisha Yildirim 
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 11:01     



Dołączyła: 30 Maj 2006
Skąd: Gliwice
syrena napisał/a:
lubie tam podjechac na małe piwko po forsownej jezdzie rowerowej np, tym bardziej ze mozna tam w ciepły czas posiedziec w plenerze razem np, ze swoim czworonoznym pupilem


aaaa tak :) , pod tym wzgledem jest nieoceniona :) )
Profil
PW Email www Cytuj
magusia24 
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 12:03     



Dołączyła: 23 Lis 2006
Skąd: G-ce
Zaczeliscie klotnie po wypowiedzi jednej forumowiczki ktora wypowiedziala sie TYLKO w tym temacie i w dodatku negatywnie.Wydaje mi sie to czysta prowokacja. Fakt kazdy ma swoje zdanie.
Ja tam urzadzalam chrzciny na 30 osob i wszystko bylo podane cieplutkie i pyszniutkie :) A wszyscy nasi goscie byli wprost oczarowani tym lokalem. Poza tym czesto jezdze tam na obiady i fakt czeka sie na posilek ale naprawde warto. Zreszta chyba nie tylko ja jestem zadowolona bo zawsze gdy tam jestem maja pelne sale.
Ponadto ostatnio mialam przyjemnosc jesc w pewnej znanej gliwickiej restauracji i okres oczekiwania na jedzenie byl taki sam.Wiec w czym problem?? Jesli ktos chce zjesc szybko niech sie uda do fast foodow. Ja bynajmniej jestem smakoszem i uwazam ze warto poczekac na dobre jedzonko ;)
Profil
PW Email Cytuj
Zafira 
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 13:03     



Imię: piękne ;)
Dołączyła: 12 Lut 2007
Skąd: G-ce/Świętoszowice
magusia24 napisał/a:
Ja bynajmniej jestem smakoszem i uwazam ze warto poczekac na dobre jedzonko ;)

zgadzam sie w pelni i dodam, ze najczesciej jest przeciez tak, ze jak trzeba dluzej poczekac to podaja gratisowe zagryzki i to chyba w kazdej wiekszej restauracji. :)
Profil
PW Email www Cytuj
veronica 
Wysłany: Wto Kwi 03, 2007 20:54     



Imię: Weronika
Dołączyła: 19 Mar 2007
Skąd: Gliwice
magusia24 napisał/a:
Zaczeliscie klotnie po wypowiedzi jednej forumowiczki ktora wypowiedziala sie TYLKO w tym temacie i w dodatku negatywnie.Wydaje mi sie to czysta prowokacja. Fakt kazdy ma swoje zdanie.


o przepraszam! moje zdanie bylo czysto POZYTYWNE i wszystkim polecam ten lokal
Profil
PW Email Cytuj
magusia24 
Wysłany: Sro Kwi 04, 2007 10:45     



Dołączyła: 23 Lis 2006
Skąd: G-ce
Veronica chodzilo mi o wypowiedz
ilia napisał/a:

Nie rozumie tych zachwytów ale każdy ma prawo mieć własne zdanie.Co to za lokal,w którym czeka się na posiłek 52 min. ,dostaje się nie to co się zamawiało i jeszcze zimne nie mówiac już o formie podania. Myślę,że szef tego lokalu ma niewiele wspólnego z dobrą gastronomią i tak naprawdę nie wie o co chodzi. To moda gliwicka i tylko tyle. Było nas 12 osób i wyszliśmy żli i zdegustowani a pan kelner żdziwiony ,ze taka nasza opinia-bo tu wszyscy tyle czekaja i siedzą cicho- nic dodać , nic ując .Nie ma sensu tam bywać .Pozdrawiam

