Poprzedni temat «» Następny temat
jakie jest najlepsze LO w Gliwicach ?
Autor Wiadomość
Czarnulka 
Wysłany: Wto Mar 27, 2007 21:42     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Olaa napisał/a:
hmmm o LO IV nie slyszalam nigdy jakichs rewelacji- kiedy ja konczylam gm mnostwo osob skladalo do IV, tak w razie czego, gdyby nie dostali sie tam, gdzie naprawde chcieli...kiedy moja siostra sie wybierala do LO, sytuacja IV byla bardzo podobna (a bylo to 3 lata pozniej).

Oj widze,ze rzeczywiscie lubisz dowalic :] Odzew powiedzmy udany,tylko,że dostac soie do IV bylo...conajmniej ciezko jak ja szłam do Liceum :] Moglas sprobowac to bys sie przekonała ;) Kryteria? Standardowe.Bez wiekszych wyagan,wystarczy,ze nie klna co krok i maja cos sensownego do powiedzenia,a jak nie to siedza cicho :)
Profil
PW Email Cytuj
Olaa 
Wysłany: Wto Mar 27, 2007 23:27     



Dołączyła: 31 Lip 2005
Skąd: Obrońców
=CzArNuLkA=, :szok: ja Cie poprostu nie rozumiem :kwasny: jestes conajmniej dziwna i nie traktuj pewnych postow zbyt indywidualnie- ja tu nie pisze po to, zeby 'dowalac', ani robic jakichs 'odezwow'. Ja poprostu wyrazam swoje zdanie- calkowicie neutralne- pisze o tym co ja wiem, z mojej strony tak to wygladalo i moich znajomych, co nie oznacza ze nie znam ludzi ktorzy tam sie dostali i byli bardzo zadowoleni :) Jesli o mnie chodzi- mialam na tyle dobre wyniki po gm, ze akurat do LO dostalabym sie kazdego- ale nie mam zamiaru Ci tego udowadniac bo temat nie ten ;) Napisalam, ze o IV nie slyszalam zadnych rewelacji, bo nie slyszalam, i tyle :) Kazdy tu ma prawo miec swoje zdanie i napisac cos na podstawie wlasnych doswiadczen. Nie ma co tez tutaj idealizowac zadnej szkoły tylko dlatego, ze sie akurat jest jej absolwentem, kazda ma swoje + i - , a poza tym osoba zaczyanajac temat chce tylko otrzymac pomoc w doborze szkoly, wiec nie baw sie w przesciganie sie w tym, ktora szkola jest lepsza (moja, Twoja, a moze jeszcze kogos innego?) ;) lepiej tutaj umieszczac obiektywne opinie (a w przypadku niektorych dominuje czasem skrajny subiektywizm) :) Wyczuwam w Twoich postach cien agresji i rywalizacji, a zupelnie to jest niepotrzebne, wiec mam nadzieje ze sobie odpuscisz wyrazenia typu "dowalac" ;)
Profil
PW Cytuj
Czarnulka 
Wysłany: Wto Mar 27, 2007 23:58     


Dołączyła: 16 Wrz 2004
Skąd: z piekła rodem
Olaa napisał/a:
wiec nie baw sie w przesciganie sie w tym, ktora szkola jest lepsza
Ja? :D Nie skomentuje ;)
Olaa napisał/a:
obiektywne opinie
Ależ w zupełności się z Tobą zgadzam ;)
Olaa napisał/a:
idealizowac zadnej szkoły tylko dlatego, ze sie akurat jest jej absolwentem,
W ktorym miejscu powiedziałam,ze IV jest świetna i ze nic do niej nie mam? :D
Olaa napisał/a:
ja Cie poprostu nie rozumiem
A ja Ciebie w tym momencie tak :D
Profil
PW Email Cytuj
Mariusz 
Wysłany: Sro Mar 28, 2007 00:08     



Imię: Mariusz Damian
Dołączył: 05 Gru 2004
Skąd: Gliwice
A kiedy było trudno się dostać do IV ?
Profil
PW Email Cytuj
Olaa 
Wysłany: Sro Mar 28, 2007 00:08     



Dołączyła: 31 Lip 2005
Skąd: Obrońców
=CzArNuLkA=, brak mi slow na Ciebie w tym momencie. Nie bede mowic Ci co, w ktorym momencie powiedzialas, sama powinnas wiedziec co piszesz :) , a teraz uwazam, ze nie ma sensu ciagnac tego OT ( jesli masz ochote cos jeszcze napisac w stosunku do mnie i moich wypowiedzi poprosze na PW lub wpadnij na spotkanie w sobote- pogadamy ;) ), zatem poprosze,zebysmy sie skupiły juz tylko na szkołach :) . Przydaloby sie tutaj zadnie kogos, kto jest na biezaco, z naborów zeszłorocznych :D
Profil
PW Cytuj
Tunia 
Wysłany: Sro Mar 28, 2007 19:53     


