Poprzedni temat «» Następny temat
^^Sosnica^^
Autor Wiadomość
Harcerka 
Wysłany: Wto Cze 29, 2010 16:23     


Dołączyła: 03 Gru 2005
Skąd: Gliwice
potwierdzam:) plac zabaw w labedach jest super;)
Profil
PW Email Cytuj
Angel from hell 
Wysłany: Czw Lip 29, 2010 16:15     


Dołączyła: 21 Lut 2010
A ja myślę, że na każdym osiedlu znajdą się delikwenci, nie trzeba od razu uogólniać, i popadać w skrajności. Ale zdecydowanie wole mieszkać na Sośnicy niż w Zabrzu, pomimo tego że dookoła sami prości ludzie, ale za to uprzejmi, dobrzy i mili.
Profil
PW Email Cytuj
shortee 
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 16:27     


Dołączył: 09 Wrz 2010
[quote="pomimo tego że dookoła sami prości ludzie, ale za to uprzejmi, dobrzy i mili.[/quote]

Z tymi prostymi to tak trochę niebezpiecznie, jest tu kilku dr inż. a o mgr inż. to już pisać nie będę :) Zwróć uwagę że nie piszę tu o licencjatach oraz inżynierach...
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Wrz 09, 2010 22:51     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
a docentów jak psów ;p
Profil
PW Email Cytuj
Solid_Wood 
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 13:10     



Dołączył: 30 Cze 2007
Skąd: Gliwice
Przejeżdżałem dziś przez Sośnicę i widziałem, że trwa rozbiórka tzw. kina/MDKu. Skoro nie udało się uratować i zagospodarować tamtego budynku, to dobrze, że coś innego się tam dzieje, ale czy ktoś wie co tam powstanie? Zwykłe mieszkania czy coś "dla ludzi"?
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 13:55     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
Lidl
Profil
PW Email Cytuj
llaneta 
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 14:59     



Dołączyła: 26 Sie 2009
Skąd: ze św.ulicy
a gdzie to jest ?
Profil
PW Email Cytuj
Solid_Wood 
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 15:08     



Dołączył: 30 Cze 2007
Skąd: Gliwice
wielicka/poznańska w sośnicy, niedaleko przystanku tzw. Sośnica Most.
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Nie Lut 20, 2011 21:04     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
h t t p;//itv.gliwice, p l/artykul.php?id=3922
Profil
PW Email Cytuj
Kikula 
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 18:44     


Dołączył: 24 Lut 2011
Skąd: Gliwice
sośnica wylęgarnia patologii, pełno żebrających pijaczków, meneli i brudasków. Ostatnio przejeżdżając przez Sośnicę wieczorem, widziałem dwóch biegnących i oglądających się za siebie mężczyzn, z worami węgla który im się wysypywał po drodze. Pełno niezadbanych małych dzieciaków biegających bez opieki, nastoletnich narkomanów i starszego marginesu. Ich jedynym celem życiowym to pójść pod sklep po alkohol, albo do opieki społecznej....gdy tylko się ociepli można zaobserwować bardzo charakterystyczny widok dla tej dzielnicy - panie w okach opierające łokcie o poduszkę....widok bezcenny. Proponuję przejechać się koło przystanku przy kopalni sośnica....:)
Ostatnio zmieniony przez Bot Czw Lut 24, 2011 20:14, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Esteban 
Wysłany: Czw Lut 24, 2011 20:21     


Dołączył: 01 Lis 2010
Kolega widzę jakiś szczególny kompleks Sośnicy ma, a jego opinia wystosowana zapewne na podstawie przejeżdżania przez dzielnicę raz na rok, rzetelna opinia, nie ma co... ;)
Mieszkam na tej dzielnicy już kilkanaście lat i tak zgodzę się - można tutaj spotkać spijaczoną młodzież, meneli, brudasów czy wspomniane Panie w oknach - tak samo jak można osoby tego samego pokroju spotkać na każdej innej gliwickiej dzielnicy i to w liczbach zapewne podobnych do Sośnicy. Także zupełnie nie rozumiem po co ten post, bo takie same można by napisać o każdej dzielnicy naszego miasta, niestety...
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Pią Lut 25, 2011 00:48     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
Kikula napisał/a:
. Proponuję przejechać się koło przystanku przy kopalni sośnica....:)
Kopalnia Sośnica znajduje się w dzielnicy Ligota Zabrska :P
Ja jakoś często przebywam na sośnicy i to wszystko to ino stereotypy w każdej dzielnicy można takie rzeczy zaobserwować :)
Profil
PW Email Cytuj
Kikula 
Wysłany: Nie Mar 06, 2011 16:28     


Dołączył: 24 Lut 2011
Skąd: Gliwice
Zapewniam Cię Esteban, iż nie przejeżdżam raz na rok przez dzielnicę biedoty zwaną Sośnica,gdzie 99% "goda" heheheh
Profil
PW Email Cytuj
Gmeras 
Wysłany: Nie Mar 06, 2011 17:03     