;)
Profil
PW Email Cytuj
ilia 
Wysłany: Pią Kwi 06, 2007 18:10     


Imię: ilia
Dołączyła: 31 Mar 2007
Skąd: gliwice
Dobra restauracja to nie tylko kuchnia ale obsługa i klimat.Kelnerzy muszą mieć trochę fachowości i wiedzieć co,z której strony się podaje lub zbiera naczynia.Serwowanie też nie powinno im być obce.W chacie pracują podawacze,którzy się myla i nie wiedzą nawet co jest w menu.Jeżdżąc po świecie wiemy ile się czeka na posiłek-świeży i pełnowartościowy i uwierzcie mi , godz. to nie jest .Ale różne upodobania ludzie mają-szanuję i pozdrawiam Wszystkich .Ilia
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 01:38     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
ilia napisał/a:
Jeżdżąc po świecie wiemy ile się czeka na posiłek

i jezdżąc po śwecie w każdej restauracji, czy gospodzie kelnerzy podaja posiłki i zbierają naczynia z właściwej strony ? Prosze Cie ChP to nie Mariot.
Profil
PW Email Cytuj
HELGA 
Wysłany: Sob Kwi 07, 2007 10:10     


Dołączyła: 12 Lut 2007
Skąd: GLIWICE
Piotrulek napisał/a:
ale dla mnie oczekiwanie ponad 20min,na potrawe wybrana z karty to jest żenada


A moze to my jestesmy nerwowi i ciagle coś nam sie nie podoba ? Jadałam poza krajem i tez sie czeka na potrawe z karty podobnie ale nikt nie robi z tego powodu hałasu, poprostu przychodzisz do knajpy dla relaksu popijasz zamowione winko i w miłej atmosferze czekasz na posiłek a potem na rachunek :) a i jecze czesto dostaniesz kolejkę na rachunek gospodarza i wszyscy sa usmiechnięci !
Profil
PW Cytuj
ilia 
Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 21:34     


Imię: ilia
Dołączyła: 31 Mar 2007
Skąd: gliwice
Cóż Kisiu,jedni lubią obżerać sie z korytka a inni normalne jedzenie nie w Mariocie tylko w przyzwoitym lokalu.Jak pisałam -wybór indywidualny,nie potrafisz doczytać do końca ale za to wygłaszasz opinie ,no cóż każdy z nas jest indywidualnością,rozumię i akceptuję Twoje upodobania.Ale Ty uszanuj innych,chociaż nie wiem czy potrafisz bo to sztuka w obecnych czasach.Pozdrawiam,Ilia
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Kwi 10, 2007 22:58     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
ilia, jak widze Ty również tej sztuki nie opanowałaś, ale jeżdżąc po świecie napewno w końcu ja opanujesz ;) z czytaniem nie mam problemu, opinii o ChP jeszcze nie wygłosiłam bo tam nie byłam, zadałam zykłe proste pytanie, ale juz sie nie wysilaj z odpowiedza, bo juz mnie nie interesuje, z resztą byłaby nie na temat :)
Profil
PW Email Cytuj
Suzi 
Wysłany: Pon Sie 06, 2007 14:53     


Dołączyła: 04 Gru 2006
Skąd: Gliwice
moze temat juz jest troszke stary, ale dołącze swoje skromne zdanie. W weekend miałam tam swoje wesele :hyhy: i nie mam zadnych zastrzezen co do lokalu, duzo jedzenia, ladnie podane chcialo by sie powiedziec nic dodac nic ujac, jednak chciala bym dodac gorace podziekowania :padam: dla wlasciciela lokalu, jeszcze sie nie spotkalam z kims kto tak dba o klientow, otoz zamawialismy tort w firmie Roker :dobani: ktora ma swoja siedzibe w zabrzu, filia miesci sie na opolskiej, tort piekny niestety widzialam go tylko na zdjeciu poniewaz na sale nie dojechal, takze mozecie sobie wyobrazic moje zdziwienie :szok: :mad: :cenzura: ale kelner powiedzial ze oni wszytsko zalatwia i mamy sie nie przejmowac i tak po godzinie 22 wyjechali z pieknym swiezym tortem :super: , okazalao sie ze wlasciciel specjalnie dla nas sciagnol do pracy ludzi z wisienki i ioni zrobili dla nas tort takze jeszcze raz wielkie dzieki :padam: dla wlasciciela lokalu i dla calej obslugi w szczegolnosci dla najlepszego kelnera Mirka, za uratowanie imprezy :padam: :padam: Zuza i Rafał D :D :D
Profil
PW Email Cytuj
Adamo 
Wysłany: Pon Sie 20, 2007 15:41     