Dołączyła: 06 Sty 2006
Skąd: centrum
Ja jestem bardzo na bieżąco. :) Co mogę powiedzieć o IV? Ano normalna szkoła jak i wszystkie inne. Kto chce się uczyć to się uczy i nauczy. Jak w każdej szkole są też i tacy, którzy chyba pomylili adres. Marnują czas ale to ich sprawa.
Profil
PW Cytuj
Danielo 
Wysłany: Sro Mar 28, 2007 20:02     


Dołączył: 11 Mar 2006
Skąd: FC GLIWICE
LO III - najszybciej doprowadza w stan depresji i nerwicy :)
Profil
PW Email Cytuj
FlashMan 
Wysłany: Sro Mar 28, 2007 20:28     


Dołączył: 15 Wrz 2004
Skąd: Polska
Eee, jak dla mnie to nawet w liceum (i inne szkoły), które plasuje się na ostatnich miejscach głupich rankingów może 'wydać' dobrego człowieka na świat. Z resztą zależy to głównie od indywidualnych ambicji ucznia - bardzo rzadko nauczyciela.

Znam ludzi, którzy ukończyli niby 'renomowane' licea, a nie potrafią trzeźwo myśleć o świecie i życiu. Mam za to znajomego, który nie ukończył szkoły zawodowej, ale myśli życiowo i dzięki temu układa mu się. Jest ustabilizowany finansowo, zawodowo i mieszkaniowo. Wszystkiego dokonał sam, bez nauki (nie żebym zniechęcał... :) ), znajomości, etc...

Przepraszam, że minąłem się sporo z tematem...
Profil
PW Email Cytuj
eagle! 
Wysłany: Czw Mar 29, 2007 23:48     



Dołączył: 11 Lis 2006
Skąd: że znowu... Centrum!
Cytat:
zależy to głównie od indywidualnych ambicji ucznia - bardzo rzadko nauczyciela


święta prawda! wszystko jest w naszych głowach...
Profil
PW Cytuj
tuchałowa 
Wysłany: Pią Mar 30, 2007 00:11     


Dołączyła: 17 Cze 2006
Skąd: Gliwice
Też nie słyszałam rewelacji o czwórce, więc wybrałam szkołę o której słyszałam wiele dobrego. Ale skoro inni uważają inaczej to chyba świadczy o tym, że po różnych środowiskach czy częściach Gliwic chodzą różne opinie o danej szkole. Każdemu gimnazjaliście wydaje się, że wybór liceum to niemalże najważniejsza decyzja w jego życiu, tak samo było w moim przypadku, ale gdy patrzę z perspektywy absolwentki to sądzę, że ten wybór nie ma większego znaczenia. Do matury i tak się trzeba samemu przygotować - żaden nauczyciel nie zrobi tego za ciebie. Może pomóc, ale czy to zależy od poziomu szkoły? Gdybym miała ocenić np. poziom nauczania matematyki w mojej byłej szkole - to jak to zrobić, gdy pani K. nie potrafiła nauczać, podczas gdy pani M. była wymagająca, ale podobno skuteczna? Naprawdę, wiele zależy od grona pedagogicznego, a zapewne wszędzie są ludzie, którzy się nie nadają do tej pracy i lekcje z nimi będą po prostu zmarnowanym czasem.

Zresztą, szkoła średnia to nie tylko nauka. Po roku czy dwóch większego znaczenia nabiera atmosfera w klasie czy też ludzie, których się poznało i z którymi spędza się czas wolny.

Mogę jedynie ocenić moją szkołę - VII.
Wybrałam się tam, ponieważ słyszałam, że jest przyjazna uczniom. Przestałam w to wierzyć we wrześniu, gdy okazało się, że moją wychowawczynią będzie pani T. - która przez całe trzy lata wymuszała na nas bezwzględne posłuszeństwo (jej wydawało się natomiast, że uczy nas odpowiedzialności) bez przerwy nas poniżając. Ale można przywyknąć, no i jakoś tak w trzeciej klasie trochę się rozluźniła.

Moja klasa była bardzo ambitna, przez całe trzy lata mieliśmy najlepszą średnią, ale byli też ludzie, którzy olewali naukę, czyli jak wszędzie. Tylko jedna osoba nie poszła na studia, ale nie jestem przekonana, że reszta studiuje na wymarzonej uczelni.

Dyrekcja była bardzo w porządku, zarówno pani dyrektor Kij, jak i pan dyrektor Przybyłowicz.

Było organizowanych dużo imprez - teatrzyki czy mikołajki, wycieczki itp.

