Poprzedni temat «» Następny temat
mieszkania za łapówki
Autor Wiadomość
Dorotka 
Wysłany: Pią Lut 16, 2007 09:25   mieszkania za łapówki  


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
"Gliwicka prokuratura zatrzymała trójkę urzędników, podejrzewanych że za pieniądze załatwiali mieszkania. W areszcie siedzi też pośrednik, "naganiający" klientów

W Gliwicach nie wszyscy musieli stać w kolejce po mieszkanie. Drogę na skróty otwierały pieniądze. Takie oskarżenia wysuwa gliwicka prokuratura. W ubiegłym tygodniu zatrzymała trzech urzędników podejrzewanych o udział w handlu przydziałami. W tym celu mieli m.in. fałszować dokumenty i poświadczać nieprawdę.
Stawki różniły się w zależności od atrakcyjności mieszkania i wagi czynności dla uzyskania mieszkania. 3 - 3,5 tys. zł kosztowało potwierdzenie fikcyjnego meldunku, potrzebne żeby spełnić warunki przydziału, pośrednictwo w załatwieniu lokalu nawet 25 tys. zł.
Najpoważniejsze zarzuty ciążą na Jerzym C., byłym prezesie spółek komunalnych zarządzających mieszkaniami gminy. - W 2000 roku za cztery mieszkania zarobić miał ponad 50 tys. zł. Podejrzewany jest też o podrabianie dokumentów. Za przestępstwa te grozi 8 lat więzienia. Z obawy przed matactwem oraz ze względu na wysokość kary sąd zastosował wobec niego 3-miesięczny areszt - mówi Michał Szułczyński, rzecznik prasowy prokuratury okręgowej w Gliwicach. Za kratki trafiła również Helena W., pracownica wydziału przedsięwzięć komunalnych UM. Wobec Elżbiety S. zatrudnionej w wydziale spraw obywatelskich UM, zastosowano zakaz zajmowania stanowisk urzędniczych.
Prokuratura nie wyklucza kolejnych aresztowań. Jej zainteresowanie wykracza poza 2000 rok i krąg zatrzymanych osób. Pod lupę wzięła przydziały z lat 2000 - 2005. Tyle czasu miał trwać przestępczy proceder. I trwałby pewnie dalej, gdyby w ubiegłym roku nie wpadł pośrednik, który kontaktował klientów z urzędnikami. Siedzi od września ubiegłego roku. Zaczął sypać. Efektem współpracy z organami ścigania to ostatnie zatrzymania dokonane przez śląskich policjantów zajmujących się zwalczaniem korupcji" NG

h t t p;//gliwice.naszemiasto.wp, p l/wydarzenia/698363.html

chyba najbardziej wkurzające to jest dla kogoś, kto właśnie co miesiąc spłaca grube pieniądze za własne "m" kupione na kredyt, właśnie stara się wypruwając sobie flaki o własne mieszkanie albo kolejny (dziesiąty na przykład) rok czeka na mieszkanie do remontu :kwasny:
Profil
PW Cytuj
Arex30 
Wysłany: Pią Lut 16, 2007 10:38     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Ciekawe czy tym co dali zabiora mieszkania..........
Jak ja szukałem i chodziłem to ...........
A czekamy od początku lat 90 ubiegłego stulecia.
szkoda że nasze problemy mieszkaniowe rozwiązały się....... szkoda że w taki sposób....
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 10:18     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
sam bym sobie chetnie zalatwil takie mieszkanie. na liscie bylem ponad 4 lata, spoznilem sie z uaktualnieniem i mnie wyrzucili z listy. wiec jak tu nie dac w lape?? musze tylko poszukac komu moge dac :P
Profil
PW Email Cytuj
Aither 
Wysłany: Czw Lut 22, 2007 10:34     
Smoczyca



Zaproszone osoby: 1
Dołączyła: 24 Lut 2005
Skąd: Grottgera
w sumie to lepiej sie wybudowac... na mieszkanie miejskie nie ma co liczyc, kupno? jesli mam wydac 200 czy 300 tys za m3 to wole sie wybodowac gdzies za miastem. A przeciez wszyscy wiemy jak dlugo czeka sie na przydzial... bardzo duzo stoi pustostanow, ale co z tego jak te mieszkania maja wlascicieli i nie naleza do miasta. Ludzie teraz nie sprzedaja mieszkan... wola je trzymac dla swoich dzieci... w sumie sie nie dziwie...
Profil
PW Email Cytuj
Wieczorny 
Wysłany: Pią Mar 09, 2007 22:41     



Dołączył: 17 Sty 2007
Skąd: ?abędy
słabo mi się robi, kiedy czytam takie informacje.

kiedy szukałem mieszkania do remontu, dostałem nr pięć tysięcy-ileś tam.
i jednocześnie za każdym razem, kiedy spacerowałem po mieście, widziałem puste mieszkania.
pewnie, część z nich była prywatna.
pytanie, ile z tych mieszkań szło na lewo?