Imię: Piotr
Dołączył: 02 Sty 2005
Skąd: Lotników
Kikula napisał/a:
gdzie 99% "goda"
no ciekawe to ja zawsze mijam ten 1%, a jak godoją to lepiej wkońcu na śląsku mieszkamy :)
Profil
PW Email Cytuj
Esteban 
Wysłany: Nie Mar 06, 2011 22:29     


Dołączył: 01 Lis 2010
O proszę, 99% goda, tak? To aż dziwne, że ja, moja rodzina, wszyscy moi znajomi to akurat ten 1% nie godający, no proszę, to w takim razie na Sośnicy mieszka pewnie ze 50 tys. osób. :hyhy: A tak swoją drogą, co jest złego w gwarze?
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Sro Mar 09, 2011 22:41     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
Kikula ma chyba jakiś kompleks Sośnicy...
Profil
PW Email Cytuj
Kikula 
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 16:58     


Dołączył: 24 Lut 2011
Skąd: Gliwice
trunks zawsze tak reagujesz ?:)) gdy ktoś, nie koniecznie pozytywnie wypowiada się o czymś, co ma związek z Tobą? zaprzeczenie nie zmieni prawdy.. Tam nawet rynek nieruchomości jest dużo tańszy niż w innych dzielnicach Gliwic, już o poziomie nauczania w szkołach nie wspomnę...
Ostatnio zmieniony przez Bot Pią Mar 11, 2011 06:59, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Czw Mar 10, 2011 22:47     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 24 Maj 2005
Skąd: z nienacka
ze mną to nie ma związku, bo ja z Sośnicy nie jestem, chodziło mi o to, że te Twoje wywody krytykujące tą dzielnicę wydają mi sie naciągane. Bywałem tam nie raz i nie zauważyłem nic gorszego, niż na innych dzielnicach.
Nieruchomości są tam tańsze z uwagi na to, że jest to dalej od centrum. Tak samo jest np. na ?abędach. To nie ma nic wspólnego z tym co pisałeś.
Kikula napisał/a:
już o poziomie nauczania w szkołach nie wspomnę...

A na jakiej podstawie tak sądzisz ??
Profil
PW Email Cytuj
jan 
Wysłany: Pon Mar 14, 2011 17:14     



Dołączył: 07 Paź 2004
Skąd: Zatorze lub Trynek
Kikula napisał/a:
dzielnicę biedoty zwaną Sośnica,gdzie 99% "goda" heheheh

1.na jakiej podstawie tak twierdzisz, jaka miarą to zmierzyłeś,
2. te 99% - kogo ? czego ? czyżbyś mieszkańców Sośnicy nie uznawał za ludzi ?
3. no a jeżeli nawet mieszkańcy Sośnicy ( dodam i nie tylko) godajom to co? wg ciebie są inni,gorsi?
4. ten swój szyderczy uśmieszek który można odczytać jako oznakę pogardy dla kogoś kto ma odwagę porozumiewać się gwarą, na przyszłość proponuje zachować na inne okazje
Profil
PW Email Cytuj
badi 
Wysłany: Pią Cze 10, 2011 14:04     


Imię: Sabina
Dołączyła: 10 Cze 2011
Skąd: Gliwice
Witam wszystkich bardzo serdecznie:)
Wraz z rozpoczęciem studiów przeniosłam się do tego cudownego miasta - Gliwic. Zdecydowałam się na wynajem mieszkania. Pierwszym mieszkaniem była kamienica 200m od rynku. Byłam bardzo zadowolona, ale umowa się skończyła. Z pewnych przyczyn na znalezienie kolejnego mieszkania miałam 2 tyg. Trafiło na Sośnicę. Mieszkam tutaj co prawda prawie rok ale jeszcze się nie zadomowiłam. Rzadnych osób nie znam, a mój dzień to jedynie krąźenie między mieszkaniem, domem rodzinnym, uczelnią, centrum miasta i sklepem. Na początku mojej przygody z tym miejscem chodziłam na spacery w celu poznawania okolicy. Niestety pewnego dnia, gdy zapuściłam się w okolicę ogródków i schroniska zwierząt, spotkałam starszego Pana (wracającego z ogródków), który spytał czy nie boję się tu chodzić bo niebezpieczna okolica, gwałty itp. Byłam w ciężkim szoku. Naszą rozmowę uszłyszała starsza para i przyłączyła się do rozmowy. Powiedzieli, że osobiście dwie dziewczyny uratowali od gwałtu. Od tamtej pory nie wychodze na samotne spacery w tamte rejony, boję się iść do lasu. Na wakacje planuję iść na wolontariat do schroniska, ale zastanawiam się jak bezpiecznie się tam dostanę.
Powiedzcie mi Kochani czy mam się czego obawiać, czy tylko niepotrzebnie mnie nastraszono? Mieliście jakieś nieprzyjemne sytuacje spacerując wieczorami?
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008