Czasami miałam momenty zwątpienia, mówiłam, że mam dość tej szkoły, ale teraz wspominam ją bardzo dobrze, jak każdy z nas po ukończeniu, bo było tak beztrosko i wesoło.
Profil
PW Email Cytuj
eagle! 
Wysłany: Pią Mar 30, 2007 16:43     



Dołączył: 11 Lis 2006
Skąd: że znowu... Centrum!
Co do 'slyszenia' dobrych/zlych opinii o szkolach to mozna sobie to juz odpuscic, ze wzgledu na to, ze b. wiele zalezy tez od ludzi z jakimi sie przebywa... ;)

Cytat:
ale teraz wspominam ją bardzo dobrze, jak każdy z nas po ukończeniu, bo było tak beztrosko i wesoło.


gratuluje rozumowania :rotfl: , chodzimy do szkoly na piknik, a uczyc to i tak sie bedziemy w domu...

(oczywiscie zaznaczam, ze atmosfera w szkole jest rowniez bardzo wazna)
Profil
PW Cytuj
daniela 
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 09:42     


Dołączyła: 15 Lut 2007
ja chodzilam do IV LO. nie narzekalam. bylo ok.
ale jakie teraz ono jest to nie wiem.. pewnie duuuuuzo sie zmienilo. :D
Profil
PW Email Cytuj
iza_foch 
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 15:35     



Imię: Iza
Dołączyła: 14 Kwi 2007
Skąd: Trójkąt/Waryńskiego
IV?? A gdzie to jest? :) Bo ja nawet nie mam pojecia :P Wysokie sa tam wymagania? ;]
Profil
PW Email Cytuj
daniela 
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 17:55     


Dołączyła: 15 Lut 2007
IV LO jest na skrzyzowaniu kozielskiej i styczynskiego, na rogu.
Profil
PW Email Cytuj
Bary i swinki 
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 19:41     



Dołączył: 05 Paź 2005
Skąd: Waryński
Liceum nie jest zbyt ważnym elementem CV ale najlepiej sprawdzić sobie na stronie uczelni wyższej na jaką planujesz iść statystyki ile osób sie dostało akurat z tej szkoły:) albo z jaką uczelnią mają podpisany układ lub mają jakiś specjalistyczny sprzęt, super zajęcia, programy wymiany uczniów,dofinansowania z unii. Bo jak ktoś będzie chciał sie nauczyć to i tak sie nauczy.
Profil
PW Cytuj
iza_foch 
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 20:35     



Imię: Iza
Dołączyła: 14 Kwi 2007
Skąd: Trójkąt/Waryńskiego
Racja Bary i swinki, a nie wiecie moze jak wysokie sa wymagania do IV:)
Profil
PW Email Cytuj
Bary i swinki 
Wysłany: Pon Kwi 23, 2007 21:14     



Dołączył: 05 Paź 2005
Skąd: Waryński
Nie można tego dokładnie określić zależy od miotu, jak w tym roku pójdzie egzamin ale trzeba sie liczyć z wynikiem powyżej 80% tak myśle żeby sie dostać:) bo często jest tam dużo chętnych nie wiem za bardzo dlaczego no ale już tak jest. Lo 1 ma dobrą oferte wymian zagranicznych więc bardziej bym je polecał mam z tamtąd kilkoro znajomych którzy opuścili już tą szkołe i nie narzekają:) Lo5 sie mocno rozećpało więc jeśli Ci to przeszkadza to nie polecałbym szkoły i to nie jest taka o opinia tylko wiem bo wiem.


Sory pomyliłem szkoły:P do 4 z tego co wiem nie jest ciężko sie dostać trochę niżej można mieć niż 80% wyników 75% myślę że wystarczy bynajmniej wystarczyło jak moi koledzy tam szli:) a to jest wynik do osiągnięcia bez jakiejś wielkiej nauki:)
Profil
PW Cytuj
Niedźwiedź 
Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 10:37     



Dołączył: 06 Cze 2005
Skąd: Centrum
daniela, też ukończyłem IV i musze powiedziec że uczyli dobrze i atmosfera była okej :) nie wiem jak za twoich czasów:P
Bary i swinki, z tymi rekrutacjami jest tak że w jednym roku zazwyczaj łatwo się dostać a już rok później ciężko - i tak na zmianę:P np. rekrutacja rocznika 88 do czwórki była z leksza wyśrubowana:P
Profil
PW Email www Cytuj
syrena
[Usunięty]
Wysłany: Wto Kwi 24, 2007 21:11     

Jak to jakie jest najlepsze , wiadomo ze 2 na ''wrobla""
Cytuj
eagle! 
Wysłany: Sro Kwi 25, 2007 20:24     



Dołączył: 11 Lis 2006
Skąd: że znowu... Centrum!
syrena,
Cytat:
Jak to jakie jest najlepsze , wiadomo ze 2 na ''wrobla""


doskonala argumentacja, pozdrawiam!
Profil
PW Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008