Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kobi
Sro Sie 29, 2007 08:56
Kim dla ciebie jest dzisiejszy człowiek??
Autor Wiadomość
kisia 
Wysłany: Wto Maj 24, 2005 23:25     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Aither napisał/a:
z tym ze czlowiek sie nie zmienia

a ja uważam że człowiek bardzo się z wiekiem zmienia :)
Profil
PW Email Cytuj
Harnaś 
Wysłany: Sro Maj 25, 2005 07:21     



Dołączył: 10 Maj 2005
Skąd: Gliwice
kisia napisał/a:
a ja uważam że człowiek bardzo się z wiekiem zmienia

Ja się z tym stwierdzeniem zgadzam w 100%.
Profil
PW Cytuj
niezgrzeszona Stysia 
Wysłany: Sro Maj 25, 2005 10:57     


Dołączyła: 23 Maj 2005
Skąd: Zabrze
Aither napisał/a:
studenta mial ciagutki to i pozniej mu cos z tego zycia studenckiego zostanie wiem po sobie



mam nadzieje :D
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sob Maj 28, 2005 09:32     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
czlowiek moze dorasta zmienia punkt widzenia na wiele spraw... ale zawsze cos zostaje w nim z tych czasow kiedy to bunt ogarnial wszystkie sfery zycia... czyli studia :D
Profil
PW Email Cytuj
Piotrulek
[Usunięty]
Wysłany: Sob Maj 28, 2005 09:41     

kisia napisał/a:
a ja uważam że człowiek bardzo się z wiekiem zmienia



To prawda,zmienia go doświadczenie życiowe w pierwszej kolejności... :)


Aither napisał/a:
czyli studia



Nie mialem okazji być studentem,więc nie wiem co studia robią z człowieka... :)
Cytuj
Aither 
Wysłany: Nie Maj 29, 2005 18:06     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
wiem jedno... czlowiek do ktorego zywi sie na prawde piekne uczucia... potrafi czynic cuda :) ale... wszystko zalezy od czlowieka :] powiem krotko... szara jednostka z milionowego tlumu....
Profil
PW Email Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Wto Gru 13, 2005 19:36     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Czlowiek,jest dla mnie...czlowiekiem.To ktos taki jak ja,podobny do mnie,choc czasami inny...lepszy lub gorszy....jest jednak czlowiekiem....

..to ktos,kto czasami potrzebuje pomocy i w blaganiu wyciaga reke....to taj jak ja...czlowiek

...to ktos,kto potrafi kochac i okazywac swoje uczucia,jak nikt inny...

Pamietam tez,ze jestem czlowiekiem i tak chce byc traktowana...jak czlowiek,wiec biore pod uwage otaczajacych mnie ludzi,ktorzy zapewne mysla podobnie

Biore jednak pod uwage,ze kazdy ma inne myslenie i inna osobowosc,tj.to inne " ja"
Profil
PW Email Cytuj
pscoua 
Wysłany: Wto Gru 13, 2005 20:31     


Dołączyła: 26 Lis 2005
Skąd: Gwardii
Dla mnie natomiast, człowiek jest istotą nieludzką... :| Ludzie pozbawieni są człowieczeństwa w coraz większym stopniu.. I to mnie przeraża.. Ta oziembłość panbującawokoło..
Parę razy usiłowano zrobić mi krzywdę - zawsze broniłam się sama... :dobani:
Parokrotnie byłam świadkiem wypadków i jednocześnie gapiów, zamiast ludzi, którzy powinni pomóc. Potrafili zatrzymać się metr od leżącej starszej pani, by móc dyrygować ludźmi starającymi się jej pomóc...
Czy to wstyd, że chcesz pomóc? Czasem tak sie zastanawiałam.. I to jest straszne...

Człowiek jest głupcem w swej mądrości.
Uważa się za najmądrzejszego, bo co? Potrafi myśleć? Mówić? Które zwierze zabija dla przyjemności? Jeśli nawet - jest wybrykiem natury i należy mu się unicestwienie przez nią. A człowiek? To już normalka, że żyjemy w czasach wojen, morderstw, gwałtów, zboczeń, etc etc etc....

