Poprzedni temat «» Następny temat
hamowanie
Autor Wiadomość
nemo1125 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 01:36     



Dołączył: 12 Paź 2006
Skąd: Zabrze
frohike napisał/a:
hamulec bedzie tak samo sprawny, tylko bedziesz musial uzyc wiekszej sily w nodze aby docisnac tloki w pompie hamulcowej do konca
sprobuj wyłączyć silnik w czasie jazdy i skutecznie zahamować, zwłaszcza czymś większym. Oczywiście staniesz ale droga hamowania będzie imponująca :oczami:
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 09:26     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
frohike napisał/a:
do poprawnego działania hamulców nawet silnik nie musi być włączony
a zalozymy sie??;)
frohike napisał/a:
(w starszych autkach jak maluch chyba musi byc)
w maluchu uklad hamulcvowy uzalezniony jest od sily twoich nog. jak jestes pilkarzem ta maluch debem stanie, a jak jestes modelka to moze za 100 metrow...:P
frohike napisał/a:
co do wspomagania układu hamulcowego, to nawet jesli jest ono niesprawne (np jesli nie zasilimy boostra podcisnieniem) to hamulec bedzie tak samo sprawny, tylko bedziesz musial uzyc wiekszej sily w nodze aby docisnac tloki w pompie hamulcowej do konca
hmmm a to ciekawe :) mam pomysl...jak masz auto ze wspomaganiem hamowania, to wezme cie na linke, a ty ze zgaszonym silnikiem sprobujesz zahamowac:) za pierwszym razem ci sue uda...za drugim razem ledwo ci sie uda, a po 3 razie bedziemy pisac pismo do ubezpieczalni bo mi tyl auta rozwaliles:) hamulce przy wylaczonym silniku nie dzialaja prawie wcale, chocbys nawet na nich stawal
Profil
PW Email Cytuj
Bogna 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 11:54     



Dołączyła: 21 Sty 2007
Skąd: Gliwice
hmm w starej renault 5 hamulce dzialaly jak auto bylo zgaszone.. bo tak zjezdzalam z gorki przez brame i dopiero jak juz brame zamknelam i musialam na plaskim jeszzce wycofac auto odpalalam.. ale juz np tica do garazu nie wprowadze na wylaczonym silniku , no chyba ze bede recznym hamowac:D wiec ja sie zgadzam, ze jak jest auto wylaczone hamulce dzialaja syfiato albo wcale;)
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 12:23     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
Hamulce przy zgaszonym silniku działają jednak nie w pełni, nie działają układy wspomagania no i zapomnieliście też o światłach stop ;) Niech ktoś spróbuje zgasić silnik i hamować dojeżdżając do skrzyżowania jak ktoś za nim będzie jechał :]
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 12:34     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
khaman napisał/a:
no i zapomnieliście też o światłach stop Niech ktoś spróbuje zgasić silnik i hamować dojeżdżając do skrzyżowania jak ktoś za nim będzie jechał
zadzialaja...ale jak juz pedal hamulca bedzie twardy to sie nie wlacza bo czujnik nie zalapie. ale za pierwszym razem, jak hamulec bedzie miekki wlacza sie bez problemu
Profil
PW Email Cytuj
Bot 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 12:46     



Imię: Mjeetek
Dołączył: 29 Paź 2005
Skąd: z Marsa
krystian, no to trzeba będzie sprawdzić ;)
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 12:48     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
khaman napisał/a:
krystian, no to trzeba będzie sprawdzić
najlepiej widac to w nocy. ja jak juz zaprkuje to zawsze sprawdzam, czy swiatla dzialaja. i za pierwszym razem sie wlacza ale pozniej juz nie chca.
Profil
PW Email Cytuj
Bogna 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 12:48     



Dołączyła: 21 Sty 2007
Skąd: Gliwice
hmm hamowac recznym jak ktos ejdzie za nami i przed skrzyzowaniem przerabiane:d jak kuzyn sie nduzil i nie kazal mi hamowac bo on recznym bedzie:dale jednak po kryjomu stop swiecilam co chwile;) a co do wspomaniag itp.. w ticu jakies sa?bo ja w to watpie.. a jak auto sie rozchula na zgaszonym silniku to zahamowac pedalem sie nie da ;/ trzeba recznym.. gdzie przy renault 5 z 86 sie dalo:D
Profil
PW Email Cytuj
frohike 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 12:52     



