Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kisia
Pią Lut 23, 2007 00:18
Przeznaczenie
Autor Wiadomość
tuchałowa 
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 00:33   Przeznaczenie  


Dołączyła: 17 Cze 2006
Skąd: Gliwice
Zapewne wiele w życiu zależy od naszych działań, ale czy wierzycie, że niektóre sprawy są, jak to się mówi, z góry ustalone przez (...obojętnie jak to nazwiemy...) i nie mamy na nie wpływu? Czy zdarza Wam się mówić, że "widocznie tak musiało być" lub "co ma być to będzie" ? :)
Profil
PW Email Cytuj
dade 
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 10:04     



Dołączył: 27 Gru 2006
Skąd: już na Opawskiej :)
hmm, ja mam taka postawę:
1) nie denerować się ( coraz rzadziej mi się to udaje :/ )
2) przyjmować życie takim, jakim jest ( nie nazwałbym jednak tego przeznaczeniem )
Profil
PW Cytuj
MajkeL 
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 12:34     



Dołączył: 28 Wrz 2004
Skąd: Gliwice - peryferia
JA osobiście nie wierzę w Przeznaczenie.
Nie wierzę że los człowieka jest z góry znany.
Uważam że człowiek specjalnie wymyślił sobie "Przeznaczenia" aby zdjąć z siebie odpowiedzialność za bieg wydarzeń.

Jestem Panem swojego Losu :)




PS. tuchałowa, dobry temat :ok:
Profil
PW Cytuj
Dorotka 
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 13:03     


Dołączyła: 25 Maj 2005
Skąd: ...
MajkeL napisał/a:
nie wierzę w Przeznaczenie
też nie wierzę, myślę sobie że każdy z nas kieruje swoim życiem i podejmuje sam decyzje - mniej lub bardziej świadomie i od tego kto jakie decyzje podejmie zależy to, co dzieje się w jego życiu.
Jeżeli jest tak, że na przyklad spartoliłam coś bardzo ważnego - a w tym jestem całkiem niezła - to nie dlatego, że takie było "przeznaczenie" tylko dlatego, że narobiłam głupot. I nie od "przeznaczenia" tylko ode mnie zależy naprawienie tego wszelkimi możliwymi sposobami. Sprzyjać mi mogą oczywiście okoliczności lub ludzie wokół mnie, ale reszta należy do mnie.
Opowiadanie w takich okolicznościach o "przeznaczeniu" jest rzeczywiście zwaleniem winy za swoje błędy na cały świat byle tylko nie obwiniać siebie.

Co dziwne na ogół przy sukcesach jakoś nie mówi się o przeznaczeniu - przypisuje się je tylko i wyłącznie sobie, ale przy porażkach winne jest właśnie przeznaczenie.
Profil
PW Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 22:38     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
tuchałowa napisał/a:
nie mamy na nie wpływu


tylko na jedna rzecz nie mamy wplywu, kazdy z nas kiedys pojdzie do piachu, reszta zalezy od nas :)

mozna sie tlumaczyc ... ze cos sie stalo niezaleznie od nas ... a tak naprawde mamy wplyw na wszystko co nas otacza ... od naszego zdrowia przez zycie prywatne po finanse ... ( w zasadzie 3 podstawowe aspekty zycia codziennego :) )

kalawini (kalwinizm - nie wiem jak odmienic ^_^) wierza ze czlowiek ktory sie urodzi ma z gory przesadzone co sie z nim stanie, w XIX wieku dochodzilo nawet do tego (kalwini zyli w pewnego rodzaju wspolnotach) ze przestepcy nie osadzano gdyz uwazano ze bog tak chcial ^_^
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Sro Lut 14, 2007 22:56     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
nie wiem co o tym myslec, ale bardzo wiele zależy od naszych wyborów, wiec rola przeznaczenia nie jest kluczowa, choc pewnie jakas jest, bo czy wybierzemy droge A czy B jakies przeznaczenie na niej nas czeka (byc moze ustalone z góry)
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 03:21     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
Nie jeden raz zastanawiałam się, czy jest coś takiego jak przeznaczenie, niestety nie doszłam do żadnych konkretnych wniosków.
Wiele osób twierdzi, że Bóg wie wszystko i wszystko co się dzieje to dlatego ze Bóg tak chciał, tylko gdzie w tym momencie jest ta wolna wola którą nam dał ?
Ja często jak cos się wydarzy, lub podejme jakies kroki, których nie potrafie racjonalnie wytłumaczyć mówię, ze widocznie tak miało być, ale czy napewno ?
Profil
PW Email Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 11:39     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
kisia napisał/a:
Ja często jak cos się wydarzy, lub podejme jakies kroki, których nie potrafie racjonalnie wytłumaczyć mówię, ze widocznie tak miało być, ale czy napewno


Własnie Kisiu . Ja tez nie wierze w jakies tam Boskie plany , ale wszystko czasem sie tak układa a nie inaczej ze zaczynam sie zastanawiac czy ktos kieruje odgórnie mną?
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 11:56     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
katarzyna35k-ce napisał/a:
wszystko czasem sie tak układa a nie inaczej

no właśnie, dlaczego akurat tak, a nie inaczej , dlaczego znajdujemy się we właściwym miejscu, o właściwym czasie i spotykamy np miłosć naszego życia ?
Profil
PW Email Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 12:22     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
kisia napisał/a:
dlaczego znajdujemy się we właściwym miejscu, o właściwym czasie i spotykamy np miłosć naszego życia

