Poprzedni temat «» Następny temat
zwariowany komputer :/
Autor Wiadomość
p4cz3k 
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 01:36   zwariowany komputer :/  



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
cos jest nie tak, 3 dni temu zainstalowalem nowy system, a uzycie cpu nie spada ponizej 50 % przy samym uruchomieniu awasta / gg / winampa ... O_O przy konfiguracji 2 x 2.66 + 512 ram to chyba malo mozliwe ?

do tego wlasnie winamp zaczal swirowac i podczas odpalnie mp3 ktorych sluchalem od dawna (nawet juz po zainstalowaniu na nowo systemu) wyskakuje blad sterownikow O_O

do tego odpalenie firefoxa to skok do 70 % uzycia cpu ... O_o

nie wspominam o uruchomieniu czegkolwiek innego O_o jakos nie mam ochoty na kolejna reinstalke systemu...


czy ktos moze mi wyjasnic dlaczego ?


dodam jeszcze ze : temp systemu 48 C / cpu 50

tak mowi hardware monitor w biosie ...

hmmm w zasadzie mam zainstalowanych kilka nakladek : yahoo widget / wb ... ale po wylaczeniu ich wszystkich nadal uzycie cpu nie ma zamiaru spasc :/ zaczyna to byc drazniace bo jeszcze rano pracowal zupelnie normalnie !!
Ostatnio zmieniony przez p4cz3k Nie Sty 21, 2007 01:44, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
Major 
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 01:43     



Zaproszone osoby: 2
Dołączył: 19 Wrz 2005
Skąd: Londyn
p4cz3k, jesli masz oryginal to dziwne, jesli masz pirata to mozliwe ze system sie zapycha od pewnej microsoftowej latki ktora jest stworzona tak zeby zapychac nieoryginalny system. Sproboj zainstalowac system bez podlaczonego kabla i zerknij czy w msconfig nie ma odpalonej jakiejs operacji z dopiskiem rundll one powoduja opoznianie systemu. Czasem tez svhost odpala sie paredziesiat razy co zamula sysa.
Profil
PW Email www Cytuj
dade 
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 01:44     



Dołączył: 27 Gru 2006
Skąd: już na Opawskiej :)
hmm ... może masz coś nie tak z dyskiem twardym i wszystko przez proca leci ..
Zobacz w Zarządzaniu komputerem zakładkę podgląd zdarzeń i przypatrz się czy jest tam coś niepokojącego


p4cz3k napisał/a:
do tego wlasnie winamp zaczal swirowac i podczas odpalnie mp3 ktorych sluchalem od dawna (nawet juz po zainstalowaniu na nowo systemu) wyskakuje blad sterownikow O_O


sterowników od czego ?

p4cz3k napisał/a:
O_o jakos nie mam ochoty na kolejna reinstalke systemu...


Reinstalacja systemu to nie rozwiązanie ... :)
Profil
PW Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 01:46     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
dodalem kilka info w temacie :)


nie no winamp wrocil do normy :)

major zawsze instaluje windowsa z odlaczonym netem:) zaraz dan screena procesow :P


kurcze znalazlem ta opcje o ktorej mowisz , ale przyznam szczerze nie mowi mi to za duzo ;/





screen zrobiony w zasadzie po resecie systemu .. przy okolo 30 % uzycia


---

jeszcze rano i wczoraj uzycie cpu nie przekraczalo 10 % O_o a wrocilem do domku wlaczam kompa i takie krzaczki
Ostatnio zmieniony przez p4cz3k Nie Sty 21, 2007 01:55, w całości zmieniany 1 raz  
Profil
PW Email Cytuj
dade 
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 01:55     



Dołączył: 27 Gru 2006
Skąd: już na Opawskiej :)
przejrzyj "podzakładki" Aplikacja i System ... poszukaj wpisów oznaczonych czerwonym emblematem ... nie mówię, że tam znajdziejsz rozwiązanie, ale może się dowiesz o jakimś niedziałającym sofcie lub sprzęcie ...
Profil
PW Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 02:01     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
1.Aplikacja powodująca błąd drwtsn32.exe, wersja 5.1.2600.0, moduł powodujący błąd dbghelp.dll, wersja 5.1.2600.2180, adres błędu 0x0001295d.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz h t t p;//go.microsoft, c o m/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

2.Resolve Partial Assembly nie powiodło się dla Microsoft.VC80.CRT. Odpowiedni komunikat o błędzie: Odnośny zestaw nie jest zainstalowany w tym systemie.
.

Aby znaleźć więcej informacji, zobacz h t t p;//go.microsoft, c o m/fwlink/events.asp w Centrum pomocy i obsługi technicznej.

w sumie to powtarza sie najczesciej , kilka bledow wlasnie widgeta yahooo i kilka bledow gg no i problem gdy chcialem na lewo podlaczyc drugiego kompa do neta :)

kurczaczek no :/
Profil
PW Email Cytuj
dade 
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 02:08     



Dołączył: 27 Gru 2006
Skąd: już na Opawskiej :)
zobacz w liscie procesów co ci tak zjada procesor ... posortuj wg. obciążenia ...

Oczywiscie pomijamy "Proces bezczynnosci" :D
Profil
PW Cytuj
p4cz3k 
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 02:10     



Imię: Marcin
Dołączył: 08 Lip 2005
Skąd: Gliwice - Asnyka
ble chyba jutro zrobie jednak reinstalke systemu ... dla mnie to chyba najprostrze rozwiazanie...moze dziad wroci do normy :/

pomylka ;) kliknalem nie tam gdzie powinienem :P

gg zjada xxxx % cpu ... O_o


dobra juz wiem gdzie pies pogrzebany :)


gg zjada okolo 40 % cpu ... nie wiem jak to mozliwe...ale tak sie dzieje ...


zarowno wersja 76 jak i 61 ... jutro chyba zaczne ere tlenu ... dzis juz mi sie nie chce ;)

dzieki :)
Profil
PW Email Cytuj
Arex30 
Wysłany: Nie Sty 21, 2007 17:05     



Zaproszone osoby: 10
Imię: Arkadiusz
Dołączył: 18 Lip 2006
Skąd: Gliwice
p4cz3k, ja ma m AQQ i plugi do wszystkich ( prawie ) komunikatorów i zjada ..... %


źle nie ma
jedynie z czem mam problem to SLI po starcie mi sie melduje że nie mam 2 KG i nie wiem jak mam to wyłączyć
Profil
PW Email Cytuj
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Themes: junFresh & Silk icon

Akcje Charytatywne - Pomogliśmy

Zbiórka dla Domu Dziecka nr 3 w Gliwicach

Sprzęt dla Kliniki Patologii Noworodka w Zabrzu

Zbiórka dla Domu Samotnej Matki w Gliwicach

Zbiórka dla Hospicjum w Gliwicach






Ważne wydarzenia

I Urodziny Forum
II Urodziny Forum
III Urodziny Forum
IV Urodziny Forum
V Urodziny Forum


Jestem w Katalogu Ciekawych Stron - Zapraszamy!
Wyróżnienia
ForumGliwice.com - GWIAZDOR


Objeliśmy patronat Medialny nad:

- Adriatic Express 2006
- Gliwickie Spotkania Dobrych Dusz 2006
- II Gliwicki Piknik Lotniczy 2006
- Biotechnology - the next GENEration 2007
- WOŚP-Gliwice 2008