W dodatku jest taki brzydki! ;)
Popatrzcie.. Co w nas - ludziach - pięknego? ?ysi, owłosieni tylko częściowo... Wywiniete śluzówki na miejscu ust, pełno wystających chrząstek (uszy np), powyginani, wymiętoszeni, pomarszczeni.. ;)

Ale lubię towarzystwo ludzi.. :) Na imprezach :P :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
Krzysio
[Usunięty]
Wysłany: Wto Gru 13, 2005 21:26     

Cytat:
Popatrzcie.. Co w nas - ludziach - pięknego?

jedrne posladki ? :hyhy:
Cytuj
Major 
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 00:52     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Jędrne piersi :P
pscoua napisał/a:
To już normalka, że żyjemy w czasach wojen, morderstw, gwałtów, zboczeń, etc etc etc....


Tu się troche z Tobą niezgodze pscuko :) Obecne czasy są jednymi z najspokojnieszych w historii ludzkości. Kiedyś żyło się tylko w czasach wojny i każdy region świata żył w konfliktach. Teraz tak nie jest. Większość państw nie musi się obawiać ataków innych nacji.

a co do tematu:

Krótko napisze Człowiek to maszyna do niszczenia. W swym wielkim tworzeniu i kreowaniu świata pozbawia całą reszte: uroku i życia.
Profil
PW Email www Cytuj
kobi 
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 08:53     



Imię: Bożydar :]
Dołączył: 31 Lip 2005
Skąd: G-ce
Ludzie mają w (...) innych. Gdy ktoś ma problemy to się odwracają od niego... Żałuję, że przyszło mi żyć w takich czasach gdy każdy myśli tylko o sobie...
Profil
PW Email Cytuj
Dorothea 
Wysłany: Sro Gru 14, 2005 12:41     



Dołączyła: 25 Wrz 2005
Skąd: Sośnica
kobi, nie zawsze tak jest, znam wielu wspaniałych ludzi, ktorzy potrafią wyciągnąc reke kiedy tego potrzebujesz.Ostatnio wielką pomoc duchową (i nie tylko)okazały mi osoby z naszego forum. :D
Profil
PW Email Cytuj
niezgrzeszona Stysia 
Wysłany: Wto Sty 31, 2006 09:03     


Dołączyła: 23 Maj 2005
Skąd: Zabrze
człowiek jest tylko drążkiem, ktory popchniety przez los uruchamia machinę życia
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Sro Lut 01, 2006 00:00     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
hmmm... ponawiam :) z dnia na dzien powieksza sie liczba osob ktora dyskretnie moze mnie cmoknac w tylek :)
Profil
PW Email Cytuj
manexxl 
Wysłany: Sro Lut 01, 2006 00:13     



Dołączył: 21 Sty 2006
Skąd: Dawniej Trynek
[quote="pscoua"]Dla mnie natomiast, człowiek jest istotą nieludzką... :| Ludzie pozbawieni są człowieczeństwa w coraz większym stopniu.. I to mnie przeraża.. Ta oziembłość panbującawokoło..
Parę razy usiłowano zrobić mi krzywdę - zawsze broniłam się sama... :dobani:
Parokrotnie byłam świadkiem wypadków i jednocześnie gapiów, zamiast ludzi, którzy powinni pomóc. Potrafili zatrzymać się metr od leżącej starszej pani, by móc dyrygować ludźmi starającymi się jej pomóc...
Czy to wstyd, że chcesz pomóc? Czasem tak sie zastanawiałam.. I to jest straszne...