:(

i można się wkurzać, jak ja, ale pytanie, ilu
z tych typów, którzy dostali swoje M na lewo,
teraz z nas się śmieje?
Profil
PW Cytuj
Arex30 
Wysłany: Sob Mar 10, 2007 09:17     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Powtarzam pytanie...

Czy jeśli udowodni prokuratura że ten proceder trwał to czy osoby które dały starcą swoje M-ileś tam.
Sprawiedliwość powinna być i takich na bruk gdyż weszli w stan posiadania niezgodnie z prawem.
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Sob Mar 10, 2007 11:28     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Wieczorny napisał/a:
ilu
z tych typów, którzy dostali swoje M na lewo,
teraz z nas się śmieje?
śmieje się czy nie, to i tak pewnie są szczęśliwi ,że mają dach nad głową - mimo, że przy tym dużo lżejsze portfele.
Arex30 napisał/a:
Czy jeśli udowodni prokuratura że ten proceder trwał to czy osoby które dały starcą swoje M-ileś tam.
przypuszczam, że niestety nie. Pewnie zaraz okazałoby się, że żeby ich "wyprowadzić" z tych mieszkań trzeba im zapewnić mieszkania socjalne (których nie ma) czy coś takiego więc pewnie nikt tego nie będzie ruszał bo tak łatwiej.
Profil
PW Cytuj
Arex30 
Wysłany: Sob Mar 10, 2007 13:26     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Dorotka napisał/a:
przypuszczam, że niestety nie. Pewnie zaraz okazałoby się, że żeby ich "wyprowadzić" z tych mieszkań trzeba im zapewnić mieszkania socjalne (których nie ma) czy coś takiego więc pewnie nikt tego nie będzie ruszał bo tak łatwiej.

no co ty jak za przestępstwo to na bruk ........... koniec cackania sie
Ministr Ziobro do dzieła......
Korupcji mówimy stanowczo NIE !!!!
:D
:oblicze:
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Nie Mar 11, 2007 01:16     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
Arex30, zgodnie z prawem konstytucyjnym nie wolno nikogo wyrzucic na bruk. Trzeba zapewnic mieszkanie socjalne.
Moim zdaniem szukanie i wyrzucanie tych osob czy tez przesiedlanie byloby juz duzym problemem. Trzeba usunac tych co daja takie mozliwosci zalatwienia mieszkania na lewo, a wiadomo ze sa to osoby z zarządow spoldzielczych czy tez z jakis urzedowych posad.
Profil
PW Email www Cytuj
Arex30 
Wysłany: Nie Mar 11, 2007 09:05     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
Major, Jeśli wposiadanie rzeczy pochdzącej z przstępstawa należy się jej przepadek i koniec !!!!
a do slumsuw z nimi ..............
Kurna ja 12 lat czekałem na lokum i co ........
I G......
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Nie Mar 11, 2007 15:23     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
Arex30 napisał/a:
Major, Jeśli wposiadanie rzeczy pochdzącej z przstępstawa należy się jej przepadek i koniec
tak jest tylko z ruchomosciami. nieruchomosci to inna bajka. mozesz miec mieszkanie wlasnosciowe na siebie, zameldujesz do siebie kogos i w tym momencie licz na uczciwosc tej osoby. bo w razie ewentualnej klotni ta osoba moze ci powiedziec gowno mi zrobisz:) nie mozesz tej osoby ani wyrzucic, ani wymeldowac bez jej zgody:) a wyrzucenie oznacza, ze musisz tej osobie zagwarantowac mieszkanie. nie moga usunac nikogo z mieszkania bez zalatwienia drugiego mieszkania. jedyne co im grozi to sad, za dawanie lapowek i to wszystko. zreszta...kto by nie dal gdyby nadazyla sie okazja zeby tylko dostac swoje M. ja pierwszy bym lecial z koperta
Profil
PW Email Cytuj
Morqana 
Wysłany: Pon Mar 12, 2007 22:21     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
Hmmm, to wiem akurat.Ktoś z mojego grona dał łapówkę na mieszkanie na TBS-ach :) i dostał... :) nawet nie czekając.
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 00:59     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
krystian napisał/a:
nie mozesz tej osoby .....wymeldowac bez jej zgody:)