Dołączył: 31 Paź 2005
Skąd: Gliwice
powiem tak. Jedzenie jedzeniem i mozna czekać na nie długo i wydaje mi sie czas maksymalny to 30 min i co z tego ze było ich 12, jesli jestta restauracja taka jak piszecie to powinni miec tyle personelu aby obsługa szła szybko i psrawnie aby w ciagu dnia mogło się przewijac wiecej osob, popatrzcie na barteatralny ile tam pracuje ludzi i wszystko smaczne i szybko podane i tez sie czeka czasem 15 min ale nie prawie godzine. wszedzie sie czeka na jedzenie ale ja 50 min bym tez nie czekał i tez bym był nie zadowolony, bo jak cos jest w karcie to składniki powinni przygotowac wczesniej, wiec czekacie chyba nawet na obranie i ugotowanie kartofli-jak takie zamawialiscie. w domu przeciez tyle zajmuje tez przygotowanie całego obiadu, miesiwo trzeba zawsze miec wczesniej. co do chrzcin to pewnie impreza zamowiona wczesniej z menu takze wiec byli przygotowani. nie oceniam bo nie byłem ale czas długi jak na czekanie
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Pon Sie 20, 2007 17:56     

powiem tyle...kilka dni temu bylem tam i takich żeberek w kapuście ja w Chacie Polaka dawno nie jadlem...to był majstersztyk i ze strony kucharza i kelnera...kelner dostal na swoje...
Cytuj
Tom@k 
Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 15:21     



Dołączył: 18 Cze 2007
Skąd: z nieba^^
bardzo dobre jedzenie w tej chacie, mozna z czystym sumieniem polecac znajomym i nie tylko :)
Profil
PW Email Cytuj
kobi 
Wysłany: Sob Wrz 01, 2007 15:31     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Bardzo dobre, ale ostatnio odbiłem się od pana ochraniacza bo przez cały weekend była zamknięta impreza :mur:
Profil
PW Email Cytuj
P_jak_Pozer 
Wysłany: Czw Wrz 13, 2007 21:43     


Dołączyła: 13 Wrz 2007
Skąd: stąd
Byłam tam ostatnio na weselu, i nie mam żadnych zastrzeżeń! Wystrój bardzo miły dla oka, a jedzenie... Po raz pierwszy zdarzyło mi się na weselu, żeby ktoś serwował dla mnie i znajomych, jako wegetarian, oddzielne potrawy (spotkalam się z podejściem "dla dwóch osób nie będziemy robic sobie problemu"), i to jakie! Zamiast rosołu dostaliśmy zupę grzybową w chlebie, z łazankami i dużymi kawałkami grzybów, pychota! A potem kurki w sosie śmietanowym na bakłażanie z grilla...mmmmm...
Jedyny mankament to odległość od centrum.
Profil
PW Email Cytuj
Katamari 
Wysłany: Pią Paź 05, 2007 19:12     


Imię: Anonymouse
Dołączył: 04 Paź 2007
Skąd: Home
Fajna ta chatka bo bliziutko strefy ekonomicznej. Czasami z kolegami i koleżankami z pracy idziemy na małe piwko ;) Sympatyczny i wystrój i miła obsługa.
Profil
PW Email Cytuj
piastg-ce 
Wysłany: Czw Lis 15, 2007 01:30     


Dołączył: 29 Paź 2007
Skąd: Gliwice
Jedzenie tam bardzo mi smakuje. Fajny dosyć wystrój oraz miłe i ładne kelnerki;)
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008