Ale są różni ludzie. Nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. To jaki kto jest to tylko kwestia jego wychowania. Nie pomógł starszej pani? Widocznie takie wzorce już wyniusł z domu. Powiem ci że dla mnie to żaden wstyd ani problem przeprowadzić staruszkę przez ulicę czy pomóc kobiecie wnieść wózek do autobusu. Prawda wiele osób patrzy teraz tylko swojego tyłka i nic ich nie obchodzi ale nie wszyscy!
Profil
PW Email Cytuj
ziutek997 
Wysłany: Sro Lut 01, 2006 00:18     



Dołączył: 25 Cze 2005
Skąd: Obrońców Pokoju
Chmm.. dzisiejszy człowiek... :?: oj... można by wiele o tym napisać... i wiele ludzi mogło by się poczuć obrażonych...
ale dzisiejszy człowiek pozbawiony jest coraz bardziej człowieczeństwa.... karmiony papka podawaną przez media i wpatrzony w kolorowe reklamy... jest maszyną do zarabania i wydawania pieniędzy... w życie ządzi konsumpcjionizm... nawet uczucia takie jak miłość odchodzą dzisiaj na dalszy plan...
Profil
PW Email Cytuj
Dana 
Wysłany: Sro Lut 01, 2006 01:03     


Dołączyła: 27 Gru 2004
Skąd: okolice Gliwic
Kim dla ciebie jest dzisiejszy człowiek??

...szybkie skojarzenie .....takie zwierze w puszczy ,które biegnie na oślep nie widzi ,nie słyszy/za szybko biegnie /biegnie i szuka swojego gatunku ,a jak znajdzie to nie zwsze potrafi żyć w zgodzie i szczęściu mimo iz już przestał biec :]
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Sro Lut 01, 2006 01:26     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
?adne określenie "papka". Nawet idealne.
Śmieszy mnie, że w dzisiejszych czasach wstydem jest nie wiedzieć kiedy np była jakaś wojna lub czym jest imiesłów, albo jeszcze coś innego w stylu kim był Kucydupa z powieści Koguszewskiego (oczywiscie to wymysł). Ludzi karmi się coraz to bzdurniejszą wiedzą, robi się masło z mózgu. Coraz mniej jest fachowców od danej dziedziny, a coraz więcej inżynierów do spraw nieistotnych. Świat swoją wymianą informacji zaczyna błądzić w złym kierunku.
Profil
PW Email www Cytuj
klaus 
Wysłany: Sro Lut 01, 2006 11:41     



Dołączył: 20 Lis 2005
Skąd: kopernik
czym jest ??
jest pustą wewnętrznie - duchowo ,powłoką na noszenie trzewi i płynów ustrojowych.

wsp.człowiek sam siebie wynaturzył ,przestaliśmy być naturalni a stajemy sie zakładnikami cywilizacji i samych siebie.

rżadzi nami moda ,pieniądz ,zawiść ,zobojętnienie i łatwizna.

jest to oczywiście ogólna teoria ,bo znam wiele wartościowych osób (forum hihi),ale spróbujcie przeczytać to jeszcze raz i się zastanowić tak szczerze ,do bólu czy któraś z tych cech nie pasuje do was.
Profil
PW Cytuj
Szamanka 
Wysłany: Pon Sie 13, 2007 19:44     



Zaproszone osoby: 2
Imię: Beti( dla znajomych)
Dołączyła: 22 Lip 2005
Skąd: kiedys Gliwice
Czlowiek jest tym, kim kaza mu byc okolicznosci jego zycia, otoczenia i z tym z czym styka sie na codzien. Trudne sytuacje i cierpienie zmieniaja ludzi. Czlowiek czesto jest zdolny do tego, o co przeciez nikt by go wczesniej nie podejrzewal lub zalamuje sie i popada w depresje.
Warto wiec sie zastanowic nad tym, jak w zyciu postepujemy - badzmy wiec takimi ludzmi, ktorzy nigdy nie beda przyczyna czyjejs krzywdy czy cierpienia.

Człowieczeństwo nie jest stanem,
w którym przychodzimy na świat.
To godność, którą trzeba zdobyć.

Jean BRULLER
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008