pare lat temu można było. Załatwiało się to w UM, trwało to pół roku
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 08:22     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
kisia napisał/a:
pare lat temu można było. Załatwiało się to w UM, trwało to pół roku
to moze teraz tez mozna, a ja jestem niedoinformowany
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 09:01     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
Można, ale to jest długa i dosyć trudna procedura. Trzeba składając wniosek w ymeldowanie z urzędu wykazać, że osoba której wymeldowanie się wnioskuje, nie przebywa w lokalu dłuższy czas (pół roku, rok) a najlepiej, że ma zapewnione inne miejsce pobytu stałego. Oczywiście osoba zainteresowana jest informowana o wszczęciu takiego postępowania i może skutecznie zaprzeczać temu co stara się wykazać wnioskodawca. Już skuteczniejsze chyba a z całą pewnością mniej czasochłonne jest przejście się na balcerek i poproszenie "Saszę" o pomoc.
Profil
PW Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 09:22     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
Dorotka napisał/a:
Można, ale to jest długa i dosyć trudna procedura. Trzeba składając wniosek w ymeldowanie z urzędu wykazać, że osoba której wymeldowanie się wnioskuje, nie przebywa w lokalu dłuższy czas (pół roku, rok) a najlepiej, że ma zapewnione inne miejsce pobytu stałego. Oczywiście osoba zainteresowana jest informowana o wszczęciu takiego postępowania i może skutecznie zaprzeczać temu co stara się wykazać wnioskodawca


Ja po zakupie mieszkania wymeldowałem starych "wiszących" zameldowanych ludzików z urzędu i to bez żadnego problemu.
Co do usunięcia z mieszkania, w grę wchodzi jedynie eksmisja - niezależnie od powodu. Do tego problemem nie jest tylko lokal socjalny (lub jeśli nie ma o nim mowy w wyroku sądowym, wystarczy tymczasowy), ale i cena takiej eksmisji. Jedna izba to koszt około 1.300zł, każda następna izba około 800zł więcej.
Dlatego jakby nagle eksmitować wszystkich, którzy za przekręt mają mieszkanka, to stanęły by tramwaje, bo miasta nie byłoby stać na opłacenie prądu :P
Profil
PW Email Cytuj
Morqana 
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 21:51     


Dołączyła: 27 Mar 2006
Skąd: Gliwice-Trojkat
Dorotka napisał/a:
"Saszę"


Dorotko :niepewny: kto to Sasza? Yyyy....
Profil
PW Email Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Wto Mar 13, 2007 22:05     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
MorQaNa, to taki "urzędnik", który przeprowadza eksmisję szybciej i skuteczniej, za niewielką opłatą ;) znak rozpoznawczy - spore rozmiary i śpiewny akcent ;)
Profil
PW Cytuj
sabina 
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 07:54     



Imię: Sabina
Dołączyła: 13 Mar 2007
Skąd: gliwice
niom i jak tu się rozmnażać jak nie ma się gdzie mieszkać na własnym ja to ciągle coś wynajmuje i sie krzątam marzy mi się mały domek z niewielką działką ale skąd kasę ziemia tak droga ze hej i czekanie na mieszkanie do remontu to zabójstwo czekam sama juz 10 lat i ani widu ani słychu o mieszkania o metrażu większym niż 40 metrów same dziuple na zadupiu za przeproszeniem eh płakać się chce
Ostatnio zmieniony przez sabina Wto Sie 28, 2007 13:09, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Grabarz 
Wysłany: Pon Mar 19, 2007 08:13     



Imię: Jak wyżej ;)
Dołączył: 06 Mar 2007
Skąd: Gliwice
Dorotka napisał/a:
to taki "urzędnik", który przeprowadza eksmisję szybciej i skuteczniej, za niewielką opłatą znak rozpoznawczy - spore rozmiary i śpiewny akcent


No ale eksmisję może przeprowadzić tylko komornik sądowy. Co do szybkości operacji, to nie zależy tylko od niego, bo trzeba "zamówić" asystę policji i ew.ślusarza lub transport na rzeczy eksmitowanego :)
Skuteczność eksmisji też nie zależy od komornika :P
Także nie mogą się z Tobą zgodzić Dorotka
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008