Dołączył: 21 Lis 2004
Skąd: Gliwice
w Tico to wogóle słabiutkie hamulce są, podobno jedna z bardziej awaryjnych czesci w tym autku
Profil
PW Email Cytuj
Bogna 
Wysłany: Wto Lip 24, 2007 13:01     



Dołączyła: 21 Sty 2007
Skąd: Gliwice
awaryjna?hmm auto ma 7 lat i hamuje;p aczkowliek jesienia byly klocki zmieniane itp na moja wyrazna prosbe i grozbe,ze poza gliwice autem nie wyjade.. ale dalej ejst zle cos.. bo auto bylo w warzstacie gdzie nie powinno byc;/ i mi sie przednie kolo grzeje.. o tylnym nie wpsomne;) a do etgo piszczy i piszczy jaksie szybciej zakret wezmie... po rpostu koszmar.. i w ogole nie wiem co ejst grane.. ale na rownej drodze czuc, ze przod auta tj kola nei ida rowno.. o geometri kol to anwet nie mowie;) ale jakby hamulce w tym ejdnym kole troche trzymaly.. nie wiem qrde.. a moja mata auto odstawia etraz an wrstat.. bo diode musi miec zeby bylo widac guzik do tylnej wycieraczki;/ a cholera ajsna auto na wyjazd za miasto tj na szybsza droge sie nie nadaje;/
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Sob Sie 04, 2007 09:49     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
mam propozycję na test dla odważnych.

Myślę że jest on wytłumaczyć o co idzie.

Proponuje wybrać jakiś amkniety dla ruchu ( ze wględu na bezpieczeństwo ) odcinek prostej.
Rozpedzić auto do powiedzmy 40 km/h i zacząc hamować silnikiem.
Drugim razem rozpędzić auto do tej samej prędkości i zacząć hamować silnikiem na wyłączonym zapłonie.
Różnice ( bądź ich brak ) powinny jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie czy podczas hamowania silnikiem spalane jest paliwo czy też nie.
Profil
PW Email Cytuj
Bogna 
Wysłany: Sob Sie 04, 2007 11:09     



Dołączyła: 21 Sty 2007
Skąd: Gliwice
heh wcz\oraj sie usmialam.. neiw iem czy to prawda.. koles zajmujacy sie daewo po ilus tam robionych ticaczaach na warsztacie.. doszedl do tego, iz klocki hamulcowe przy ponad 70km/h nie dzialaja w ogole.. ale inne , ktore roznia sie 1 mm w jakims tam wymiarze dzialaja super;/ czy takie cos mozliwe jest? dodam, ze moim zdaniem klocki produkwoane do ticazcy jak i piora wycieraczek sa syfiata i nic nie warte;/
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Sob Sie 04, 2007 18:59     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Bogna, nie chce tu nikogo obrazac, ale to auto cale jest niezbyt dobre, zreszta przemawia za tym fakt, ze w paru krajach na swiecie zakazano ich sprzedazy.
Profil
PW Email www Cytuj
Bogna 
Wysłany: Sob Sie 04, 2007 20:25     



Dołączyła: 21 Sty 2007
Skąd: Gliwice
hehe o tym to ja wiem i od zawsze to powtarzam:D aczkolwiek z braku laku;p moim zdaniem to auto jeszcze ujdzie w tlumie tj do jazdy w miescie z pracy do domu, na zakupy itp.. ale gdzies dalej juz nie.. zle sie jezdzi.. 9 godz w tym aucie za kolkiem to jakby cala dobe jechac;p aczkolwiek auto sie starzeje a mamuska mysli nad zmiana.. wiec bedzie cos starszego do tego ale lepszego pewnie;p no ale poki to jest i ja mam tym jezdzic to lepiej zeby bylo w miare sprawne;p wiec poki co nie wyjezdam tym za miasto dopoki nie zrobia geometri kol i tych cholernych hamulcow bo nie jest dobrze... a spieszy im sie do Jarocina jechac za 2 tyg.. i oczywiscie ja mam prowadzic;/ ahh





poprawilam literowke-szamana
Ostatnio zmieniony przez Szamanka Pon Sie 13, 2007 15:23, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008