Mi juz to nie grozi buhahahahhahahahahaha :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 13:05     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
ja nie wiem, czy to przeznaczenie czy tez moze pech. ale wezmy np.. ludzi ktorzy zgineli na strzezonym przejezdzie kolejowym. np. Janusz Kulig. czy to jest gdzies zapisane? ze akurat na niego trafilo, ze akurat droznik nie zamknal przejazdu, ze akurat on nie zauwazyl pociagu i akurat w tej sekundzie wjechal na przejazd. to sa takie sekundy przeciez, ze gdyby na ktoryms ze skrzyzowan przez ktore byc moze przejezdzal, wystarczylo, ze spoznilby lekko ze zmiana biegu i by zyl. bo wlasnie ta sekunda mogla zawazyc. a moze gdyby jechal szybciej, lub wolniej. przeznaczenie?nie wiem. nie wierze w takie cos. bo niby gdzie by to mialo byc zapisane? wierze raczej w splot wydarzen, jakies szczescie lub pech...cos wtym stylu. cos sie wydarzylo dzieki czemus.
Profil
PW Email Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 13:07     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
kisia napisał/a:
no właśnie, dlaczego akurat tak, a nie inaczej , dlaczego znajdujemy się we właściwym miejscu, o właściwym czasie i spotykamy np miłosć naszego życia ?


O właśnie. Gdyby nie pewne wydarzenia i osoby sprzed paru lat to na pewno nie poznałabym mojego męża. Czyli jednak przeznaczenie? :hyhy:
Profil
PW Email Cytuj
kisia 
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 13:55     



Imię: 2x5,3x7,3x9,4x7,3x4,1x2 :P
Dołączyła: 01 Lip 2004
Skąd: Gliwice
kaszanna napisał/a:
Czyli jednak przeznaczenie?

czyli wychodziłoby na to że KTOŚ tam na górze ma wszystko ustalone, kto z kim gdzie i dlaczego, kiedy ? to w którym momencie możemy wykorzystac nasza wolna wole ? Czy śmierć ludzi w czasie np. wojen,wypadków, ataków terrorystycznych tez jest ustalona ?
Profil
PW Email Cytuj
katarzyna35k-ce 
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 14:09     



Dołączyła: 09 Sie 2006
Skąd: katowice
kisia napisał/a:
Czy śmierć ludzi w czasie np. wojen,wypadków, ataków terrorystycznych tez jest ustalona

Kiedys taki stary ksiadz powiedział mi ze zycie człowieka jest jak swieczka i kazdy ma taka swieczke . Jedni maja gromnice inni piekna duzo swiece a jeszcze inni świeczuszke. Wniosek z tego ze kazdego życie jest juz zaplanowane odgórnie....
Profil
PW Email Cytuj
krystian 
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 14:16     


Dołączył: 05 Wrz 2005
Skąd: Gliwice
katarzyna35k-ce napisał/a:
Kiedys taki stary ksiadz powiedział mi ze zycie człowieka jest jak swieczka
a mi kiedys ktos powiedzial, ze jestemy jak owady. my widzac owada najczesciej go zdeptujemy, czasem tez nieswiadomie. my byc moze tez jestemy owadami dla kogos i nas zdeptuja:P
Profil
PW Email Cytuj
dade 
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 14:43     



Dołączył: 27 Gru 2006
Skąd: już na Opawskiej :)
nie chciałbym kogos obrazic, ale dla mnie "przeznaczenie" to wymówka dla osób, które boją się wziąść sprawy w swoje ręce.
To jak się toczy nasze życie wynika z podejmowanych przez nas decyzji.
Profil
PW Cytuj
kaszanna 
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 15:01     


Dołączyła: 28 Paź 2004
Skąd: Gliwice
kisia napisał/a:
kaszanna napisał/a:
Czyli jednak przeznaczenie?

czyli wychodziłoby na to że KTOŚ tam na górze ma wszystko ustalone, kto z kim gdzie i dlaczego, kiedy ? to w którym momencie możemy wykorzystac nasza wolna wole ? Czy śmierć ludzi w czasie np. wojen,wypadków, ataków terrorystycznych tez jest ustalona ?

Nie chodzi mi o ten rodzaj przeznaczenia. Wierzę w wolną wolę i w to, że wszystko zależy ode mnie. Ale jeśli akurat pomyślę o tej właśnie sytuacji (spotkanie mojego męża) to lubię jednak myśleć że byliśmy sobie przeznaczeni :P
Profil
PW Email Cytuj
aniol 
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 21:53     



Dołączyła: 08 Wrz 2006
Skąd: południe
katarzyna35k-ce napisał/a:
kazdego życie jest juz zaplanowane odgórnie....


coś w tym napewno jest...
Profil
PW Email Cytuj
trunks 
Wysłany: Pon Lut 19, 2007 22:28     



Imię: Jakub Piotr Aleksander :]
Dołączył: 25 Maj 2005
Skąd: z nienacka
życie nie jest zaplanowane odgórnie, bo przeciez mozemy sami wybierać którą droga pójdziemy, wiec wolna wola istnieje. Bóg jedynie (jak myśle) moze umieszczać nas w różnych sytuacjach, stawiać nam na drodze różnych ludzi, zeby sprawdzic jak zareagujemy, lub zeby nam pomóc.
Profil
PW Email Cytuj
aniol 
Wysłany: Sro Lut 21, 2007 00:27     



Dołączyła: 08 Wrz 2006
Skąd: południe
Jeśli wszystko zależy od nas to dlaczego nie raz się słyszy- "widocznie tak musiało być..." ?
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008